Nemám mlieko a synček fľašu odmieta

tanja61
27. jan 2012

baby dneska ked som maleho isla kojit pred spanim ako obycajne tak tahal 20min a nevytiekla ani kvapka mlieka ☹ skusala som hned flasu a UM tak flasu vobec nechce ani vidiet....zaspal hladny ale predpokladam ze coskoro bude hore co mam robit?mam mu urobit kasu a uprostred noci ho ist nakrmit alebo ho vytrapit a skusat dookola flasu s mliekom a ked bude skutocne hladny tak ju vypije?hmmm poradte dakujem

vejula
27. jan 2012

moja mamina pri najmladšom bratovi zažila presne tu istu situaciu,,, mlieko žiadne a flašku ani za svet. Tak jedine čo ju napadlo spraviť bolo dať mu prsnik a popri prsniku mu lyžičkou liala UM.
Teraz maš už aj taku možnosť, zakupiť si cievku v sanitase, ten strčiš jednym koncom do flašky s UM a vedieš ju popri prsniku malemu do pusinky. Tym že ťaha, stimuluje tvoje prsia aby tvorili viac mliečka a aj mu pojde UM, takže nebude hladny.
Bud rada že ti nechce flašku, lebo nietkore detičky flašku prijimu, ale potom začnu odmietať prsnik, a to je ten hroší pripad...

luciferkax
27. jan 2012

a si si istá, že vôbec ti mlieko nešlo? ako to vieš? keď sa zobudí, skúšaj dávať stále prsník... Resp. ja som to tak riešila, ked som mala večer mlieka minimum, že som sa naliala čajom pre dojčiace matky, alebo feniklovým čjaom, a šla spať, nech oddychujem. Ked sa zobudil o hodinu, dala som zasa prsník... Niekedy sa tak budil aj celú noc, ale na druhý den som už mala opať vela.. čiž e radím, neskúšať dookola flašu, ale skúšať dookola prsník🙂

buxina
27. jan 2012

Ja by som odporučila odsávať aj ked nič nepôjde a stále prikladať. Bude to trvať možno 2-3 dni ale to sa ti rozbehne.Sama som tým prešla odsávala a prikladala ...

tanja61
autor
27. jan 2012

budem skusat urcite...a ako viem ze neslo mlieko?no citim ci mlieko ide alebo nie a ked mi maly pri prsniku place tak pravdepodobne mlieko nejde a kazda matka ktora koji vie ci mlieko ide alebo nie 😒 mozno je to tym lebo uz 3dni bojujem s vysokymi horuckami a nemozem ani poriadne jest ☹ maly ma 11 mesiacov tak som ho pomaly aj tak v roku chcela odstavovat

tanja61
autor
27. jan 2012

@vejula neviem ci nieco take v UK kupim 😒

koniarova
27. jan 2012

@tanja61 Zase ste chorí? Niekde som ťa predtým čítala a tiež ste mali problémy. ☹ Tak sa držte.

renatkas
27. jan 2012

@tanja61 vyskusaj flasu s naustkom pokial nechce dudlovu

tanja61
autor
27. jan 2012

ale on nechce ziadne tekutiny ani vodu a ani caj...skusala som lyzickou a aj flasou ...nieje smadny za cely den? ☹ ako to riesit?a to mame aj problem s jedenim.....ked navarim nechce,kupovane nechce a co zje su kasicky ☹ a to ma 11 mesiacov a este aj lenivy zut 😖

janinah
27. jan 2012

poriadne sa nalievaj tekutinami,si dehydratovaná a mlieko sa nemá z čoho tvoriť,skús teraz použiť striekačku nejako šikovne popri prsníku,nech cíti tvoju vôňu a blízkosť prsníka...jaj,teraz pozerám,to je už 11mesačný?tak nezahynie od hladu,dáš mu niečo iné jesť a čajík/vodu lyžičkou

tanja61
autor
27. jan 2012

@koniarova no maly bol chory najprv chytil virus horuckoval 3dni ale kym sa dal dokopy tak to bol tyzden nato asi dva tyzdne a mal hnacky a zvracal,tak moj partner chytil virus liecil sa dva tyzdne a teraz ja ,neuveritelne a to cakam ze este na starsieho syna prejde ☹

vejula
27. jan 2012

@tanja61 tak pozri na nete či sa neda objednať.... Zatial skus tou lyžičkou popri prsniku mu niečo prepašovať. A flašku nedavaj, može to narobiť viac škody ako užitku. Ešte sa skus spytať laktačnych poradkyn na tomto fore dojcenie.forum.eu

tanja61
autor
27. jan 2012

@janinah ved prave to sa pytam ako to riesit v noci ked sa zobudi?to ho mam ist nakrmit niecim? 😒 moj partner tvrdi ze pokial bude hladny tak zoberie aj flasu 😒

vejula
27. jan 2012

@tanja61 pred tym ako sa rozhodneš odstavovať pojkukaj si niečo o rizikach predčasneho odstavenia. Ak sa aj potom rozhodneš odstaviť bude to tvoje volba. LEn chcem aby si vedela že je tu aj možnosť dlhodobo dojčiť babatko 🙂 Lenže v dnešnej spoločnosti sa o tejto možnosti moc nevie, a odstavuje len preto lebo sa to tak robí 🙂

nela82
27. jan 2012

skus kupit taky tencumel co je v tvare bradavky..svagrina mala ten problem-mala jej plakala a nechcela chytit cumel-no ten chytila.Uz neviem aka znacka no je z tych malych a naozaj v tvare bradavky

janinah
27. jan 2012

@tanja61
ja asi nechápem,on nevie ešte jesť/piť lyžičkou? polievočky ako je?

evkaspa
27. jan 2012

ja by som mu asi dala v noci kašičku, ak by sa inak nedalo, keď mu chutí, veď obsahuje veľa tekutín a to teraz potrebuje. Možno by sa mu po nej aj lepšie spinkalo, čo by sa aj Tebe zišlo, aby si mala mliečko. Keď sme mali pred cca rokom podobný problém, malý sa bol ochotný iba kojiť alebo piť vodu cez striekačku (aj to sme ho museli nútiť)

tanja61
autor
27. jan 2012

@vejula a kedy si myslis je vhodne dieta odstavit?prveho syna som kojila presne rok a vsetko je ok pri druhom som si povedala to same a s mojho hladiska je to uplne v poriadku no ale mam zname ktore kojili 3roky a to malo horsi dopad na dieta potom a viac stresu......ale dakujem za nazor ...co ma skutocne zaujima je teraz moja skutocna dilema ako uspokojit potreby drobca v pripade ze sa mlieko nerozbehne ☹

estterka
27. jan 2012

@tanja61 vysoke horucky a nejedenie par dni pri dojceni na poziadanie neurobia s produkciou nic
😉 a toto mam aj na sebe odskusane ;)

vejula
27. jan 2012

@tanja61 ak budeš chcieť mliečko sa rozbehne, ale nesmieš stresovať. moja mama nemala mlieko niekolko dni a tym že maleho stale prikladala mliečko sa rozbehlo a dojčila do 3 rokov.

JA som tym nemyslela nič zle. ak si sa rozhodla ok je to tvoja volba vôbec nič proti tomu nemam. len som chcela aby si vedela že sa to da aj inak a to v čase ked na to dieťatko samo dospeje. Ale nechcem sa tu o tomto dohadovať. PRoste dojčenie musi tešiť obidve strany (mamičku aj dieťatko) ak to tak nieje tak potom asi netreba nič siliť 🙂

estterka
27. jan 2012

@tanja61 a preco je dlhodobe dojcenie a prirodzene odstavenie-rozumej,ked dieta uzna za vhodne prestat-stres??

