Nevyčerpávalo vás kojenie? Poraďte dokedy kojiť?

mywiel
14. máj 2008

Ahojte, chcela by som vediet vase nazory dokedy ste kojili, alebo planujete kojit a preco a ake mate skusenosti ci vas dlhodobe kojenie velmi nevycerpavalo? Ja planujem tak do 10 mesiacov a od 6 mesiaca prikrmovat kasickami, uvidime ako si babo povie.

aviril
14. máj 2008

ahoj. Ja som kojila do 9 mesiacov. Mňa to vôbec nevyčerpávalo, naopak, ja som bola rada, že som mohla kojiť, lebo najstaršieho som nekojila vôbec. Menšieho sa podarilo a bola som šťastná, že som ho mohla kojiť. A aj teraz by som chcela kojiť minimálne toľko, ako Martinka. Tiež som ho medzitým prikrmovala kašičkami mliečnymi, ovocnými a zeleninovými. Prestala som kojiť len preto, lebo už potom odmietol sať. Inak som plánovala asi do roka.

emily3
14. máj 2008

ahoj pre dve deti 18 mesiacov a teraz planujem tiez asi tak...uvidime

mitab.
14. máj 2008

ahoj, my sme kojili do roka popri detskejs strave, a potom Johannka uz ani velmi nechcela, len sem tam. Tak sme prestali. Teraz by sme tiez takj chceli.

mywiel
autor
14. máj 2008

Dakujem za vase prispevky, ja neviem este ako to bude, lebo si to neviem predstavit kojit 10 mesacne dieta na verejnosti pride mi uz dost velke, alebo uz ma zubky, alebo kojite len vecer? Tolko otazok mozno si len zbytocne robim hlavu a bude to vsetko prirodzene... 😉

felixmama
14. máj 2008

ahoj,
ja som kojila 17 mesiacov...a bolo to super. A mozno by som kojila aj dlhsie, ale prave kvoli dojceniu som stale nemala menzes, no a my sme chceli zacat pracovat na druhom babatku, tak som maleho musela odstavit, aby mi nabehol cyklus.
Druhe babo chcem dojcit co najdlhsie.

mitab.
14. máj 2008

no, my ked mala 10 mes tak uz viac menej len vecer, rano a sem tam v noci. Malokedy sa stalo ze chcela cez den. Ale 10 mes babo este nie je velke....

mywiel
autor
14. máj 2008

Vidis nad tym som ani nerozmyslala ja by som tiez chcela zacat pracovat na druhom po roku a pol. 🙂

aviril
14. máj 2008

mywiel, už 10mes. dieťa stačí len ráno a večer kojiť. a môj malý mal zúbky od 4 mesiacov a nepohrýzol ma ani raz. keď som ho prestala kojiť, už mal 8 zúbkov. nemusíš sa toho báť.

mywiel
autor
14. máj 2008

No to zalezi od bába, mojej kamoski dcerka uz 10 mesacna chodila! 😀

mywiel
autor
14. máj 2008

Tak to som rada, lebo kamoska prestala kojit v 11 mesiaci, ale ta bola z toho velmi unavena, lebo mala nechcela nic ine ani kase velmi nie, takze bola z toho dost na nervy... ☹

emily3
14. máj 2008

mywiel 10mesacne dieta nie je velke na kojenie 😉 ja som deti kojila aj v elektricke...mala tak revala ze mi nic ine neostalo, bol so mnou dedko, postavil sa tak aby nik nic nevidel a jek kojis dieta aj tak nie je nic vidiet. neboj ked uz budes mama nebude ti to take divne.
kojenie je najlepsie co mozes dat dietatu a aj sebe, nemusis v noci vstavat a zohrievat mlieko, mas to stale pripravene, teple a po ruke 😉 . a dieta ta nekusne, len to niekedy skusa a to mu staci parkrat capnut po zadku a spamata sa ,ze mamu sa nekuse

mywiel
autor
14. máj 2008

Najdolezitejsich je tych prvych 6 mesiacov asi aby si babo vybudovalo imunitu nie?

