Nevyčerpávalo vás kojenie? Poraďte dokedy kojiť?

mywiel
14. máj 2008

Ahojte, chcela by som vediet vase nazory dokedy ste kojili, alebo planujete kojit a preco a ake mate skusenosti ci vas dlhodobe kojenie velmi nevycerpavalo? Ja planujem tak do 10 mesiacov a od 6 mesiaca prikrmovat kasickami, uvidime ako si babo povie.

tinki
31. júl 2011

@kvetinka211 akože pekne si to napísala, ale máš len jedno dieťa a nemôžeš rozprávať, aby ženy nedržali diétu kvôli kolike..len preto, že tvoje dieťatko koliku (chvalabohu) nemalo. Nevieš si predstaviť čo to je, celé dni a noci nosiť dieťa na rukách, keď má bolesti. Ja chválim a obdivujem ženy, ktoré to vydržia aj napriek problémom a dojčia svoje deti naďalej. Ja som prvú dcéru skončila kojiť už po treťom mesiaci, nakoľko som nevedela čo mám robiť.Nevedela som či je hladná, či ju bolí bruško a teraz mám druhú dcéru, ktorá mala ešte horšiu koliku, ako tá prvá, teraz má 5 mesiacov a stále ju kojím a ešte stále je nepokojná ak si dám jablko, alebo nejakú zeleninu..Pomaly si ale zvyká, ale trvalo to dlho, kým som mohla k základným potravinám doplňať aj plnohodnotnú stravu. Všetko nové sme si odtrpeli. Nakoľko však chcem kojiť naďalej a chcem aby bola zdravá, tak pridávam pomaly stále niečo nové. Ale ako hovorím, všetko nové trvá minimalne týždeň, kým to ako tak znáša. No dúfam, že tentokrát to zvládnem a budeme kojiť čo najdlhšie..

parvitas
31. júl 2011

dcérka má 21 mesiacov a ešte kojím. a vyzerá to tak, že asi skoro ani neprestanem, lebo ona je riadny mliekoholik 😉

lizatko1009
31. júl 2011

9mesiacov, neviem si predstavit dojcit uz velke batola.

lenko
31. júl 2011

@tinki
môj malý mal koliky, a dosť dlho, dokonca mal intoleranciu laktózy, ja som musela obmedziť mlieko, neskôr musela som odsávať, a predsa sme to potiahli na 35mes.

blanblan
31. júl 2011

@lizatko1009 mne sa uz 6mesacne zdalo velke 😀

jarkap
31. júl 2011

Staršiu dcéru 27 mesiacov, prestala som keď som sa vrátila z nemocnici po amniocentéze. Malej som povedala, že bude mať sestričku a mliečko sa nám stratilo, prekvapujúco neprotestovala. Vtedy však už jedla iba večer, tak sme sa uspávali. Dúfam že aj teraz nám mliečko vydrží dlho.

tinki
31. júl 2011

@lenko to by som chcela aj ja teraz pri druhej dcére..

lucy1990
31. júl 2011

Do roka tak ako som chcela 🙂

bubinko83
31. júl 2011

9 mesiacov

zuzkalenka
31. júl 2011

4 mesiace a potom sme dávali Hami 🙂

tunylyk
31. júl 2011

starsi 16m.mladsi este stale 😉

zuzana76
31. júl 2011

starsieho 21 mesiacov a mladsieho este stale dojcim - ma rok a este aj dlho planujem, necham na neho kedy sa odstavi, ale kludne aj do 3 rokov, potom uz asi nie.

kvetinka211
31. júl 2011

@tinki no, mas pravdu, mozno uvidim pri dalsich ze to nemusi byt take bezproblemove 😉 mala som skor na mysli rozne odporucania okolia ohladom stravy, ja som prisla z porodnice vystrasena ze co vsetko nemozem jest a kedze som´zvyknuta na vela ovocia, zeleniny a strukovin, mala som pocit ze nemozem nic. Syncek maval tiez prve dva mesiace vecerne place, niekedy chvilu a niekedy aj niekolko hodin a akokolvek som kombinovala stravu, tak som zistila ze to velmi nesuvisi co som pojedla, ale skor to suvisi s tym, ako sa citim ... ked som bola oddychnuta a v pohode, tak bolo v pohode aj babo ... tak som zacala jest vsetko vratane tofu, sosovice, fazule, cibule, kapusty a babatku robit rezim s pravidelnym ukladanim do postele a "koliky" prestali, obcas si veselo poprdkava 😒 . Samozrejme je ine, ked je to ako u teba, ze babo je naozaj precitlivene na stravu, potom to treba brat do uvahy.

marci1408
31. júl 2011

syna som kojila 7,5 mesiaca a bola by som aj dlhšie, ale jednoducho zo dňa na deň začal odmietať prsník. Ešte cca 2 týždne som si mliečko odsávala a potom sme prešli na Nutrillon. Dcérku, ktorá má 8 mesiacov stále kojím a plánujem min. do roka....ale ako to vidím, bude to určite trvať dlhšie, ak budem mať mliečko, pretože ona je taký cickoš 😉 Môj prsník je pre ňu nielen zdroj mliečka, ale aj upokojujúci prostriedok a príležitosť pomojkať sa....no a zaspáva pri ňom 🙂
....kojenie dieťatka je pre mňa tá najkrajšia vec na svete 🙂 🙂 🙂

tinki
31. júl 2011

@kvetinka211 keď sa mám priznať, tak ti závidím...čo by som dala za zeleninový šalát...

janulienka1
31. júl 2011

Ja som syna kojila 5 mesiacov a dcerku bez tyždňa rok.Kojila by som ju aj dlšie ,ale začala mi hryzť bradavky a bolo to bolestive .

nikolka2
31. júl 2011

Moju dcerku len mesiac ,,,a synceka 14 mesiacov 🙂

mihanka
31. júl 2011

@mywiel gratulujem 😉
ja som kojila 23 mesiacov a odstavovala sa postupne s mojou pomocou sama... par mesiacov sme sa aj kojili, aj sme papali UM... potom sme sa kojili, len ked si pytala a nakoniec prestala pytat sama... 😉 drzim palce...

mywiel
autor
31. júl 2011

Ahojte uz som aj zabudla, ze som tuto tému zalozila... 😀 Takze malu som kojila 11 mesiacov a malého 9 1/2 mes., teraz mu davam ryzové a mandlové mlieko a velmi mu chuti takze sme nasli sposob. Dakujem vsetkym za odpovede aj ked sa priznam ze som uz dlho tuto tému nesledovala. Pekny vikend. 😉

syslica
8. aug 2011

Staršieho 20 mesiacov, tiež si dojčenie začal vynucovať, tak som mu pomohla sa odstaviť... mladšieho takmer dva roky, odstavil sa sám... všetko v pohode 😎 .

sssimi
8. aug 2011

V 14 mesiacoch sa sama odstavila.

terk
8. aug 2011

Ja som staršieho syna kojila 43 mesiacov, posledny polrok sice uz iba v noci. Teraz som zvedava ci aj mladsi bude taký prisavnik 😀

dadulka151
8. aug 2011

malú som kojila 16 mesiacov a keďže čakáme 2. drobca,tak som ju pomaly odstavovala,lebo ma to dosť bolelo pri papaní.....ale zvládla to v pohode, až som sa čudovala,že tak ľahko....ale UM veľmi nechce, tak skúšame pomaly plnotučné mlieko.....

muffina82
8. aug 2011

Ja som prvé mimčo kojila skoro dva a pol roka, druhého syna do roka, potom sme museli prestať, lebo bol príliš náruživý 😀 som mala prsia a rebrá samú modrinu od toho jak chňapal ručičkami a kopal nohami pri kojení (obvodný lekár sondoval či manžel nepije a máme dobrý vzťah 😀 ) a poslendé mimi uvidíme dokiaľ sa bude dať ale vyzerá to, že bude po bračekovi 🙂 lebo strašne hryzie a kope

raona
8. aug 2011

ja som kojila do 18 mesiacov a stačilo mi 😉 už rástli zúbky, dosť hrýzla a navyše som zostala tehotná, tak tehotenstvo rozhodlo definitívne o odstavení, pretože mi to nerobilo dobre...

dagmarvan
8. aug 2011

Moju prvú dcéru som kojila 11 mesiacov pričom sa ona sama odstavila a ja som bola spokojná že ako dlho som vydržala no a teraz po 6-tich rokoch mám 17 mesačnú dcéru a ešte stále ju kojím a ani si neviem predstaviť že by som ju odstavila ,to príde samé

00matula
8. aug 2011

Ja mám doma skoro ročnú slečnu-za 4 dni má rôčik a kojím stále...Dokonca večer pred spaním ak nieje príliš unavená, si vymyslela taký akoby rituál...Bez toho by asi nezaspinkala 😀 😀 😀 😀

estherka73
8. aug 2011

Prvého synčeka 14 mesiacov, prostredného viac ako tri roky /3,5 ale od dvoch rokov to bolo len ranné a večerné kojenie, od dvoch rokov som nastúpila do práce / a posledného ešte stále 🙂
Mňa osobne to nevyčerpávalo, skôr to vyhovovalo obom stranám 😀, bolo to proste bezproblémové cestovanie, výletiky, žiadne zohrievanie, "meno" bolo stále po ruke 😀.
A na záver prostredný synček /teraz má 8 rokov a bol narodený v 33 týždni/ nemá žiaden prolém s imunitou, nevieme čo sú to ATB.

ala76
8. aug 2011

ahojte.ja som kojila 4.5 mes.ja si myslim ze kojenie sa neda naplanovat.ze je to aj genetikou.mama aj moja sestra sme kojili rovnako.suseda kojila len par mesiacov prve a a druhe skoro 2r.a to ja som sa snazila jest veci na podporu mlieka.mohla som robit vselico ale marne.tymto komentarom nechcem byt mudra 😉 zenicky.

ashley
8. aug 2011

Ahojte. Ja som maleho kojila 17 mesiacov.. odstavil sa sam.. bola som totiz tehotna a asi mu nechutilo 🙂 A malu som kojila 23 mesiacov, tiez sa odstavila ked som bola tehotna 🙂