Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

gretkab
21. feb 2011

@happy8051 Presnidavkove/zavaraninove pohariky su urcite najlacnejsia alternativa na mrazenie - ja som tiez mrazila v takych, neprasklo nikdy. Pri Aventackych mraziacich poharikoch bolo kedysi (neviem, ci je to tam este teraz) napisane drobuckymi pismenkami, ze by sa mali pouzit len 4x a potom vyhodit, co mi teda prisla super draha alternativa (ale je mozne, ze teraz to tam uz nie je).
Baby ti uz poradili s tym mrazenim, ja len dodam, ze daj pozor, aby si teple/novo-odsate mliecko nevlievala do studeneho, najskor kazde osobitne schlad a potom ich zlej dokopy a daj zamrazit.

zebra41
22. feb 2011

@happy8051 ked budes mrazit,tak nikdy nenapln pohar do plna. mne mrazili uz v nemocnici a jeden naplnili moc a praskol. ja plnim tak do 3/4

zebra41
22. feb 2011

@gretkab naozaj to treba zvlast schladit? v nemocnici mi to zlievali uplne bez problemov do jednej flasky hned po odsati a co v ten den zvysilo,tak zmrazili...

zebra41
22. feb 2011

@shira_ spokojny je, tak to nebudem riesit. uvidime ako na poradni, ale vyzera, ze pribera celkom dost 🙂

zebra41
22. feb 2011

ked vam babatko nevypije vsetko lieko z flasky, tak ho vylievate, ci nechate v chladnicke na dalsie papanie?

gretkab
22. feb 2011

@zebra41 No ista si nie som, ale ked sa to teple lialo do toho studeneho, tak sa to tak "zrazalo" - ja som to tak robila na zaciatku a potom som presla na system, ze najskor dostat na rovnaku teplotu, potom zliat (ale mozno to nie je spravne).

@zebra41 Ja som vylievala, ale ja som mala mlieka vela. Standardne by sa nemalo 2x ohrievat, cize ak si dala rovno odsate (cerstve), tak zvysok by sa kludne mohol znova dat, pri uz raz zohriatom by sa nemalo (ale neviem, ci je lepsie 2x zohrate MM alebo UM 😉).

virivka
22. feb 2011

@happy8051 nepraskne, vzdy tam necham trochu volneho miesta, asi taky centimeter od vrchu. Raz sa mi stalo, ze som dala vela mlieka do pohara zmrazit, ale pohar nepraskol, mlieko vytlacilo von viecko.

virivka
22. feb 2011

@zebra41 Ja tiez vzdy schladim mlieko zvlast a az potom zlievam spolu. Inak som to ani neskusala. A co sa tyka nevypiteho mlieka z flase, tak ked vypije malo, necham este taku polhodinu, potom trochu prihrejem a ponuknem jej znova. Ked nechce, tak vylejem. Ked spapa dost, tak to co ostane vo flasi vylievam hned.

e.l.i.e.n.k.a
25. feb 2011

..baby, co odsavate alebo ste odsavali dlhsie, ako ste sa motivovali dalej a dalej..dnes rano sa drobcek napapal, pohrali sme sa, uspala som ho a isla odsavat, ale po chvilke sa zobudil, tak znovu uspat, spinkal tak par minutiek a znovu plac, potreboval byt v naruci..mam pocit, ze mna potrebuje viacej, ako moje mliecko..

gretkab
26. feb 2011

@e.l.i.e.n.k.a Ja tym, ze bol krpec predcasne narodeny a ked bol este na JIRSke, tak mi povedala doktorka, ze mliecko je to jedine, co mozem pre neho urobit, tak som odsavala a odsavala 😉. A mala som ciel do pol roka, ak sa podari a potom ked uz som si na to nejako zvykla a tak sa to dako zautomatizovalo a presla som na odsavanie kazdych 6 hodin (cize mi vyslo len 1 odsavanie na cas, ked bol maly teoreticky hore a bola som doma bez manzela, odsavala som o 6,12,6,12 - cize o 6 rano, vecer aj o polnoci bol manzel doma, len o 12 naobed som bola len s malym), tak som si nejako posunula ciel na odsavanie do roka a to sa podarilo, ale potom som sa vyslovene tesila, ze prejdem na UM, mne uz sa tak strasne nechcelo 😉.

majamat
26. feb 2011

@e.l.i.e.n.k.a nieco podobne zazivam ja. moja mala nevie spat, alebo byt v klude v postielke max. 10min. ked som sama, mam celkom problem odsavat. ked je mm v praci odsavam max 2x. viac sa neda. neviem ako dlho to tak vydrzim, lebo po par takychto dnoch, sa m i tvori menej mliecka. je to celkom narocne.

zebra41
26. feb 2011

@gretkab po akom case si presla na odsavanie 4krat denne? neklesla ti produkcia? ja totiz odsavam teraz kazde 3 hodiny - maly ma 4 tyzdne a staci mu to len tak tak...ale musim povedat,ze je to dost narocne. tiez bol na JIRske a je predcasne narodeny. no on papa aj hodinu a potom odsavat...musim sa priznat,ze som celkom unavena

gretkab
26. feb 2011

@zebra41 No to keby som tusila 😉. On bol ale v nemocke 2,5 mesiaca a v tom case som asi odsavala este kazde 3 hodiny, takze na 4x denne som asi nepresla skor ako po 3 mesiacoch (ale ozaj len tipujem, uz si to nepamatam). Mala som pocit, ze za den mam toho mliecka rovnako, ci odsavam 4 alebo 8x denne - ale ked som mala pocit, ze ide kriza, tak som vzdy presla na kazde 3 hodiny a ked bolo ok, tak som sa vratila ku raz za 6 hodin. Som ti teda pomohla, co? 😀 V kazdom pripade drzim palce!

julienka
26. feb 2011

To badam aj ja,ze je asi jedno,ci odsavsam 3x, ci 4x,stale odsajem cca rovnake mnozstvo...

e.l.i.e.n.k.a
26. feb 2011

@gretkab dakujeeem 🙂 to rozdelenie casu je inspirativne..na pol noc si si davala budik? lebo drobcek papava medzi 2hou a 3tou, takze by som vstavala este k nemu a potom o siestej, ale viem, ze to vydrzim..uz bolo ovela horsie, ked som rozbiehala mliecko a maly nemal rezim, nevedela som nikdy, kedy odsavat..ja teraz odsavam v noci, ked sa maly napapa..

e.l.i.e.n.k.a
26. feb 2011

@majamat ak ti ma kto pomoct, bolo by to super, aby si mala cas..je pravda, ze ked neodsajes, zacne sa tvorit menej..straaasne ti drzim palce, urcite sa to rozbehne, ale treba cas..

gretkab
26. feb 2011

@e.l.i.e.n.k.a Ano, davala som si budik. Ak chcel maly jest prave vtedy, ked som odsavala, dal mu tato (ale skor si myslim, ze jedol v inom case, boze, ja si to fakt uz nepamatam 😉). A cez vikendy krmil v noci vzdy tato.

e.l.i.e.n.k.a
26. feb 2011

@zebra41 ja som doteraz odsavala 5x denne, z toho raz v noci..ale prechadzam na 4x v noci a toma drobcek 3 mesiace, uvidim, ci mliecka bude menej..teraz odsavam cez 1000ml..

majamat
27. feb 2011

@e.l.i.e.n.k.a diky. kedje mm v praci, som sama. asi 1x tyzdenne pride mama, ale to nestaci. snad to bude casom lepsie. ja v noci odsavam tiez 1x a staci to. ked sa mi tvori menej mliecka, tak sa snazim castejsie cez den a tvorba sa zvysi.

zebra41
27. feb 2011

@gretkab dik. tak to ma este chvilu caka odsavanie kazde 3 hodiny...aj ked ja uz idem na dlh a minam mraznickove zasoby ☹ skusila som kvoli tvorbe prejst na kazde 2 hodiny,ale po par dnoch to bolo este horsie - ale mozno to bolo mojou psychikou.

zebra41
27. feb 2011

@e.l.i.e.n.k.a tak to ja odsavam do 600ml a o chvilu dojdu aj mraznickove zasoby ☹ zrejme si nepamatas, ci si liter odsavala aj ked mal maly mesiac ?

e.l.i.e.n.k.a
27. feb 2011

@zebra41 urcite som neodsavala liter, pouzivala som 125ml flasticky 6x denne a nie vzdy boli plne, takze asi, ako ty, postupne sa to zvysovalo, netrap sa, ak by si raz za cas musela dat UM, ked budes odsavat rozbehne sa to..nas drobec, ked bol v nemocnici, tiez bol prikrmovany, doma tak raz za 3 dni,lebo on je strasny papkac..teraz stacime, este aj mrazim, len dufam, ze uz nebude potrebovat viacej a pridu prve prikrmy..takze ak das aj umele, nerobis nic zle a budes doplnat svojim, aj tak skoncite uplne na tvojom mliecku..uvidis!!! robis pre neho maximum 😉

zebra41
27. feb 2011

@e.l.i.e.n.k.a tak v to dufam.bolo by to super. len som sa bola, ci mu po UM bude mm chutit...ale tak to hadam nema vplyv...

e.l.i.e.n.k.a
27. feb 2011

@zebra41 vraj netreba davat prilis sladke, ale neviem z vlastnej skusenosti..ja som davala nutrilon a v nasej teme je strasne vela bab, ktore kombinuju a zatial bez problemov..hlavu hore 🙂 kazda kvapka sa pocita a umele nie je jed..ked vytrvas mliecko bude!

gretkab
27. feb 2011

@zebra41 Ja som mala liter denne okolo 1,5-2 mesiacov, v mesiaci urcite este nie. Ale ja som mala maleho 2,5 mesiaca v nemocke, takze odsavanie bola v tom case v podstate moja jedina starost (okrem teda kopy mojich zdravotnych problemov 😉). V kazdom pripade som v tom case nemusela napr. vstavat v noci k malemu....
A presne ako pisu baby, ked bude malo, pridas trosku UM, tes sa, ze je toho MM tolko, kolko je.

virivka
27. feb 2011

@e.l.i.e.n.k.a aj ja som mavala take dni, ked som si hovorila, ze ma mala potrebuje viac ako moje mliecko a mala som sto chuti s tym tresnut🙂 Ja odsavam teraz tak, ze ked mala papa, jednou rukou drzim flasku a druhou odsavam. Potom ked mala dopapa, ja uz mam co to odsate a uz len doodsavam. Malu dam vtedy na deku alebo na postel, a hram sa s nou(vsak v jednej ruke hracku udrzim🙂), alebo sa pohra aj sama.

nibiru
27. feb 2011

baby ja sice kojim no odsavala som od narodenia malej najprv som ho mala strasne vela a potom som davala aj kamaratke urcite cela zalôezi na odsavacke balonikove a tahacie uplne onicom to som ked mala mala mesiac odsala ledva 80ml s oboch prsnikou ...kupila som si pakovu avent denne som okrem kojenia ktore bolo cca 6-8x odsala 600-700ml odsavala som vzdy po kojeni tym sa tvorilo viac mlieka a asi v polovici medzi kojeniami jednoznacne sa mi miesto poharikou osvedcili tesco sacky na mrazenie mlieka zmesti sa tam cca 300ml a dobre sa to skladuje da sa tam napisat datum,cas a mnozstvo stoja 10ks cca 3.99€ kedze medela stoja 20sackou 20€ je to poriadny rozdiel.teraz ma mala 7 mesiacou az teraz som prestala odsavat kedze prikmujem ale zo zasob obcas urobim kasicky len skoda ze to MM zmeni az tak velmi mrazenim chut a mne v tych kasickach fakt nechuti ale malej je to ocividne jedno.o)kazdy vravel ze odsavat nemusim ale ak sa mam priznat vzdy som mala vatci pocit istoty ked som odsavala kedze som sa velmi bala uze o mlieko pridem radcej som si udrzovala nadprodukciu Kazda kamoska mi vravela ako rychlo o mlieko prisla ,mALI sme aj 3x krizu ale do 3dni bolo vsetko ok vlasne posledny krat to nebola ani kriza mlieko mi neslo odsat tak ako predtym nahodou som zistila ze sa mi na odsavacke opotrebovalo tesnenie vymenila som a potom to slo perfektne.

happy8051
28. feb 2011

kocky, vcera som zacala odsavat mliecko, potrebujem na buduci tyzden cca 200ml. odsala som rucne, uschovala som to v chladnicke uz vychldnute, ze dnes k tomu este pridam co odsajem a zamrazim. mloieko v chladnicke nie je ani 24 hodin, ale vyzera, akoby sa zrazilo... co som urobila zle??? je v sklenenom pohari s vrchnakom

majamat
28. feb 2011

@happy8051 to asi nebude zrazene, len v nom stuhol a usadil sa tuk.

mona777
28. feb 2011

@nibiru ja som to nepochopila - tak kojíš alebo odsávaš? a ak robíš oboje - tak toooolko mliečka - páááni - ty sa maš