Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

majamat
8. máj 2011

@gretkab tak to je pekne sproste. ako keby som si ja mohla vybrat darcu a nemohla som ani zabranit tomu, aby som transfuziu dostala a preto moze moje dieta ochoriet. dufam, ze pri mojej smole s tymto problem nebude.

priadka
8. máj 2011

@zuzuula a Ty musis odsavat kvoli tomu, ze mas prilis vela mlieka a musis ho dostavat pravidelne von a popritom malicku aj dojcis? Preto sa pytam, ze som zaregistrovala, ze pijes aj Vineu na zvysenie laktacie, ale ked je odsavanie zaroven pre teba unavne... ved ked dcerka potrebuje menej mliecka, tak tvorbu netreba az tak velmi podporovat, ci?

nikam
8. máj 2011

Ahojte, pridavam sa k Vam, odsavajucim. Mam niekolko otazok, mozno mi poradite:
Ak zohrievate odsate mliecko z chladnicky a dietatko ho nespapa vsetko, co spravite so zvyskom ohriateho?
Ake termotasky pouzivate na prenos mliecka, poradite nejaku?
Ja odsavam 4-5 krat denne spolu okolo 600ml, a to asi tyzden od porodu. Zo zaciatku som mala prebytky - su zamrazene, teraz mam akurat. Ked sa bude zvysovat potreba mliecka, zrejme budem musiet odsavat castejsie, ze?
Citala som, ze vytvorene mliecko sa casom meni, prisposobuje sa vyvoju dietatka. Ja mam namrazene hlavne mliecko z prvych dvoch tyzdnov - este take velmi mastne, uplne zlte. Ak ho dam malemu neskor, povedzme o mesiac, bude pre neho ok?

shira_
9. máj 2011

@nikam žlté mliečko je tiež vhodné, len napríklad mojmu dnes už toto mliečko nechutí, odmieta ho. skúšala som mu dať "staršie zásoby" ale vyplúval 😠 takže ich asi nevyužijem.

zuzuula
9. máj 2011

@priadka no ja malu krmim len z flase a vineu uz nepijem radsej, , moja mala mi vobec netahala, sestricky to nechapali, stale ma nutili kojit ze mam mlieko tak stale prikladali az mi mala tak rozcucala bradavky ze koniec. A to po hodine odomna vycucla tak 5ml a potom som jej aj tak dala flasu, takto je to jednoduchsie a aspon ma moje mliecko, aj ked z flase

majamat
9. máj 2011

@nikam mozes skusit odsavat castejsie a ked budes mat viac mliecka, urobis si zasoby. babatko rychlo rastie a rychlo sa zvysuje spotreba mliecka. ohriate uz nie je vhodne pouzivat. ja ho vylievam. ponuknem ho malej len chvilu po krmeni, ci este nechce. niekedy si babatko moze urobit pauzu.

nikam
9. máj 2011

@shira_ @majamat Dakujem Vam za rady. Ja som to skore mliecko davala len raz zatial a tiez sa mi zdalo, ze mu nejak nechuti, ale zdolal ho 🙂 Ja niekdy ohrejem 80ml a maly vypije len 40, potom mi je luto polovicu vyliat. Ak to ale nie je vhodne, nebudem to robit, nieze bude bruskobol.

janka0007
10. máj 2011

@iwulka23 ahoj,no no ja som mala priprvej tiez taky podobny problem a mne tu tvorbu zvysili homeopatika-ricinus,neviem presna cely nazov uz 😅 ak si neskusala mozno by pomohlo aj to..

monika.v
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julienka
13. máj 2011

rovnako mozem ponuknut senovku grecku v prasku. Mam v zasobe cerstvo 1,5 balenia. Kupovana asi mesiac a pol dozadu. taktiez aj balenie benedikta lekarskeho. Ucinkuju aj osobitne, aj spolu na zvysenie tvorby mliecka. Rada posuniem niekomu, komu sa zide 😉

virivka
14. máj 2011

Ajojte mamicky. Hlasim sa po dlhej dobe. S odsavanim som uz skoncila, mliecka bolo stale menej az nakoniec uplne odislo. Posledny krat co mala pila cely den len moje mliecko bolo presne na jej 9 mesiacov🙂 Som rada, ze som tak dlho vydrzala, a som aj rada, ze som skoncila, bo mi to obcas uz liezlo riadne na nervy.
Vsetkym mamickam odsavackam🙂 zelam vela mliecka, nech rychlo tecie a pevne nervy pri odsavani🙂

