Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

evka4
17. apr 2012

@sandy84 ja som davala hned do chladnicky. ale ja som odsavala cca 100ml a trvalo mi to skoro hodinu, tak mlieko malo uz nizsiu teplotu ako bezprostredne po odsati. ak odsavas vela a rychlo, tak asi chvilu pockaj, kym teplota klesne.

michaelka5
17. apr 2012

@sandy84 ja odsajem a supnem rovno do chladnicky...ved zase to mliecko nieje take horuche🙂

sandy84
17. apr 2012

@evka4
@michaelka5 Dakujem Babenky 🙂 idem dat do chladnicky, vysala som 210 ml 🙂 neviem co za zazrak sa stal 🙂

michaelka5
17. apr 2012

@sandy84 ja mam tiez niekedy 200, a niekedy len 90ml...podla toho kolko pijeme🙂 a oddychujeme

mija_jami
17. apr 2012

@veronicka1901
Ja v noci len ked sa mi zobudi, ked spi v kuse, tak si ani netrufam vstat z postele, lebo by osm ho zobudila.a ja som už vzdala ten sen že budem čisto kojiť. ide mi o to čim častejšie odsavať aby som mu mohla viac pridať našho mliečka k prikrmu. V noci ked som nevyspata tak hodinu po krmeni dam takych 20ml, takže to sa mi ani neoplati kvoli tomu vstavať.

mija_jami
17. apr 2012

@sandy84
Mne laktačka hovorila ževraj materske mlieko vydrži aj mimo chladničku pri izbovej teplote 24 hodin a že rovno take sa može dať aj mpotom papať. Ale ja to tak nerobim, nejak sa mi to nezda, davam tiež hned do chladničky(odsavam dost male množstvo) a potom prihrejem v teplej vode, na taku trošku teplejšiu vlažnu.

nikam
17. apr 2012

@mija_jami Toto sa mne nezda, ze 24 hodin. Je to mozno trosku blbe prirovnanie, ale ked sme kupovali neupravovane kravske mlieko, tak sa v lete mimo chladnicku pokazilo aj za dve hodiny.

ja.nu.la
17. apr 2012

@teleranka ahoj, ja som tiež mliečko odsávala a vôbec nekojila, lebo som mala velmi malo mliecka. Normálne možes mliečko zlievať počas dna dokopy, len si davaj pozor moze mať max 24h. ak ti ho nevypije možes ho dať zmraziť. Rozmraziť vo vodnom kupeli, ale okamžite spotrebovat. Zmrazene vydrži asi 3mesiace. Takto sme to robili aj v nemocnici.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vierka0
17. apr 2012

@teleranka ja zlievam dokopy tak max. 2 odsavania, to kvoli tomu, aby sa mi to nepomiesalo 🙂 ale do mrazaku mozes normalne dolievat k zmrazeneme - ja daruvam mlieko do nemocnice, tak mi kazali, ze nalejem, dam zamrazit, ak mam dalsie, zase dolejem k tomu zamrazeneme a strcim do mrazaku kym nie je plna flasa 🙂 pre moju malu mrazim radsej 250ml davky, takze spojim aj mliecko z dvoch odsavani, ale mrazim to naraz ..uvidis, casom ziskas peknu rutinu 😀 a neboj sa, ze mlieko bude studene, moja ked nespapa vsetko naraz, aj po hodinke jej dam tu istu flasu v izbovej teplote a normalne to spapka 🙂 ja vidim ze je prilis studene mlieko vtedy, ked mi ostavaju kusky "smotany" aj po tom co som poriadne zatriasla flasou 🙂 zase netreba byt prilis uzkostlivý 🙂

sandy84
17. apr 2012

@michaelka5 Ja mam tak isto, ze niekedy ledva vytaham 90 ml a niekedy celkom dobre mnozstvo.

anetkaadamko
17. apr 2012

môj má 4 mesiace a spapá tak max 120 ml

mija_jami
17. apr 2012

@nikam
Ani mne sa to nezdalo. Ale zasa to kravske ste asi nemali tesne po nadojeni, či hej?

nikam
17. apr 2012

@mija_jami Hm, neviem, capovali nam ho naberackou rovno z konvy 🙂 Ale tak ano, iste nebolo tak cerstve, ako to nase. Ja som ale neriskovala, rovnako ako Ty.

vierka0
18. apr 2012

inak tot moja zasoba materskeho mlieka 🙂 este mam nejaky ten liter v dalsej priehradke 🙂 (to len na ukazku ako to skladujem v mrazaku) - pre nemocnicu mam vo flasiach

mija_jami
18. apr 2012

@vierka0
ajaaaaj , pekna zasobička, hoď aj sem zopar litrikov, nech nemusim dokrmovať umelym :O)

vierka0
18. apr 2012

@mija_jami radsej prazdnejsi mrazak ale dieta co mi papa ako ma 🙂 moja mala papa dost malo 😒

mija_jami
18. apr 2012

@vierka0
Nevadi že malo, hlavne že tovje zdravučke :O) Ved ona sa časom rozpapa, aby si aj stihala odsavať potom :O)))

evaon
19. apr 2012

Baby, po rocnom odsavani zacalo mnozstvo klesat a pomaly rozmrazujem zasoby. O par dni budem musiet zacat davat aj UM. Napadlo mi, ze to vyskusam uz teraz, ci nahodou nebude mama protestovat a tak sa aj stalo. 😠 Raz si potiahla a rev, slzy. Neviem co mam robit, ci kupit rozne druhy a skusat...? Nemate s tym skusenost?

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vierka0
20. apr 2012

@anetkaadamko zmrazene mlieko aj po jednom dni uz nebude ako cerstve..ja mam taku skusenost ze ho treba zohriat viac nez treba a potom ho trosku ochladit a tak dat babatku pit..tie zrazeninky sa rozpustia..skoda vylievat..

nikam
20. apr 2012

@anetkaadamko Aj moje bolo hnusne po rozmrazeni, ale malemu to vobec nevadilo. Skus dat, nemal by s tym byt problem.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikam
21. apr 2012

@anetkaadamko Smrdi ako hrdzave?

mija_jami
22. apr 2012

Ahojte kocky, idem sa pochvalit, dnes rano som trhla svoj rekord, podarilo sa mi odsat 140ml a za polhodinu dalsich 80:O}Je to ale zvlastne ze rano sa podari okolo 100-120 a po tej pol az tristvrte hodine dalsich 60-80 a vecer dam ledva 40, vcera to bolo len 20

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mija_jami
22. apr 2012

@anetkaadamko
mozno aj tam sa casom dostanem, ale tzch 15min nehrozi aj tzch 140 mi trvalo tristvrte hodinu, mne moc netecie, musim cakat a maxkat skoro naprazdno kzm sa mi spusti. 3x sa mi spustilo a ten treti krat som uz ani necakala:O} no ale dalsie odsavania dnes len 30 a 50, takze z toho by sa maly moc nenajedol

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alla24
23. apr 2012

baby je velky rozdiel medzi rucnou a elektrickou odsavackou? ja mam rucnu a priznam sa uz ma to moc nebavi pred kazdym kojenim odsavat hodinu a aj to odsajem tak 60 ml s pauzou kazde 2 hodky. minule som si to spocitala a odsavam tak 4-5 hodin za den (dokrmujem aj UM). nechcem kupovat elektricku lebo neviem ako to funguje a ci to nie je skoro to iste ako rucna. Totiz ked odsavam tak musim prsnik aj stlacat a odsavacku stale pootacam lebo z roznych polôh mi tecie z inych mliekovodov. 😒

vierka0
23. apr 2012

@alla24 myslim, ze by si nemala odsavat kazde dve hodiny, jednak tym zabijes kopec casu a okrem toho si nicis bradavky..myslim, ze kazde tri hodiny odsavat je az az..co sa tyka elektrickej a rucnej odsavacky, ja mam rucnu, medelu harmony, je sice super, ale uz mi trpnu obidve ruky po piatich mesiacoch odsavania, jedna zo stlacania paky a druha od masirovania prsnika pocas odsavania..skusala som aj medelu mini electric, ale nebola som s nou spokojna..teraz som sa dohodla s jednou babou tu na mk, ze mi pozicia avent elektricku a ak sa mi osvedci, kupim ju, ak nie, koncim s odsavanim..myslim, ze to treba vyskusat a potom sa rozhodnut..