Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

vierka0
25. júl 2012

@majamat aj tak ste to krasne potiahli 🙂 zas my mame opak, len ju nahanam papat 🙂 o tyzden mame 8mesiacov, nosime oblecenie 62jky a este nemame sest kil 🙂

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elisskah
26. júl 2012

aj ja @majamat zavidim. ja som urobila mnozstvo chyb, bola som hlupa prvorodicka, ktorej prirodzeny porod skoncil sekciou, tazko sa mi zotavovalo tie prve dni, sestricky mi ju nosili velmi nepravidelne a v noci tusim vobec a ja som bola ticho. ked som ju uz mala pri sebe, tak som ju vazila pred krmenim a po krmeni a dokrmovala umelym z flase. tak mi sestricky povedali. potom doma som kojila a umele mlieko davala tak ako som to uz pisala. odsavackou mi neslo nic odsat, aj doteraz nie, lepsie to ide rucne, ale uz tam mam len minimum. ☹ pri druhom dietati sa zachovam uplne inak aj laktacnu si objednam ked bude treba. @vierka0 to mas ale krasne mini babatko 🙂 ale tak ona sa narodila malicka predcasne, tak to je normalne, to dobehne casom. mozes si dlhsie uzit babatko, moje rychlo rastie a je z nej velka baba. ta uz ma cez 6kg 🙂

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
priadka
30. júl 2012

pre dlhodobo odsavajuce mamicky ponukam vynikajucu 2-prsnikovu odsavacku mlieka Medela Pump In Style Advanced za vybornu cenu: https://www.modrykonik.sk/bazar/potreby-pre-doj...

priadka
7. aug 2012

uz je predana 🙂

oliverka
9. aug 2012

Nemáte niektorá skúsenosť s AVENT isis via, že sa odsávané mlieko hromadí nad ventilom (v takom priesvitnom kruhu, do ktorého je vsadený ventil)? Do pohárika neprekvapká skoro nič, aj keď ventil sa otvára ☹ ☹ ☹. Neviete, čo s tým???

rolla20
9. aug 2012

@oliverka ja som ju pouzila mozno 2krat a hned ju darovala kamoske... avent uz nikdy viac. ja si neviem vynachvalit medelu swing, s nou som odsavala 10mesiacov

ava11
9. aug 2012

@oliverka mne sa občas hromadí a stačí, keď povolím tlak a vytiahnem prso a všetko stečie dole.
Inak teda rada by som sa pridala k odsávajúcim maminkám, kojila som do troch mesiacov a vtedy malému vyšli dva zúbky. Odvtedy ma strašne kúše. Snažila som sa o rozne polohy, aj chvíľku klobúčiky, ale malý ma vždy dohrýzol. Takže teraz odsávam a dostáva mliečko aspoň z fľašky.

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rolla20
9. aug 2012

@ava11 veru, dost skoro zubky vysli 😉 ja som musela odsavat preto, lebo som mala malo mlieka a maly si zvykol uz na flasu, kde to krasne tieklo. v noci, ked to az tak neregistroval sa mi pricucol, niekedy aj cez den na chvilocku, zubky sme mali od 7mesiacov a v pohode, sem-tam aj mna kusol, ked to vnimal ako hracku, ale inak v pohode...

erzulik
9. aug 2012

Ahojte aj ja odsavam od 6 mesiaca moja krpata ma 10 mesiacov, stale papala iba z jedneho prsnika a druhy som musela odsat tak som to potom uz ukoncila, tiez som mala problemy po porode a mlieko mi nenabehlo az po 8 tyzdňoch, pomohla mi laktacna. Odsajem si asi 550 - 600ml denne 3 krat do dna. Rano okolo 300 ml a potom po 140 ml. Rano mi trva odsavanie velmi dlho okolo 35 minut. Je to dost dlho malinka je nervozna asi nemam tolko mlieka lebo tomu nerozumiem. Moja kamoska odsaje 300 ml za 5 minut. mam odsavacku avent a som s ňou spokojna

margot
9. aug 2012

Kamarátka odsávala 9 mesiacov a dávala mliečko malej do fľaše,od začiatku sa jej nechcela prisať.