edie63
14. máj 2011

Ahojte. Ja tiez odsavam, uz takmer 8 mesiacov. Chcela by som sa vas opytat, dokedy papali vase deticky v noci a priblizne kolko? Moja dcera bude mat teraz 8 mesiacov a este stale niekedy vypije aj 280-300 ml materskeho mlieka v noci (2krat 140-150ml) a niekedy je rano tak najedena, ze nechce ranajky (materske mlieko) a niekedy nechce ani ovocie na desiatu, zacne jest az na obed. Vecer pred spanim vypije 180-200ml materskeho mlieka, na veceru predtym dostane kasicku, takze si myslim, ze hladna byt nemoze hned po 3 hodinach. Dakujem.

julienka
14. máj 2011

@edie63 Ahoj, my sme uz dlhu dobu v noci vobec nepapali, asi tak 3 mesiace. Ale posledne styri noci sa znovu zaciname budit a vypijeme raz 100 ml mliecka.

julienka
14. máj 2011

@virivka ahoj, my sme uz tiez doodsavali. Uz som nevladala odsavat... mala som pocit, ze cely den nerobim nic ine, len odsavam ☹ Este tento pondelok mala dcerka na olovrant moje mliecko, ale odvtedy som neodsala. Zatial sa prsia tvaria, ze su v pohode, ale ked stisnem, este striekne mliecko.. neviem, co s tym. Ci ho este odsat alebo "sa strati"....

virivka
14. máj 2011

@julienka Ja som ku koncu odsavala uz len dvakrat denne. Dlho to trvalo a stvalo ma to. Hlavne rano, lebo to som odsavala ked mala spala(ked bola hore sa tazko odsavalo) a potom som nestihala upratat🙂
Ja som mlieko stratila tak, ze posledne dva dni som odsavala len raz denne, posledny den som odsala 60 ml(a to som odsavala asi pol hodiny) a potom som si povedalal, ze odsajem az ked budu prsia plne a uz sa nenaplnili.
Prsia som si nestiskala, tak neviem ci by mi co vytieklo. Ja by som uz neodsala, ak sa ti nenaplnia prsia a teda hlavne pokial uz nechces odsavat.
Mala si zvykla na umele mliecko? Ja som sa toho bala, ze ako zareaguje, ale chuti jej aj umele.

mafynka
14. máj 2011

ahojte dievcence,,,mozem sa pridat??

ja mam 3mesacne dietko..snazime sa kojit,,ale uz viac sme na nutrilone ako na MM,,neviem uz co mam skusat,aby sa mliecko zvysilo,,,v noci mi pekne taha,,no cez den nie a nie prisat,,lebo ono dlhsie mi trva,kym sa mi mliecko rozbehne a to moj maly nervak nie vzdy vydrzi tahat,,ak netecie hned,,vypluje a uz sa odmieta prisat,,,su dni,,ked cely den odsavam a nazbieram ledva dokopy 20ml,,,dnes cely den az do vecera som odsala 20ml dokopy,,vecer som ledva ledva z oboch naraz nazbierala 80ml...ale 100vka za cely den je zufalo malo,,co mam robit? pijem vineu na litre,,mam aj tie homeopatika ricinum,,pijem cierne pivo(z toho mam jedine viac mliecka,,ale obsahuje alkohol,takze ho nemozem pit kazdy den) aj sa snazim viac prikladat,,ale nie a nie sa rozkojit,,,budem vdacna za kazdu radu,,,ja chcem este kojit aspon tri mesiace

zubrienka1
15. máj 2011

@julienka Odsaj len vtedy ked ta budu prsia moc bolet, aby si nedostala zapal. Postupne sa to mliecko prestane tvorit a zvysne sa vstrebe. Ja som takto postupovala.

julienka
15. máj 2011

@mafynka ahoj, no 20 ml je ozaj malo,ale jeden este osvedceny a 100 % ucinny liek je senovka grecka. mne velmi pomohla,odporucila mi ju znama,ktorej tiez velkrat pomohla zvysit produkciu. takisto sa mi osvedcil aj caj teekanne pre dojciace zeny. mimochodom vsetko mi ostalo po jedenom celom baleni,tak ak by si mala zaujem,napis do IP 🙂 mne je to uz ozaj zbytocne.
@zubrienka1 ok, vdaka za radu 🙂

