O koľko sa vám zväčšili prsia v tehotenstve?

zana27
23. máj 2007

Ahojte tehulky a maminy,
zakladam tuto temu, lebo od zaciatku tehotenstva sa mi zvacsili prsia uz o 2 cisla (na zaciatku to bolo 75d, teraz uz 80f - som v 26tt) a mam stale pocit, ze sa mi planuju zvacsovat aj dalej. Jednoducho nestiham kupovat podprsenky, no o to by ani neslo, ja ich uz ani nemam kde kupovat. Nikde totiz moju velkost nemaju a ked aj na nieco natrafim, tak mi to nesedi. Som zufala a len dufam, ze sa po kojeni vrati vsetko do normalu. Aku skusenost s tymto problemom mate vy? Niektorym zenam vyhovuju vacsie prsia, ale ja s tymi vacsimi zijem od puberty a niekedy mi fakt lezu na nervy. (teraz uz aj pomaly na brucho) 😅

haniak
12. nov 2008

ahojte baby je tu niaka ktora ma silikony a koji?,a ma s tym skusenosti?????

petka_s
12. nov 2008

ja sa chcem opztat,somv 34tt,a moc mi prsianenarastli :(
mam ich skoro take iste ako predtym,myslite ze este narastu?
pretoze by ma to trosku aj potesilo keby boli vacsie 😉

haniak
12. nov 2008

ziadna tu nemate silikony a ste tehotne??????

kalo
12. nov 2008

Hani: to si otevřela dost zajímavou otázku...to by mě fakt zajímalo, jak to je se silikony..Promiň, ale to musí být šílené!! Teda ani ne to těhotenství, jak potom kojení..To ty prsa nabydou ještě několikanásobně..teda ty moje by to se silikonovým implantátem asi roztrhlo, jak mi po porodu narostly 🙂
..........Nicméně můžu přidat jen co jsem četla jakýsi rozhovor s Darou Rolins a psala tam, že se jí prsa dost tvarově změnila a zmenšila..a že to bude třeba časem "opravit". Z praxe bohužel nikoho neznám.. 😉

andykov
12. nov 2008

HOlky, tak moje kamarádka má silikony a malý dvojčátka. Silikony si nechala dělat dlouho předtím, asi 3roky, než byla těhu. Měla pěkný trojky. Po těhu a i při těhu ji strašně vyrostly, říkala, že kdyby to věděla, že by na ně ani nešla. Udělalo se ji na nich, ale jen pár striíí. Odkojila na tom bez problému jednu holčičku, ta druhá nechtěla prso. Takže kojení asi problém není 😉 . Výhodu asi mají, že ji potom nezůstaly takový ty klasický věšáky, ale normalní prsa, jedno má větší teď, ale to asi proto, že kojila jen z jednoho.

kulicka
12. nov 2008

Petko, me se prsa zvetsila az tak ve 38tt o kosicek, tak jsem si rikala, ze si koupim kojici podprdu o kosik jeste vetsi. No a uz se pomalu do ni nevejdu! Jsem zvedava az se zacne tvorit mliko 😒 to si budu muset koupit padaky a okolo zeber to zabrat 😖

petka_s
13. nov 2008

kulicka-dobre vediet,dufam ze budem mat aj ja podobne problemy :D
tak dufajme,ze sa mi este zvacsia 🙂 🙂

adunka73
13. nov 2008

Holky,ja mam male prsa 80A a behem dvou tehu se mi vubec nezvetsily,coz me teda dost nastvalo,protoze mi narostl jen zadek a veeeelike bricho,vypadalo to docela asymetricky.Prvni dceru jsem kojila jen 3 tydny a druhou pul roku,prsa se zvetsily pokazde jen o kosicek,takze 80B.Po kojeni se to vratilo do puvodniho stavu+trochu vyvesilo.Uz nekolik roku premyslim na silikonama,tak pockam jeste po tomhle tehu a jdu na to!Uz necekam,ze by ty moje knofliky zustaly aspon o cislo vetsi. 🙄 Zavidim vsem prsaticim!!! 😠

remeli
20. jan 2009

svrbili niektoru prsia hned na zaciatku tehotenstva ale iba svrbili ziadna bolest ?

tehula
20. jan 2009

remeli, asi treba natierat, aby dsa strie neporobili.
MNe zacali prsia rast pomaly asi od 8tt, teraz su skoro o 2cisla vacsie z vacsich jednotiek na pomerne velke trojky. Nemuseli by uz viac gigantosit 😀

remeli
20. jan 2009

no ide o to ze ma zacali strasne svrbiet to sa mi nikdy nestalo... tak ze ci je aj toto priznak tehotenstva - dnes som si robila test no bol negativny no nieco mi hovori ze to tak nie je a ked som sa osprchovala zacali svrbiet, a brusko ma boli uz asi dvca tyzdne...

alexa2244
27. apr 2011

Ahojte chcem sa spytat kedy zacnu byt na prsiach vidno modre zilky ? Pri otehotnení tak skoro asi nie vsak ?

lenullla
27. apr 2011

@alexa2244 ahoj 🙂 podla mna je to individualne,ale mne osobne zilky naskocili uz v 5tt a zvacsili sa mi prsia o jednu velkost. do porodu som mala o 3 cisla vacsie 😖

zu2za3na
23. jún 2012

Ahojte, a nezväčšili sa vám skôr dvorce? ja som mala také v pohode, prsia sa mi trocha zväčšili ale dvorce neskutočne, myslím celé bradavky sú také veľké kruhá a vôôôbec sa mi to nepáči..to sa potom stiahne alebo to už tak ostane?

aadulik2110
13. júl 2012

@alexa2244 ahoj, mne sa žilky spravili až po 30tt a prsia sa mi zväčšili zo 75B na 80C

viva13
29. mar 2015

Baby je normálne,že končím 23 tt a doteraz sa mi nezväčšili prsia? kedy dorastu? žili mám riadne aj dvorce zväčšené mala som pred tehu 80B a teraz 85B

danulicek
29. mar 2015

@viva13 je to úplne normálne, nie každej žene sa zväčšia. rovnako ako nie každá napr. zvracia. tie príznaky a sprievodné javy sú individuálne. Inak ešte sa môžu zväčšiť po naliatí mlieka 🙂

jardia
1. aug 2019

@angua27 ja som 7 tt a už teraz vidím že prsia sú väčšie , do svojich podprseniek sa ešte zmestim . Bude to ešte prudko rast , alebo sa to môže spomaliť ?

angua27
1. aug 2019

@jardia Ahoj, po 12 rokoch si už poriadne nepamätám o koľko sa mi nakoniec prsia zväčšili. 🙂 Ale s kojacimi podprsenkami, ktoré som si kúpila som vydržala celé tehu aj kojenie.
Na začiatku tehu je nárast pŕs najväčší, potom to už je menej.