Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Nočné kojenie 2 mesačnej dcérky

eveenka
19. jún 2012

Ahojte maminy, moja mala babula dvojmesacna zacala spavat skoro celu noc od cca 22:00 do 06:00 prespinka, mne sa tak nenalievaju prsa a teda v noci ked sa mala nezobudi tak mna to ani neboli ani netlaci takze si to tym padom ani neodstriekam, moze sa mi znizit tak tvorba mliecka?

Dakujem za rady a tipy.

anjelicek26
19. jún 2012

@eveenka - neboj nic sa nestane, ked nebudes kojit v noci, nas spaval od 19-1-7-mej rana vlastne od porodnice. A ja som mala nadprodukciu... su kojene deti, co spia celu noc a maminy dalej koja... neboj, priroda je mudra, zariadi to tak, aby ste boli obe spokojne. To, ze sa prsia az tak citelne nenalievaju neznamena, ze sa tvori menej mliecka. Tomu tak je len prve tyzdne po porode... ja mam prsia uplne mäkkucke a odsajem 200ml z kazdeho prsa..

strapco13
19. jún 2012

@eveenka pokial ti dieta spi samo od seba celu noc /cize bez toho aby si mu dala cumel, flasku, ine tekutiny..cize neoodalujes dojcenie/, tak sa nic nedeje a tvoje prsniky sa prisposobia situacii
ak sa situacia zmeni a dcerka sa v noci zibudi, prsniky sa zas prisposobia
pokial ti cez den pije dostatocne a prospieva, netreba riesit a uzivaj si kludne noci 😉

eveenka
autor
19. jún 2012

@anjelicek26 tak v to dufam, lebo ja sa zobudim pak az rano a rano dam malej prso...lebo som citala ze nocne kojenie podporuje laktaciu tak dufam, ze ked ju nekojim ani si neodstriekavam ze sa mi tym neznizi produkcia...

eveenka
autor
19. jún 2012

@strapco13 nie nie, malu plne kojim, a este k tomu mame aj reflux a grckame, ale zatial prospievame a dufam, ze to bude aj nadalej tak a cumel razantne vypluva :o))) ani necajikujeme...

anjelicek26
19. jún 2012

@eveenka - max mi v 3 mesiacoch spal cele noci - docasne, potom prisli zuby 😀 😀 - ale mlieka bolo habadej. Telo je fakt prisposobive.

eveenka
autor
19. jún 2012

@anjelicek26 🙂 a ty si v noci odsavala?

strapco13
19. jún 2012

@anjelicek26 este sa spytam spinkas s malinkou?
ano nocne dojcenie podporuje laktaciu...ale zas ak kojis efektivne cez den, neoddalujes umelo dojcenia..tak mas proste dietatko ktore spinka 🙂

anieli_1
19. jún 2012

@eveenka neboj sa ako ti pisu baby prsia sa prisposobia aj cez den uz nebudu take naliate ono sa to vsetko prisposobuje babatku......ja som mala problem s malou ona mi od narodenia spala od 19tej do 7 rana cize 12 hodin v kuse ale ja mam doma zivu odsavacku starsieho ktory doteraz neprespi noc ale ja som musela malu budit lebo malo priberala ako nahle sme budili v noci pekne priberala...........takze ak je malinka v poriadku vsetko je ok prsia sa prisposobia 🙂

eveenka
autor
19. jún 2012

@strapco13 malinka spinkavala aj s nami, ale teraz sme ju dali do postielky a presinkala od 22:30 do 06:00

anjelicek26
19. jún 2012

@eveenka - niekedy ano, ale vravim - ja som mala nadprodukciu. Snazila som sa neodsat, ale niekedy to neslo, lebo by som dostala zapal... maly napriek tomu uzasne priberal - 5 mesacny s trojnasobil porodnu hmotnost hehe - a to bol len na MM

strapco13
19. jún 2012

@eveenka je mozne ze tym, ze nespi pri tebe tak ju necitioa a ano ona teba a preto aj ked sa budi,nie si pri nej , tak zaspi lebo nema poruke to co potrebuje
predtym, ked spavala s vami..ako spala, budila sa?
dieta patri k rodicom podla mna
ak prospieva neries spanok..ale pozior moze sa to zmenit..verim ze nie 😉