michelle232
10. aug 2012

Ahojte dievcata.Potrebovala by som radu.Emku mi zacali prikrmovat z flasky uz v porodnici,sme na nutrilone a aj si odsavam elek.odsavackou.Ma 2,5 mesiaca.To by nebol problem ale problem je v nedostatku MM.Na 1x si vytiahnem len 10-20ml a takto si zbieram pocas dna aspon na jednu plnu davku co vyjde vecer a to potrebuje "len" 120ml a nedokazem odsat viac 😒 .Cez den si ju aj prikladam,par krat si potiahne a potom si len cucka.Skor to berie ako relax miesto papania.Potrebovala by som zvysit tvorbu mlieka,zacala som odsavat kazde 3 hod,pijem caje pre dojciace matky,prijem tekutin sa snazim mat viac,s jedlom je to trosku inac lebo jem menej ale vsetko.Ako mam dosiahnut aby sa mi tvorilo viac mliecka??? Poradte prosim.Kazda rada je vzacna 😢 .Dakujem.

rolla20
10. aug 2012

@michelle232 ja som mala nieco podobne, pokazeny z porodnice, cuckal len pre zabavu a pri odsavani mlieka to bola bieda. nakontaktovala som sa na poradkynu, ktora mi doporucila na zaciatok kapsule senovky greckej (daju sa asi zohnat len v materskych centrach alebo kontaktuj poradkynu), ked nezaberalo pridala mi kapsule benediktu lekarskeho - ziadna vyhra. takze uz naozaj ako posledne sa dava liek costi - je na predpis od obvodaka. ten mi zabral, ale pre mojho hladosa to bolo stale malo 😀 ak bys mala zaujem, mozem ti potom o tom lieku poslat viac info

ladybirds
10. aug 2012

@michelle232 ahoj 🙂 , mne pomohlo "asi" odsávanie len tak na prázdno. po každom odsávaní som ešte pár minút odsávala hoci nič netieklo.. teraz odsávam 5xdenne po 160-220ml 😀 Jem normálne, piť sa snažím čo najviac... a všimla som si, že keď som unavená alebo nervózna, tak je mliečka pomenej 🙂

michelle232
10. aug 2012

@rolla20 budem rada,uz som rozmyslala aj nad More milk plus ale citala som ze nie kazdemu to pomoze.Inac dakujem za rady,ste zlate 🙂 .Kojenie respektivne odsavanie je pre mna velmi dolezite,mam astmu a alergiu takmer na vsetko okrem potravin a starsia dcera ma to iste,zial ona bola kojena len 2m 😒 .Tak preto urobim cokolvek aby som malej davala svoje mliecko 😀 .

rolla20
10. aug 2012

@michelle232 tak mi pls posli do IP tvoj mail, aby som ti to len preposlala

marmete
10. aug 2012

Ahojte, tak tato situacia sa stala aj u mna. Z porodnice som odisla s tym, ze som maleho pre zle bradavky kojila cez klobucik, dosla domov, mlieka som mala dost aj som si odstriekavala. V jeden den zrazu maly kazdu chvilu pyta prsnik, stale place a ja zistim, ze odstriekavanim zo seba nestanem nic. Pripisujem to tym klobucikom, maly sa krasne sice prisal, ale tahal menej a prsia prestali dobre pracovat. Okamzite som kontaktovala laktacnu poradkynu, ktora na druhy den prisla s tym, ze mi dala vitaminy na laktaciu a odporucila homeopatika, samozrejme klobuciky prestat pouzivat, ale kedze sa maly bez nich nevedel prisat, tak sme sa zacali trapit a skusat cez cievku a medzitym prikladat na prsnik. Zial, stale to nejde a kedze mojho mlieka nie je az tak vela, tak som zacala pouzivaj umele mlieko ☹ Vobec som neni z toho nadsena, ale mlieko sa mi uz ako tak opat rozbehlo, takze pokracujeme v trenovani a verim, ze raz tento boj uspesne dokoncime a odsavanie a umele bude minulost.

