Nespavosť na rodičovskej

janaaaaaaaaa
9. sep 2018

Mali ste problémy so spánkom na rodičovskej? Čo vám pomohlo? Podarilo sa vám sa niekedy vrátiť k normálnemu spánku?
Nespavosť mám na myslí naozaj nespavosť tzn že máte problém zaspať, zaspíte až nadránom a toto sa deje každú noc.
Prosím nemám na myslí všeobecné rady, ktoré každý ovláda, typu choď spať v rovnaký čas a daj si mlieko pred spaním - to hádam skúšal už každý kto vie o čom hovorím...
Ďakujem.

rybkoava
9. sep 2018

@janaaaaaaaaa ja som po rodicovskej a uz pracujem, žiaľ nepodarilo sa mi toho zbaviť a tabletky na prirodnej baze vobec nepomáhajú a takisto som skúšala babske rady aj nepiť kávu. A tak aby som ako tak fungovala pijem 3-5 kav denne (nescu). Niekedy je to fakt na doraz. V praci pri počítači mi oči len tak klipkaju. Najhoršie je že aj keď by som si mohla cez deň pospať nezaspím.

janaaaaaaaaa
autor
9. sep 2018

@rybkoava a tiež ti to začalo na rodičovskej? Aj normálne lieky na spanie si si dávala?

rybkoava
9. sep 2018

Mne to zacalo ked sa mala narodila, ked som kôli zapalu prsníkov musela prestat kojit, mala len mesiac, budila sa mi kazdu hodinu a pól. Nie normalne tabletky som neskúšala. Zatiaľ sa im snažím vyhnuť. No ak sa to nezlepší budem to musieť riesiť, aj keď som niekedy totalne vyčerpaná aj tak sa v noci budim.

janaaaaaaaaa
autor
9. sep 2018

@rybkoava a ako dlho ti to už trvá? Koľko to tahas? Takže zaspíš normálne len sa Budiš? Ja som počula že tie prírodné prostriedky treba dlhodobo brat a že zaberajú až po case

jana_eyre
9. sep 2018

mne to.zacalo v case ked sa narodil treti a nejako sa to nelepsi.. kazdy den zaspim okolo 1dnej, niekolko.krat v noci som hore, maly ma aj zobudi (vela pije, riesi sa to u dr) ale aj sama sa.. rano vstavam o 6tej.. obcas som cez den brutal unavena, ze zaspim ani neviem ako na 10-15minut velmi tvrdym spankom.. ma dva roky, ci sa to niekedy zlepsi, neviem.. zacala som mat aj vysoky spodny krvny tlak, myslim, ze to.ma.suvis.. chystam.sa na preventivku..

milus777
9. sep 2018

Ahoj. Mala som presne to iste. Ked sa narodila mala a v noci som k nej musela vstavat.... Aj ked sa trebars zobudila len dvakrat za noc... Nieze som sa budila ale nemohla som zaspat. Uz som premyslala ze mam malo casu na zaspatie lebo o chvilu sa mala zobudi a tak sa zobudila... Potom znova to iste a vobec som nemohla zaspat. Boli aj noci ked som nezaspala vobec ani na 5 min. U mna velku rolu hrala psychika ze uz som sa cely den bala ze znova nezaspim a ako budem potom cez den fungovat.... Trvalo to asi dva mesiace a potom som si povedala ze sa nato vykaslem a ked nezaspim tak budem len oddychovat. A potom sa to aj trochu zlepsilo. Dr mi nato predpisala lexaurin najnizzsiu davku pred spanim ale nechcela som ho brat dlhodobo tak som ho zobrala len obcas. Niekomu pomoze vypit trocha vina.a ako som zacala brat magnezium (magnerot) kvoli tikom vo svaloch tak spanok sa ovela zlepsil.skus nasadit magnezium ale take co sa dobre vstrebava.... Fakt som nemohla uverit ze to malo taky ucinok na spanie. Ale treba brat dlhodobo vyssie davky.... Drzim palce 🙂

rybkoava
9. sep 2018

@janaaaaaaaaa už skoro 3 roky. Uvidim co povie doktorka keď pojdem na krv, pred materskou mi chybavalo železo, tiež som bývalá unavená len v noci som spala. Teraz akoby som od unavy nevladala ani zaspať.

kamilka2012
9. sep 2018

Dievčata, ja som sa normalne nevyspala za 6 rokov!!! Najprv sa narodila dcerka,potom ked som sa uz mohla vyspat,narodil sa syncek a teraz ked su uz deticky starsie a mozem sa vyspat,tak ja jednoducho neviem normalne spat,niekedy som celu noc hore,potom chodim ako ziva mrtvola,inokedy zaspim vecer hned,ale v noci sa budim.Je to na nervy