anjelicek26
19. jún 2012

@strapco13 - podla mna je jedna z tych stastnejsich, co nekoji 10x za noc 😅

chtoura_ba
19. jún 2012

Cafte, moj maly ma 2 mesiace, urcitu dobu spal tiez dost dlho v noci aj 6 hodin. Pediatricka bola dost zhrozena, ze je moc maly aby tak dlho spal v noci, tym viacej, ze je dlhy a mal by vazit viac na svoju dlzku aj ked prospieva dobre...tak som ho zacala budit po styroch hodinach ale posledne dni netaha taky dlhy spanok takze ani nemusim budit. Stale ale rozmyslam, ci to je cele spravne, pediatricky furt chcu vsetko podla tabuliek, ale myslim, ze moj maly sam urci, kedy je hladny. Co myslite?

lakte
19. jún 2012

@eveenka ano pokial maju matky paradoxne nadprodukciu, tak toto ani nepocitia, ale ak nie moze sa toto zmenit a dieta zareagovat napriklad strajkom. Ja nehladam automaticky problem, neber to tak. Ale matka reguluje spankove cykly dietatka, preto ked je pri nej dieta, tak si podla vlastnych potrieb reguluje aj dojcenie. Uz samotny fakt, ze sa ti v noci prsia naleju, svedci o tom, ze su na nocne dojcenie nadstavene 😉
Skus si este precitat totok 😉 http://ozene.zoznam.sk/cl/10159/258146/Deti-by-...

lakte
19. jún 2012

@chtoura_ba ano dieta si same reguluje kedy sa chce dojcit, a ak dieta spi tak ho jedoducho nedonutis dojcit sa. Preto je vhodne, aby dieta spalo pri matke, kde vlastne ju citi, a taketo deti sa na dojcenie same zobudia, netreba ich budit v casovych intervaloch 😉 a ak dieta spi extremne dlho, otazka ale je co to vlastne je za ano. Tak sa odporuca dat si ho k sebe, kontakt pokozka na pokozku a vtedy a dieta same zvacsa zobudi.

strapco13
19. jún 2012

@anjelicek26 ano..ved preto pisem, ze ak prospieva, tak to netreba riesit 🙂

@chtoura_ba bohuzila nasa spolocnost bola nastavena z cias socialzmu na tabulky..a este to pretrvava, nastastie sa to uz meni, aj ked pomaly..dojcene dieta je individualita, ide si s vojim tempom..preto by sa malo dojcit na poziadanie..lebo kazde dieta je ine, ma ine potreby a malo by sa mu vyjst v ustrety
cize tabulky by mali byt iba orientacne, ale podla dojcenych deti ine su pre deti na UM, lebo zas orienracne treba vediet ci dieta prospieva..aj ked su ine ukazovatele ako je zrpovna vaha..trebva si to dat do kontextu s celkovym stavom dietatka ..ak dieta pije efektivnena prsniku, dostatocne cika a kaka, tak je naozaj jedno kolko pribera..lenze to by pediatricky museli vediet ako zistit, ci dieta na prsniku pije

chtoura_ba
19. jún 2012

@lakte Dakujem za odpoved. Ale maly s nami v posteli nespi, nie je prenho vhodna, matrac je prilis makky. Spi v svojej postielke alebo vo vanicke z kocika kde sa rad hojda pri zaspavani. Tak ho necham, nech sa budi sam, ved on je inak hladosko. To len lekarka asi bude riesit na kontrole ci ho budim kazde 4 hodiny a ci uz vazi primerane k svojej dlzke...BTW, mozem jest cokoladu? dnes som zjedla uz tri coko pralinky a tuzim po ovela viacej..len sa bojim ake to bude mat nasledky ☹ hrozne toto obmedzovanie...

