Nevyčerpávalo vás kojenie? Poraďte dokedy kojiť?

mywiel
14. máj 2008

Ahojte, chcela by som vediet vase nazory dokedy ste kojili, alebo planujete kojit a preco a ake mate skusenosti ci vas dlhodobe kojenie velmi nevycerpavalo? Ja planujem tak do 10 mesiacov a od 6 mesiaca prikrmovat kasickami, uvidime ako si babo povie.

sofia2008
30. júl 2011

2,5 mesiaca, prisla mi menstruacia a bolo po kojeni, mala uplne bojkotovala kojenie.

saranata
30. júl 2011

@trnka77 díky za info, ja by som to chcela nejako takto zvládnut, lebo momentálne má dcerka 16 mesiacov a neviem si predstavit že by som ju teraz odstavila, ona je na mne zavesená furt 🙂 🙂 a keby sa nám teraz zadarilo otehotniet tak som mala trochu obavy, ale viem že ženy dojčia až do porodu a prejdu na tandemové dojčenie, v prípade že nie su komplikácie
tvoj lekár nemal s tým problem ? su rozne názory od nich...

krikina
30. júl 2011

ahojte, ja stale este kojim...mala ma 22 mesiacov. Chcela by som uz aj skoncit, ale nejako nemam odvahu 🙂

trnka77
30. júl 2011

@saranata Ahoj...
Zo začiatku ma lekárka odhovárala,v šiestom mesiaci my začalo "tvrdnúť" bruško a chcela,aby som prestala.Dohovorili sme sa,že budem kojiť menej.Napokon som kojila len večer pred spaním a ráno po zobudení.V noci keď sa zobudil dávala som čajík.Niekedy to zabralo inokedy nie.
Ja si osobne myslím,že my to veľmi pomohlo...pôrod som mala zázračny....ešte 2 hodiny pred pôrodom som malého nakojila a potom sme už utekali do nemocnice 🙂 🙂 .Hneď som rodila 😉 😉

saranata
30. júl 2011

@trnka77 tak to je super, aj moj lekár hovorí že do 6 mesiaca možem , ale čo dalej.....hm
a čo potom robil malý doma ked si bola v porodnici? ako to zvládol?

titkovamiriam
30. júl 2011

6m,12m,18m

ziza55
30. júl 2011

do 6mes....mna to dost vycerpavalo ..som chudla...maly priberal a ja som chradla.. a dost sa uz jedoval na tych cickoch ..tak naco sa trapit....ja som spokojna a aj maly bol ked sme presli na UM...,pri druhom babatku zacne m tiez odstavovat od 6mes

martinkatinka
30. júl 2011

2 týždne ☹

trnka77
30. júl 2011

@saranata Malý spinkal u svokry(celá rodinka)-cez deň ho poriadne unavili,večer bol rád,že ide spať 😅 .Horšie to bolo v noci keď sa zobudil.ale po dvoch dňoch pochopil,že mamina nepríde a prestal s plačom.Keď som sa vrátila pokračovali sme tam kde sme skončili-kojím a kojím 😀 😀 Niekedy si myslím,že tie detičky sú "prešibané od narodenia" 😀 😀

stvura
30. júl 2011

@mywiel no ja som dlhodobo dojciaca....vobec ma to nevycerpava, citim sa uplne fit (ale ja som akcny typ - sangvinik/cholerik). Prve dieta do dva a pol roka, mladsie ma dnes 10 mesiacov a dojcime. Nedojcila som jeden den (den po porode), asi 5 mesiacov som dojcila tandemovo. Odstavovanie ani nejake plany s odstavovanim neriesim, vsetko chce cas a hlavne vela zavisi od dietatka.
@saranata dojcit mozes dokedy chces, nie je nicim podlozene ze by si mala mat pocas dojcenia v tehotenstve problemy. Ja som nemala ziadne, vsetko prebehlo hladko, ziadne tvrdnutie bruska, ziadne kontrakcie...porod druheho velmi lahky, rychly (nadojcila som tiez rano maleho, citila tlaky, zbalila sa a po vyplneni formalit rodila). Mne maleho priniesol muz po porode vecer a nadojcila som ho. Kedze uz mal dva roky a mesiac, tak sme dojcili len 2x denne a nejako si pri tom ze bol u deda nevsimol ze dve dojcenia sme vynechali...vsetko preslo hladko.