tanja61
autor
27. jan 2012

@janinah on vie jest lyzickou...co pisem je ze odmieta polievky,vodu,caj vsetko tekute ako cez flasu tak lyzickou...vsetko co chce a bude jest su kasicky,jogurty a vyzivy....piskoty alebo keksiky pre deti urcene jeho veku tymi sa obvykle dusi a zaroven zvracia ☹ po zvracani odmieta nejaky cas aj chrumky 😒 osobne si myslim ze to bude aj kojenim ale niesom si ista.....ked som mu varila odmietal ked som zacala jedlo kupovat vadia mu tam kusky ktore musi troska predzut takze odmieta.....uz sme ho aj nutili ale skratka sa to neda

anjelicek26
27. jan 2012

@tanja61 - ano zoberie, po vresku, kriku, reve - hlad zvitazi. vezme. Nevypije vela, ale vezme.

My sme davali tekutiny striekackou z nurofenu plus teda prikladat na prsnik kolko to len ide. 5ml zakazdym, ale to sa nazbiera.

@estterka - no len prirodzene ukoncenie dojcenia znamena pre kazde dieta nieco ine, my sme prestali u malej v 2,5 roku, co sa stale 4x za noc budila na dojcenie a ja chodila do prace, bolo to neunosne, zatazovalo to mna aj ju, mne sa pokafrala imunita, vyzerala som ako prizrak (ved 2,5 roka nespat ze ano), mala tiez nemala kvalitny spanok. Tak sme odstavili, nedala som. Odvtedy bol pokoj. Neviem, kedy by sa rozhodla prestat sama, ja som mala pocit, ze asi nikdy 🙄

tanja61
autor
27. jan 2012

@estterka ja netvrdim ze to stres je ja som napisala ze mam zname ktore stres s detmi potom mali....mne je jedno kto ako dlho dieta koji kazda matka si moze vybrat sama....pre mna osobne 3roky neprichadzaju do uvahy a osobne si myslim ze rok je pre dieta dobry zaklad .....kazdeho osobna vec 😉

lauricka
27. jan 2012

skus pozriet suplementor od medely, pripadne sondu na dokrmovanie Finger tip (nasadi sa na striekacku), alebo flasku pre dojcene deti Calma alebo Soft cup, specialna lyzickova flasa alebo Baby cup - poharik na dokrmovanie, vsetko najdes na webstranke. Ten suplementor by bol pre teba dobry. Ale da sa to urobit aj alternativne pomocou cievky z lekarne http://www.mamita.cz/clanky.php?cl=5&tema=kojeni

tanja61
autor
27. jan 2012

@vejula nie neberiem to v zlom dufam ze to tak nevyznelo dakujem za nazor no jednoznacne budem skusat prikladat 😉

estterka
27. jan 2012

@anjelicek26 ale prestala by raz,no nasa sa dojci aj 10krat za noc kolkokrat a mame super spanok-da sa to zariadit ;) pri prirodzenom odstavovani je prave nocne dojcenie,ktoreho sa deticky vzdavaju ako posledneho.ja budem dojcit,kym sa mala nerozhodne prestat a aj ked zacnem chodit do prace 🙂 necham to plne na nu,kedy bude ten spravny cas 🙂

tinika
27. jan 2012

my sme s flasou bojovali tyzden a len jeden druch chcel tommie tipie ale teraz uz Mam

tanja61
autor
27. jan 2012

@estterka takze myslis to ze teplotujem a nejem ako by som mala nema vplyv na MM?a kde je to vsetko mlieko co som doteraz mala?kde sa stala chyba? 😕

tanja61
autor
27. jan 2012

@tinika ja mam tommie tippe odmieta 😒

estterka
27. jan 2012

@tanja61 a ako si prikladala? neprikladala si nahodou pocas choroby menej? ja som mala 39,5 horucky tyzden a nejedla niekolko dni-taku anginu som mala,moja mala bola cely cas so mnou v posteli a na prsniku a vobec ziadna zmena v produkcii nenastala. konzultovala som to aj s dvoma vynikajucimi laktacnymi poradkynami,ked horucky zacali a potvrdili mi to,ze vsetko bude ok.