O koľko sa zväčšia prsia po pôrode?

gemerka
14. sep 2007

Ahojte mamičky, pripravujem si veci a neviem s akou veľkosťou dojčenskej podprsenky mám počítať po pôrode pri kojení. O koľko sa to asi zväčší? O koľko čísel väčšiu si mám kúpiť podprsenku?

ada78
14. sep 2007

Gemerka, kazda zena to ma inak. Ja som mala pred tehu kosiky A, pocas tehotenstva sli na B a kojacie podprsenky mam C.
Ale mne teta v obchode s tehotenskymi vecami povedala, ze podprsenku si mam prist vybrat az posledny mesiac, takze ak nie si rizikova, tak este mas cas.

certica
14. sep 2007

presne, je to individualne. zalezi aj, ci a ako sa ti zvacsili prsia uz pocas tehotka. mne sa napriklad pocas nezvacsili prakticky vobec a potom asi o 2 cisla. odporucam kupit si fakt az pred koncom tehu nejaku lacnejsiu o cislo vacsiu a potom, ked sa ti naleju prsia uvidis sama ako. ja som dokupovala az po navrate z porodnice, lebo som sa netrafila, bola mi mala 😉

gemerka
autor
14. sep 2007

ak všetko pôjde ako má, tak ešte 2 mesiace. Zatial sa mi prsia zväčšili o 1 čislo. Díky za rady 🙂

vesi
14. sep 2007

mne povedala pani v obchode, ked som si ju bola kupovať ku koncu tehu, že mám kúpiť o 1 číslo väčšiu 😉

jejke
14. sep 2007

Ahojky, ja som pred tehu bola na kosickoch B pocas tehu som potrebovala C a pocas dojcenia hned po porode C po dvoch mesiacoch B a po roku dojcenia 😀 😀 😀 A a aj to mi je velke
xixixi 😒

janamacka
14. sep 2007

😀 😀 nikto nas ale neupozornil ze o kolko prsia po kojeni spadnu 😀 😀

certica
14. sep 2007

janamacka, to uz je zas dalsia kapitola 😉 😀

janamacka
14. sep 2007

😀 😀 😀 to by haaaadam stalo aj za novu temu, ze certi? 😵

certica
14. sep 2007

prosim ta jani, nepodrypavaj mi sebavedomie 😲 😀 😀

janamacka
14. sep 2007

mojko to bol vtip, ved aj tie moje su ako keby som mala 17 😀 😀

certica
14. sep 2007

ved ja vtipy rada 😀

mimakro
24. sep 2007

Baby, mne po prvom dojčení zostali asi také väčšie B (nedorastené trojky 😀 ), ale musela som vymeniť všetky podprsenky, lebo pri predklone mi z každej vypadávali. Môžem zabudnúť na čipkované pušapky, pre mňa už len obyčajné a čo najplnší strih. A bohužiaľ, moje druhé dojčenie im nijako nepridalo, práve naopak. Príťažlivosť zemská na ne pôsobí ešte viac. Uvidím, aké kokršpanielie uši z nich zostanú, keď prestanem dojčiť.

aini
25. sep 2007

mne dala sestra pred nedávnom na návšteve vyskušať jej podprssenku, ktoru nosila do konca tehotenstva, ja som sa do nej nezmestila 🙂 a zistila som že mi je dobrá už mamina čo je číslo tak nejako 75 D, mám ešte zopár týždňov do konca nejakých 12, tak neviem pri akom čísle skončím. 😀 🙂 aj s priberaním je to trochu viac a pritom vôbec nevymetám chladničku, začala som na 50 kg a už teraz mám 62. 😀 😀

geegee
25. sep 2007

ja som nosila 70C, po porode 75D a teraz zase 70C

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

ja som mala pred porodom 70 A, pocas tehu 80B. Potom isli nejake tie kila dolu, tak mam teraz 75 A. Zvacsili sa mi cca na priemer 87 cm, comu som rada, lebo pri mojej minivelkosti mam konecne prsie. Aj ked na dobu urcitu🙂 😉

jahodka11
5. jan 2008

aini, priberania sa neboj, pokial to neprehanas s jedlom. Ja som zacinala na 69 a skoncila na 86, a to som sa uz ku koncu odmietala vazit, ked som zistila, ze vazim o 3 kila viac ako manzel 🙂 a to som veru tiez nevymetala chladnicku a v lete som jedla hlavne melony, co bola len voda......a aj som mala vela pohybu....mala som vela vody, este v porodnici som sa stencila o 9kg a pred vianocami som mala uz povodnu vahu, dokonca o kilo menej 🙂)) tak si nemyslim, ze ti tie kila ostanu 🙂
co sa tyka podprsenky, pred tehotenstvom som mala 75B, teraz mam 80C, mohli by mi take zostat aj po kojeni 🙂)))

sofik
16. jan 2008

Pocitaj ze asi tak o 2 cisla aj obvod hrude ale aj kocicky. Ja som mala pred tehotenstvom 75b, a kojenecke podprsenky som si kupovala 80c.

shela
17. jan 2008

Mne sa zvacsili este pocas tehotenstva o dva cisla. Ale potom po porode sa uz nezvacsovali. Dakujem panu bohu 😅

rinuska
17. jan 2008

Asi o dve čísla. Každopádne nezapnem ani jednu blúzku. A okrem toho jeden prsník mám o číslo väčší ako ten druhý. Je to vidieť.Seriózne rozmýšľam nad nejakou plastikou.