gucz
30. júl 2011

Dcérku som nekojila, len som si odstrekovala mliečko a to jej dávala. Vydržala som tri a pol mesiaca a dva týždne pila ešte čo som mala zamrazené. Synčeka kojím ešte stále, má rok a pol, ale už pomaly aj končíme, pýta cici len ráno, aj to sa sem tam stane, že si ani nespomenie.

kamajka
30. júl 2011

Ja som kojila 11 mesiacov, pôvodne som chcela dlhšie,ale krpec sa už len miesil na cicku, odťahoval sa, nechcel. Tak sme na UM. Ale som spokojná aj tak. A nevyčerpávalo ma to, bola som šťastná že dokážem tak dlho kojiť 🙂

saranata
30. júl 2011

@stvura všeobecne sa odporuča dojčit do 6 mesiaca, a ak by boli problemy napr, tvrdnutie bruška a podobne, ak problemy nebudu tak kojit budem až do porodu, len ma zaujímalo čo a ako radia iní lekári , pretože tu sa názory lekárov dost líšia, a volba prestat kojit nech by mi to bolo akokolvek tažké by musela byt ak by to ohrozilo tehotenstvo a dieťa, takže určite ak nebude žiadny problem kojit budem aj do porodu a aj po porode tandemovo, pri najlepšom scenári, 🙂 🙂 🙂
a aj tak predbieham ešte sa len snažíme,takže sa len tak nad tým zamýšlam 🙂 😉

nibiru
30. júl 2011

tak ja kojim mala ma 12mesiacou a kojit budem dokedy nam to bude vyhovovat kludne aj do 3r. nevidim dvovod preco by ,ma to malo vycerpavat alebo otazovat mi si kojenie uzivame je to take uzasne ked zbada didu normalne sa jej rozžiaria oci tiez nevidim dvovod pchat do malej umele mlieka ked ma moje kedze kravske sa neodporuca do 3r.

stvura
30. júl 2011

@saranata skus si precitat mamilu, krasny clanok o dojceni v tehotenstve...moja lekarka nemala vobec ziadne vyhrady voci dojceniu, ako som pisala, ziadne kontrakcie, ziadne tvrdnutie bruska, nic. Ved uvidis ake bude tehu, starsie dietatko, tvoj stav... 🙂 drzim palce, nech sa vsetko vydari. 🙂 😉

saranata
30. júl 2011

@stvura díky určite prečítam 🙂 🙂 všetko závisi od toho ako bude 🙂 ale chcela by som aby to vyšlo 🙂 🙂
no ved ako som písala , jeden lekár nemá problem a druhý šalie ...susedu uplne zdeptal lekár s tým čo sa može všetko stať a chudina prestala dojčit a bolo jej z toho velmi zle, malý mal vtedy len rok....
tak tomu sa chcem vyhnut , ale moj lekár neni uplne proti , len ked nastanu problemy tak to neodporuča

kvetinka211
30. júl 2011

Prave sme po dovrseni 6 mesiacov zacali s prvymi prikrmami a normalne mi to bolo luto, ze uz skoncilo obdobie vylucneho dojcenia 😢 este zapijame tych par lyziciek mrkvy mlieckom a mlieko je stale hlavnou potravou, ale aj tak sa nam zacala nova etapa ... mala som to stastie, ze dojcenie u nas prebiehalo uplne idealne bez problemov, som velmi rada ze mal tie prve mesiace taketo. Teraz budeme postupne zavadzat rozlicne zeleninky, potom neskor varit kasicky na vecer a neskor ovocie na desiatu. Najradsej by som bola, kebyze sa syncek odstavi sam niekedy medzi 12 a 24 mesiacmi, ak nie, po tych 2 rokoch to uz asi ukoncime ... ak to ale bude v pohode, mozno nejake do vecerne kojenie bude aj dlhsie 😉 Neodstavujte svoje deticky prilis skoro, potrebuju mliecko a mamicku 🙂 Nemam pocit, ze by ma kojenie vycerpavalo ... netreba dodrziavat vselijake podivne diety akoze kvoli kolike, potom mozu chybat vitaminy .. ale ak sa pestro stravujete, neni sa coho bat ...