mywiel
autor
14. máj 2008

Dakujem ved ja sa na to v podstate tesim, len to bude vsetko nove, v kazdom pripade sa budem snazit vydrzat co najdlhsie kojit, tiez mi to pride velmi prakticke, mas mlieko stale po ruke... 😀

emily3
14. máj 2008

mywiel odporuca sa do 6 mesiacov kojit a potom sa zacina prikrmovat. ale koji sa dalej...dieta si musi zvyknut na inu stravu a niektore to vpohode zvladaju a mama hje len doplnok, a niektore su zavysle na mame. chcem ta len povzbudit kojit co najdlsie a nevzdavaj sa pri neuspechoch, 😉

mywiel
autor
14. máj 2008

Dik emily. 😉

sasiki
14. máj 2008

Ja som kojila malú do 11m, prestala som kôli ďalšiemu tehotenstvu. Druhé bábo chcem kojiť, pokiaľ to bude možné, keď bude väčšie, tak minimálne ráno a večer 😀 😀 😀

mywiel
autor
14. máj 2008

Jeej sasiki tak to je mily dovod prestat kojit, ved 11mesiacov to je uz pekna doba, to by som aj ja chcela prestat kojit kvoli druhemu, ale pocula som ze sa da kojit aj tandem niekedy obe babatka. 😵

tekvica
14. máj 2008

planujem kojit tak do 6 mesiacov.

uvidime, ako to pojde a ci to pojde. ale viac nie, 6 mesiacov staci.

mywiel
autor
14. máj 2008

Tekvica ved aj ja uvidim, len dietatko sa zrazu po 6 mesiacov mozno neda odstavit, radsej postupne, ale aj 6 mesiacov ak sa podari bude fajn.

bystricanka
14. máj 2008

ahojte..ja som moje dieťa kojila skoro rok. A on sa z jedného dna na druhý sám odstavil. Neviem, čo mu prebehlo hlavou, ale už vôbec nechcel prsník. Ale účel bol splnený. Kojila som dosť dlho a teda som nadmieru spokojná

jahodka11
14. máj 2008

ja som plne kojila 2 mesiace, potom sme museli zacat trosku prikrmovat, lebo maly stale plackal, bol hladny a ked sal, nic mu neislo, akosi mi to mliecko zmizlo pomalicky...a potom som sa 3 mesiace udrzala na rannom kojeni a cez den len pri cuckani, ked mal zaspinkat.....kvoli ekzemu a mojej veeelmi prisnej diete som to pred jeho skoro 6-timi mesiacikmi skoncila, uz som nemohla, nemala som co jest a bola som strasne z toho unavena a nervozna a aj tak papal viac UM ako MM, a urobila som dobre, ekzemik sa zlepsil o 99% 🙂

gapa
15. máj 2008

ja som kojila 22mesiacov. Samozrejme neskôr len ráno a vecer. Dcéra nechcela žiadne umelé mlieko (skúšali sme asi 4druhy) len by chcela s nami obyč.mlieko, no to som jej nechcela dávať takej malej. Aj sme mali pár krát (do tých 6mesiacov) krízu, že som si myslela, že mám už mlieka málo, no vždy sa to prekonalo. Tiež sme to vydržali aj počas jej pobytu v nemocnici (ako4,5mesačná), ked som si mlieko musela cca 2dni odsávať, zmrazovať a jej ho zohrievať, no a potom som ju kojila tak, že som si sadla k postielke a ona pila priamo z postielky, aby som ju velmi nechytala (kvoli rane po operácii). Potom stačilo, ked som sa postavila k postielke a ona už sa začala hmíriť, chcela papať 🙂.
Ona velmi dlho papala a ked už bola väčšia, bolo obdobie, ked chcela byť v noci pri dide skoro stále. Postielku sme mali pripevnenú k manžel.posteliam a mali sme odstránenú tú jednu stenu, takže mala volný pohyb k nám. No kedže to bolo velmi únavné, urobila som dosť drastický proces. Nechala som ju plakať v noci o druhej cca hodinu (sme v činžiaku, takže aj susedia si potrpeli 🙄 ). No pomohlo a už vedela, že sa musí napapať a potom spinkať.
Tiež som kvôli kojeniu nemala do vyše 1roka menzes a potom dosť nepravidelný. Chceli sme druhé dieťa, tak som si po lete povedala, že už stačí. Ostala som chorá s vysokými teplotami, tak sme malej povedali, že dida je chorá. A nečakane, bez problémov, sme skončili s kojením. 🙂

