Nerovnomernosť pŕs počas kojenia

guliver19
10. jan 2018

Ahojte,
plne kojim 8 mesacnu dcerku ktora odmieta zatial akykolvek prikrm.Stale vsak uprednostnuje lavy prsnik ktory je aj o cislo a pol ak nie viac vacsi ako pravy.
Napriek tomu ze jej pravy ponuknem ako prvy,chvilku saje ale potom sa aj tak taha za vacsim z ktoreho aj lahsie to mliecko tecie.Pomohla elektricka odsavacka na ten lavy prsnik?zacalo by sa tvorit viac mlieka?
Dakujem

siska53
10. jan 2018

No ja som to tak robila,ze som si odsavala mlieko z toho,z ktoreho nechcela..ja som aj musela,lebo som sla na operzciu,tak aby mala zasobu.. Lenze ona zas ako-tak prikrmy jedla a okolo toho 8.m.to bol aj cas,kedy uz jedla z oboch.. Ale tiez dlho len ten jeden uprednostnovala..

guliver19
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
guliver19
autor
10. jan 2018

@siska53 Dakujem za reakciu,rucne moc odstriekavat si neviem predstavit ale mzono skusim elektricku odsavacku.ide mi o to ze mi vadi tento problem skor po estetickej stranke.proste uvazujem ze ak zvysim produkciu mlieka v tom pravom prsniku mozno sa trosku dorovna velkost k tomu lavemu🙂
@siska53

pininka
11. jan 2018

Vela deti uprednosnuje jeden prsnik, ja som pri malej vzdy striedala,ale aj tak sa v lavom tvorilo vzdy viac a aj viac z neho tieklo, no aj ona ma 8 mesiacov a take dva mesiace uz su prsia rovnake ale to prave tym,ze papa uz v pohode vsetky prikrmy, takze tolko mliecka nepije. Na tvojom mieste by som sa zamerala skor na tie prikrmy,lebo cim budw starsia tym to bude horsie ak si nezvykne jest aj ine veci. 8 mesacna uz by mala mat aj iny prisun ako mlieko.

paolas
11. jan 2018

Ja som mala presne ten istý problém,ale nevyriešila som to nijak.Az keď som prestala kojit tak sa to na tých 90 percent upravilo aj keď rozdiel som ja videla stale.

gretocka
11. jan 2018

Pri prvych dvoch detoch nam fungovalo papanie z oboch prsnikov +- rovnako.... teraz pri tretom to mam tiez ako ty... uprednostnuje pravy, tym sa v nom tvori viac mlieka a tym padom zas z neho viac a radsej pije...
riesenie nejake vazne nemam.. fungujeme tak uz takmer dva a pol roka