denne73
30. júl 2011

@kvetinka211 uplne s tebou suhlasim. ja tiež ešte svoju maličku kojím,ale ja mám iný problém a to taký , že velmi chudnem tym že kojim. proste ma celu vycucava🙂

pancake
30. júl 2011

@denne73 ahoj 🙂

ja som prveho kojila iba 2 mesiace,,nedalo sa 😢 a teraz kojim stale a som happy. lebo prvy mesiac tiez boli problemy....a chcela som to vzdať skoro po každom kojení čo ma tak prsia boleli a teraz uz je to uplne super 😀 😀
a budem dokedy sa bude dat. mozno az dokedy sa malá nevydá

denne73
30. júl 2011

@pancake ahooooooj ty si kde zmizla moja??? no to je super že vám to takto ide🙂

matat
30. júl 2011

3 m uplne, potom som striedala UM, nakolko mala nepriberala a pediatricka mi to dala prikazom...ale vobec to nepomohlo, a mliecko odislo v 5 m, a teraz mame 15 m a 8 kg... ☹

pancake
30. júl 2011

@denne73 cauko. ja nepisem do verejnych tém. iba občas jeden príspevok hodím...
ano som rada ze mi to ide.
syna som nekojila a ked mal pol roka som sa tesila ze uz idem prikrmovat a teraz sa mi do toho vôbec nechce...ale malá je taký papkáč a chuti jej aj zeleninka aj moje mliečko. a tiez sa budem snazit co najdlhsie kojit samozrejme. čo sa bude dať. 😵

denne73
30. júl 2011

@pancake ja som myslela či sa nechceš pridať k nám do januaroviek na fb?

pancake
30. júl 2011

@denne73 uz ste aj na fb??? ved mame sukromnu, nie?

denne73
30. júl 2011

@pancake hej hej už sme aj na fb 🙂

pancake
30. júl 2011

@denne73 no tak mi to vybav 😀 😀

bobocka
30. júl 2011

po neprijemnych problemoch na zaciatku dojcenia som to chcela po 2 mesiacoch vzdat.no vydrzali sme,maly ma 22 mesiacov a je dojceny stale.cca 3x za den,v noci uz nie je dojceny od dakeho 11mesiaca.celu noc krasne prespi.on si mliecko pyta minimalne,musim ponukat.no dufam,ze potiahneme co najdlhsie 🙂

lenko
30. júl 2011

35 mesiacov, a malý stále si ešte pohladí svoje cecíky veľmi rád a často 😀 .
Ja hneď od začiatku mám rizikové tehu, hrozil potrat, dlho som lieky brala, teraz zase predčasný pôrod, tak som musela skončiť. Ináč by sme dodnes. 😝
A problémov som mala kopec počas tých 3 rokov, ale dalo sa ich prekonať.

marcela22
31. júl 2011

Ja som prestala kojiť pred pár dňami, takže celkovo som synčeka kojila rok a trištvrte. A môj dôvod prečo som prestala - rozmýšlala som nad tým už dlhšie, ale nevedela som sa na to odhodlať a bolo mi ľúto len tak prestať...teraz mi to však nejako vyskočilo v podvedomí a dokázali sme prestať doslova zo dňa na deň. Jedno odmietnuté kojenie malý oplakal, pri ďalšom o pár hodín si ani nezmyslel. Len ma ďobe prstom do pŕs a hovorí AU 😀 A smeje sa mi 🙂 Povedala som mu totiž že ma prsia bolia a že mu nemôžem dať mliečko. A tak drobček ktorý nikdy nepil z flašky (okrem pár razov po porode) začal v pohode piť z Avenťáckeho pohárika s cucáčikom 🙂

katuska01
31. júl 2011

Syna presne 3roky a dcerka ma 13mes. a stale kojím a nemienim tak skoro prestat 🙂 🙂 🙂