Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

lucia31
16. feb 2010

kati, ja ked som mala upchaty mliekovodk, zistila som to tak, ze som mala na pocit aj dotyk plny prsnik, a nesiel mi z jedneho miesta odsat...potom som sa v jednej teme docitala, ze si treba dokladne prezriet bradavku, ci na nej nie je malicka biela bodka a tu pomocou vysterilizovanej ihly odstranit...a veru som si tu bodku aj nasla, ihlou jemne prepichla a mlieko pri odsavani zacalo striekat riadne....to bola ulava 😉 je dobre odsat si to rukou, lebo citis, kde mas ten mliekovod upchaty...mne smeroval od bradavky smerom az pod pazuchu...

odsavacka
16. feb 2010

katarina, ja som sa raz zobudila s upchatym mliekovodom,...pravdepodobne,...sama som usudila,...pomohla mi vtedy horuca sprcha, trvalo asi 45 minut kym sa mliecko pomaly uvolnilo, bolelo to,...ale asi som si to chvalabohu vsimla skor, bolo to pri nocnom odsavani, keby ze sa zobudim az rano, asi by som mala problem🙂 Treba davat pozor pri spani, neulezat si prsia,....resp. nelezat priamo na nich🙂Mliecko urcite nestratis,...odsavaj normalne dalej🙂

deina
16. feb 2010

Katarina, mne tiez pomohla horuca sprcha, rozmasirovat to poriadne pod sprchou - ta ulava, ked sa to spustilo, neuveritelne. 🙂 Alebo nahriata plienka.

Ako ze neulezat si prsia? Co to znamena?

katarina822
17. feb 2010

ahojte baby uz je lepsie dakujem za rady to ze bielu bodku som si nenasla ale bolest neskutocna. ja som sa v ned v noci zobudila na bolest hned som odsavala ale mala som skusit asi tu sprchu a pod teplou vodou pomasirovat.ja uz len dufam ze sa to uz nestane.
chvalabohu mliecko je jeho trosku menej ale budem castejsie odsavat dam si cajik na podporu mliecka a snad to bude ako predtym 😉

katka.m
17. feb 2010

Mne pomáhal horúci obklad. Ja som na žinku na ruku naliala vriacu vodu, vyžmýkala a toto prikladala. Pálilo to jak besné, ale pomohlo.

vivuska1
17. feb 2010

Ahojte, no ja tiez odsavam uz od narodenia maleho, akosi sme sa nenaucili pit z prsnika. odsavam kazde 4 hodky rucnou aventkou, na jedno odsatie sa mi podari aj 200ml, ale v poslednej dobe mam tiez problem s upchatymi mliekovodmi. Totiz mne sa upchavaju mliekovody skoro kazdy den, uz som si niekolko krat povedala, ze uz prestanem, ale ked drobcovi to mliecko strasne chuti, tak sa vzdy premozem, rozmasirujem pod sprchou, ked nepomaha, nahrievam infralampou. niekedy to trva aj pol dňa, kym sa mi to podari odopchat.to som vtedy cela stastna, no lenze dalsi den je to tu zas... trva to uz druhy tyzden a uz som z toho riadne na nervy... ☹

caterine
17. feb 2010

Baby a ako vyzera taky upchaty mliekovod, z čoho to vlastne vznika?

ivkaivka
17. feb 2010

caterine, daj si temu dakujeme annag, pri jej mene kde pise, si klikni na fotacik a ma tam kopec roznych fotiek k dojceniu a tusim ma tam aj odfoteny ten upchaty mliekovod.

caterine
18. feb 2010

dakujem ivi 😉

kuspitka
18. feb 2010

Ahojte dievcata.
odsavam si mlieko kazde 3h ale mam pocit,ze ho mam stale menej pomozte mi ako mam zvysit produkciu mlieka.
mam elektricku odsavacku medelu je super.

lucia31
18. feb 2010

kuspitka, produkciu zvysis castejsim odsavanim, aj kazdu hodinu..i ked odsajes po hodine malo, nevadi, ale prsia budu castejsie stimulovane a tym nutene zvysit produkciu 😉 a velmi pomaha nocne odsavanie..za nocne odsavabie sa povazuje cas od 23.00 do 04.00-..tak v tom case aspon raz odsat, najlepsie dvakrat, aby bolo mliecka viac...po par dnoch sa urcite laktacia zvysi...a ak mozem este porat, dobra je kombinacia odsavania odsavackou a rukou..cize odsat odsavackou a potom este doodsavat rukou
a vela pit 🙂

kuspitka
19. feb 2010

lucia dakujem.
dufam,ze to pomoze.

kuspitka
21. feb 2010

Ahojte.tak mne nic nepomaha stale mam menej mlieka.co mam robit?

katarina822
21. feb 2010

ahojte skus si odychnut posli manzela von z malou aj na 2hod.a ty si lahni odychni.nemysli len na to mam malo mliecka stracam ho mysli mam dost mliecka bude to ok.

janulka182
21. feb 2010

Kuspitka skus homeopatika ricinus communis. Mne moc pomahaju. A este pomaha caj zo senovky greckej, ten kupis tiez v lekarni.

katka.m
21. feb 2010

kuspitka, skús počítať na www.kojeni.net , archív poradne, je tam veľa rád. Zajtra je pondelok, tuším môžeš napísať aj otázku, len to musíš vystihnúť ráno, pretože berie len asi 10 otázok.
Tie homeopatiká sú fakt dobré. Hlavne odsávaj, oba prsníky každé 3 hoďky. To sa utrasie.

kuspitka
21. feb 2010

katka odsavam kazdu hodinu dve ,ako sa mi da.
a kolko sa berie z nich a kolko krat denne.
skusim ten caj este si kupit.
mam elektricku medela.
len ma mrzi,ze neviem odstriekat si 150ml ,ako predtym.

lucia31
21. feb 2010

kuspitka, to sa upravi...aj kojace zienky maju laktacne krizy trvajuce niekolko dni a napokon sa to upravi....ak budes casto odsavat, produkcia mliecka sa zvysi....este je vynikajuci caj od weledy pre kojace maminky, maju ho v dm-ku...i ked, mliecko sa tvori v hlave 🙂..takze, mysliet na to, ze mliecko mas a budes ho mat 😉

kuspitka
21. feb 2010

lucia pocula si uz nieco o tomto COSTI
inak ta zena mi odpisala teraz,ze mam si odsavat kazde 2,3h a,ze zatial vsetko dobre robim co mam.
len asi som stoho zdeptana,ze malo odsajem nech sa nebojim,ze to pride a ,ze si mam nahriavat prsia.
inak ,ked si pri odsavani stalacam prniky tak dobre robim nie ,cim viac mlieka dostanem tym sa bude viacej tvorit

lucia31
21. feb 2010

kuspitka, nie, to je nejake liecivo?
kuspitka, cim viac a castejsie stimulujes prsia, tym viac mlieka sa tvori....ale chce to cas...neupravi sa to za den...dolezita je naozaj nocna stimulacia, a ak mas laktacnu krizu, tak odsavat castejsie ako po 3 hodinach...ak odsavas, maj pri sebe teply napoj, cas, mlieko a pocas odsavania vypi aspon 2dcl...lepsie sa ti bude spustat mliecko...

kuspitka
22. feb 2010

to je nieco take ,aby sa ti aj mlieko tvorilo-
pijem stale ,ked odsavam len nemam nato stale cas tolko odsavat stale mi place mala tak nestiham vsetko

monka9
22. feb 2010

ahojte zienky, som tu prvý krát. čítala som si tému o odsávaní mliečka. ja som porodila 3.februára krásneho chlapčeka. mám problém s plochými bradavkami, veľmi sme sa trápili zo začiatku, aj cez mušle, ale malý mi začal chudnúť tak sa prikrmujeme a odsávam si každé 3hodiny po cca 50 - 60ml mliečka. všetko je to pre mňa nové a zatiaľ aj náročné. viem, že je to o nájdení si systému, veľmi mi pomohli aj vaše rady, ktoré píšete. niekde sa uvádza odsávať si každú hodinu až dve, ale to si neviem časovo predstaviť, popri malom, varení a fungovaní, čo si o tom myslíte????

scarlette
22. feb 2010

monka vynechaj co sa da a hlavne odsavaj, toto som robila ked bolo mliecka pomenej, ak nemas navarene daju sa spravit rychlovky do 1/2hodinky, maleho si daj niekde po ruke aby si mu pripadne dala dudlik, resp sa s nim hrala 😉

kuspitka
23. feb 2010

monka ja si odsavam aj elektrickov odsavackov aj rucne ako mam cas.
odsavam od zaciatku porodu,lebo mala ma reflux a musim zahustovat mlieko a nechcela mi pit s prsnikov.
ja kaslem na varenie ,ked tam na rychlo nieco pre manzela uvarima to je vsetko on vie,ze musim stale odsavat tak to chape,ze ma tak pripravene jedla.
mne sa teraz znizila tvorba mlieka,lebo som mala aj dost stres este mam ,ale snazim sa co najviac odsavat aj v noci.
ked odsavas pi vela vody aj caj si daj.mne to celkom pomaha

katka.m
23. feb 2010

monka: Navar si na dva dni, upratuj len to, čo už fakt musíš, radšej si ľahni a hlavne kľud. Ja som si odsávam od pôrodu, skoro dva roky a zo začiatku to tiež bolo strašné. Vtedy tu toho o dlhodobom odsávaní nebolo až tak veľa a ani Annag tu takto nepísala 🙂 Všetko som si musela vyhľadať. Ja mám ešte staršieho syna, ktorý chodí do školy, ochrnutú mamku, manžela a psa. Budujeme dom a ja som to predsa zvládla, tak to určite dokážete aj vy. Mne sa zo začiatku darilo odsať tak 30ml po 3 hodinách, neskôr 50ml, potom aj 1400-1700ml na deň. Dávala som asi tak od 4 mesiaca aj mliečnej banky. Chce to pohodu, trpezlivosť a hlavne si povedz, že to dokážeš, keď to dokázali aj iné. Držím pršteky.

kuspitka
23. feb 2010

katka a to sa ti ako darilo tolko odsat aj ja chcem

janulka182
23. feb 2010

Baby, chcem sa opytat: vy odsavate iba odsavackou, alebo kombinujete rucne odsavanie+odsavacka? A do kedy odsavate? Lebo ja ked odsajem odsavackou a stlacim este prsnik vzdy tam este nieco je. Skusam to potom odsat rucne, lebo spravne by sa to malo doodsavat rucne, ale mi to moc nejde.
Dakujem za rady

kuspitka
23. feb 2010

janulka ja si najskor pomasiruem prsia potom odsavam elektrickou a na koniec rucne aj ,ked kvapka.a nakoniec ich schladim pod vodou.

katka.m
23. feb 2010

kuspitka: Odsávala som z oboch prsníkov naraz každé 2,5-3 hodiny aj v noci, čiže 8x denne pol roka. Zo dňa na deň sa mi to zlepšovalo. Teraz už odsávam len 1x večer, tak asi 100ml, do toho dávam nemliečnu kašu na večeru 🙂 Ja radím, odsávať, piť, homeopatia a hlavne pohodička. Ja som však vždy mala doma krabičku UM, to mi dávalo istou, že keby niečo, tak máme čo jesť 🙂 A v chladničke vždy jednu dávku pripravenú odsávanie vopred, ak by mladý náhodou chcel skôr. Ak nechcel, zamrazila som.

kuspitka
23. feb 2010

katka a ake homeo si papala a kolko krat denne.
a pila si cistu vodu?