Nepokoj pri dojčení

nikamon22
23. aug 2017

Ahojte. Maly ma mesiac a poslednych par dni je pri kojeni nepokojny. Rozhadzuje rukami myka sebou a natahuje mi bradavku. Chvilami sa upokoji no potom zacne zas. Najnovsie pri zaspavani-zaspava pri kojeni ktore trva asi hodinu tak sa preberie a nepokoj pokracuje ci je na prsniku alebo nie. Neviete poradit co sa deje?nemyslim ze mam malo mlieka. Je len dojceny-na poziadanie.dakujem za odpovede

pininka
23. aug 2017

To bude asi ten rastovy spurt. Inak hodina na prsniku je dost, naje sa poriadne, teda taha cely cas, alebo si len cucka? Skus zmenit polohu dojcenia, mozno to pomoze.

gabona1
23. aug 2017

Aj my sme toto mali s prvým synom. Bol to rastový špurt. Prvý - cca po 6 týždňoch od narodenia sme zvládli, no druhý krát, keď sa to opakovalo v 3 mesiacoch, tak som ho musela začať prikrmovať umelým mliekom, pretože bol veľký hladoš.

nikamon22
autor
23. aug 2017

Pininka asi 20min taha potom uz len cucka my tak zaspavame lenze teraz tazko zaspava ked aj zaspi zobudi sa. Jeduje sa a aj place. Idem pozriet co to ten rastovy spurt vlastne je

lucibka
23. aug 2017

@nikamon22 mne to maly robi bud ked je uz velmi unaveny a chce zaspat na prsniku, ze najprv chvilu saje ale potom je nervozny, trha sa az kym nezaspi, alebo ho mlieko drazdi, potrebuje si odgrgnut, tak ho prestanem kojit, zdvihnem, on si odgrgne a potom sa koji dalej...skus si aj toto odsledovat.

zabina27
23. aug 2017

Tiež si myslím, že ho môže dráždiť mlieko, môže sa mu vracať z bruška, možno tichý reflux, skus ho dať odgrgnut (len to pri zaspavani vyrusi), alebo si skúste vyvysit ležanie, aby mal hlavičku vyššie ako bruško, niečo dať pod matrac

nikamon22
autor
23. aug 2017

Vyskusam dakujem 🙂

lubka3232
27. aug 2017

nepokoj sme mali aj my, bolo to rastovým špurtom. trval cca týždeň a večer mu už mlieko odo mňa nestačilo a musela som ho prikŕmiť UM. ale po týždni sa to vždy ukludnilo a zase stačilo aj moje mlieko. inak nepokoj, resp. mykanie sa rozhadzovanie rukami začalo trochu neskôr a už to neodišlo. synček je veľmi zvedavý a potrebuje všetko skúmať. tak už uvidíš 🙂