Nočné kojenie

cackom
17. feb 2014

Prosim vas o radu....syncek v noci spinka bez kojenia 11 hodin. cez den ho kojim dost casto....8-10 krat. bojim sa ale aby sa mi neprestalo tvorit mlieko ked mame v noci taku dlhu pauzu....budit ho nechcem, ale ak by to bolo nutne tak by som ho budila. poradte mi co robit.

sissi0024
17. feb 2014

Ahoj, mala som podobny "problem". Pokial dcera dobre priberala, tak som ju v noci nebudila. Ked neprospievala, tak mi lekarka povedala, ze ju mam budit v noci 2 krat.

yanielka
17. feb 2014

odsavaj a davaj do mrazaku zide sa ti ked budes neskor potrebovat niekam vybehnut alebo do nemliecnych kasi alebo do prikrmov ak dieta prospieva nebud ho este si uzijes prebdenych noci ked pojdu zuby🙂

emocia
17. feb 2014

Cackom, ahoj. Neodsávaj odsávačkou, ale "odsávaj" ústami bábatka 😀 – to je tá naj naj odsávačka! Teda dojči. Daj si ho k sebe do postele, je veľmi pravdepdobné, že sa začne v noci budiť. Dieťatko patrí k matke. Dojči poležiačky, pred dojčením neprebaľuj a po dojčení nedávaj odgrgávať. Ráno bude tvoja odmena nielen dobre nadojčené bábo, ale aj veľmi precikaná plienka 🙂 – bude vedieť, že si ho pekne a dobre nadojčila. Želám vám všetko dobré! Poradkyňa Alena

cackom
autor
17. feb 2014

@emocia dakujem.....viem ze najlepsie je ked vypije mliecko babatko....spinka v postielke, chodi k nam spinkat vacsinou aj starsi syncek tak si nemozem nechavat maleho pri sebe. nedavam ho odgrgnut ale prebalit musim lebo vela kaka. maly prospieva velmi dobre aj vahu ma peknu- 6800g, ma 3 mesiacen( pri narodeni mal 3100g).tak neviem ci je to nutne aby pil v noci viac alebo ci to je v pohode. on si to nevyzaduje. postielku mam blizucko postele.

zuzi0110
17. feb 2014

@cackom a cez deň spinká? Či sa veľmi neunaví cez deň a v noci potom veľmi tvrdo spinká.

cackom
autor
17. feb 2014

@zuzi0110 spinka aj cez den dost vela....cez den ale zaspava tazsie a aj sa budi vela ....ale v noci aj ked sa budil na kojenie tak zaspal hned.

zuzi0110
18. feb 2014

@cackom ono je to ťažko takto na diaľku ale asi by som to neriešila potom. Mliečko sa ti neprestane tvoriť skor vidím problém v tom že máš ráno pravdepodobne veľmi plné a boľavé prsia. Neviem ako dlho to trvá ale myslím si že to bude iba prechodný jav. Moje deti po 3 mesiacoch si zase začali skracovať intervaly nočného dojčenia. Prípadne zavolaj nejakú laktačnú poradkyňu z mamila.sk

cackom
autor
18. feb 2014

@zuzi0110 dakujem za odpoved....skusim este niekolko dni pockat ci sa maly nezacne zas budit. zopar noci som ozaj mala naliate a bolave prsia ale teraz som si vsimla ze uz to nieje tak...mam dost mlieka rano ale nieje to az tak vela ako predtym. cez den mam pocit ze mam dokonca trosku viac ako predtym.maly takto spinka zhruba 10 dni....predtym sa vsak budil tiez az okolo 2-3 v noci....budem si hlavne sledovat tvorbu mlieka cez den a ak by som mala pocit ze je ho menej tak ho v noci skusim prilozit...mozno aj v polospanku sa napapa 🙂

sisu1ka
18. feb 2014

moja rada aspon 2x v noci si ho priložiť, nemusiš budit, napapa sa aj v polospánku, zaspi a dáš ho do postielky, alebo odsávať mlieko až do dna, mne sa stalo to iste, v noci dcerka začala viac spávat a mlieko sa pomaly strácalo, až sme skončili pri dojčenskom štrajku s ktorým bojujeme už mesiac, musela som začať brat Costi a odsávam čo sa dá, malá sa aj tak hnevá, nechce papať je podráždená, tak skus tomu predist, my máme tiež 3 mesiace

katkaa123
18. feb 2014

@cackom Ahoj, u nas to bolo rovnake, ked mal maly cca 2 mesiace, zrazu prespal celu noc bez jedineho zobudenia sa. Trvalo to asi 2 mesiace, neriesila som to, akurat som si v noci trochu odstriekala mliecko, ked som mala prilis naliate prsia. Ale nijak to neovplyvnilo tvorbu mliecka, cez den som mala dost a v noci postupne menej, takze sa mi prsia v noci nenalievali. Bolo to vsak iba prechodne obdobie, trvalo cca 2,5 mesiaca. Teraz sa uz znova budi 2x v noci na papanie (ma 5,5 mesiaca.) Mozno aj u vas to bude iba prechodne obdobie, uzivaj si teda spanok kym mozes 🙂

emocia
18. feb 2014

@cackom ahoj, bábatká dokonca častokrát v polospánku papajú lepšie ako ked sú úplne zobudené. Ak sa ti začne budiť, neprebaľuj ho ani ho nedávaj odgrgnúť po nadojčení. Mohla by si riskovať zobudenia, a dieťatko, ktoré po nadojčení zaspí, môže byť zo zobudenia zúfalé a začať veľmi plakať. Želám všetk onaj! Alena K. poradkyňa

