Odkedy ste už v noci nepotrebovali kojiť?

kamilka12
20. jan 2009

Ahojte,

do kedy je to ešte normálne že sa chce dieťa kojiť aj v noci a od kedy by to už vyžadovať nemalo? Po pol roku? Alebo aj neskor? Ako to bolo u vás? My momentálne papáme v noci dosť často a mám pocit, že také niečo ako že by prespal celú noc, tak skoro ani nebude 😒

davida
20. jan 2009

Ahoj kami, ja som kojila len dva mesiace tak ti asi moc nepomôžem,malý sa mi budil 2x za noc,nakojila som ho o 20.00,zobudil sa okolo 02.00 a potom o pol6 a ešte zaspal,potom som stratila mlieko takže bol na UM a odvtedy spal celú noc budil sa až ráno o 6,a od 7mesiacov už spáva od 20.00 do 08.00 😵

saska.t
20. jan 2009

Pocitaj s tym min. do roka, samozrejme su kojene deticky, ktore od cca. 6 mes. dokazu prespat celu noc ale skor su take co sa po 6 mes. budia kazde dve hod. ani nie koli hladu ale skor ukludneniu a cuckaniu ... 😀 martinko je este dost maly aby nepapal aj v noci aspon 1x, no musite to vydrzat, ver ze ani kasicky by vam nepomohlky aby sa nebudil ... 😉

rohacka
20. jan 2009

Dorotku som odstavila v 15. mesiacoch a hned prvu noc prespala celu a odvtedy sa v noci nebudila na papanie. Kubko ma 21 mesiacov a este ho v noci raz kojim. Myslim, ze ked ho odstavim, tak aj on prespi celu noc. Poznam viacere deticky, ktore prespali celu noc, ked ich mamicky odstavili, samozrejme, boli uz starsie, t.j. mali viac ako rok. Urcite predcasne neodstavuj, aby si sa vyspala 😉. Kazde dieta je ine...

lienka79
20. jan 2009

od 5 mesiacov v noci nepapa

lilinka76
20. jan 2009

My mame 10 mesiacov a este v noci 2 x papame, ale my sme na UM. Od narodenia sme nemali ani jednu noc taku, ze by ju chlapci prespali, prip. zeby sme krmili iba 1 x. Co uz, musime vydrzat, snad to nebude do puberty. 😀

pastuska
20. jan 2009

Môj má 6,5 mesiaca, doteraz sa budem aj 10-15 krát za noc, len na cuckanie. To som zrušila tak pred štyrmi dňami, čuduj sa svete, vôbec neprotestoval - ak nerátam, že dlhšie zaspáva, kým sa ukľudní. Tak sa budí o polnoci a potom až nad ránom...skúšala som mu dať cucnúť, ale ani raz sa nenapil, tak zruším aj tieto "kojenia" a hotovo.
Ale skúšala som znížiť tú frekvenciu mesiac dozadu, to začal hrozne plakať...tak som to nechala tak. Teraz už bol asi pripravený na to. A lepšie spí a cez deň je lepší a nie je stále taký ospalý.

anxuska
20. jan 2009

Tak to ste ma prekvapili, môj má 3 mesiace a papá asi o jedenástej a potom až ráno o 8, to už mesiac. 😀

bihan
21. jan 2009

Sáre spí celú noc (bez mlieka) od 4.m, ale skôr sa stretávam s tými opačnými prípadmi, že deti dostávajú či už prso alebo fľašu v noci ešte v pohode do 2r.

alififi
21. jan 2009

kamilka pravdepodobne to tak skoro nebude
anxuska aj moja tak spala, ked bola v takom veku - o polnoci a potom este raz. to boli casy. teraz sme hore viac, prespana noc nehrozi 😀
mala ma 14 mesiacov.
ja uz som tomu prestala verit, ze by to prislo 😎

norik1
21. jan 2009

kojene deti papaju v noci casto, aj vo vyssom veku. Nekojene zasa uz v nizkom veku vedia prespat noc bez jedenia...nas filip pil mlieko o 11 vecer do polovice siesteho mesiaca, potom som mu raz nedala, ale posunula som vecernu kasu trosicku neskor - a pripravila som si caj na osalenie... ale prespal bez mlieka celu noc a tak to je odvtedy...

zuza80
21. jan 2009

náš malý spával do 6.mes. od 7hod. do 4-5hod. a teraz sa v noci budí aj tri krát a to už papá kašičku. Tvoje miminko može y na tom úplne inak, každé je individuálne.

ma76
21. jan 2009

Do 4m spala celu noc,potom o 1 00h a 3 00h.Teras o 3 00h,takže v pohode...stale kojim.Plne kojena bez prikrmov 6,5m.Teras zeleninkujeme s masom ešte počkam...

anickaajanko
21. jan 2009

nas maly ma 4,5 je plne kojeny
papa o 20,00
02,00
06,00
celkom v pohode
ale zato cez den spí maximalne 1,5 hod v 20 min intervaloch

yasmina
21. jan 2009

moji maju 13 mesiacov a raz v noci este jedia okolo 02:00 mliecko...

kisska
21. jan 2009

Ahojte, my sme este si pred dvomi mesiacmi papali kazde dve hodiny, postupne sa to zmensuje, dokonca posledne dve noci mame uz bez papania. Spinkat chodi okolo 9,30 vecer a o deviatej rano je hore, niekedy aj skor, ale zatial sa nebudil skor ako o pol osmej... Veeelmi sa vytesujem, ze spim po takmer roku 😉

cherries
21. jan 2009

moj mali ma 8 mesiacov aj tyzden a vstava v noci na papanie cca o 23:00 , potom o 02:00 a potom bud o 04 alebo 5 rano a otom spi do tej 8 a tiez este kojim

mywiel
21. jan 2009

Naucili sme ju to v 6tom mesiaci kedze ma uz 8460g a za tri dni to zmakla. 🙂 😵 Papa naposledy o polnoci a potom rano o 6hoo.

