Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

deina
11. nov 2009

Odsavacku sterilizujem len 1x za den, flasiek mam viac, tak to vzdy pouzijem vysterilizovanu. Ani v nemocke sme nemuseli castejsie sterilizovat, stacilo raz za den.

scarlette
12. nov 2009

lenni ja to robim tak isto, sterilizujem kazdy druhy den a po kazdom papani/odsavani oplachnem horucouvodou, znama na novorodeneckom mi tak odporucala, ze ntreba vkuse vyvarat ak to horucou vodou oplachnem 🙂

deina
12. nov 2009

Tak ja uz naozaj neviem, co robit. ☹ Vela pijem, prikladam, mam tu caj pre dojciace matky, homeopatika a predsa toho mlieka nie je tolko, kolko by som potrebovala. Co mam este spravit? Uz mam takmer minute aj zasoby z mraznicky...

scarlette
12. nov 2009

deina skusila si Anaq?

pasoa
12. nov 2009

deina, hlavne pohodu, pohodu a ešte raz pohodu. Zmeň svoje myslenie. Ak budeš hypnotizovať bradavku cez ten sosák, tak ona just nedá a nedá. Písala si, že máš Aventku elektrickú, tak to je predsa ideálne. Oblož sa vankúšmi, pusti si telku alebo si vezmi časopis, malého (2r) nejako zabav, alebo mu čítaj z knižky a o prsník sa nestaraj. Nech dáva.
Ja keď to takto robím, tak po 15-20min kuknem a zrazu 100ml ani neviem ako.
AK sa ponáhľam, chcem aby to bolo rýchlo alebo viac alebo neviemčo, tak just ide menej...

ja sterilizujem iba 1x denne, ostatné razy iba umyjem a prelejem prevarenou vodou z kanvice. robím to tak od začiatku.

a ešte ktosi sa tu pýtal, že kedy... no ja odsávam už od začiatku po matúškovom papaní, aby na mňa nemusel čakať. Niekedy ide rýchlejšie, inokedy nie, niekedy bolo aj menej ako plná dávka, ale napr. vždy ráno (po prespatej noci) aj 3dcl, takže bolo z čoho dolievať.
takže MM je v chladničke, (pred kŕmením odlejem do "bočnej" sklenej fľašky, ktorú nepoužívam na kŕmenie, prebytok a vrátim do chladničky) a potrebnú dávku ohrejem vo vodnom kúpeli, nakŕmim malého, odgrgneme, uložím do lehátka a odsávam.
Odsávam aj pol hodinu, ale to je tá polhodinka pre mňa, total veget. Časopis, alebo telka, alebo sa najem... malý sa hrá v lehátku s hrazdičkou alebo zaspí...

teraz už odsávam len 3x denne, tak som si to postupne nastavila, "naučila" som prsia režimu príkrmov, akokeby som normálne kojila už len 3x denne...

držím všetkým palce.

sisulka7
13. nov 2009

deina, presne viem o com hovoris, bola som na tom podobne ☹ skusala som vsetko ale jedneho dna sa zasoby z mrazaka minuli a ja som dala prvy krat bebu, pila v pohode, negrckala, ale tie koliky, katastrofa 😠 tak sme sa vratili k plnemu kojeniu, ale vydrzalo nam to len tyzden, lebo malej bolo proste malo a tak sme znova skusili bebu a je to relativne v pohode, pouzivam na 1 az 2 x denne a som spokojnejsia, lebo tie stresy ci budem mat malej co dat boli hrozne. snazim sa odstrekovat kazde 3 hodiny, ale cez den je to tazke, v noci sa snazim dodrziavat, paradoxne mala mi prespi celu noc 🙂 respektive od polnoci tak do osmej rano. Ale uzivam vsetko co sa da na podporu mlieka. mozno skus este gravimilk a hipp napoj na potporu tvorby mliecka a skusaj prikladat aspon na chvilku nech tie prska stimuluje. mne sa v tom obdobi celkom chytala aj ked vzdy bolo treba dokrmovat, ale mam znamu a jej sa maly chytil v 4 mesiacoch a odvtedy nevie co je odsavacka, takze nadej zomiera posledna 🙂
drz sa deina

