Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

zipsy
23. mar 2011

@skippy7 chodim sem pozerat, ale uz tolko necitam ako predtym ... a ani nepisem... neni o com momentalne

majamat
23. mar 2011

@andrea142 to nie je pravda. ja iba odsavam a mlieka mam az moc.
@e.l.i.e.n.k.a odsavam 6x denne, ked mi to mala dovoli. niekedy 5x, ale vtedy sa mi znizuje tvorba mlieka. vacsinou odsajem z jedneho a potom z druheho. najskor mlieko strieka prudom a ked uz citim maksie prsia a uz tecie tazko, koncim. niekedy sa snazim odsat nadoraz, ked sa mi znizuje tvorba. vtedy to trva dlhsie, ale niekedy mi staci z jedneho 10 min. naraz odsajem min. 200ml z oboch a moje maximum je 460ml z oboch. to vacsinou v noci po 6 hod. od posledneho odsavania, ale poviem ti, to uz mam riadne tvrde prsia. ani na boku nemozem lezat a na chrbte by ma snad aj udusili. je to vaha.

chrumen
23. mar 2011

baby je nejaky spravny sposob ako dobre odsat mliecko?

julienka
24. mar 2011

@jannas ahoj, prave som si precitala, ze odsavas mliecko svojmu malickemu.. chcem sa spytat, kolkokrat denne odsavas a cca kolko odsajes? mame deticky v podobnom veku. Ja som doteraz odsavala 3x denne, no tak mi stupla produkcia, ze nam je zbytocne tolko vela mliecka..... a rozmyslam nad 2x denne... len sa bojim, ci potom rapidne neklesneme s mlieckom...
preto ma zaujima, ako to robi maminka s rovnako starym drobcom 😉

andrea142
24. mar 2011

@gretkab
@jannas
@majamat : ďakujem za rady ........je mi ľúto ,že moje okolie to vôbec nechápe a iba ma od toho odrádzajú ☹ ....ja si zatiaľ viem odsať 40ml z oboch prsníkov ....včera to bolo spolu 340ml ostatné dostala UM a ešte som jej znížila dávku na 90ml ,lebo zo 120ml mi dosť vracala asi jej to bolo veľa hoci to vypila ale vracalo sa jej to aj po 3.hodinách 😖 ............papáme cca. 7 x po 90ml ........večer sa mi budí iba okolo 1:30 a potom niečo po 4:00 a potom už len ráno 7:30 cez deň každé tri hodiny.

Baby mám na Vás ešte zopár otázok????? koľko môže byť mlieko v chladničke ,lebo napr. pri prvej dcérke som ho do mrazničky dávala po 24h ale teraz v nemocnici mi sestrička tvrdila ,že iba 16h môže byť v chladničke. a koľkokrát si mám odsávať mlieko, lebo sestra mi tvrdí ,že každé 2h .....včera som si odsávala tak ako malá jedla ,takže 7.krát.

gretkab
24. mar 2011

@chrumen Podla mna neexistuje 🙂. Treba skusat, prides na sposob, ktory ti je najpohodlnejsi - ja na gauci s jednou nohou vylozenou na spodnej doske stolika 😉.

@andrea142 Mlieko moze byt v chladnicke 24 hodin. Podla mojich info by sa teple nemalo vlievat do studeneho ale najskor vychladit a potom zliat. Ale uz niekto pisal aj, ze sa v pohode moze rovno naliat, tak si vyber 😉.
Odsavat treba na zvysenie produkcie co najcastejsie, na zaciatku idealne kazde 3 hodiny (ak zvladnes kazde 2, je to super, ale to si ja dlhodobo moc predstavit neviem).
Inak ak mala grcka, tak moze mat reflux, takze treba mozno polohovat a nosit vo zvyslej polohe viac.
Drzim palce!

