Obnovenie kojenia

thoughtfulweirdo
29. jún 2018

Mám 4mesačnú dcérku. Kojila som ju iba necelé dva mesiace, kvôli zlému prisatiu, ktoré sa nepodarilo odstrániť ani nastrihnutím uzdičiek. Potom som začala strácať mlieko, musela som dokrmovať- toľko v skratke k tomu, prečo nekojím. Momentálne je cez deň na umelom mlieku, v noci kojím, ale to väčšinou skôr len tak dudle bradavku na upokojenie, nemá moc záujem poriadne sa prisať. No a keď som dnes v noci zase raz nespala, napadlo mi, či by ešte bolo možné nejako sa ku kojeniu vrátiť. Zaujímali by ma, čiste teoreticky, vaše skúsenosti ale aj nápady. Prosím nepíšte mi, že bolo treba nenaučiť ju na fľašu, to viem aj ja, ale kojenie pre mňa zas nie je otázka života a smrti a nepôjdem cez mŕtvoly a drastické metódy, skôr som len zvedavá.

danusskaaa
29. jún 2018

@thoughtfulweirdo super, že si to takto uvedomujes... lebo čoraz viac tu je tých "kojomatiek" co idu aj cez mŕtvoly 😔 neboj, uzijes si este pri prikrmoch (hlavne toho prania) 😄 drzkaj sa!

luba41
29. jún 2018

@thoughtfulweirdo a na tu hornú čo ti povedali? lebo na tej to vidiet najlepšie- či je problem s nimi..

thoughtfulweirdo
autor
29. jún 2018

@luba41 že je hraničná

thoughtfulweirdo
autor
29. jún 2018

@danusskaaa ja by som sa chcela vrátiť ku kojeniu, ale pokiaľ to nepôjde "bezbolestne", tak nasilu to robiť nebudem 🙂 ďakujem 🙂

luba41
29. jún 2018

@thoughtfulweirdo hraničná nie je..resp ak je hraničná, tak tým mysleli na 99,99% že je zlá.

lienka9
29. jún 2018

@thoughtfulweirdo mne sa maly od narodenia nechcel prisavat tak som iba odsavala a bol na flasi.sem tam som prikladala a v 5tom tyzdni si to zrazu rozmyslel a zacal sa prisavat a tahat co islo 🙂 zvysok davam z flase..takze zatial takto fungujeme.

kaja173
30. jún 2018

@danusskaaa. Ahojte.pridam sa aj ja.tak tvoj koment som potrebovala.aj my sa trapime s kojenim.prednedanvnom som ochorela ja,potom maly a uz je konec.odtsavil sa.ale bol to boj,celych 5,5 mesiaca.raz chcel,raz nie.niekedy sa chytil inokedy hucal jak keby som mu kyselinu davala.kojil sa len po leziacky.raz mlieka bolo,inokedy nebolo.cely cas som len nad tym uvazovala,trapila.a dost.mam aj ine povinosti,dalsie dve deti,muza domacnost.uz su prikrmy a biely sunar u nas top...

evalin88
30. jún 2018

@thoughtfulweirdo maly si aj par krat do dna vypyta a potom vypluje.. Odsavam hlavne v noci a cez den ak je s nim partner.. Vychaza nam to ze bud je len na materskom alebo jedna davka umeleho cca 100 ml navecer.. Ale vacsinou ju este vylievam...

alobalka
30. jún 2018

@thoughtfulweirdo skús si podporiť tvorbu mlieka: senovka, benedit (ak nie si alergicka), pivo nealko, hroznova šťava, laktacne caje veľa tekutin. Plus tvoj oddych a časté prikladanie a odsavanie. Vyskusaj znova cievku. My sa podobne trápime, malá má mesiac. Fľašu sme vylucili a dva týždne sa cievkujeme a odsavame. Verím, že to bude úspešne, snažím sa byť trpezliva. Tiež sa nevie dobre prisat.

thoughtfulweirdo
autor
30. jún 2018

@alobalka Tvorbu mlieka som skúsila podporiť úplne všetkým, bylinky aj homeopatiká nula bodov, hroznová šťava ani pivo už vôbec, stravu mám kvalitnu, vypijem aj 4 litre vody za deň, nepomohlo ani celodenné nosenie koža na kožu... Myslim si, že pokiaľ sa mala nebude správne prisávať a správne tie prsia stimulovať, mlieka viac nebude. Cievka nepripadá v úvahu, lebo mi na nej vždy zaspala, takže kojenie trvalo aj 40 minút, čo som ju stále budila a o 20 minút bola zas aj tak hladna. Týždeň som to vydržala, ale ten som strávila takmer celý v posteli s ňou na prse a ako oddych na pár dní fajn, ale nedá sa tak fungovať stále. Od včera ju skúšam zase často prikladať, ale to prisatie je fakt otrasné. Beriem to len ako taký pokus 🙂