mywiel
21. jan 2009

A spi dalej potom do 9-9h30

gucz
21. jan 2009

moja nepapá cez noc asi od 4,5 mesiaca, teda odkedy sme na noc začali dávať riedku kašu z fľaše na večeru.

cristin
21. jan 2009

Moja ma 6 mesiacov,na veceru papa riedku kasu,ale aj tak sa v noci budi na cuckanie aj 5 krat.Sama neviem ci je to hlad alebo potreba cuckania.Dokonca pred mesiacom sa budila ovela menej.Myslim,ze 6 mesiacov je urcite vek na prespanie celej noci,ale podla prispevkov co som si precitala,to tak nie je.....

lucia1004
21. jan 2009

ono to asi nebude striktne dane, ze kojene babatka sa v noci "musia" budit... my mame len tri mesiace, sme plne kojeni a v podstate po prvom mesiaci mi maly prespi od 21.00 - 4.00 h a kojim cez den kazde 2,5 - 3 h.

sirinka
21. jan 2009

kamilka...nasa sa sama odstavila v noci vo stvrtom emsiaci...ale to je skor zriedkave. dojcenie v noci do roka je celkom normalne, nie je ani dobre, ucit dieta nasilu prespat noc. hlavne v noci mas najviac hormonu na tvorbu mliecka a satie babatka ho aktivuje. a ak nasilu odstavis v noci babo predcasne, bude mu to mliecko chybat a bude ho chciet doplnit cez den...
neviem, ako casto v noci dojcis, ale skus pockat aspon kym zacnete poriadne papat prikrmy a potom mozes postupne skusit nocne dojcenie obmedzit na jedno az dve za noc.

monikat75
21. jan 2009

ahoj Kamilka, ja má takmer polročného chlapček a budí sa v noci dva až tri krát na kojenie, ale ja stále plne kojený, s príkrmami začínam až od polroka /vlastne už onedlho/. Zaspí definitívne zhruba o tej deviatej a o OO.30 papá prvýkrát a potom o 04.OO alebo niekedy vydrží až do piatej rána. A môžem ti povedať, že nie je to žiadne cuckanie, lebo ťahá prsník ostošesť, takže je to o hlade. Uvidím, či to bude lepšie, keď začnem prikrmovať. Ja mám aj staršiu dcéru, tú som kojila do 10 mesiacov a potom som prešla na UM, a aj tak sa mi budila raz v noci až do dvoch rokov, lebo chcela fľašu s mliečkom. Ako už tu niektorá z nás napísala, každé dieťa je individuálne. 🙂

vieruna
21. jan 2009

Ahoj. Moj starsi syn bol kojeny a zo zaciatku sa tiez budil dva krat za noc. Ked mal tri mesiace, tak mu zacali rast zuby. Neviem, ci to bolo tym, alebo niecim inym, ale fesak si od vtedy postupne pridaval po jednom kojeni az sme skoncili v osmom mesiaci s tym, ze sa budil cca kazdych 45 minut a ja som sa dala citat a praktizovat knizku "kazde dieta sa nauci spat" 😝 Teraz mam krpcov na UM a budia sa cca 3 krat za noc. Samozrejme kazdy inokedy, aby som sa naaahodou trochu nevyspala. Tak som zvedava, ci pojdu v bratovych slapajach, alebo sa pridaju k detickam, ktore pri UM prespia celu noc. Pri mojom stasti.... 😠 😀

sirinka
21. jan 2009

vieruna aj nasa cuckala v noci kazdu chvilu, ked jej sli zuby, ale to uz bola vacsia, takze ked zubky vysli a ona uz iba zo zvyku chcela, tak som jej davala vodicku a neskor vobec nic a zase sa naucila pekne spinkat. teraz sa obcas zobudi, zoberiem ju na ruky a za par minut zase spinka...

wali
21. jan 2009

nas maly prestal v noci papat priblizne v 6 mesiacoch, ale s tym, ze som ho neskoro vecer nakojila a potom skoro rano. proste spal skoro celu noc a ja som sa rano uz nemohla dockat, kedy sa napapa, lebo mi isli prsniky prasknut. take jedno kojenie v noci by mi nevadilo, horsie je, ked dieta potrebuje papat aj 6-7x za noc. to uz asi nie je o papani ale skor o potrebe cuckat a citit maminu pritomnost. v takomto pripade by som to skusila obmedzit.

chulieta
21. jan 2009

ahojte, moja spinka od 2heho mesiacka celu noc zhruba od 20tej do rana do 7,00 vkuse bez papania. mam zlate dieta, a to bola donedavna plne kojena,a teraz s prikramami stale kojime 😀

tynushqa
21. jan 2009

pridavam sa aj ja, aj moja babula spi cca od tej 22 do 6 rana bez papania/kojena/, niekedy ju musim aj rano budit. Ale najskor som sa bala lebo mala len 2 220 g ked sa zobudil ale uz dohnala ma 5 kg ;)

mukky
21. jan 2009

ahojte,moj maly asi od troch mesiacov spinka celu noc,kojim aj prikrmujem,posledne papanie je niekedy o 19tej,niekedy i skor i trocha neskor

tatolu
21. jan 2009

Tak prečo nespíš keď môžeš? 😵

Ale aj moje spávajú. Dvojky začali teraz posledný mesiac spať celú noc. Predtým sa jedno z nich (na striedačku) raz v noci budilo. Okolo 24 - 1. Takže to spanie platí aj pre mňa 😉 .
Už idem spať.
Dobrú noc aj Tebe