vierka0
10. aug 2012

@michelle232 citam, ze vytiahnes velmi malo mliecka, desat ml je ozaj total malo, to by som ja teraz mozno vytiahla, co uz vyse mesiaca neodsavam 😨 urcite skus masaz prs pocas odsavania, stylom akoby si vytlacala mliecko rucne, teda zacnes napriklad pri hrudniku a miernym tlakom posuvat ruku az ku dvorcu a tak okolo celeho prsnika, takto zistis kde mas mliecnu zlazu (ja som napriklad mala na boku) , poriadne vyprazdnit prsnik je velmi dolezite, aby sa tvorilo dalsie mliecko, odsavacka samotna vela neodsaje (aj ked su mamicky, ktorym ano, ale to maju dobry prietok mliecka, ja som nemala, tak som musela masirovat prsia cely cas)..a na tvojom mieste by som este kontaktovala laktacnu poradkynu, ked sa ti mala prisava, mozno by ti vedela pomoct..moja mala sa napriklad nikdy neprisala, takze nam ostala iba moznost odsavania, nepomohla ani laktacna..

michelle232
10. aug 2012

@vierka0 Dakujem velmi pekne za radu,skusim to s tym masirovanim a niekde som aj citala ze pri odsavani treba menit uhly aj to som skusala,ale zatial som nenarazila na "zlatu zilu" 😀

rolla20
10. aug 2012

@michelle232 mne sa dost casto nalievali prsia z vonkajsej strany a to preto (ako mi to vysvetlila lakt.poradkyna) tak kde ma babetko pri kojeni bradicku sa uvolnuje mliecko, cize pri tych "klasickych" polohach sa uvolnovali mliecne zlazy zvnutornej strany prs. vtedy mne zabrala poloha "futbalova lopta" sice to najskor bolelo, ale krasne sa to uvolnilo... ci to ma nejaky suvis s odsavanim, neviem 😀

michelle232
10. aug 2012

Dnes som zaviedla rytmus odsavania kazde tri hodiny ako som spominala a hlasim ze teraz som vytiahla na jeden sup 40ml takze so stupla o 20ml 😀 .Nieje to bohvieco ale pre mna uspech 😉 .

michelle232
10. aug 2012

@vierka0 robila som masaz,na vonkajsej strany prs som citila akoby opuch je to to?

rolla20
10. aug 2012

@michelle232 ja si myslim, ze sa ti tam hromadi mlieko, skus si malicku prikladat v polohe futbalovej lopty

michelle232
10. aug 2012

o.k vyskusam 😀

vierka0
10. aug 2012

@michelle232 moze byt, ked pritlacis mliecnu zlazu, ocividne sa zvacsi prud mliecka co prave natahuje odsavacka 😉

katrenka111
12. aug 2012

@vierka0 aho pocuj a tým že si si prestala odsavat tak mliecko ubudalo??? lebo neviem si predstavit že ja by som neodsavala, to by sa mi asi zapalili prsia....
Ja chcem este potiahnut aspon 2mesiace a potom už tiež asi jak ty, už sme zacali aj zeleninku papat....

vierka0
12. aug 2012

@katrenka111 no hej, ja som na to sla postupne, som napriklad vypustila jedno odsavanie, takto som odsavala napr. mesiac a potom zase jedno a ono to mliecko ubudalo..

katrenka111
12. aug 2012

@vierka0 ja si odsavam tera tak 4x denne asi, takže tak po tom 6-7m. možem znižovat ???