julienka
15. máj 2011

@virivka no ja som podobne prechadzala z 3x denne, na 2x a potom raz.no ani mi ta produkcia velmi neklesala. aj ked som odsavala raz za den,odsala som aj 220 ml. potom som sla ze obden, raz za dva dni,no dala som aj 170 ml 🙂 a potom som odsala az za tri dni a teraz uz 5 dni nic. prsia sa nastastie nenaplnili k prasku,ale citim,ze tam mliecko je. u mna uz nemalo zmysel velmi odsavat,mala uz akosi nechcela pit to mliecko,boli dni,ked ledva vypila na jednu davku 130 ml. a tyzden pred a tyzden pocas menstr.jej to mliecko vobec nechutilo. ked som spravila nutrilon vypila hned 200ml naraz. kasicku vecer robim do flase na pitie a ked bola z mojho mliecka + nemliecna kasa,dala ledva 200 ml a hami alebo nutrilon kase vypije 240 ako nic 🙂) tak som si povedala,ze je asi najvyssi cas doodsavat. snad to nebudem lutovat 🙂 ved pozajtra mame 9 mesiacikov a urobila som maximum pre to,aby mala dcerka mliecko co najdlhsie 🙂
vam ako zachutilo um?ake ste dali?a ako dlho si odsavala?od zaciatku?

julienka
15. máj 2011

...A viete,co je najhorsie na tom,ze som skoncila s mlieckom? pocas kojenia a odsavania som schudla este aj o 6 kg navyse,ako som mala na zaciatku tehu. a teraz, za dva tyzdne,ako som obmedzila odsavanie na minimum a aj prestala,som nabrala hned 2 kila!!!! :(((((((( a to som sa tak tesila,ze tie kilecka zmizli...

hoota
15. máj 2011

ahojte, tak sa k vam pridavam. nas Misko ma 10 dni, z prsnika sa nevie napapat a moje mliecko nestaci na kazde krmenie. takze odsavame a ked nestaci tak dokrmujeme nutrilnom. ale mame problem, ked maleho krmim z flasky a pahltne to vypije, tak potom velmi grcka. vcera aj dnes som po nakrmeni videla, ze mu neni dobre a potom sa to z neho vsetko vyvalilo, takze bol onedlho zase hladny ☹ . moja mama tvrdi, ze je to tym, ze na tom dudli na flaske ma prilis velku dierku a tak sa to do nho moc rychlo leje. ako fungujete vy? viete mi prosim poradit cez ake flasky krmite svoje deticky? dakujem 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambulka0406
15. máj 2011

@hoota moj tiez hlce a potom grcia 😀 myslela som, ze je to tym, ze som mu dala vela, ale nie, proste sa ponahla. ale vydrzi mi tie tri hodky, takze som to neriesila 😉 mozno ma aj reflux, ale ked pribera, tak sa to neriesi. co sa tyka cumlikov, musis mat ten s najnizsim prietokom, ked otocis flasu, mlieko by malo pomaly kvapkat 😉

bambulka0406
15. máj 2011

@mafynka ahoj mafy, aj ty si tu? 😀 senovka pomaha, ale nam nerobila dobre na brusko, ma zriedkavo laxativne ucinky. takze nas maly z nej stale kakal, tak som ju uz nejedla. ja som skusala kadeco, ale moj nazor je, ze pomaha len vela pit, hlavne vody a casto prikladat alebo odsavat. skus par dni po sebe poctivo odsavat kazdu hodinu aj pol alebo dve hodiny a malo by sa to zlepsit. mne nic ine neucinkovalo a to som skusala kadeco. bojuj s tym, oplati sa to 😉

virivka
15. máj 2011

@julienka Ja som odsavala od zaciatku, mala nedokazala nic vytiahnut. Aj ja som si hovorila, ze som dost toho urobila, vsak mala moje mliecko dlho, aj ked som mala ciel do roka, ale nevadi. teraz som aspon pokojnejsia🙂
Odsavala som devet mesiacov(asi presne na den to vychadza devet, ked vezmem do uvahy, kedy prislo mliecko po porode). Na zaciatku keby mi niekto povedal, ze to tak dlho zvladnem, tak sa mu vysmejem🙂 Moja cesta domov z porodnice bola najprv do lekarne kupit odsavacku a umele mlieko🙂
Malej davam vecsinou mlieko babylove z dm. Zatial ho znasa dobre a aj reakcie nan na forach boli pozitivne. Ale teraz mala par dni Bebu. A obcas na veceru dostane mliecko s kasou, to mam kupene znacky Hami a Nestle. Riadne to striedame, ale ved vsetko je umelina🙂
Mala mi tiez umeleho vypije viac ako pila materske,
Ty si ako dlho odsavala?