odsavacka
13. nov 2009

Deina, co keby si vyskusala suplementor, ze by sa maly pokusil roztahat iba na prsniku???Jeden doma mam🙂
Ja som tak fungovala isteho casu a dost dlho. Uvidela by si ci to ma vyznam alebo nie. Ja si myslim, ze mas velku sancu, treba to len skusit. Hlavne sa upokoj a nic sa nestane pokial by si jedno mliecko aj zarobila,...to som si vzdy opakovala a dodnes som ho zarobit nemusela. V kazdom pripade skus napisat annag alebo kontaktovat laktacku poradkynu v tvojom regione. Daj mi vediet ci si sa zamyslela nad tym suplementorom, alebo tuto moznost vylucujes🙂

vie11
14. nov 2009

Ahojte. Môžete mi poradiť je elektrická odsávačka lepšia ako ručná? Odsaje sa s ňou viac mlieka? Ja odsávam už viac ako mesiac, malý dostal odo mňa angínu a odmietal nie len prsník ale aj fľašu. Neskôr už chcel len fľašu, keď som mu ponúkla prsník, veľmi plakal, nechcel ho. Musím ho dokrmovať UM lebo MM nemám dosť. Už som z toho zúfala, už som aj chcela prestať s odsávaním. Neviem ako ďalej. Toho MM je stále menej a menej.

sisulka7
14. nov 2009

ja mam elektricku medelu asi dva mesiace a netrva to kratsie, ale nenarobim sa tak a vraj elektricke dokazu vytiahnut viac. tiez uz dokrmujem, ale nevzdavam to a stale prikladam 🙂
drz sa vie.

odsavacka
14. nov 2009

vie11, no ja to porovnat neviem, ja odsavam rucnou, ale tuzila som po elektrickej, myslim si, ze je urcite lepsia. Ale na druhej strane si myslim, ze nie odsavacka ako odsavacka, ja som si chcela kupit tuto,...
AVENT ELEKTRICKÁ ODSÁVAČKA ISIS iQ UNO+PRÍSLUŠENSTVO
Úplne nová ultra tichá inteligentná odsávačka, ktorá na rozdiel od všetkých ostatných dáva podľa momentálnej situácie možnosť dokonalej kontroly a flexibility v priebehu odsávania.
FUNGUJE TAKTO: Priložíte masážnu vložku k Vašemu prsníku a stlačíte jemne páku. Akonáhle začne Vaše mlieko vytekať, stlačte jemne tlačítko a ISIS iQ si zapamätá Váš rytmus odsávania. Potom bude ticho a ľahko automaticky pokračovať vo Vami zvolenom rytme. Pokiaľ potrebujete zmeniť rytmus, stačí stlačiť tlačítko a prejdete na ručné odsávanie.

No ci si ju kupis alebo nie, predovsetkym musis byt pokojna, to ci ti mliecko tecie ovplyvni naozaj najviac tvoja mysel.
Neviem aky mas system, ja odporucam odsavat pravidelne kazde tri hodiny vo dne v noci, nie dlhsie ako 15-20 min. oba prsniky striedavo. Ja som zo zaciatku odsavala aj dlhsie, ale snazila som sa casom ten cas skracovat.

Skus kuknut i tu, ak si uz nekukla:
http://www.nasarodina.sk/magazin/modules.php?na...

Drzim palce. Tiez nezabudaj pravidelne jest a vela pit🙂

odsavacka
14. nov 2009

Vie11 este jedna rada: davaj si kratke ciele,ktore zastresuje jeden velky a teda, ja som si hovorila vydrzim este mesiac, dva mesiace, tri, potom vydrzim este do styroch mesiacov, ...vydrzim polroka a odsavam aj teraz🙂Ako som bola pred tyzdnom chora, tak mam daku krizu, odsava sa mi totalne tazko,...pravdepodobne som pila caje, ktore obsahovali nieco-napr. salviu, co naopak mozno potlaca tvorbu mlieka, takze bacha aj na to....🙂Ale ako som Ti pisala, ze je to predovsetkym vec vnutra, je to tak, lebo u mna to moze byt tiez aj tymto ovplyvnene, sama neviem, neriesim, ja neplanujem dlhodobo odsavat, mam na to svoje dovody, dosiahla som svoj ciel, teraz to uz len zo zvyku pokracujem, je to urcitym sposobom rutina, ... a prave mozno preto mi poklesla tvorba mlieka, ze uvazujem o tom kedy a ako skoncim. Ale napriek tomu odsajem tolko kolko pred tym, len mam co robit🙂 Ked budes velmi chciet dokazes nemozne, uvidis🙂

vie11
14. nov 2009

Ďakujem veľmi pekne, hlavne za povzbudivé slová. Myslím si, že som ich už potrebovala. Ešte raz ďakujem. 🙂

deina
14. nov 2009

Odsavacka, neviem, ako vlastne funguje taky suplementor? Za pokus nedam nic, mozno by som to aj skusila...

Zda sa, ze pomaly prekonavame tuto krizu, dnes je toho mlieka uz viac, priblizne rovnako ako predtym, ked ho bolo menej - comu som rada. Nie je ho sice az tak vela, ale je to pokrok a tesim sa, ze som nemusela pouzit Bebu. Inac ja si tiez davam take kratkodobe ciele - momentalne chcem vydrzat do 2.dec. 😀 (Ideme vtedy do rizikovej poradne, tak preto presny datum...) A aspon do konca tretieho mesiaca, idealne az do prikrmovania, teda do 6.mesiaca (ale to je uz taky dlhodobejsi plan, momentalne je meta ta rizikova poradna).

Tu Aventku elektricku mam, predtym (este pri starsom synovi) som mala rucnu Aventku a teda namakala som sa dost. Tato sice nie je dako extra rychlejsia, ale rozhodne je pohodlnejsia ako rucna.

petka035
15. nov 2009

ahojte,chcela by som sa opýtať ohladom odsávačky.používam medelu harmony -ručnú,a dá to fakt zabrať,mliečko ide síce pomaly ale dá sa, mám aj elektrickú,nejaká značka faarlin,stála niečo cez tisíc korun,ale nejde mi nou odsavať, aj ked nastavím najvyšši vykon,tak bud mliečko išlo iba jedným malým cícerkom, alebo pri naplnených prsníkoch vobec a po odsatí mi tak brnelo v prsiach,že som mala pocit ako keby som ich mala zas naliate.kúpila by som si teda i značkovú bud medelu alebo avent ale sa bojim aby mi to s nou išlo,lebo vyhodiť vyše tri tisíc korun by ma asi porazilo.a nemám žiadnu známu žeby mi ju požičala na vyskúšanie tak fakt neviem

petka035
15. nov 2009

a ktomu na ručnej medele, sa mi už dva krát prederavila tá guma hore pod pákou, ani ju nevyváramteda tu gumu ani nič,proste sa to opotrebuje a samozrejme že ked je tam malá dieročka tak už je odsávačka na figu, sme museli raz večer bežať do lekárne kúpiť druhú ale tak 1400 je tiež dosť, ale dá sa kúpiť tá guma aj ako nahr.diel cez net ale výnde to cez 400korún, a ABY MI VYDRžALA LEN MESIAC TAK TO FAKT ASI SKRACHUJEME 😠 vážne by som potrebovala kvalitnú odsávačku na použíanie niekolkokrát denne a aby vydržala aspon toho pol roka

vierica
15. nov 2009

Ja z vlastnej skusenosti by som odporucila elektricku odsavacku Medela Hands Free obojstrannu...Hlavne pre maminy ktore musia vela odsavat. J a sice odsavam iba raz v noci, pretoze mne maly uz od narodenia prespal celu noc, co bolo sice super, ale strasne som stracala mlieko..no ale viac ako raz za noc som odmietala odsavat.
K tomu mlieku, tiez mam rovnaky problem, maly ked papa s prsnika tak vyzera, ze ma dost. ale v poslednej dobe ked odsavam, tak mam niekedy uplne minimum (napr. 20 ml), ale musim sa priznat, zivotospravu mam hroznu, kedze pracujem, jem ked ma napadne a s pitim je to rovnako. Ja inak beriem Fenugreek vitaminy na podporu mlieka, to fakt zabera.

