Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Niekedy mám plné a niekedy prázdne prsníky

eva1122
24. apr 2014

Ahojte, chcela by som s Vami poradiť ohľadne môjho problému. Mám dni, keď mám tak naliate prsníky, že mi z nich kvapká mlieko a za pár dní (ako napr. teraz) sú také prázdne, že mám stres, či maličký má dosť. Stáva sa to aj Vám, ako to potom riešite?

gretocka
24. apr 2014

@eva1122 neviem ake velke babo mas, ale urcite nemaj stres a nespanikar. Stavalo sa to aj mne a neskor ked deti rastli, tak som uz v podstate ani nepoznala pocit kvapkajuceho mlieka z prsnikov. Napriek tomu, ze nepocitujes tlak plnych prsnikov, mlieko v nich urcite mas. Podstatne je sledovat pocet pocikanych plienok /6-8 za den/ a pri cuckani pozoruj ci babo aj naozaj pije alebo len dudluje. Ak mas pochybnosti o spravnom prisati, najdi si v okoli laktacnu poradkynu, ktora by sa s tebou mohla stretnut a skontrolovat spravne prisatie.

eva1122
autor
24. apr 2014

@gretocka ďakujem pekne. Malý skoro 8 týždňov a myslím si, že sa prisaje aj cucká v poriadku. Len tento pocit prázdnoty ma ničí. Mám neskutočný strach, že je málo napapaný.

iva25082011
24. apr 2014

Ja mama podobný problém a som rada ze to tu niekto napísal maoja mala ma styri týzdne a prsníky mam pocit ze mam uz stále prazdne dnees som sa skusala po nakojení odsat a ledva som odsala 20 aôe ked prsník stlacim tak mi mliecko strieka. chcela by som kojit uzívam aj homeopatika a vinea je moj kazdodenný nápoj ale mam strach ze mlicko strácam kedze malú kojim aj kazdú hodinu.

417781
24. apr 2014

to poznam takisto....ale snažim sa to odignorovať hlavne sa nestresovať a ako sa vraví rozkojiť to 🙂

luba41
24. apr 2014

@iva25082011
@eva1122 baby nestresujte...všetko je tak, ako má byť..hlavne nesledujte, koko odsajete ručne..bábo saje úplne inak, MM si vytiahne aj " z päty"..prsníky sa presne prispôsobili "dopytu", preto už nemáte pocit naliatia..ale MM tam je..a časté dojčenie je úplne normálne... 😉

luba41
24. apr 2014

@eva1122 ja som nikdy nemala naliate prsia, ani v porodnici..sem tam, ked dieťa dlho spalo..podla počtu nacikaných plienok zistíš, kolko vytiahne..napr. pri staršom dieťaťi, ked už bolo bez plienok a prsia stále ako vechte, tak v nočníku som si množstvo odsledovala..a teda dosť často som sa čudovala, kolko toho tam je a odkial to vytiahol 🙂 kludne pri dojčení striedaj prsníky aj viackrát, striedaj polohy na dojčenie-normálna v sede a na striedačku s futbalovou..

milota164
24. apr 2014

ja som sa citila rovnako , odsavanie mi vobec neslo, pila som litre cajov na kojenie a brala homeopatika, stresovala som , ci mam dost mlieka. po 3 mesiacoch to bolo lepsie , po 6 som uz nepila caje ani homeopatika som nebrala, bola som spokojna a hrda na seba ze som zvladla ''povinnu'' dobu kojenia 🙂 a mlieko bolo a je do dnes, mala ma 26 mesiacov 🙂

ivetoy
25. apr 2014

Mne sa to nestavalao .....treba stale pit vodu po kojeni a strazit si tekutiny

Tu začni písať odpoveď...

Odošli