O koľko sa vám zväčšili prsia v tehotenstve?

zana27
23. máj 2007

Ahojte tehulky a maminy,
zakladam tuto temu, lebo od zaciatku tehotenstva sa mi zvacsili prsia uz o 2 cisla (na zaciatku to bolo 75d, teraz uz 80f - som v 26tt) a mam stale pocit, ze sa mi planuju zvacsovat aj dalej. Jednoducho nestiham kupovat podprsenky, no o to by ani neslo, ja ich uz ani nemam kde kupovat. Nikde totiz moju velkost nemaju a ked aj na nieco natrafim, tak mi to nesedi. Som zufala a len dufam, ze sa po kojeni vrati vsetko do normalu. Aku skusenost s tymto problemom mate vy? Niektorym zenam vyhovuju vacsie prsia, ale ja s tymi vacsimi zijem od puberty a niekedy mi fakt lezu na nervy. (teraz uz aj pomaly na brucho) 😅

angua27
23. máj 2007

zana mne tiež na začiatku vyskočili prsia o 2 čísla. našťastie teraz sa to zastavilo, ale rátam s tým, že ešte pôjdu hore, minimálne po pôrode, keď sa začne tvoriť mlieko. ale poradiť som Ti vlastne chcela k tým podprsenkám, skúsila si nejaký tehu obchod? skús mrknúť na toto: http://www.ma-ma.sk/shopping/?PHPSESSID=211b4be...
ja som v tejto predajni dostala aj letáčik spodného prádla a tam boli podprsenky, ktoré sa dokážu zväčšovať spolu s prsiami. veľa šťastia. 😉

zana27
autor
23. máj 2007

Dakujem za adresu, uz sa tam bezim mrknut. Vsetky tehu obchody v MT aj v okoli som obehla, ale tie moje prsia su asi z marsu. Este raz dik, asi si nejaku tu podprdu, ktora sa bude zvacsovat s prsami, kupim

jusnina
23. máj 2007

Jé, kdybyste měly některá kontakt na český internetový obchod, tak sem s ním. Já je mám větší o dvě až tři čísla a taky už na sebe skoro nemůžu sehnat podprsenku.
Jediný co vím kde mají větší je www.emanuela.cz objednala jsem si tam jednu, ale už je mi taky malá 😒

brendi
23. máj 2007

zana27, jojo v těhotenství se mi taky hodně zvěčili. Moje nor velikost je 75 B, klasika, no někdy jsem od kluků slyšela že málá:o)), ale když jsem se v 11 týdnu vdávala, už jsem se nahoře nevešla do šatů a musela vybrat jiné. Pak když jsem si šla koupit porprsenku, uplně jsem se zhrozila nad velikostí 80 D.....no jenže to byl všechno začátek....všichni říkali at počkám po porodu že teprve uvidím. No a viděla jsem. Měla jsem tak Fka, no síla. Jelikož jsem měla dostatek mlíka kojila jsem a klidně bych mohla zásobovat i mlékárnu. Do ničeho jsem se "nahoře" nedala a to bylo léto. Ale postupně se prsa upravila a ted mám asi 75C, pomalu se to pořád zmenšuje až se zase dostanu na svou puvodní velikost, pořád kojím

zana27
autor
23. máj 2007

Brendi, moc si ma potesila, lebo uz som zacala uvazovat o tom, co ak mi ostanu obrovske dojne prsia aj po kojeni. Asi by to vyriesila plastika, lebo s niecim vacsim ako F-kami by som to asi nezvladla ani ja, ani moj chrbat.. Tak len dufam, ze sa to zmensi. 😒

klararas
23. máj 2007

ahoj, holky, já mám trošičku jinej problém, mě jaksi hrudník neroste, jen ty prsa. Před těhu jsem měla 70B a teď mám 70DD+, větší košíky nějak nemohu sehnat a podprda je mi jen taktak. Vyhrabala jsem podprdu 75C (tuhle velikost jsem měla dřív, ale po porodu druhé dcery jsem zhubla 10kg) a obvod je mi příšerně velkej, tak sama taky nevím

pekkra
23. máj 2007

Ahoj holky, mrkněte taky na www.hobi.cz, já jiné podprsenky ani nenosím. To bude asi tím, že dělám přímo u zdroje 😀

jett
23. máj 2007

ahojte baby... verim s Vami, že sa to všetko upraví, ja som už teraz narástla o číslo... 70D.. 😖 ..nič moc a pozerala som tú stránku od anguli27, tak ti chcem poďakovať a ak máte ešte také stránky, napíšte, len potešíte 😵

jusnina
23. máj 2007

naturama je sice fajn, ale z košíčku E jsem už jaksi vyrostla a větší tam v nabídce nejsou.... ☹

4a
23. máj 2007

já jsem prsa prostě nepustila. Měla jsem prsenku jen o číslo větší a o číslo větší objem. Takže prsa neměla kam růst. Odsávala jsem 3 měsíce a kojila dva roky. Vlastně jsem skončila asi před 10ti dny. A musím říct, že jsou dost dobrý. Sice ne tak tvrdý, ale žádný vytahaný laloky.

lyzenka
23. máj 2007

momentalne som v 19tt....a prsia sa mi takisto zväcsili, dokonca zospodu sa mi dost spravili take skarede strie - fialove ... 😠 😀 a dost ma prsia svrbia, aj na bradavkach - vecer neviem ako si ich mam cistit (robia sami tam take akoby z mlieka zdureninky, tak si ich vyskrabujem) - neviete mi poradit nieco lepsie? nejaku masticku, alebo vodicku?

bramburka
23. máj 2007

Nemá se na to ale Lyzenko šahat, jen omývat vodou a krémuj krémem proti striím, který koupíš v lékárně, ale prosím nic neoškrabuj!

lyzenka
23. máj 2007

bramburka,

zatial dakujem......som mala pocit, ze ked si to tam necham, ze mi to tam nejak prischne alebo co.....a bude s tym potom problem.... 😔

jusnina
23. máj 2007

Občas se ni udělají na bradavkách takové šupinky, tak je namažu večer po koupeli Bepanthenem a je to zas na týden, dva v pohodě.

zgurkaa
23. máj 2007

Ahoj zana27. Ja kojim teraz druhe dieta a moja povodna velkost pred porodmi bola 70B, po porode 80D a po kojeni prvej dcery mi zostala velkost 75C, takze o jedno cislo vacsie. Ale ja si myslim, ze je to trocha dane aj geneticky aj mama mala male prsia a po porode sa jej uplne nezmensili na povodnu velkost. 🙂 Tak drzim palce. 😉

cazadora
24. máj 2007

Ahoj holky tak se přidávám z mých původních 75B jsou nyní 75F!!! horor. ještě nedávno asi u 75C jsem si dělala srandu že si pak půjdu pro 75Z, ale teď už se tomu moc nesměju...

lajla
24. máj 2007

tak to mi se prsa zatim nijak nezvetsily..a ze bych ty svoje jednicky chtela fakt vetsi 😉

mihapiha
24. máj 2007

Cazadora nestraš, prosím tě. Já mám ted c a nechci skoncit u Z!!!! 😝

skate
24. máj 2007

Ahoj holky,já zatím velké zvětšení nepozoruju. Jsem 34tt. Mám spíš vidět hodně žilky. Taky mi skoro vůbec neztmavly bradavky, jak by prý měly.

janab78
24. máj 2007

Ja jsem ted ve 13.tydnu a prsa mam z puvodni 80c na 80d.Dnes mi muzicek koupil k svatku saty a musela jsem si je hned aktivne vymenit, protoze pres prsa jsem nemela zadnou sanci je dostat na sebe. Hruza 😠

pipi1211
24. máj 2007

no mne sa tiez moc nezvacsili len su trosinka plnsie a aj bradavky su teoreticky rovnake mozno o minimetrik vecsie 🙂

lu777
2. aug 2007

obnovuju diskusi 🙂 tak jste mě holky uklidnily, mně se taky jen tak jakoby napnuly a je to tak milimetřík, jak říkala Pipi.. větší by se taky hodily a moc, ale kdyby pak měly spadnout dolů, tak snad radši ne 😀

veja79
3. aug 2007

Ahojte maminky, neviete poradiť niečo proti bolesti bradaviek ale aj pŕs? Som 22tt a po dlhšej dobe zasa začali rásť - keď som sa zbadala včera v zrkadle ako mimozemšťan - samá modré žila - bradavky až fialové, prsia tvrdé a bolíííí. Neviete ako na tú citlivosť ?

lu777
3. aug 2007

no to bych taky ráda věděla, Vejo, teď to není tak hrozný, ale až to zas přijde, tak to pak mám problém snést i měkounkou bavlnu na sobě.. jinak já mám ty bradavky takové jako suché, pořád se jim mění tvar, jsem z toho jelenice...uvažuju o Bepanthenu jako prevenci nějakých prasklinek, protože když jsem zkoušela nějakou Niveu a tak, tak to moc nepomáhá, asi to chce něco spešl..

veva55
3. aug 2007

Tak ja sa pripajam k debate. Moja povodna velkost bola 75C - pekne, pevne 🙂 , teraz som 13tt a prsia sa mi zvacsili o tke 1-2 cisla. Aj bradavky sa mi dost zvacsili a este k tomu mam na nich obcas tiez tie svrbiace supiny. Ale tie mi az tak nevadia, skor ta velkost prs, su take tazke a tym, ze sa mi zvacsili a vyduli bradavky, prsia maju taky zvlastny zvonovity tvar - hroza. Okrem toho ma aj bolia a spravili sa mi aj tie modre zily. Takze ja len dufam, ze uz sa zvacsovat viac nebudu, lebo ma porazi. Co budem potom robit s tymi "langosami" ked dokojim? 😨 Lebo aj ked sa potom zmensia, podla mna budu poriadne ovisat. Och

romana27
3. aug 2007

Taky přispěju do diskuze - hned nějak ze začátku těhotenství se mi prsa během pár týdnů zvětšila o 10cm (teda už předtím jsem tam "něco měla", takže to nebylo až tak poznat, ale přece) a taky mě bolela tak, že jsem na nich nemohla ležet ani se jich dotýkat a když jsem se večer šla koupat, tak cesta bez podprsenky z ložnice do koupelny byla provázena slovy au au.
Nějak ke konci těhu se mi zase o pár cm zmenšila. Teď jsem už kojící matka🙂, prsa se mi nenalila, nezvětšila a přesto je jich dost mlíčka pro děťátko, příroda to takhle asi chtěla 🙂

sisipetka
3. aug 2007

Ahojte dievcata, nedalo mi nenapisat, pretoze som sa konecne nad tymi mojimi prsiami zasmiala. Problem uplne rovnaky, z krasnych 75B som za prve tyzdne podrastla o 10cm a do nicoho, co som predtym nosila (velkost S, pripadne XS) sa uz vobec nezmestim. Muzovi sa to vsak hrozne paci, vraj ake krasne silikony. S chlapmi v praci sa stavili o najlepsiu fotku z dovolenky - z plaze hore bez. No moj drahy ponukol moje foto 🙂 Myslim, ze to budem brat i nadalej s humorom a vy tehulky skuste tiez. Viem, ze je to hrozne nevidiet v zrkadle, pripadne vo vykladoch obchodov, nic ine, len chodiace "melony, hrusky ci ine ovocie", ale je to krasny pocit mat pod srdcom to male vytuzene babo....a ono sa aj s ocinom tak tesia na tie nase "prsicka". A co uz, ze aj v 4.mesiaci vyzeram zatial len ako pribrata gula a nie buduca mamina. Tak krasny dnicek, pekne sa opatrujte a uzite si materstvo. 🙂

bejca
3. aug 2007

sisipetka 🙂 mas pravdu , aj ja to neberiem tragicky co sa tyka prs alebo vahy 😀 prsia ma bolia od prveho dna a aj od prveho dna sa mi zda ze priberam - a no a co 🙂 ved to patri k tomu nie ? a tiez nic neobleciem - tak nosim teplaky a siroke tricka xixixi a potom kupime co treba no nie 🙂

lifinka
4. aug 2007

ahoj těhulky. taky mám od začátku těhu zvětšená a citlivá prsa, ani mě nenapadlo se změřit a tak po vašem čtení mi to nedalo a šla jsem, takže u mě 11cm větší, to je síla...a ještě od včerejška se mi dějí divné věci s dvorcem a bradavkami, normálně mě to celé vystouplo asi o 3cm stalo se to už některé z vás, ale za chvíli opět O.K. asi se to nějak nlejvá nebo nevím????? 😅 manžel ten se úplně lekl no já také už jsem myslela, že můžu kojit 😀

veva55
6. aug 2007

lifinka, aj mne sa naliali dvorce bradaviek, ale nielen na chvilu, mam ich take uz stale. A este mi aj vystupili modre zily na prsiach. Je to hroza, ale co sa da robit.