odsavacka
15. nov 2009

deina,suplementor sa pouziva v tom pripade pokial sa vie dieta prisat, je to v podstate alternativny sposob krmenia babatka-cize laktacna pomocka. Podstata spociva v tom, ze mas na prsniku nalepenu cievku cez ktoru babatku tecie mliecko a dietatko tak subezne pije z prsnika a aj tvoje odsate mliecko, ktore mu steka z nadobky ktoru mas zavesenu na krku cez cievku .Okrem toho, ze dostava mliecko, ktore potrebuje, zaroven stimuluje dalsiu tvorbu mliecka, pretoze zaroven saje prsnik. Da sa povedat, ze dieta sa uci dojcit dojcenim🙂 Co by bolo v tvojom pripade urcite dobre. Platia vsak urcite pravidla, ktore treba dodrzovat,... ja som vzdy nakrmila malu cez cievku a potom som doodsavala co sa dalo, nejak to aj stacilo na to prikrmovanie, dokonca na krmenie v mojom pripade. U nas bol problem, ze som to skor pouzivala na krmenie, nie ako pomocku na zvysenie tvorby mlieka. Pretoze mala mala asi pravdepodobne zlu techniku prisatia, bola uz velka, ked som to chcela zacat riesit a tak sme sa vratili k flase,....vsak kukni spatne prispevky, je to na strane 4, ked som si pisala s annag, ak chces mozes mi aj zavolat, mozem aj tak pomoct, nemam problem, poslem ti cislo na IP, .... tiez je toho plny net, ked zadas dany pojem suplementor, jeho pouzitie a atd.,...skus nieco kuknut a daj vediet. Tesim sa, ze mas trosku viac mliecka,....🙂
Tato pomocka by Ti urcite mohla pomoct, pretoze pokial tvoj malinky vie sat a neodmieta prsnik, skoda ho ucit na flasu, ked ho potrebujes dokrmit, aby nezlenivel...ozvi sa mi kludne ak by si chcela vediet viac.

pasoa
15. nov 2009

deina http://images.google.sk/images?rlz=1C1RNCN_enSK...
(dá sa oužívať aj na prste, ak by dieťatko zo začiatku nevedelo chytiť bradavku)
ak chceš, mám kamarátku aj tu na MK, čo s ním má skúsenosti, tak ak máš záujem, napíš mi IP, dám ti na ňu kontakt. 😉 (tiež Potulkina kamoška 🙂 )

petka, ja osobne mám výbornú skúsenosť s Avent IQ, ako písala aj Odsávačka tuto vyššie.
Ja som makala asi 4mes. s ručou Medelou, išlo to dobre, ale som sa namakala ako kôň 8x denne... keď som si dala Aventku, tak som žasla, prečo som si ju nekúpila už skôr.
Ona táto s tým IQ stojí nová okolo 5-6 tis. Sk, ale na mimi- alebo babybazáre sa dá zohnať za polovicu. Ja osobne som ju zohnala za 95 EUR.
A má aj thermo tašku a vrecká, ktoré sa strčia do mrazničky a potom v tom môžeš MM prenášať s tými chladiacimi vreckami aj celý deň. 😉

petka035
16. nov 2009

no pasoa asi nad nou pouvažujem, aj ked sa bojím kupiť takú drahú vec ,a náhodou mi to s nou nepôjde kedže vrátiť sa už asi nebude dať.