lakte
19. jún 2012

@chtoura_ba cokoladu mozes a vsetko na co mas chut. Dojciaca matka si moze dat aj poharik vina, nieje to prekazka. Obmedzovanie stravy, neprospieva ani tebe 😉 Jedz naco mas chut, aj alergeny.Vobec sa tym trapit nemusis, pokila je on ok, a nemate na nieco alergiu vyslovene

anjelicek26
19. jún 2012

@chtoura_ba - nas spal uz prvu noc v porodnici 6 hodin v kuse... ale budit mi ho nikto nekazal a ani by som to nerobila 😅

eveenka
autor
19. jún 2012

@strapco13 ked spavala s nami tak sa niekedy zobudila ale az nad ranom o cca 4-5:00, ale posledne dni prespala do tej 5:00 aj ked bola s nami, az teraz sme ju dali do postielky, ale aj cez den ona ked sa zacne mrvit ohlasi sa placom...aj v noci to robievala...

eveenka
autor
19. jún 2012

@lakte ale ja nemam nadprodukciu, ku koncu dna dokonca aj niekedy uz poobede mam takke makke prsa ako blato ako by som tam ziadne mliecko nemala a mala vtedy ani dlho netaha, ona mi vlastne celkovo dlho netaha...

strapco13
19. jún 2012

@eveenka skontaktuj sa osobne s laktacnou poradkynou..nech posudi dojcenie...kratke dojcenie moze byt v poriadku ak babo pije dostatocne, niektore deti piju kratko a prospievaju..ale bolo by dobre to skontrolovat dojcenie
pripadne skus stlacanie prsnika http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen... na tejto stranke najdes aj kontakt na poradkynu

eveenka
autor
19. jún 2012

@strapco13 uz bola u mna poradkyna bo ked mi mala stale plackala som si myslela ze ma malo, ale povedala ze prisata je dobre, aj prsa stlacam, ze mliecka mam dost bo mala priberala za prvych 24 dni 1040g potom za dalsie 2 tyzdne 500g a teraz ideme na poradnu 29.6. po 3 tyzdnoch...a ked videla koko grckala a kolko priberala tak mi povedala ze mliecka mam dost len mala je nespokojna kvoli tomu grckaniu a kolikam - mame aj cez den a mame aj potvrdeny reflux :o((

boka79
19. jún 2012

ahojte, ked sme pri nocnom dojceni, takja uz tiez pomaly neviem, kedy prilozit, kedy nie, lebo maly sa celu noc mrvi. plakat neplace takmer vobec, teda vobec, ani nemrnci, len ma prebudi cmulanie pasticky a ten jeho nepiokojny spanok. Keby som ho mala pri mrveni dojcit, by som musela asi celu noc. A ja neviem, ci sa vzdy zobudim, ked cumle pasticku. Ja sa na tie jeho pohyby stale budim, aj do mna uz nejaka ta past padla, a ked pozriem, ma zavrete oci. Neviem, ten instinkt u mna nejako nefunguje, kedy ano, kedy nie. ale celu noc, to sa neda.

strapco13
19. jún 2012

@eveenka bolo by dobre skontrolovat dojcenie..ale verim, ze je vsetko Ok 🙂

strapco13
19. jún 2012

@boka79 pokial vidis ze spi a len sa mrvi, tak netreba budit..treba nechat dieta aj spinkat

xlucia
19. jún 2012

@strapco13 prosim ta, ty si dr. pozri sa prosim do temy "ako zrazit teplotu v tomto horucom pocasi" zacinam byt uz trochu bezradna ako este synovi ulavit

strapco13
19. jún 2012

@xlucia odpovedala som tam 🙂 drzim palce

gabuska36
19. jún 2012

si šťastná žena,že Ti dieťatko prespí celú noc .....a nemáš problém s prsiami...takže si to vychutnavaj!

kkl82
19. jún 2012

@boka79 ja mu davam v noci papat vtedy, ked si zacne cucat palec. ani sa pri tom nezobudi, vsetko to prebehne v takom polospanku. niekedy taha minutku inokedy viac, ale vzdy pri tom zaspi naspat. neviem ci je to dobre alebo nie, ale zatial neprotestoval. ja si sice nepospim viac ako 2-2,5 hodky v kuse, ale beriem to tak, ze kojenie je to najlepsie, co mozem mojmu dietatu dat ako zaklad do dalsieho zivota, takze urcite to stoji za to obetovanie spanku...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli