Norprolac a bolesť prsníkov

slavka030
24. okt 2014

Baby, radte co robit. Prestala som kojit dceru, tyzden som uzivala 2 krat denne Parlodel, no bolo mi z nich tak zle, ze mi ich lekar musel zmenit. Kym som brala parlodel, mlueko sa mi zastavilo, ozaj len munimum kvapiek. No teraz, ked beriem Norprolac 75μg raz denne, ma zacali boliet prsniky, hlavne lavy, a nalieva sa mu, aj ked nie tak, aki ked sim kojila. Neviete nejaku cennu radu co s tym, mimo opätovneho behania za lekarom?

lenka_21
24. okt 2014

@slavka030 prestan brat lieky, ked sa ti nahromadi mlieko tak si ho trosku vytlact (asi tolko, aby tlak ustal) a laktacia sa postupne zmensi... Bude to trvat par dni, ale toto je najlepsi sposob...

slavka030
autor
24. okt 2014

ja som to takto robila aj pri tom lieku parlodel... a islo to v pohode, mlieko som uz skoro nemala, fakt len par kvapiek za cel den, no mala som asi vsetky vedlajsieucinky,ake som mohla mat, tak mi ich lekar zmenil na norprolac.... a az teraz mi doslo, ze ten parlodel som brala 2,5 miligram 2xdenne, cize 5mg, a tento druhy liek raz denne 75 mikrogramov, co je 0,075 miligramu. je to podstatny rozdiel, asi to bude tym... ja sa len bojim, aby som nedostala zapal.... mam omnoho menej naliate prsia ako pred tyzdnom, ked som zzacala s liekmi, ale lavy boli dost, i ked odstriekam... preco sa mi to mlieko vratilo?

lenka_21
24. okt 2014

@slavka030 lebo laktacia sa neda vypnut z jedneho dna na druhy 🙂 ...je to postupny proces...

luba41
24. okt 2014

@slavka030 zahod lieky a nechaj to na prírodu..aj tá obnova mlieka=telo je zblbnuté z chémie z liekov....žiadne sťahovanie sa a pod...mala si ísť na to odstavovanie postupne, prsníky by sa prispôsobili..takto ak sa tI naplnia, odtriekaj ručne len trochu do poľavenia tlaku, zápalu sa neboj...

slavka030
autor
24. okt 2014

Baby, mne sa nenalievajú tak ako keď som malú prestávala kojiť. Nekojím už dva týždne, čiže mi je jasné, že je to postupný proces, že to nevypnem z dňa na deň, ibaže už som nemalo mlieko skoro vôbec, a zrazu sa mi vrátilo, i keď nie v takom množstve. Vôbec to nie je na odsávanie, maximálne sem tam na odstriekanie. Uvidím, ako to pôjde ďalej...