mywiel
autor
15. máj 2008

Gapa tak to ta obdivujem, ja by som asi tak dlho nevydrzala, ale sranda ako ste to nakoniec vymysleli, ze "dida je chora". 😉 😀

rusovcanka
15. máj 2008

Ahojte,ja som kojila malú 2 roky a sedem mesiacov.Potom som si povedala,že stačí a Laure som oznámila,že už je veľká baba a veľké baby cecík nepapajú a bolo hotovo!!!Vážne-normálne som bola prekvapená,ako ľahko to prijala...jednu noc síce ešte volala "mami,daj cecík",ale ja som jej povedala,že cecík už nefunguje a ona spokojne spala ďalej 😀

mywiel
autor
15. máj 2008

To je dobre 😀 😀 😀

dadys
22. feb 2010

Nechcem tak skoro prestat kojit mne to neprekaza.Je to pre malu veľmi zdrave a som rada,že kojím..Sme si tak moc blízke...

luciauk
22. feb 2010

dieťa potrebuje mlieko do cca 4 rokov. takže či materské alebo umelé. ja som prvé dve dcéry nekojila, tak si to budem teraz užívať dokedy to pôjde 🙂 a s kojením na verejnosti problém nemám. našťastie nežijem v puritánskom slovensku, kde je to stále problém ☹ ☹ ☹ ale o mesiac tam ideme na dva týždne, tak to budú čumieť v reštikách a kaviarňach 😀 ale nie. kojím na požiadanie, ale už sa mi na verejnosti moc nechce. takého velkého drobca človek lahko prehovorí, stačí mu ponúknuť niečo iné. a tiež mám výhodu, že tu máme všade miestnosti na kojenie. takže je to jednoduchšie 🙂

marcela22
23. feb 2010

Mne sa dcérku kojiť nepodarilo, mala som komplikovaný pôrod a ona bola hrzný hladoš, takže v pôrodnici ju hneď naučili na UM a potom po dvoch týždňoch už cecík odmietala úplne. Teraz kojím synčeka už 4 mesiace, mala som cisársky, zo začiatku bol asi týždeň aj na UM na striedačku s materským,ale potom sme sa rokojili a ide to super doteraz🙂 Plánujem kojiť tak do roka, do pol roka teda minimálne a potom uvidíme čo malý na mňa vymyslí🙂 Ale najviac asi tak do roka a pol...

No a na verejnosti kojím v pohode, najčastejšie teda v obchodoh na lavičkách, niektorý na mňa pozerajú dosť čudne, občas si (najmä od chlapov) vypočujem poznámku že "ten sa má" a podobne ale celkovo to až také hrozné nie je. Myslím si, že už aj tu si začínajú ľudia zvykať na dojčenie na verejnosti. Priznávam, že kým som nekojila, tak som sa aj ja k tomu stavala všelijako-nevadilo mi to, ale nebolo mi ani príjemné pozerať sa na niečie obrovské prso v reštaurácii, keď som sa snažila naobedovať 😅 Takže kojiť na verejnosti je super, ale myslím si, že trocha nenápadnosti nikomu neuškodí, ani nikoho neobmedzí...

veva1
23. feb 2010

este kojim 😉

zanin
23. feb 2010

Aj ja sa pridavam do klubu mamiciek ktore koja svoje dietatko napoziadanie. A este stale kojim ale v marci by som to chcela uz ukoncit, ale u nas je to tazke. Maly odmieta akekolvek UM a aj malo papa. Ani ked je hladny tak si neda povedat. Ale vydrzim. Ved nieje nic krajsie ako spokojne dietatko. 😀