Očkovanie proti tetanu a dojčenie. Je to škodlivé?

martija
5. dec 2008

dievcata,prosim vas,chcem sa spytat,ako je to na slovensku s ockovanim dojciacich mamiciek,a kolko davok sa dava u nas.Ja som bola zaockovana pred tehotenstvom 1.krat,pocas tehotenstva 2. krat a teraz v decembri mi to vychadza posledny 3.krat.Ideme domov na sk,tak neviem,ci sa mam dat ten 3.krat tu,alebo pockat,dat sa doma,tiez je to u nas na 3.krat,neviete mi poradit,ako to je u nas????? .... a mohlo by to byt nejako skodlive??? mne vravia,ze nie,ale aj tam mi to trosku odlozili,tak je neviem........

anavila
5. dec 2008

ahoj... no ja som mala ist na ockovanie pred svadbou,ale som nestihla, lebo som uz bola tehotna...a po porode mi povedala ze az ked prestanem dojcit... a ja dojcim uz 10 mesiacov a som doteraz nezaockovana.... ale povedala ze ked prestanem dojcit, mam OKAMZITE prist...
ale kolko davok ..tak to ti neviem...ja som bola vzdy na tom, ze sa ockuje raz za 10 rokov...
A ty si bola ockovana ked si bola tehotna????? TAK TOTO NECHAPEM>>> jedni povedia tak a druhi tak

eliska7
5. dec 2008

ja som kojila 26 mesiacov,tak snad ma teraz konečne zaočkuju,hoci kojace poradkyne mi odpisali ešte na začiatky,že možem byť zaočkovana,ale obvodna nechcela že sa nesmie-každy inač 😒

martija
autor
5. dec 2008

ano ano anavila,ja som to asi zle napisala,je to raz za desat rokov a ta jedna davka sa tu v spanielsku deli na tri casti.Prvu som dostala este som nebola tehona a medzitym som otehotnela a tam sa moze az po urcitom tyzdni,tusim po 24 tt - som dostala druhu davku - tej istej vakciny. a tretia - pokracovacia - mi pripada teraz niekedy,tak neviem...no babenky, ste ma dobre zneistili 😖

emjee
6. dec 2008

u nas sa ockuje len raz a tiez ma odmietli ockovat v tehotenstve a myslim, ze ani pri dojceni ma nebudu chciet zaockovat

buksy
6. dec 2008

ahojte a kedy sa to vlastne ockuje, ja mam 28 a nemam predstavu kedy treba ist na ockovanie...?

pedroma
6. dec 2008

Očkovanie proti tetanu je na Slovensku zahrnuté v povinnom očkovaní.Preočkovanie proti tetanu sa doporučuje po 10-15 rokoch od posledného očkovania. T.z. - ak ste boli očkovaná napr. v 14tich, na preockovanie jednou davkou stačí do 28-29 roku Vášho života. Po tomto období Vás zaočkujú tiež 🙂 , len je to rozdelené do troch terminov (resp. troch davok) s určitými časovými rozostupmi.
Tiež ma odmietli preočkovať počas tehotenstva, aj počas dojčenia.

martija
autor
6. dec 2008

dakujem,tak mam teraz jasno,ze aj u nas na 3 krat, podla vasich odpovedi,by som teda najradsej pockala,ale ten posledny rozostup je tu rok,a ak pojde vsetko ako si ja predstavujem,tak by som dala rada duhemu synovi,co prvemu,takze by som rada kojila do cca 3 rokov....no a co mam robit, juj,no tak neviem, lebo tu ked pojdem tak ma hned pichnu 😠

pedroma
6. dec 2008

v SR je zvyčajne časový harmonogram - 2.davka 30 dní od 1.davky, a posledná 3. cca 6mesiacov od 2.davky. V čase "netehotnosti" 😵 Všeobecne sa radí vtedy neočkovať.

martija
autor
6. dec 2008

pedrona,tak to je fakt zvlastne,ze sa to takto moze lisit,nehovorim napriklad pneumokok je tu na 4 krat,u nas na 3 krat,som si to zistovala a vraj su tie davky uplne take iste,lebo najskor som myslela,ze tu su slabsie na viac krat,ale nie je to tak.....takze cert sa v tom vyzna.Ja to fakt nechapem,ja som bola v tehotnosti zaockovana,a teraz teda neviem,co dalej.......asi torsku zagooglujem.....

jaduska
6. dec 2008

Mne tiež povedali, že ma zaočkujú, až keď prestanem dojčiť. Ale vôbec si nepamätám, pred koľkými rokmi ma očkovali naposledy. Voľakedy to bolo dobré, lebo lekári posielali predvolanky na očkovanie. Niektorí všeobecní lekári majú u nás na dverách vylepený oznam, ktoré ročníky sa majú dať preočkovať...

pituska89
4. júl 2013

Ahojte, chcela by som sa opytat ci ma niektora skusenost s ockovanim proti tetanu v zaciatku tehotnosti. mam velke obavy co sa moze stat. ak mate niektora skusenost prosim o napisanie, hlavne upokojenie. dakujem pekne

budurko
17. nov 2013

@pituska89 mna ties teraz ockovali trojvakcinaciou .... Tetanus, zaskrt, cierny kasel... Zatial co som sa pytala nikoho neockovali tak ties maturujem ci to bol dobry napad som v 27tt

zuzkat1
17. nov 2013

Tak ja ockovana nie som ani nebudem a urcite by som sa nedala pocas tehu alebo dojcenia

koran
21. nov 2013

Bože kočky...veď vy nečítate čo sa deje v poslednej dobe okolo očkovania? už to vychádza na povrch a stále viac ludí je proti očkovaniu. čítajte... sú to fakty. alebo si vypýtajte aspoň pred očkovaním u dr leták s vedlajšími účinkami...nech vám ich prečíta

brisilda
21. nov 2013

@martija to ci je ockovanie skodlive alebo nie musis zvazit sama ..... kto sa o tuto problematiku zaujima -cita ,studuje vie, ze kazde ockovanie ma svoje rizika.... kto sa nezaujima a je mu jedno co mu lekar da do tela sa veselo ockuje proti vsetkemu co pride na trh bez toho aby si precital zlozenie a ved. ucinky 😖 je to tvoj zivot tvoje zdravie ............ spoliehat sa na nazor ludi co chodia na forum mi pride trosku nezodpovedne

martija
autor
22. nov 2013

@brisilda trosku uz neakutalne, otazocku som polozila pred viac ako 5-timi rokmi 🙂 . Teraz by som sa v ziadnom pripade uz ockovat nedala....uz sa o tom viac rozprava, vtedy to az take boom nebolo, resp. nebola som ja tolko na nete,co teraz,tak som nevedela....Syncek co bol v brusku uz ma teraz 5 a pol roka a veru mal slabsiu imunitu....a je dost protivny, no ale to neviem koho bude vina 😀

maarlie
1. dec 2013

@pituska89 dozvedela si sa niekde ako to s tým očkovaním je? ja som si v deň očkovania urobila test - negatívny, tak ma zaočkovali a po 10 dňoch pozitívny.... 😖

pituska89
1. dec 2013

maarlie @ ahoj.no chodila som kade tade, ale doktorka dospela k tomu, ze ockovanie proti tetanu by namelo plodu nijak ublizit. Dnes som v 27 tt, nejak sa nic nepreukazalo az na male cysticky ale tie sa stracaju- (vraj to ma kazda 5 tehotna zena) uvidime co bude dalej. Ja som z toho bola na zaciatku uplne hotova, teraz som uz na to ani nemyslela, kym si sa neopytala. Preto odporucam nemysliet na nic zle a co sa ma stat to sa stane......ale verim, ze vsetko bude fajn!!! V ktorom si tyzdni???

zuzulka14
19. nov 2014

@pituska89 ahoj, je s dietatkom vsetko v poriadku? pretoze aj ja mam taky problem teraz ☹

majkuska
4. sep 2015

Ahojte tak pre info. Existuje nekombinovana vakcina proti tetanu ktora sa moze aj pri dojceni. Vcera ma nou ockovali. Samozrejme neockuje sa ked sa nemusi v mojom pripade museli.A hned po tom a celu noc sa mala dojcila. Tie kombinovane vakciny by sa nemali.

sharlotta
4. sep 2015

Ak ta zaockovali v tehotenstve, preco by mal byt problem pri dojceni? V tehotenstve mas s babatkom jeden krvny obeh, pri dojceni sa do mlieka dostava toho ovela menej. A ak, tak babatko len ziska protilatky.

alchemilkazltozelena
9. sep 2015

neviete ako je to s kojenim? kojim a 22.9. mam ist na preockovanie po 15 rokoch...

brisilda
9. sep 2015

moja doktorka neodporuca ockovat pocas tehotenstva NIC ! ... dobre vie preco a ak uz tak min. pol roka pred otehotnenim alebo potom az po skonceni dojcenia . Skus si stiahnut z netu prib. letacik od vakciny a precitaj si ho co odporuca vyrobca 🙂 nakolko lekar zodpovednost nebude niest

luba41
9. sep 2015

@alchemilkazltozelena a musíš? nič nemusíš, je to len Tvoje rozhodnutie, či tam pojdeš alebo nie..lekárka ťa nemúže nútiť ani vyhrážať sa / ako väčšina lekárov oblubuje/..Tvoje telo je na 99,99% chránené proti tetanu min 15 rokov a viac ..takže nestresuj, že 15.rokom protilátky zmiznú..a určite by som išla až po skončení dojčenia a až omnoho neskôr, ked by sa telo trocha zregenerovalo / teda ja by som osobne už vôbec nešla /..predsa len aj tehotenstvo, aj dojčenie dajú telu zabrať..

eaka
9. sep 2015

Tak pocas tehu sa nechas zaockovat bez otazok a potom riesis, ci dat davku pocas dojcenia???