Odmedziť papanie v noci. Čo robiť?

lucka.tak
18. júl 2007

Ahojte som tuna prvy krat a chcela by som sa opitat uz skusenych mamiciek.Mam uz pomali rocneho synceka Patrika a stale mi chce papkat cez noc.Uz ho nekojim,ale podavam mu mliecko.Stale sa mi zobudi,ze je hladny,alebo smadny.Krmim ho asi 2 az 3 krat v noci.Robyla som mu uz aj riedsiu krupicku do flase,ale ani to nepomaha a sa stale budi.Cez den papa vsetko co vydi.Je mi luto,ze sa nemoze vyspinkat on aj ja.
Co by ste mi poradili co mam robit?
Vopred Vam pekne dakujem
Lucka

tretulka
12. aug 2007

wladka - ja si tiez hovorim, ze do roka to nejako vydrzim a potom sa pokusim s tym nieco spravit... 😎 , ale uz sa vidim, neznesiem ked maly place a on vie "revat ako tur", no dufam, ze budem mat dost sily a nebude u nas oducanie od nocneho cuckania velmi tazke...on sa na cicku vrha s takou radostou, cickosko maly...

wladka
12. aug 2007

tertulka.. no jooo.. moja nahodi krasny pohlad, tvaricku zabori medzi prsia, a ked sa odtiahne, tak mrnavym ukazovacikom nasmeruje na prso, a "mammmm".. no nedaj 😅 .. 😀

inac, cez den je to v pohode, vobec nepapa mliecko, len v noci sa tymto ukludnuje.. tak musim volaco vymysliet.. 😉

tretulka
12. aug 2007

maly sa tiez rad zabori medzi prsia, ked dopapa tak este chvilku tak slastne mlaska....ja este kojim aj cez den, tak 3-4 razy, ako kedy, lebo maly nechce pit nic...ale to som spominala v inej teme...

bauerka
12. aug 2007

Ahojky a jak máš staré mimi, že ještě kojíš? Já jsem Ondráška kojila do jeho dvou let a ted mu je dva a půl roku a určitě až budu mít další mimi, tak ho také budu kojit do dvou let pokud to půjde. Já jsem měla výhodu tu, že malý spinkal celou noc. Napil se večer před spaním a potom až ráno až se probudil, takže jsem přes noc neměla vůbec problém. martina

tretulka
14. aug 2007

bauerka - ak si sa pytala mna, tak nas Martinko bude mat 31.8. 1. rok, trosku Ti zavidim tie prespate noci, akle hadam sa ich dozijene aj my 😎

zuz11
19. aug 2007

no co Vam budem hovorit..... boli sme na dovci a ja ze super horsky vzduch, malu sme cez den riadne vetrali 😀 ja ze vecer zaspi a zbudi sa az rano a houbi, este horsie ako doma 🤐 o pol decviaej sla spat a uz o pol jedenastej resp. dvanastej musela byt prva davka kojenia a do rana do osmej este dve neratajuc rano o osmej 😔 prisli sme vcera domov a vratili sme sa do starych kolaji ( kojime sa 2 krat, dnes konkretne o terej a pol siedmej) a spali sme skoro do pol deviatej 😀

ajduska
20. aug 2007

Ahojte babenky, tak aby ste si nemysleli, ža je vás málo, čo sa v noci navyspíte, tak sa pripájam aj ja s mojou malou, tá sa budí v noci aj 8 krát na kojenie a to bude mať onedlho rok. Už som pravdupovediac z toho zúfalá, chcem ju už aj odstaviť, len neviem, ako to zrealizujem, susedia nás zrejme vysťahujú 😀 😀 😀

eena
22. aug 2007

Nechcem byť za múdru, ale naozaj sa pripájam k názoru, že každé dieťa sa vie naučiť spať (a mám tri). Ja viem, že je to ťažké, ale fakt pomôže jedine nedať! A hlavne pri dieťati vo veku skoro tri roky sa už podľa mňa jedná o zlozvyk. No a pri kojení je fakt cesta znižovania množstva nemožná. Ja som všetky svoje deti kojila rok (plus mínus dva mesiace). Prvá dcéra bola zlatíčko - s tou nebol problém nikdy - budila sa raz v noci asi dva týždne. Tá druhá bol prípad, že do pol roka sa nebudila a potom aj osemkrát v noci a tak som si v roku povedala a dosť ( ja som bola fakt strašne unavená - cez deň nemožná)Trvalo to asi štyri noci, ale nedala som sa len som ju hladkala po chrbátiku ( ani z postieľky som nevybrala, ponúkla čaj, ale ten ani neokoštovala). Revala fakt aj hodinu a pol ( ráno sa ma suseda pýtala, že čo sa deje), ale po tých štyroch nociach ako keby uťal - večer ľahla o siedmej a ráno vstala o siedmej. Podotýkam, že som to urobila vtedy, keď manžel nebol doma - mal nočné. A posledný synátor ma od narodenia potreboval kontrolovať aspon každé dve hodiny deň - noc. No a vo veku 13 mes. som sa rozhodla ulatniť predchádzajúcu radikálnu taktiku a zafungovala u neho po dvoch nociach - dokonca on ani nemal také revacie scény - pomrnčal 10 - 15 min a stačilo pohladkať a spal ďalej. Dnes spáva od osmej večer do rána pol šiestej. Inak všetky deti mi vždy takto spávali - večer skoro spať a ráno skoro vstať. Takže ja kojenie ráno o šiestej nepovažujem za noc 😉

bea06
22. aug 2007

Tak to ja uz takhle prestavam kojit mesic a stale se v noci probouzi a place.je fakt ze se utisi hladenim po zadickach ale pak se po hodine znovu probudi.

eena
23. aug 2007

Bea tak toto poznám aj ja, ak Ti môžem skúsiť poradiť ( ale nemusí to zabrať) ja postupne nechodila hladkať, ale najprv som skúsila len z postele utíšiť - len takým ššššššš a haji haji - len ak sa plač začal stupňovať tak som prišla pošúchať a tiež som pri tom opakovala to ššššš alebo haji haji. Postupne sa počet kontrolovaní znížil až úplne prestal ( a hlavne postupne som fakt nemusela vstávať - stačilo v polospánku šššššš)

bea06
24. aug 2007

eena tak to delam taky z postele psssspssss nekdy to zabere ale vetsinou zacne brecet.Jsme vzhuru od 5.30 to zas byla noc nechapu kde beru jeste energii..

mvl8
28. sep 2007

Ahojte kočky ja asi tiež budem musieř čosi robiť s tým nočným cuckaním lebo neviem,neviem.V noci je to ani neviem kolko krát a ráno sme hore tiež tak 5,30 alebo 6,30 častejšie.som unavená ale cez den sa nedá spať to poznáte.Nechcem prestat kojiť ale skúsim jej v noci dat len raz,alebo ako? vobec? to sa asi nedá,alebo hej? nebude hladná?

kamilecka
28. sep 2007

Ahojte,my mame ten isty problem.Davidko sa zobudi aj 3x v noci aby sa nacucol,co ale nevedie k nicomu,lebo si cucne 2-3x a zaspi.Takze si myslim ze hladny nieje. Viem ze ked sa zobudi o polnoci tak to sa napapa poriadne tak to mu dam papat ale ked uz sa zobudi okolo 2-3hod rano tak ho len utisim a zaspinka naspat.Uz ho nedavam sa nacucnut na mna 🙂 Prvu noc plakal kym zaspal 30 minut. Druhu noc plakal uz len 20 minut a dnes v noci to uz bolo kratsie ako 10 minut,takze uz asi pochopil ze sa mu neoplati plaklat lebo nacucnut mu nedam.Viem ze je to dost krute ale dufam,ze pochopi ze to nema vyznam sa koli tomu budit a bude spat dlhsie. Inak sa potom uz zobudi o 6:30 co je dost vely rozdiel.

deninka13
28. sep 2007

ahojte,
ja mám úplne rovnaký problém ako vy. V noci sa budíme na papkanie, a tiež si myslím, že je to len také "mamičkovanie". Chce si byť istá, či som pri nej... Chcem aj ja vyskúšať len učičíkanie, ale obávam sa ako to zvládnu moje prsia. Aj počas dňa sa mi dosť nalievajú. Už som prešla aj zápalom, tak sa toho opať obávam a radšej si mlieko odsajem. Poradte, čo robiť vtedy?

kamilecka
29. sep 2007

Deninka ja by som uz aj odsavala menej lebo ked odsavas tak tvoje prsia si myslia ze tolko babatko popapa a jasne ze sa tvori viac mliecka.Lenze ako pises tak z toho moze vzniknutaj zapal,takze by som to postupne niejako menej a menej odsavala.
A chcem este napisat ze dnes v noci sa Davidko zasa zobudil okolo tej 3 rano (papal o polnoci) takze som mu nedala prsnik len som ho utisila a dnes uz zaspal behom 2 minut,co je riadne pokrok,spred 3dni co bola polhodinka 🙂

mirka
29. sep 2007

ahojte, aj budem tiež musieť dačo vymyslieť, v poslednej dobe sa mi malá zobudí 4-5x, v podstate je hore každú hodnu a pol,každé dve, túto noc bola hore aj po hodine, lenže vždy ťahá dosť dlho, vidno, že sa napapá, tak neviem čo s tým, dr. mi povedala, že si kompenzuje to, že cez deň papá menej, čo je pravda, ale ja by som do nej aj napchala, ale nechce, pár lyžíc niečoho a dosť 😒

stefy
29. sep 2007

mne dr. poradila oklamať čajom z fľaše. ale malá fľašu nechce, ani čaj.takže tiež neviem

andrysek2
29. sep 2007

ahojik ja jsem tez deckam davala cajikk

geegee
29. sep 2007

Matusko sa mi budil 2-4x za noc, kym som kojila. No podarilo sa mi nieco uplne nahodou. Ked som bola u mamy, spala som s nim na gauci a on ked sa v noci zobudil, len sa pritulil a spal dalej. Tak sa uplne oducil od nocneho kojenia. Teraz v noci nepotrebuje ani mliecko ani cajik.

tanulinka
10. okt 2007

Lepší bude vydržet, než miminko razantně odstavit. Já mám již druhé dítě a kojím druhý rok i v noci. Někdy bývám unavená, ale po zkušenosti s první dcerou vím, že se to vyplatí. Kojení je jedna z nejlepších věcí, které může máma svému děťátku dát. Dceru jsem kojila 2,5 roku a malého chci kojit také ještě aspoň půl roku. Malá se pak odstavila sama ze dne na den, kdy jsem jí vysvětlila, že mlíčko už necháme pro malé miminka. Od té doby spala celé noci bez buzení. Doufám, že to proběhne stejně hladce i u malého. Zkus být trpělivá. Většímu dítěti se to už dá vysvětlit. 😵

patusik
9. nov 2007

Prosim, može mi niekto poslat knihu "každe dieťa sa vie naučiť spat" na IP, alebo na patusik@gmail.com? Dakujem krasne

mravcica
11. nov 2007

ahoj patusik, poslala som ti ju na mail

januarova
20. nov 2007

Caute,
prosim mozte tu knihu poslat aj mne na mail: be.ba@zoznam.sk
Dakujem

juulyy
8. dec 2007

Ahojet..ja by som ju tiez chcela..zatial mi to nevadilo ze maly tak vstaval..ale zacala som chodit do prace..a uz mi to az tak nie je jedno ked k nemu 5 x v noci idem... zvykol si na to...
ak s tym nie je problem..prosim si teda aj ja mailyk s touto knizkou..dakujem pekne
juulyy@azet.sk

aponchie
15. dec 2007

ja jsem dceri dala napit a najist kdy chtela a kolik chtela...vzdy..ja si taky obcas dam jidlo nebo piti v noci jak jdu na wc tak v tom nevidim zadne rozmazlovani jak tady nekdo pise proste to tak je a jednoho dne budou spat vsecky deti tak to nereste vydrzte byt je to tezke a hlavne mu dejte co potrebuje...nebo umi mluvit a rikat?nebo je uz tak zlostne vycurane ze to dela aby vas nastvalo? 😀 tak tomu neverim i ta blba lvice lezi a necha si sat kdy lvicata chteji asi to tak je normalni a ted me ukamenujte 😀 😀 😀

januskaababoo
15. dec 2007

aponchie...jsem nadsena, jak se k tomu stavis! A ani se nebojis sutru 😀 😀 😀 , je to pravda, presne jak pises! Muj nazor!!!

zoufalka
15. dec 2007

TAK JA SE KVAM PRIDAM, NASE NOCI JSOU TAKOVE, ZE MALEJ HAJA S NAMA JE MU ROK A PORAD KOJIM. PRSO MAM CELOU NOC VENKU A KDYZ CHCE TAK SE NAPIJE PAK UZ JEN MENIM STRANY A MALEJ SI CUCNE A JE SPOKOJEN A HAJA AZ DO PUL DEVATY. 🙂

aponchie
15. dec 2007

no tak to je dobre ne? 😎 malej i ty jsi spokojena?jestli jo tak neni co resit ..mejte se krasne jdu balit darky 😀

zuzana19851
21. dec 2007

ahojte mamicky ta metoda so znizovanim davok je super nas maly ma 20 mesiacov a kazde rano o pol 3 pije mlieko je to jeho zvyk zacala som postupne znizovat najprv z 210 som mu dala 200 potom 180,160,150 a dnes mu dam len 140 zatial to funguje myslela som si ze mu bude malo a bude plakat ale vypije a spi dalej tak sa zatial tesim a cakam na noc kedy sa uz budit konecne nebude.pred spanim stale vypije celu flasu takze mu to musi stacit az do rana bol to zvyk.dakujem za radu

bubba
21. dec 2007

nasa mala tiez pila milk kazde3hodiny v noci a nahradu ako caj odmietala.najskor som jej zrusila ranajsiu davku(o pol5),prvu noc sme boli hore2 hodiny,druhu noc pol hodinu a tretiu nie.teraz nedavno(a to podotykam mame 17mesiacov)som jej zrusila dalsiu davku(pol2)a zopakovalo sa presne to iste.treba vydrzat a nedat...dlho mi mala koli nocnemu jedeniu mlieka nejedla az do obeda dalsieho dna a z toho som vydedukovala,ze ma posunuty nocny cas ze zaludok oddychuje od skoreho rana az do pol 12obeda.potom sa jej to posunulo a zasytila sa viac cez den a v noci nevyzaduje uz teraz papat🙂