Odkedy by som mala kojiť striedavo z jedného prsníka?

zuzanamv
20. dec 2011

Vedel by mi niekto poradit? Syn ma 2 tyzdne, od narodenia trochu bojujeme s prisatim. Sice sa vie prisat dobre, ale trva to chvilu, kym sa ozaj prisaje, na zaciatku kojenia sa vzdy odtahuje, odtlaca rukami, myslim, ze to suvisi s bruskom, lebo vzdy pusta do plienky pri tom odtlacani.
Oklamem ho aby sa prisal tak, ze ho velakrat prekladam z jednej strany na druhu, niekedy aj 20krat, a nakoniec sa prisaje. Potom kojim na striedacku z obidvoch stran, prelozim ho niekolkokrat, kym sa napapa. Viem, ze postupne by som mala prejst na kojenie len z jednej strany, aby tahal aj zadne mlieko, ale zatial si neviem predstavit, ako sa k tomu dostanem, ked nase kojenie vyzera takto.
Mlieka je podla mna dost, aj po kojeni, ked uz je spokojny, vzdy nieco dokazem odstriekat, ale on jednoducho dlhsie z jednej strany netaha. Pribera relativne malo, cca 10g za den, ale pribera. Pocikanych plienok je dost. Je spokojny, v noci spi v 3-hodinovych intervaloch.
Vdaka za kazdu radu.

skeptik
20. dec 2011

A ako vies, ze netaha zadne mlieko?

zuzanamv
autor
20. dec 2011

@skeptik Hm, no naisto to neviem, ale sudim podla toho pomaleho priberania, a stolica je skor hneda-zelena ako zlta.

estterka
20. dec 2011

skus sa skontaktovat s laktacnou poradkynou,nikto ti neporadi lepsie. najdes ich na stranke mamila.sk,podla toho kde byvas.

beton
20. dec 2011

@zuzanamv myslim, ze by si mohla vyskusat stlacanie prsnika http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen... dietatku tak pojde lepsi tok a nebude sa tak casto pustat. inak myslim, ze vase dojcenie je ok. aka je farba stolice? ak je hnedozlta, tak si vytaha aj zadne mlieko. celkom ma pobavil (v dobrom) udaj o dennom prirastku hmotnosti dietata...10g 🙂 odchylka digi vah je cca 50g, takze 10g prirastok vlastne ani nevies zistit. vazenie nechaj na poradnu a ty si uzivaj cas so svojim dietatkom 🙂

zuzanamv
autor
20. dec 2011

@beton to som napisala priemer, cca, mam kojenecku vahu a za tyzden to bolo 70g.
Prsnik stlacam, to som zistila, ze pomaha, diky.