pasoa
16. nov 2009

petka, je to veru už na tebe a tvojom zvážení, aj tu v téme písala akási kočka, že s ňou nemá dobré skúsenosti, ja zas výborné.. je to už na každom individuálne.
🙂

sisulka7
16. nov 2009

ja som ju chcela, ale zhruba pred dvomi mesiacmi boli total vypredane a ja som ju potrebovala hned lebo som uz padala dolu hubou od unavy. Chvalia si dost aj tie medely, mam tu mimi medela elektricku, no kedze mam dost velke prsia, tak ju musim vseliako natacat, aby tieklo, ale hold toho mliecka je celkovo pomenej, takze myslim, ze mne uz pomoze len zazrak. Inak idem skusit este tie vitamimy Fenugreek alebo Moremilk som to tu niekde citala a pisali, ze aj caj od Weleda je dobry, tak snad posledne pokusy. Mala sa vcera aj parkrat prisala, ale ona pije len to co jej lahko tecie a ja mam problem potom dostat z prsnikov to zadne mliecko, tak neprikladam vzdy. Niekedy sa zasa jeduje ako maly cert a ani za nich sa nechce prisat. Som zvedava ako dopadneme, ked sa pojdeme v stredu odvazit.

scarlette
16. nov 2009

no kocky odsavam ako debil a asi mam zase zapal ☹ obcas uz mam chut s tym prestat

meckat
16. nov 2009

klobúk dole vám všetkým, ja som musela odsávať prvé 4 dni, lebo malý bol v ink. a viem čo to je. Obdivujem každú jednu z vás, ktoré ste to vydržali aj nevydržali. Ja mám medelu elektrickú najnovšiu - je SUPER

mneme
16. nov 2009

baby, vsetkym, ktore odsavate ci uz docasne alebo dlhodobo skladam poklonu a velmi drzim palce. na zvysenie laktacie mozem okrem kapsul moremilk plus (sakramentsky drahe) a caju od weledy odporucit senovku grecku. pred casom sme prekonali strajk spojeny s laktacnou krizou a velmi mi pomohlo uzit denne 3 polievkove lyzice senovky v prasku (objednala som si v lekarni v Hainburgu, ale cele semena maju aj v cajovniach - len tie treba varit) 😉

deina
16. nov 2009

Odsate. 😀 (chcela som ist spat, dnes som priserne unavena, ale ze skusim, mozno nieco pojde a aha ho, 120ml 😵 )

Inak ten suplementor vyzera dost draho na to, ze su to len take hadicky. 😨 Musim pokukat, ake vselijake su, zatial som nasla len od Medely... a hadam aj vyskusam. Este neviem, nie som si ista, radim sa aj s Annag... asi by sa zislo najst nejaku laktacku poradkynu priamo tu v okoli NZ, nech sa na nas pride kuknut a pomoct.

Ta senovka grecka je presne v more milk plus kapsulkach, tiez som si ich kupila. 😉 Brala som ich v nemocnici a boli velmi dobre, teraz som ich just nevedela zohnat, ked som potrebovala, ale uz ich mam, hadam pomozu.

Hm a moja Aventka nema termo tasku. 😨

tinuskaha
16. nov 2009

ahojte drzim prsty vsetkym ktore odsavaju.Ja som odsavala v nemocnici (skoro 4mesiace)a potom este doma.Nevzdavajte to MMje najlepsie.
Ja som mala odsavacku avent a piestovu medelu(pakovu tu drahsiu)a bola som maximalne spokojna.Je super.Ani aventka nebola zla.

scarlette
16. nov 2009

ahoj deini, ticho zavidim, ja este odsavam ale mozem to aj rovno vyliat kvoli teplote ☹

mneme
16. nov 2009

deina, jasne - v moremilk mas senovku aj benedikt - ide o to, ze aby si do seba dostala riadnu davku, ekvivalent tych troch polievkovych lyzic, vystrielas sa z bubakov 😉

vie11
16. nov 2009

Ahojte, môžete mi poradiť, kde by som kúpila kapsulky more milk, veľmi by som ich potrebovala. Ďakujem. 🙂