Nespokojné 5 mesačné bábätko

dancura
11. apr 2020

Ahojte,

Mam 5mesacnu dcerku, ktoru dojcim. Od cca 1mesiaca s problemami- strajk. Dcerka zacala odmietat niekedy prsnik, mala silne koliky. V 2.5mesiaci sme vsetci silno ochoreli, dcerka zacala prso uplne odmietat, odmietala aj flasu, cievku, lyzicku, striekacku...hrozila hospitalizacia v nemocnici. Odvtedy je to raz horsie a inokedy este horsie. Dcerka papa velmi malo a aj to len vtedy ked ju uspim v satke, natriasam na fitlopte a ked uz uplne zaspava je ochotna trochu prijat prsnik. Casto sa vsak precmukne a z jedenia nic nie je. Mne sa samozrejme uplne znizuje tvorba mliecka. Dcerka spi len v satke a len 30minut pokazde. Je velmi placliva, nespokojna, este sa ani nepretaca- neviem ci z toho co je nonstop v satke, kedze inak nespi ani neje. Lekarka to neriesi, kedze aspon trochu pribera. U laktacnej sme boli niekolkokrat. Uz by som jej najradsej UM dala, no ako ked nechce flasu? Pritom je hladna :(
Zacala som aj prikrm davat ale nula bodov.
Ja som uz fyzicky velmi vycerpana, psychicky ani nevravim. Este mame starsiu dcerku-3rocnu a teda jej sa absolutne nestiham venovat. Fakt som rada, ked manzel postrazi babo a ja sa stihnem vklude vycikat. O spanku mozem len snivat. Stretli ste sa s takymto babom? Co robit? Mam ju odstavit, nechat hladovat az pokym nechyti flasu? Uz som dakt zufala z toho vsetkeho. Dakujem za kazdu radu.k.

pribinak
11. apr 2020

Nechať hladovať nie, je to malé babo. Ak máš toho všetkého akurát dosť, daj UM, hladovania to nevyrieši

zuzi56
11. apr 2020

Moja bola tiež takáto náročná, ani spat, ani jesť , ja keby som vtedy nebývala u mamy, asi ju smarim z okna, no kto to nezažil to nepochopí, ona ani vnoci nespala a len hojdať, skús vymeniť fliaš na mlieko, my sme nakoniec kúpili asi za euro 😂 a tá bola najlepšia, to iste cumlík, ten lacný čo je z tej hnedej gumy.
Ja som už úd prvého mesiaca nekojila, 3x som za ten čas mala zápal, ona prsník nechytila , skús ob sumár, ja som dávala beba hypo, mala dostala astmu, keď som začala pátrať a čítať, tak som sa Dočítala, že práve tieto hypo mlieka spôsobujú astmu a iné alergie.a pritom ti lekárka povie, že to je mlieko aby nemala alergie a intolerancie.
Skús ísť na všetko, ako to robili aj staré mamy, či jedlo, čistota a aj starostlivosť, pri druhom sa mi to osvedčilo,

ivangeline
11. apr 2020

@dancura ...ak bude hladna,naučí sa rychlo z fľaše. Môj názor. Ak teda je inak zdravé dieťa... Možno zapracovať na nájdení dobrej fľaše a umelého mliečka. 🙂

dancura
autor
11. apr 2020

@pribinak ale ako jej mam dat UM? Ved skusam skoro kazdy den flasu s UM, skusam cievkovat, po striekacke...vsetko odmieta. Pokupila som rozne flase, rozne cumle, rozne mlieka....a nic :(

pribinak
11. apr 2020

@dancura keď ju máš stále na prsiach tak jasne že nechce um, cíti teba.

dancura
autor
11. apr 2020

@pribinak odmieta um odo mna, od manzela....ked lezi, ked je v satke, ked je na gauci...to je uplne jedno ako ju mame

hivanik
11. apr 2020

@dancura ...neskusala si probiotika Biogaia....vit.B podporuju chut do jedla a ked ma problem s bruskom tak by mihli pomoct...ale nedavaj odporucanych 5kv.ale iba 2kv....Mne to odporucila lekarka, ze staci 2kv.

