Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

vierka0
12. aug 2012

@katrenka111 a este mas dost mlieka ? ja uz pri 4x som uz mala stale menej, tych patkrat bolo u mna optimalne..ako dlho odsavas styrikrat ?

katrenka111
12. aug 2012

@vierka0 no mam dost, len na noc davam UM, niekedy aj kojime ked ma malý chut a naladu, väčšinou, v noci, pobede a sem-tam rano...
no neviem asi od 2-3m.4x denne....

vierka0
12. aug 2012

@katrenka111 tak to je super 🙂 ono mlieko ide dole vodou aj ked neodsajes uplne, teda, ak sa rozhodnes, ze uz koncis, tak netreba odsavat uplne do prazdna

katrenka111
12. aug 2012

@vierka0 no zatial este mame cas par mesiacov na odstavenie 🙂

vierka0
12. aug 2012

@katrenka111 ked mas mliecko, je to super, snad sa privelmi s odsavanim nenatrapis..pre mna to bol velky boj, priznam sa, som rada, ze je to obdobie za mnou a verim, ze uz nikdy viac nebudem musiet odsavat 🙂

anetkaadamko
12. aug 2012

môj malý má 8 mesiacov, odsávam už 5 mesiac............ráno 210, naobed 100 a večer 100 ml..........viac neodsávam, lebo môj malý celý deň nechce ani kvapku mlieka......vypije iba večer, v noci a ráno......tak viac sa mi ani nechce, musela by som to vylievať...

katrenka111
12. aug 2012

@vierka0 to ti verím, chce to fakt vela vela trpezlivosti, ja odsavam už asi 2mesiac len rucne, bez odsavacky nakolko som si kupila Medelu ta bola super ale sa pokazila a potom Avent vse elektricke a ta mi vobec nesla vlastne ani s rucnu, potom so zistila že s rukou mi to ide lahsie a rýchlejsie tak niekedy mam za 10-15min hotovo 😉

vierka0
12. aug 2012

@katrenka111 no tak to je super, len dufam, ze neprides o ruky 🙂 ja ked som odsavala rucne, nenormalne ma boleli ruky..
@anetkaadamko aj tak je fajn, ze sa ti take mnozstva drzia 🙂

ladybirds
16. aug 2012

baby, mne asi odchadza mliecko... 😒 zatial nam staci na cely den,,, ale vidim to, ze tak o dva dni zacnem vytahovat z mrazaku... 😔 raz to muselo prist ☹

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vierka0
16. aug 2012

@ladybirds ale preco myslis, ze ti odchadza? ono to mnozstvo kolise, raz je viac, raz menej..dufam, ze je to len prechodne..drzim palce..

ladybirds
17. aug 2012

@vierka0 aj aj dufam, ze to prejde... ale uz odsajem o 40ml menej... dnes je to stvrty den ☹ od vcera sa nalievam cajmi, tak hadam to zaberie aj odsavam dlhsie... tak uvidime 🤐

hiva
18. aug 2012

Ahojte... tiez som vo faze odsavania ... mam dvojicky a ani jeden sa nechce prisavat na prsnik... zacala som dokrmovat z flasky a tak mi prestali sat.... takze uz len odsavam.... zatial mam len manualnu odsavacku Avent... odsavam kazde 3 hodiny, ale podari sa mi odsat na jeden krat tak maximalne 100 ml, a to mi drobci vypiju kazdy 100vku pri jednom papani... takze uz aj dokrmujeme Nutrilonom.... ale rada by som teda rozbehla trochu viac moje mlieko... zacala som uzivat senovku aj benedikt... a teraz rozmyslam ako zefektivnit odsavanie.... lebo teda trva mi hodinu kym nakrmim obohc hladosov z flasky a potom este aspon dalsiu pol hodinu kym odsajem tych 100 ml... tak sa obzeram po trosku lepsej odsavacke, ktora mi usetri cas a bude aj vykonnejsia, lebo teda s tou manualnou vela neodsajem...ale to je skor problem mojej trpezlivosti.... po pol hodine ma uz ruky bolia 🙂... takze sa obzeram po odsavacke, ktora umoznuje odsavanie oboch prsnikov naraz...aktualne zvazujem 3 moznosti.... Medela mini electric plus - ako najlacnejsi variant, ale bez dvojfazoveho odsavania, alebo potom normalne rozmyslam aj nad Medelou Freestyle alebo Pump In Style .... tie posledne dve su riadne palky, co sa ceny tyka, preto sa chcem radsej poradit... mate niektora skusenosti s tymito?... co si o nich myslite?... ako pokial mi pomozu rozbehnut odsavanie natolko, ze nahradim Nutrilon, tak usporou na nutrilone si na nu hadam aj nasetrim 🙂... hold pri dvojjickach mame tu spotrebu riadne vysoku a teda aj casova uspora pri odsavani je pre mna nesmierne dolezita.... co si o tom myslite a pripadne co by ste mi poradili vy?

rolla20
18. aug 2012

@hiva ahoj zrejme neporadim, bo ja som mala medelu swing a sice nerada to pisem, ale ako najposlednejsia z najposlednejsych moznosti na zvysenie tvorby mlieka je liek costi... ale ako pisem az ako uplne posledne 😵

lalus
18. aug 2012

@hiva skús tú odsávačku pozrieť aj z bazára. ja som z bazára tu na MK kúpila odsávačku na obe prsia značky Ameda...takéto niečo http://odsavacky.heureka.cz/elektronicka-odsava... len trošku starší typ.
okrem toho užívam costi/motilium, u mňa to jednoducho bez toho nešlo, takže netreba sa báť aj toho 😉

zlobinka
18. aug 2012

@hiva ja mam medelu mini elektric a som max spokojna..mala sa tiez nechcela prisat,malo sme priberali,tak odsavam a davam hej z flase...zatial nam mliecko staci,raz vypije menej ako odsajem,inokedy musim zohriat z chladnicky a tak uz to takto robime dva mesiace a dufam,ze nam to vydrzi...najprv som odsavala rucnou medelou,ale to bola este na prsniku stale..potom ked som zacala krmit len z flase islo ma porazit..ruky ma boleli a tak som kupila tu na mk elektricku za super cenu...a v super stave...a uz mam peniaze vratene ak by som spocitala kolko by stalo umele mlieko...predsa len materske je materske....ked som mala menej mliecka doktor mi poradil homeopatika ricinus comunis..mne to pomohlo...

atka70
18. aug 2012

Ahojte,mam 5 mesačnu bambuľku,ktorá my odmieta prsik,takže skoro mesiac odsavama pije z fľaše.Niekedy odsajem 120 a niekedy len 40.Odsavam ručnov odsavačkov Avent a som veľmzy spokojná. 🙂

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hiva
19. aug 2012

@lalus dik za typ na tu odsavacku... vyzera super... presne nieco take zhanam.... kukam bazare stale, ale zatial som nic podobne nenasla... kazdy predava bud klasicke rucne alebo jednoduche elektricke ☹ ... ale tak pozerala som tie drahsie na nemeckych e-shopoch a tam vychadzaju o nejakych 50 az 100 eur lacnejsie, takze mozno nakoniec zvazim aj kupu novej 🙂...v pondelok si idem vyzdvihnut z bazaru Medela mini electric plus, ta je tiez na dve prsia, ale jednofazova... za super cenu, takze skusim, ci nieco pomoze a ked nie, tak asi potom to risknem a zainvestujem do tych vykonnejsich... ved hadam ich potom predam a aspon nieco sa mi vrati 🙂

hiva
19. aug 2012

@majamat no toho sa aj ja trosku bojim... lebo teda tych 100 co dnes vytlacim je len vdaka tomu, ze stlacam prsniky o sto sest... keby som ich nestlacala, tak nejde asi ani slza.... tak prave preto sa spolieham, ze mozno vykonnejsia elektricka to zo mna lepsie vytiahne aj bez stlacania.... no uvidime... snad to bude dobre 🙂

