Netolerancia mlieka. Potrvá až do konca kojenia?

julie6
28. jan 2008

Ahojte,uz v porodnici nam dali bielu kavu, dostala som fest krce, no viete ze vtedy boli cele brucho a neda sa zistit poriadne ktora jeho casto boli viac. Doma mi mama spravila vtacie mlieko, kadeco vraj treba vapnik....a ja neskutocne zaludocne problemy,dala som si dietu, no nevedeli sme z coho to bolo. Maly taktiez mal hnackovu stolicu no kedze babatka maju casto stolicu a riedku, tak sme nevedeli ci su to fakt hnacky, no ale asi boli len 2 tyzdne stal na vahe, co tiez nevieme ci z toho alebo ze malo pil MM. NO a po 2 tyzdnoch ked som po kremesi dostalo teda riadne zabrat, tak sme zistili ze to bude asi z mlieka. Tak som jedla len jogurty,acidko, syry ,dobre z toho inak priberam. Maly ma uz 3 mesiace skusila som dnes mlieko a zase krce. Nemozem dokonca ani puding,ani napr. mliecnu polievku. To fakt pokial budem kojit nebudem moct nic made by milk????

fabienamata
28. jan 2008

Ahoj no ja tiez mlieko namozem,ale mi ho vobec doktor , ani neodporucil len jogurty acidko a probioticke mliecne napoje.Aj mliecna ryza robi problemy,mala mala krce.

gangulienka
28. jan 2008

ja nemozem ani jogurty ☹

susik77
28. jan 2008

julie: moja mala zase mala prve tri mesiace silene koliky ☹ a tiez mi vsetci hovorili, ze aby som jedla co najviac mliecnych vyrobkov a ze nema jest ziadnu zeleninu ani ovocie-len osupane jablka ☹
no a na konci 3.mesiaca som zistila, ze tie koliky mala hlavne ked som jedla tie m,liecne vyrobky 😒

martina46
28. jan 2008

A to z čerstvého mlieka to býva a z jogurtov a podobných mliečnych výrobkov nie??

mimakro
28. jan 2008

S najväčšou pravdepodobnosťou ide o intoleranciu laktózy. Tá je v kyslomliečnych výrobkoch zmenená (baktérie ju skvasujú, teda štiepia na jednoduchšie cukry, ktoré vie telo využiť) pôsobením kyslomliečných baktérií. Preto po jedlách, kde je mlieko, býva človeku zle a po kyslomliečnych(jogurty, acidko) nie. Tehotenstvo môže v tele matky veľa zmeniť. Je to záťaž pre organizmus a každý sa organizmus sa s tým vyrovná posvojom. Mne sa veľmi zhoršil ekzém. Julie, mala si problémy aj pred tehu?

julie6
autor
28. jan 2008

Ahoj mamakro, praveze vobec som pred tehu problemy nemala,pila mlieko a jedla mliecnu ryzu,zmrzku,pudingy an tony,vynechala som kavu,takze som pila kakao,mlieko a zrazu taky problem.

korkusa
22. júl 2010

ahoj .Moj maly nema alergiu ani na laktozu ani na mlieko a predsa mu robi zle.Ked mu ho dam tak sa mu hned spravi ekzem.Stretli ste sa uz niekto s tymto problemom?ak ano tak ako ste to riesili dakujem.