Nevadí röntgen pri dojčení?

mimma
27. mar 2007

ahojte dievčatá, chcem sa vás opýtať, môže sa dojčiť ak ste podstúpili rtg? Mne raz rontgenovali zub a zevraj môže, ale čítala som kdesi, že zase nie...Nevie mi niekto poradiť? diky

rena107
20. mar 2015

@maminecka2 🙂 júúúúúj ďakujem 🙂 no veď ja som mu chcela dávať ďalej, ale nechce 🙂 hanbí sa 🙂

lenqua_12325
4. feb 2018

Ja som bola v 4 týždni tehotenstva na rontgen s dcérkou a nevedela som že som tehotná. Už som v 19 týždni no nezbláznim sa. Čo bude bude ale kojaca matka určite môže, rontgen zubov je nič. 🙂

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
noname26
4. feb 2018

Ja len pridam svoju skusenost. Mala dojcena ako 8-9mesacna spadla a poslali ju na rontgen.bola som pri nej aj ja aj manzel.ako dojciaca som dostala specimundur cez hrud.

martina1406
11. júl 2018

@mimma Dobrý deň, prosím Vás ako dlho po rtg nemôžem kojiť? A ako dlho po navrtaní zubného implantátu ? Ďakujem.

Milá Janka,

röntgen počas dojčenie nie je vôbec žiaden problém. Röntgenové žiarenie len prejde telom, nemá akým spôsobom poškodiť tekutiny, ako je materské mlieko a teda nijako neovplyvní materské mlieko ani vaše bábätko. Môžete dojčiť do doby tesne pred röntgenom a potom hneď ako vyjdete z miestnosti s röntgenom, nie je potrebné mlieko odstriekavať a to ani v prípade, ak bola röntgenovaná oblasť hrudníka matky.

Zubný implantát rovnako nepredstavuje pre dojčenie žiadny problém. Môžete dojčiť, aj keby ste potrebovali dostať lokálnu anestézu, či iné potrebné lieky. Toto s dojčením nijako nesúvisí

martina1406
11. júl 2018

Toto som len skopirovala....nakolko som aj ja dnes podstupila rtg....musela som podpisat že na vlastnu zodpovednost.....tak neviem....

elly23
13. okt 2020

@mimoza Aj mne tak povedali, že len jedna dávka a môžem kojiť, že to nemá vplyv. Aj včera aj dnes. Robili mi rtg panvy