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emka1
19. aug 2012

@hiva .... ja som pri prvej dcerke, ktoru som plne kojila obcas pouzivala manualnu odsavacku od Medely, bohate mi stacila. Teraz pri druhej dcerke, ktoru sa mi nepodarilo rozkojit, kedze sa nechcela prisat, okrem toho ma aj reflux, tak som zostala len pri odsavani. Opat som teda siahla po manualnej Medele. Kupila som si aj elektricku Mini electric Plus, ale pre mna to teda nie je ziadna pomoc - je velmi hlucna a pomala. Tolko kolko mi ona vytiahne z prs za 20 minut, si ja rucnou vytiahnem za 10 minut. Takze som ostala verna svojej manualnej Medele a eletricka zostala v krabici, zatial ako zaloha, keby mi nahodou manualna zlyhala, kedze je dost vytazena 🙂. Manualna ma vyhodu, ze je tichucka a v noci si kludne odsajem mliecko aj v spalni bez toho, aby som musela zapinat tu hlucnu elektricku a utekat do inej miestnosti.A dalsia vyhoda je, ze manualnou si regulujem sama rychlost odsavania, co pri elektrickej nemas, tam mas len moznost nastavit len intenzitu sania. Povodne som mala aj ja mliecka menej, asi ako Ty - 100 ml za 3 hodiny, teraz uz odsajem 150 ml za 3 hodiny, chce to len caste odsavanie, vela tekutin (pijem caje pre dojciae a Vineu) a uzivala som aj homeo Ricinuss Comuniss 5CH (5 toboliek 3x denne).
Drzim palce.

lalus
20. aug 2012

@emka1 na mojej odsávačke sa dá nastaviť aj intenzita sania aj rýchlosť...myslím, že tieto na obe prsia ako @hiva zháňa to majú takmer všetky 😉

caballoazul
20. aug 2012

@hiva medelu freestyle mozem len odporucit. Ako vravis, ma dvojfazove odsavanie, je na obe prsia. Tiez si mozes nadstavit intezitu sania a naprogramovat pamat. Z mojej skusenosti vysaje ako narocnejsia odsavacka typu medela symphony. Lahko sa cisti a dava dokopy. Jedine negativum vidim to, ze je trochu hlucnejsia, akoby som si predstavovala, ale to ma zarazilo len prve dva razy. Je to asi tym, ze je velmi lahka, ale vykonna. Ak mas vsak moznosti si pozicat z nemocnice medela symphony, tak to urcite ta urob. Ak nie, freestyle mozem len odporucit.

happy8051
29. aug 2012

ahojte kocky, najprv vam chcem vyjadrit obdiv 🙂 ja odsavat nemusim, ale myslim, ze je to dost narocne na cas aj hygienu.... chcela by som sa opytat, kolko mliecka na jeden krat vypiju vase trojmesacne deticky? a kolko polrocne? ja to nemam ako zmerat a velmi ma to zaujima. dakujem.

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jespera
30. aug 2012

Ahojte, ja ani neviem kde zacat ...moj malicky ma 2 tyzdne, nechce sa prisat, mlieka mam, dala som ho na nutrilon...odsavam iba na pocit uvolnenia, mlieko vylievam...viem chore..
Mam doma este 2,5 r, od pondelka ju davam do skolky, manzel mi odide pracovat vonku - ja budem v strese jednak ze ostanem sama s dvoma detmi, jednak z dcerky ze pojde do skolky...urcite bude protest najvyssieho stupna, preto sa nehrniem do odsavania - nervozna matka- nervozne mlieko - nervozne dieta....ale pravdu povediac mi to pride chore vylievat materske mlieko.....a jednak zo zaciatku som ani nestihala, jednak som nemala take mnozstvo ake maly potreboval - teraz mozno by to bolo ine...neviem, jednak dcerka mi tu vystrajala, maly plakal, a ja vkuse na odsavacke...neviem co robit, ci sa vratit k odsavaniu ci to nechat tak ...ci co robit...

dm1
30. aug 2012

@jespera myslim ze ty si sa uz rozhodla teda aspon tak mi to pripada z tvojho prispevku ze odsavat nebudes lebo nebude cas. Je to samozrejme tvoja volba kazdy ma na nu pravo. Len nechapem preco si vylievala to co si uz mala odsate? Maly to nechcel ci ako? Ved ked sa nevedel prisat a ty uz si si dala namahu s odsavanim preco si mu to nedala aspon vypit? Mne sa maly od narodenia prisal iba na jeden prsnik. Chcela som si udrzat mlieko v druhom a preto som ho odsavala dlhooo ale postupne stale menej a menej lebo som videla ze mu staci len ten jeden prsnik.

ladybirds
30. aug 2012

@jespera moja, urcite odsavaj.. kolko odsajes, tolko odsajes, hlavne ho davaj pit syncekovi. neboj to napatie prejde... viem, mas teraz velky chaos, mm odide, mala pojde do skolky, babatko a odsavanie... hlavne neprestavaj odsavat, aby si neprisla uplne o mliecko. mne trvalo mesiac, kym som do toho prisla a od vtedy je maly len na materskom 😉 urcite sa to zvladnut.. nevzdavaj sa... prides do toho 😉