Nevyčerpávalo vás kojenie? Poraďte dokedy kojiť?

mywiel
14. máj 2008

Ahojte, chcela by som vediet vase nazory dokedy ste kojili, alebo planujete kojit a preco a ake mate skusenosti ci vas dlhodobe kojenie velmi nevycerpavalo? Ja planujem tak do 10 mesiacov a od 6 mesiaca prikrmovat kasickami, uvidime ako si babo povie.

vranka4
23. feb 2010

ahojte 🙂 ,moje dve staršie dcéry som kojila dlho,staršiu 18 a mladšiu 14 mesiacov,dvojičky som najprv chcela potiahnuť minimálne 6 mesiacov,nakoniec som ich kojila do 2 rokov...som rada,že som mohla kojiť a mala dostatok mlieka,však čo lepšie som im v prvých mesiacoch mohla dať?....na verejnosti som nikdy nekojila,keď sme boli niekde ,všade sa dá nájsť nejaký kútik,kde som mohla v kľude ,nerušene,bez rôznych pohľadov kojiť...ale neodsudzujem ani maminky kojace na verejnosti,je to každého osobná vec,ako sa s kojením stotožní 😵

gewa
23. feb 2010

Ahojte! Ja som malu kojila osem a pol mesiaca. Je uplne v poriadku. aj psychicky a fyzicky... tuk tuk tuk....

zdenkam
23. feb 2010

Ja som kojila do 2 rokov.
Prestala som len preto, ze som sa na konci januara vydavala a maly by ma aj zo svadbonych siat pri svadobnom stole bol schopny vyzliect, len aby dostal didi. Inak by som kojila aj dlhsie.
Krasne obdobie.

Kojila som v lietadle, obchode, parku, lanovke, vlaku. Uplne vsade. My zijeme v zahranici a domov do sr lietame a kojenie v lietadle velmi dlho fungovalo ako jedinecny uspavaci prostriedok. Teraz cakam druhe dieta a dufam, ze o5 mi bude dopriane kojit aspon tie 2 roky.
Inak 6 mesiacov som exkluzivne kojila. NIc ine, ziadne cajiky ci voda.

zdenkam
23. feb 2010

ako tazko sa da kojit vo vlaku bez toho, aby tam niekto nebol, alebo lietadle. Inak som ale cecik nikdy nemienila ukazovat a dokladne schovavala pred pohladmi inych. Maly bol schovany pod pulovrom. Navyse tuna kde zijeme, je kojenie skor rarita, tak o to viac som to nechcela robit verejnou zalezitostou.

Doma by mi to ani nevadilo.

Navyse 2 roky co som kojila som ani raz nebola chora, ani raz atb.

zdenkam
23. feb 2010

A od didi sme sa odnaucili tak, ze maminka tam musela dat plaster /naplast/ a didi bola sick /chora/. A maly uz nechcel, lebo didi je au au. A sa cudujem,lebo on bol riadny milovnik didi. Ze to slo tak rychlo. Ale teraz co cakame babatko, tak si tie didi rad pohladi a aj brusko. 🙂

galioska
29. máj 2010

ahojte🙂
tak moj maly bude mat za 2 tyzdne 2 roky a stale sa kojime 🙂 ale popravde uz mi to lezie na nervy 😒 skusame vselico je to tazke, vraj take dieta treba odnaucat sposobom ako sa uci na nocnik takze spanoom bohom 😝 😀

zdenka dobry napad, len sa bojim toho ako odlepim tie naplaste 😒

juliagregor
29. máj 2010

ahojte,
staršieho som kojila 17 mesiacov, nakoľko som otehotnela, tak som ho odstavila a dvojčatá som kojila 20 mesiacov a odstavila som ich, aj ked mlieko ešte bolo....

lucia79
29. máj 2010

ja som kojila presne 2 roky aj 3 dni 🙂
vôbec ma to nevyčerpávalo, skôr mi to pomáhalo pri zvládnutí môjho syna, keď sa potreboval ukludniť alebo som ho potrebovala uspať, vždy to pomohlo, nikdy som nekupovala umelé mlieko
zase na druhej strane som sa 2 roky nevyspala, nakoľko pýtal aj v noci a toho zlozvyku som ho nevedela zbaviť, nikdy nemal dudlík, ale odkedy som ho odstavila, prespí celú noc, plynule prešiel na kravské mlieko, vypije asi pohár denne.
odstavila som ho preto, lebo som to tak už cítila, že už je toho dosť, nijako neprotestoval, čakala som horšie, v pohode to zvládol.

celestina
29. máj 2010

Staršiu som kojila 20 mesiacov a aj to som prestala, lebo sa odstavila sama. Mladšiu ešte kojím. Uvidíme dokedy. Prvá dávka je ráno po zobudení, druhá pred obedňajším spánkom, tretia po kúpaní a štvrtá pred tým ako idem spať. Občas si vypýta aj častejšie, ale to mi neprekáža. Ja si neviem predstaviť, že by som ju mala odstaviť sama. Dokonca, keď sa staršia odstavila, tak som s tým mala skôr problém ja ako ona. Ešte som nebola pripravená.

lienockaa
29. máj 2010

2 roky presne na den..bola som uz 2 mesiace tehotna v tom case.. 🙂 uz som nevladala, velmi ma to vycerpavalo, obdivujem zeny, co zvladaju tandemove kojenie, to ozaj klobuk dole..