dancura
autor
11. apr 2020

@hivanik davam denne 5kv..mam teda znizit na 2kv? Dakujem

hivanik
11. apr 2020

@dancura ...mne tak poradila lekarka a potom aj v lekarni ma na to upozornila...vraj staci 2 kv., ze moze s nich naduvat a potom su deticky nedpokojne....Vyskusaj a nech pomoze

dancura
autor
12. apr 2020

@hivanik dakujem pekne. Skusim

vmatuscinova
12. apr 2020

@dancura ahoj, akoby som o nasom citala, pravdepodobne reaguje na niektoru zlizku z mlueka a boli brusko, pozri u mna v bligu clanky prosim neplac nas pribeh, cca rok fozadu som ich pisala, verim, ze Ta nasmeruju, ak nieco potrebujes kludne ip, celkim intenzivne sa venujem projektu pte nadmerne placluve deticky

dancura
autor
12. apr 2020

@vmatuscinova takze u vas zabrala kombinacia hipp ha, coliprev a biopron? Ono, aj prva dcerka mala abkm- mala krv a hlieny v stolici.speci mlieko odmietala, bola dojcena s tym, ze bkm dietu som drzala ja. Aj ona odmietala prsnik a prikrmy ale nie az takto moc ako tato.
Skusim si znovu nasadit bkm dietu, davat coliprev, zmenit biogaiu za biopron teda. Ale mliecka mam uz malo...z neho sa nezasyti. Skusim teda viac prikrmy ponukat.
Dakujem za rady

vmatuscinova
12. apr 2020

@dancura on reagival este na lepok co som az v prikrmoch zistila, na hipp ha a colipreve bol dlho, aj infant dophilus tolerovat, tie vyslovene uvadzaju ze nevyvolavaju reakcie alergicke, biopron teraz meniki balenia takze tam neviem zlozenie teraz, ci to je vyslovne uvedene. On sa rozpapal na tom hippe, ked zacal prijimat mlieko ktore mu nerobilo zle, zacal mu viac verut. No prve mesuace som ho ozaj stopala kazdu chvilku, prso flasa len nech nieco vypije. Od 6m j na nutrilone allergy digestive care, skyste to este s duetou a coliprevom snad to kojnie nastartujete;) drzim palce, keby cokolvek kludne ip, mam medzi chlapcami 2 a trustvrte roka rozdira vilm ake he to narocne ked sa clovek nemoze venovat a aj tak je mensiemu naprik snahe stale zle.

dancura
autor
12. apr 2020

@vmatuscinova a ten nutrilon allergy digestive care mu problem nerobil? Dcerka ma 5m tak by som ho skusila kupit a ponukat...no doteraz um odmietala. Uvidim xi by ho prijala. Skusala som ho v cca 2m a nechcela ho

vmatuscinova
12. apr 2020

@dancura na tom adc je doteraz, je chutovo hnusby no v pohode z toho hipp ha presiel, dodnes vecer aj rano pije skoro 200 a to bude mat v juni 2 roky, po troske si snad zvykne ak by z nwho brusko nebollo tak sa snad rizpije

dancura
autor
12. apr 2020

@vmatuscinova skusala som dnes zase po xty krat jej zarobit mlieko- bezlaktozovy nutrilon a 0 bodov. Place od hladu ale flasu odmieta. Pritom jej manzel skusil dat striekackou a zjedla 30ml vcera...a vyzeralo,ze chce, len s tou striekackou sa aj vela vzduchu napije a po chvile uz nechce a grga. Ja neviem, ci z flase vypit nevie...a to skusam rozne flase. Toto je na slucku- ale fakt. Ja sa nestiham vobec najest, co furt dcerka place, jest nechce. Nonstop na rukach ci v satke. Mam pocit, ze sa zrutim kazdy den- neviem ako to vydrzim dalej. Kazdy den je to uplne strasne

vmatuscinova
12. apr 2020

@dancura och zial uplne viem, zle sa mi to cita, skuste v polospanku ponukat ked bude uz mat zaspat. Ono mladsi vobec nevedel z flase pit, nepotiahol, bol kojeny a priktmivany cez cievku. Este mozno tak skusat aj v noci ak sa prisaje a nukat aj kazdu pol hodinku, striekackou ci po lyzickach

vmatuscinova
12. apr 2020

@dancura popri tom, cievka by bol ideal ak by si na mliecko zvykol. Mne akergologicka pri prvom vysetreni hned povedala, ze tie deticky s realnym.problemom typu laktoza a bkm sa tomu mlieku brania, odmitaju, musia zas pochopit, ze teraz mi dava mamicka nieco, z coho ma neboli brusko. Len aj dieta musi byt 100%na a to neviem ci je uplne mozne ak neviete na co reaguje. Mozno skusit cisto um a odsavat nech o mliecko nepridete a uvidite ci sa po par dnoch na speci mlieku rozpije ak jej bude sediet a nebude boliet brusko, u nas to vtedy zabralo. Presne totiz najskor odmuetal mna a potom aj flasu lebo som tam miesala moje odsate s um a este aj nevhodnym. Uz po par krmeniach toho hipp ha s coliorevom flasu zobral v pohode