demetria
18. feb 2014

@cackom
Ahoj,
ak nemas pocit nedostatku mlieka, ja by som to nocne spanie neriesila. Moj treti syn spal od narodenia do 3.mesiaca celu noc, ku koncu aj tych 10-11 hod, dovtedy 8, cez den spal na jeden sup tiez vela (aj 5 hod potiahol) a priberal uplne na chlp rovnako ako jeho stredny brat, ktory mal kratsie denne spanky a v noci sa budil 2-3x. Ja tvrdim, ze najmladsi spal v sebeobrane, aby som ho nekojila 😉, lebo cez den som mu ponukala aj po polhodinach ked bdel.
Po tretom mesiaci spi ovela menej aj cez den a v noci sa budi aj kazdu hodinu. Sice pije ovela viac v noci, ale cez den pije ocividne menej, odmieta sa prisat skor ako po 3 hod., co predtym nebol problem 🙂 takze pocet kojeni je asi rovnaky.
Tes sa, ze spi, co nevidiet sa to zmeni, pridu zuby, separacna uzkost, cokolvek ine 😠
Tiez som dufala, ze si to spanie uzijem dlhsie 😀

snopkulka
18. feb 2014

@emocia nedá mi nespýtať sa ... od akého veku dieťaťa netreba dať odgrgnúť? 😕 Náš malý má 3,5 mesiaca, budí sa (ak má lepšiu noc) každé 3-4 hodky, spáva vedľa mňa v posteli. Vezmem ho na ruky, nakojím a zvyčajne si odgrgne, keď ho prekladám naspäť 😀 kojenie, že sa k nemu pritúlim a nakojím poležiačky sa nám ešte neosvedčilo - buď je nepokojný už o hodinu na to (akoby mal potrebu byť v náručí) alebo grcká 😔 ale našťastie sa nezvykne zobudiť, keď si ho beriem na ruky 😉

siska53
18. feb 2014

@snopkulka moj malokedy grgaval..a v noci uz vobec nie. Nosila som,ho tych odporucanych 10-15minut,ale,on,spinkal,takze si vobec neodgrgol.tak som ho dala vzdy na bok spinkat,keby daco.a to sa budil raz za,noc,po 3.m vobec,cez den bol potom,uz viac hore,ale blinkaval len,k veceru trosku mliecka,to bolo jeho odgrgnutie.

emocia
19. feb 2014

@snopkulka ahoj, spravidla netreba dávať dieťatko odgrgávať. Ale ako to už býva, sme ľudia, a tak vytvárame situácie vymykajúce sa "z pravidla". Ak si bábätko neodgrglo počas vertikálneho nosenia (v šatke, v nosiči) večer či cez deň, ak toto nezažíva, môže ho nahromadený vzduch tlačiť a keďže v noci je počas spánku celé hodiny v polohe "ležmo", kedy sa veľmi ťažko odgrgáva, môže byť potreba odgrnúť si veľká. Ale ak si odgrne v situácii, že ho pokladáš vedľa seba do postele a on si bez prebudenia odgrgne, je to ok. 🙂 Želám Ti, vám všetko dobré, Alena K. poradkyňa. P.s. prevenciou prílišného "zavzdušňovania" dieťatka môže byť aj vertikálne nosenie v šatke, ktoré má aj iné báječné prínosy. Tam dieťatko mocne profituje už len z faktu, že je nalepšné na mamičke. To si veľmi želá. Blízkosť s mamičkou = báječný životný pocit, a hneď všetky systémy detského telíčka fungujú vynikajúco 🙂 😀

snopkulka
19. feb 2014

@emocia na nosení pracujeme, zatiaľ sa mu v šatke ani nosiči nepáči 😕 ale verím, že si časom zvykne, ak nie na šatku, tak na manduccu, rada by som ho nosila, hrozne sa na to teším 😵 ĎAKUJEM za odpoveď

emocia
19. feb 2014

@snopkulka ahoj, bude sa mu páčiť, ak bude dobre naložené, dole píšem viac. A tiež ak mu umožníš sa po naložení prisať. Toto je kľúčové. Nemôže si nezamilovať nosenie, ak sa bude môcť prisávať na požiadanie 🙂 Ponúkni prsník už keď naväzuješ, nech ho vidí. Zvoľ vertikálny úväz. Nožičky musia byť dobre roztiahnuté na tvojom páse. Zadoček podsadený. Bábo veľmi skoro zistí, že nosenie mu spôsobuje nielen zaujímavý zážitok blízkosti s mamičkou a že sa môže fajne prisať a dojčiť sa, ale aj to, že vníma mamičkino láskavé a nežné prihováranie a ešte lepšie – spev 🙂 Hovor na neho a spievaj 😲 Neukazuj mu nič, hračky, hrazdičky atp. Má záujem vnímať teba, papať teba 🙂 – "konzumovať" teba celú 😀 Nech sa vám darí! Alena K. poradkyňa pre dojčenie a život s bábätkom a šatkovanie 🙂

snopkulka
19. feb 2014

@emocia výborný nápad s tým prisatím 😵 😵 😵 😵 😵 teraz som chorá, ale hneď ako budem FIT, idem skúšať, cenná rada, ďakujem 😉

emocia
19. feb 2014

@snopkulka ahoj ešte raz. Tak len do toho! Nasadeniena dieťatko sa každej matke mnohonádobne vráti, je to absolútne nespochybniteľná investícia 😀 prosím, snopkulka, podpor ma a moje kurzy. Ďakujem a držím palce! Srdečne poradkyňa Alena

snopkulka
19. feb 2014

@emocia stalo sa 😉

emocia
19. feb 2014

@snopkulka Vďaka!