chrumen
24. mar 2011

@gretkab 🙂 no mala skôr na mysli že či existuju nejaké finty ako odsať všetko dostupné mlieko 🙂 lebo sa mi stáva že citím ako su plné prsia a odsajem trápnych 50 ml ... skúšala som už aj teplú sprchu či obklad ...

virivka
24. mar 2011

@andrea142 ja som tiez spociatku odsavala ako mala jedla, iba ked som potrebovala zvysit tvorbu tak som odsavala kazdych 1.5 - 2 hodiny. Ostatne suhlasim s gretkab. K tomu grckaniu - moja grckala niekedy aj tesne pred jedenim, ale nebolo to pravidelne, tak som to neriesila. Priberala dobre.

jannas
25. mar 2011

@julienka ahoj, ja odsavam 4 krat denne a za den to je teraz asi 1300 - 1400 ml, to nam tak akurat staci. s prikrmami len zaciname, tak sa tesim, ze casom aj mne bude stacit odsavat len 2 krat denne 😉

skippy7
25. mar 2011

@gretkab
@virivka
dievčata, ja odsavam 5x denne, lebo som zistila, že to akurat stači ,kedže maly papá tak 560ml denne..potom ked bude potrebovať viac, stači zvyšit frekvenciu odsavania? či mam už teraz viac odsavať?? no a za 1,5h sa stači dotvoriť mlieko?- virivka?

majamat
26. mar 2011

@skippy7 ja som zistila, ze ked sa mi znizi tvorba mlieka a posnazim sa viac odsavat, tak sa zvysue tak 2 dni po tom, co castejsie a co najviac odsavam. urcite to individualne, ale velke rozdiely v tom nebudu.

virivka
26. mar 2011

@skippy7 vytvori sa za 1.5 hodiny. Aj ked nie az tak vela, ale ked budes potrebovat zvysit tvorbu, tak treba zo tri dni castejsie odsavat.

skippy7
26. mar 2011

@majamat
@virivka
diky diky ....stale sa snažime o kojenie, tak som zvedava,čo z toho bude...

gretkab
27. mar 2011

@skippy7 Drzim palce, nech sa vydari!

julienka
27. mar 2011

@jannas ahojky, jejky, tak to si krasne odsajes 😉 A to ti vsetko maly za den vypije?? My dame denne max 500 ml mliecka.... (v noci uz nepapame), ranajky su mliecko, desiata mliecko, obedik zeleninka, masko, olovrat ovocicko, vecer kasicka z mliecka... 😉 ale ostala som na odsavani 3x denne, aby mi neklesla tvorba. Odsajem si tych 500-600 ml, co nam akurat staci, niekedy az az ;)

jannas
29. mar 2011

@julienka no, teraz ked zaciname so zeleninkou tak aj mliecka mu staci menej. ale okolo 1000 ml vypije kazdy den. zatial davame prikrm len na obed. inak stale len mliecko. kasu uz mam kupenu ale este sme ju neskusali 😅 asi sa aj ja pomaly dopracujem k tomu, ze odsavat budem len 3 krat, aj teraz mam v chladnicke 600 ml a to do rana urcite nevypije 😉

1verunka1
30. mar 2011

@miamia33 no podla mna budu dudrat jak sibnuteeee....budu ti vraviet ze preco a len prikladajte prso prikladajteee 😝 😝 😝

skippy7
30. mar 2011

@gretkab diky 🙂, dnes som skusila cez klobučik, ide mu to, ale dosť pomaly, papame 3/4 hodiny a po 1,5h pyta zas, tak netušim kolko si tak vytiahne...., odsavať som teda prestala a uvidime, čo bude dalej.... 😨

majamat
31. mar 2011

@skippy7 ja som mala s malou rovnaky problem. cez klobucik 3/4hod. papala a pytala hned este dalsie mliecko. nestacilo jeje to. kedze ma reflux a po krmeni ju musime dlho drzat hore. niekedy aj hodinu, tak to moc nema vyznam. to by som nic pri nej nemohla, lebo niekedy opyta papat po 2,5 hod.

gretkab
31. mar 2011

@majamat Tak mne Ela (kojena) jedla bezne po 2 hodinach, ked bolo zle, tak som mala pocit, ze je na mne nalepena furt (isto v polhodinovych intervaloch 😉). Takze mne sa 2,5 hod. nezda vela 😉. Ale ked bola zobudena, tak som nespravila nic, to je pravda.

skippy7
31. mar 2011

@majamat
@gretkab
no papá dlhšie, ale tie prestavky su už teraz dlhšie,2-3h, asi si už vytiahol viac, neviem, len v noci som mala tak naliate prsia, teda aspon to ľave,z toho ani nevedel jesť, tak som musela rano odsavať,lebo bolo ako beton...myslite,že sa to upraví? ta tvorba? alebo sa zniži tvorba a možem aj stratiť nakoniec mlieko?

gretkab
31. mar 2011

@skippy7 Tvorba zavisi od ponuky a dopytu, takze by sa mala upravit. Ak kojis, upravi sa podla potrieb dietata, ak odsavas, tak si sama trosku uregulujes (ja som ale odsavala v podstate stale viac, ako potreboval, "aby nebolo malo, keby nieco" 😉). Ak len odsavas, tak by som nocne odsavanie uplne nevynechavala. Ale pisali tu baby aj ze v noci neodsavali (odsavali vecer, ked sli spat a potom rano ked sa zobudili) a bolo to ok, upravilo sa podla potreby.

e.l.i.e.n.k.a
31. mar 2011

@jannas aj ja odsavam 4x denne, ale tolko mliecka nemam..ako dlho odsavas na jednu varku?

majamat
1. apr 2011

@gretkab ja som odsavala aj v noci, ale bez budika. mojim budickom je moja mala, ale posledne dve noci spala az do rana. rozhodla som sa, ze z kazdeho prsnika, za kazdu hodinu odsajem 40ml. to je po 3hod 240ml. niekedy potrebujem urobit davku navyse. niekedy sa moze stat, ze musim odsavat uz po 2 hod, takze to je akurat, tych 40ml. a moja vypije po 3 hod. 180ml a mozno o nejaky cas budeme zvysovat davku. teraz zacinam odsavat po 7 hod. vcera som odsala cez 500ml. nastastie mam mlieka dost a mam este malu dcerku, tak to vyuzijeme, aj ked musim nejake mlieko vyliat.

zipsy
1. apr 2011

caute baby, tie co aj dokrmujete um.mliekom, mam otazku...
na nutrilone na krabici pisu, ze spotrebovat do 1 mesiaca. my sme minuli len 1/2 krabice, to mam zvysok vyhodit???

virivka
1. apr 2011

ajojte baby, ja mam otazku pre tie, co dlhsie odsavaju: Tiez vam po case zacalo tiect mlieko pomaly? Ja som dnes rano odsavala 40 minut a odsala som asi 1.5dcl. Dalej som uz nemala cas ani nervy odsavat.

kiwi82
1. apr 2011

ahojte dievcata, ja odsavam tak cca 6 krat denne, odsajem tak 120-150 ml za 20 minut. teraz to staci, lebo uz takmer vsetk papame. aj mne sa zda,ze mi to ide pomaly teraz ale
@virivka skus sa pozriet, ci to tesnenie na odsavacke nemas porusene. mne sa tiez stalo, ze mi slo pomaly musela som stiskat prsia aby islo a potom som kukla a bola v tom tesneni dierocka musela som vymenit. a ozaj neviete, kde sa da kupit, bojednat nahradne tesnenie na medelu mini elektrick?

julienka
1. apr 2011

@virivka áno, spočiatku ide celkom slušne a potom úplne "padne prúd".... pomáha jedine stláčanie a dosť dlho odsávam....

kiwi82
1. apr 2011

@bambulka0406 jeeeeeeej si veeeelmi milá dakujem, uz aj si to idem objednat 🙂