jajkalajka
29. máj 2010

Prvé som dojčila 2,5 roka a prestala som tiež počas tehotenstva v 4 mesiaci, veľmi ma to bolelo, malá si odvykala takmer mesiac, sme sa naplakali a malého teraz dojčím už jedenásty mesiac, umelé mlieko mu nedávam, dojčíme sa aj v noci niekoľkokrát. Staršia si ešte chodí pohladiť a postískať didi a malý je na mne takmer stále. 😉 Vôbec mi to nevadí, je to krásne obdobie. 🙂

happy8051
30. júl 2011

kojim planujem do jeden a pol roka, potom by som rada mala druhe dietatko a uvidime, ci bude pocas druheho tehu kojenie ok

saranata
30. júl 2011

ja som prvu dceru kojila 12 mesiacov, ....
tam boli dost problemy s refluxom a v tom čase mi lekári kazali prestat kojit a prejst na UM , ktoré bolo určene pre deti s refluxom , dnes sa to chvalabohu už takto nerobí a naopak sa radí kojit dalej...
teraz má moja druhá dcera 17 mesiacov a kojím ju stále na požiadanie, ona ešte dost často pije cez den aj v noci, neplánujem prestat , prisposobím sa jej, chceli by sme ešte jedno dieta tak uvidíme ako to pojde v prípadnom tehotenstve, pokým nebudu problemy tak budeme kojit dalej 🙂 🙂 🙂 ved je to uplne užasne ani si neviem ešte predstavit že to raz skončí 😉

saranata
30. júl 2011

@veva1 ahoj možem sa spýtat, lekár ti nenavrhoval ukončenie dojčenia? lebo názory lekárov sa dost líšia....

tretulka
30. júl 2011

syna 19meiacov a 2tyzdne, dceru este kojim, chcem co najdlhsie, tak uvidime 🙂

megi1989
30. júl 2011

Synčeka som kojila len pol roka - dokončovala som si školu - a jednoducho sa mo nedalo dlhšie ☹ Dcérku však plánujem minimálne rok, a ak sa bude dať, tak aj viac 🙂

sis12
30. júl 2011

starsieho do 1 1/2r, ukoncili sme kvoli snahe o surodenca, lebo som stale nemala menzes, mladsieho donedavna este takmer celu noc, teraz uz viac-menej symbolicky, niekedy si ani nespomenie, nechavam to nanho, ci to ukonci sam definitivne, alebo ho o par mesiacov este budem vyuzivat ako zivu stimulacko-odsavacku 🙂 dojcenie je super, aj ked niekedy v noci uz som sa aj hnevala 😀 a tiez starsi odmietal akekolvek UM, pri mladsom som ani neskusala 🙂
drzim palce 😉

cigaretka5
30. júl 2011

ja som kojila tri tyzdne

mia258
30. júl 2011

Ja som kojila 10 mesiacov, potom mi začala odmietať mlieko, až mi odišlo 😔

snehulienka
30. júl 2011

13mes.

vrn
30. júl 2011

23.5 mes.

adka7755
30. júl 2011

staršieho syna 23 mesiacov, a pevne verím, že aj teraz budem tak dlho,lebo mám doma ,,mliečneho závisláka,, 😀 😀 😀

lilkasaska
30. júl 2011

Staršiu presne dva roky,a teraz mladšia už má 2,aj týždeň,a neviem ako prestat,nejde to nijako ☹

veva1
30. júl 2011

@saranata ja som nebola tehu pocas kojenia. ale vraj sa kojit moze a da.

harper
30. júl 2011

25 mesiacov

jankalac
30. júl 2011

my sme cuckali 20 mesiacov aj 2 dni, a to uz sme obmedzovali nocne kojenie, lebo krpec bol hore aj 3-4x za noc, a cez den len pred spanim dostal, a potom sme jednoducho povedali, ze cici odisli prec ... asi tyzden este mrncal, pytal stale, ale nedali sme, museli sme vzdy nejako zahovorit a zabavit ho.. a preslo to celkom fajn, teraz mi sem tam pride posmatrat pod trickom.... aj mi ten moj cucak chyba 🙂)))

katkatt
30. júl 2011

20 mesiacov, cize asi do 5. mesiaca tehotenstva, potom mi klesla tvorba mlieka a ja som to riesila odstavenim ... par mesiacov som si oddychla, lebo maly zacal lepsie spavat cez den aj v noci ... a teraz zacinam druhe kolo s mladsim 🙂

anjelicek26
30. júl 2011

Dcerku 2.5 roka a syna rok.

azuz
30. júl 2011

prveho syna 25 mesiacov a druheho este stale kojim, neviem ako dlho budeme, vobec mi to nevadi, lebo kojime sa len rano v posteli, tak pohodka 🙂

trnka77
30. júl 2011

@saranata ahoj,ja som kojila celé tehotenstvo a porodila som 5 dní pred termínom a malý mal 3800g pri narodení.Druhý syn je typický závislak 😉 na maminom mlieku,teraz má 2 roky a stále tandemovo kojím obidvoch na požiadanie.Priznám sa,že posledný týždeň sa snažím vynechávať večerné kojenie pre druhého syna. ☹ ☹ ..je čas,aby bol samostatnejší a myslím si,že už to je len o tom,že sa nechce o mňa deliť s najmladším bračekom 😀 😀 😀