Nočné verzs denné dojčenie a spanie

2veronka7
23. sep 2013

Mile mamicky, mam takmer 3-mesacne babatko. Cez den spinkame iba v kociariku alebo v manduce, ale celkom pekne. Na papanie sa malinka pyta kazde 2-4 hodinky, kedy ako. Ale povacsine tych 2-3. V noci sme najnovsie hore kazde dve hodinky a niekedy aj po kratsej dobe, najma nad ranom. A takmer vzdy chce malinka prsnik. Aj kedy sa preberie po pol hodinke, inak mi nevie zaspinkat. Mate aj vy nejaka s tym skusenost? Prisli ste na koren veci? Alebo proste to tak obcas byva a len vydrzat? Podelte sa o svoje skusenosti. 🙂 pekny den vsetkym

demonique
23. sep 2013

@2veronka7 moj bol tiez v tomto veku zaveseny na prse 🙂 a potom zas mal take obdobie tusim v 10 mesiacoch a teraz sa mu to tiez sem tam stava. Prejde to 🙂 Pokial sa na prse nejeduje, tak je vsetko ok. 😉

niente321
23. sep 2013

Niektore babatka potrebuju citit blizkost matky. Cez den mas dietatko manduce,cize ta citi a je kludne. Nas malinky ma 8 mesiacov a zaspi len v kociari a v noci ak sa zobudi jedine prso 🙂 podla lekarky je to klasicky pripad plne dojceneho dietata.
Ak potom hned zaspinka neriesila by som, 3 mesacne je naozaj malinke

eveenka
23. sep 2013

@2veronka7 to si jedna z tych stastnejsich 🙂 podla toho co pises je to absolutne v poriadku, hodinkami sa vobec neriad, sleduj len pocikane plienky take tazke ked dopadnu na zem 🙂 5-8 za 24h babatko ked je na prsu preziva doslova orgamus 🙂 chce citit maminku jej vonu jej teplo, tlkot jej srdca 🙂 a poviem ti, ze presne ako ty v tych intervaloch kojim kojim aj ja tak svoju 17 mes dcerku 🙂 a nadranom od tej 4h aj kazdu hodinu ju mam na prse 🙂 nie som cez den vycerpana, ani nevyspata, za tu dobu som si uz zvykla som uplne v pohode dojcenie si uziva a som rada ze stale dojcim a dufam ze este dlho budem 🙂 takze moja rada je dojcenie na poziadanie, ked si vypyta daj, budes tym stale podporovat laktaciu a neboj ked bude starsia tie intervaly sa predlzia mozno si casom nebude pytat sama a budes si to ty moct menezovat sama kedy jej das 🙂