virivka
15. máj 2011

@mafynka Vyskusaj pit aj caj pre dojciace matky. Ja som si ho dala vzy, ked som mala pokles mliecka a okrem toho litre vody denne.
Mozno za menej mliecka moze aj psychika, mMzno je to nahoda, ale ja tiez ked som mala dni, ze som uz bola sklamana z toho, ze koncim s odsavanim, tak mlieko nabehlo ked som sa zmierila s tym, ze koncim s odsavanim. Treba si povedat, ze aj ked skoncis, urobila si maximum. Mne to fakt pomohlo.
Zelam vela stastia.

virivka
15. máj 2011

@hoota Ajoj. Ja som pouzivala klasicku sklenenu flasu a cumlik urceny na mlieko pre deti do 6 mesiacov. (Teda kym sme nemali tych 6 mesiacov🙂) Aj moja mala casto grckala ked bola malicka, ale tiez som to neriesila. Bola spokojna a dalsie mliecko mala az po troch hodinach. Ona spociatku mliecko ani nepytala, ale stale spala, takze ja som jej ho davala kazde tri hodiny. Priberala krasne. Vyskusaj mu flasku menej naklonit, aby mu to mliecko netieklo tak rychlo a tak lahko.

gretkab
15. máj 2011

@hoota Ja som mala obe deti strasne grcave (prve "odsavane", druhe "kojene"). Oni grcali furt (a ked prestali, tak zacali slintat 😉), fotky bez podbradnikov skoro ani nemame 😉. Prvemu diagnostikovali aj reflux, ale kedze s tym sa vlastne aj tak nic poriadne neda robit, len z toho vyrast, tak druhej sme uz ani nedavali zistovat (a grcala este viac ako prvy). Ono sa zda, ze toho mlieka je vygrcnuteho strasne vela, ale realne by to mala byt len cast z toho, co dieta zjedlo.
Ja som cumel pouzivala v rychlej postupnosti Avent1,2,3, potom som odtestovala vsetky druhy cumlov, co som v drogerke nasla a skoncili sme s hnusnym hnedym splostenym gumovym s dierkou na kasu (tam bol taky krizik, takze to netieklo, islo tolko, kolko si potiahol, ale z nasho pohladu hlavne islo lahko, lebo nase jedlo to bola jedna katastrofa 😉). Flasa by mala byt inak naklonena kolmo = plny cumel mlieka, lebo inak sa dieta moze nahltat vzduchu a potom ho moze boliet brusko.
V kazdom pripade drzim palce!

hoota
15. máj 2011

@dominika1988
@bambulka0406
@virivka
@gretkab
dakujem za rady, dnes som skusila mu davat po mensich davkach a nechat ho vypit len do polky, potom odgrgnut a potom druhu polku. a zatial to vyzera, ze to zabralo, ziadna velka grc-katastrofa cely den nebola 😎 no budem sa musiet poobzerat po cumli s mensou dierkou. pocula som ze chicco vyraba nejaky specialny cumlik, z ktoreho sa musi dieta posnazit, aby mu tieklo mliecko, ale vraj sa da zohnat najblizsie v rakusku.
a mozem sa este spytat ako casto odsavate?

julienka
15. máj 2011

@virivka Jejky,tak to mas moj obdiv,ze si vydrzala tak dlho odsavat 🙂 aj kamaratka odsava od narodenia a taha uz jedenasty mesiac,ale tiez je v koncoch...
my sme sa kojili 5 mesiacov,hoci sme si pri tom zazili svoje. mala prisla na svet o mesiac skor a od prvej chvile sme sa cez silnu zltacku trapili s prisatim.najprv to slo cez klobuciky,potom sme bojovali s nadprodukciou,ktoru nevedela zvladat a asi v tretom mesiaci zacala pekne pokojne papat. v piatom ale prestala priberat a dr.radila dokrmovat,no mala som stale dost mliecka,ale moju malu zaujimalo vsetko mozne,len nie prsnik.tahala,kym striekalo,akonahlne prestalo striekat a musela tahat,dopapala.casom akosi vobec uz nechcela prsnik. tak som si zacala odsavat a davat jej takto. v podstate od piateho mesiaca som jej uz len odsavala. takze skoro styri mesiace. v plane som mala aj ja,ze do roka,ale akosi "nevydalo". ale som spokojna,ze sme to potiahli aspon do toho deviateho mesiaca 🙂