Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nepapá štvormesačné dieťa málo?

sviver
21. dec 2014

maminy je normálne, že môj takmer 4mesačný syn... prestal jesť tolko čo napr.pred dvoma troma týždnami... do 3a pol mesiaca bol plne kojený, teraz už dva týždne dokrmujem sem tam bebou hypoalergénnou... druhý den sa mi zdá, že málo pije... včera dokopy 650ml.mlieka... dnes ráno o 5.00 -100ml, o 9,20- 50ml... a teraz o 12 ledva 20ml a furt vyplúval... asi sa mu olievajú dasná...môže to byť tým? ja už neviem...ale je spokojný, a dosť spavý... napíšte maminy kolko zjedia vaši papkáči...

pribinak
21. dec 2014

A chuti mu to HA mlieko? Kolko papa je vysoko individualne, dolezity je psychomotoricky vyvoj dietata, teda ci napreduje po psych, fyzickej, motorickej a socialnej stranke

bajana
21. dec 2014

A ty ho stále vazis? Je spokojný? Priberá? Má pocikané plienky? Moja je rovnako stará a nemám poňatie koľko toho vypije...

livocka21
21. dec 2014

@sviver a preco si ho zacala dokrmovat?

sense
21. dec 2014

ak nechudne, ma aspon 6 mokrych plienok, je spokokojny urcite to nieje malo....

pribinak
21. dec 2014

Mozno je prave po rastovom spurte, kedy sa babatka tak viac vytiahnu a narastu a potom maju obdobie kludu, kedy sa vsetko spomali a aj menej papaju

oladuna
21. dec 2014

@pribinak tak o takom obdobi som u takehoto maleho dietata este nepocula

oladuna
21. dec 2014

@sviver sice nie je normalne ze tak malo vypije ale zasa nie je to nezvycajne.niektore deti maju taketo muchy ked im idu zubky. Skusaj mu davat to mliecko skor studensie ako teple.to mu bede robit dobre na dasienka ale ak si este neskusila tak mu skus davat lyzickou ak mas obavy ze malo pije.toto coskoro prejde

oladuna
21. dec 2014

@pribinak tak moje deti asi budu nejake vynimky.my sme taketo nepitie/nejedenie nemali a to sme si vsetko museli zapisovat lebo mame dvojicky.este sme aj zapisovali kedy sme menili plienky a co v nich bolo 😀

dana_l
21. dec 2014

ak kojis tak nemozes presne povedat kolko tvoje dieta vypilo. aj ked popritom dokrmujes tak nemozes odhadnut kolko je toho tvojeho mlieka len kolko je toho extra mlieka z flasky. ak je tvoje dieta spokojne, a pribera, tak si nelam hlavu nad tym kolk vypije z flasky.
ak by si len davala umele mlieko a dieta by pilo menej ako predtym, vtedy by si mala problem.

sviver
autor
21. dec 2014

@livocka21 dokrmovať som začala lebo mi plakával po kojení večer a niekedy aj poobede... a ked som mu zarobila bebe mala som ju doma od narodenia len tak pre istotu tak som mu zarobila a vypil mi po kojení 150poobede...tak som pochopila, že mu nestačilo... tak preto

sviver
autor
21. dec 2014

@bajana nevážim ho vôbec ... ja len rátam kolko spapá... a zdá sa mi, že pár dní menej...asi fakt zúbky, slince,teplotujeme... všetko do úst pchá, najmä ruky...

luba41
21. dec 2014

@sviver ak chceš dlhšie dojčiť a bez problémov, skús radšej popracovať na zlepšení techniky dojčenia..podávanie flaše väčinou vedie k zlému prisatiu dieťaťa a postupnému znižovaniu tvorby MM..môže to ísť celkom nenápadne-pár týždnov, len raz sa Ti odmietne dieťa prisať na prsník.. tie večerné plače a následné vypitie mlieka z flaše nenasvedčuje, že by si mala MM málo alebo nestačilo..zvýš viacej kontakt s dieťaťom- najlepšie cez den vela nosiť a dojčiť na požiadanie..to chce Tvoje dieťa-preto aj tie ručičky v puse..ak chceš, zavolaj si laktačnú poradkynu-tá Ti vysvetlí, poradí... 😉

lapi
21. dec 2014

Ja som si MM odsávala a dokrmovala potom tým odsatým, keď bol problém. Niektorým deťom vadí silný alebo slabý tok z prsníka. Plakať po kojení mohol aj pre reflux . Môj syn takto plakal po kojení lebo veľa vypil a potom sa mu to ak si ľahol vracalo. Musel mať hlavu po jedle vo vyvýšenej polohe a potom bol kľud.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli