Odmedziť papanie v noci. Čo robiť?

lucka.tak
18. júl 2007

Ahojte som tuna prvy krat a chcela by som sa opitat uz skusenych mamiciek.Mam uz pomali rocneho synceka Patrika a stale mi chce papkat cez noc.Uz ho nekojim,ale podavam mu mliecko.Stale sa mi zobudi,ze je hladny,alebo smadny.Krmim ho asi 2 az 3 krat v noci.Robyla som mu uz aj riedsiu krupicku do flase,ale ani to nepomaha a sa stale budi.Cez den papa vsetko co vydi.Je mi luto,ze sa nemoze vyspinkat on aj ja.
Co by ste mi poradili co mam robit?
Vopred Vam pekne dakujem
Lucka

tomaslavka3
18. júl 2007

Aj moje male sa v noci prebudia.Uz som im prestala davat v noci papat mliecko.Teraz v tychto horucavach som mliecko vymenila za cajik.Ked som skusila dat mlieko -vypili mlieko.Ked im dam caj,tak im staci caj.Toto odstavovanie netrva kratko,vyzaduje si castejsie vstavanie,ale mne to stoji za to.Viem,ze tyzen,co tyzden dlhsie spime.Skus maleho ukludnit aj pohladenim,pripadne si ho zober obcas k sebe do postele.Od pol roka veku dieta nepotrebuje v noci papat,stava sa to zvykom.Trva to u niektorych deti potom aj do 2 az 3 rokov,ze pytaju v noci papat.

kamajka
19. júl 2007

Ahoj, aj ja mám ročného synčeka a tiež v noci papkáva. U nás čajík neplatí, keď aj tak kúsok vypije, podrieme si asi 10 minút a pýta papať. Súhlasím s tomoslavkou3, asi je to fakt len zvyk. Skús to s tým čajíkom, aj my skúsime. Držím palce.

lucka.tak
autor
19. júl 2007

Ahojte obom Vam velmi pekne dakujem.Tak skusim mu dnes v noci podavat ten cajik a uvydim co to spravy.Dufam,ze to cim skor zaberie.Potom Vam napisem ako to dopadlo.
Este raz dakujem za radu

kamajka
19. júl 2007

Ahoj Lucka, tak vyskúšaj, ono na prvýkrát to určite nezaberie (ani u nás to nezabralo), ale postupne sa k tomu dopracúvame 🙂

tomaslavka3
19. júl 2007

lucka.tak.Musis mat strpenie to moze trvat aj nejaky mesiac.Ked som videla,napriklad,ze po kupani niektora malo spapala,tak tej so v noci dala papat mliecko a tym dvom len caj.Aj teraz stale si musim pamätat,ktora kolko vypije a podla toho zvazujem,ci dam mlieko.

kamajka
20. júl 2007

Presne ako hovorí tomaslavka,
ale napríklad mňa to až tak neobťažuje vstať k drobcovi a dať mu mliečko, lebo vstáva len raz za noc. Akurát túto noc bol hore trikrát, lae to z tepla myslím, tak vychlípal 1 fľašu mlieka a 2 malé fľašky čajíku. A napríklad som zistila, že v týchto horúčavách malému viac chutí skôr studený (nie ľadový) čaj, teplý nevypije, aj keby neviem čo bolo.
Inak tomaslavka, ja by som sa s tromi bábätkami asi zbláznila,
fakt ťa obdivujem - si statočná! Želám Vám len to najlepšie 🙂

ivcar
20. júl 2007

ahojky, tak dceri uz budou skoro tri a v noci papame stale, zkouseli jsme snad vsecko, cajik, nic, vydrzet,ale nic nepomaha, dokonce i v roce a pul byla v nemocnici, kdy nejedla skoro tyden nic , ale po navratu domu ji to vydrzelo jen dva dby , pak uz mela zase apetit a ty sceny bylz klidne do 5 rana, proste dokud jsme ji ho fakt nedali, tak vydrzela vzhuru a pobrekavat ze ma hlad.... 😠 nechci vas desit ale ja uz stavam tri roky 😀 fakt otrava, snad ji to aspon prejde nez pujde do skoly 😀

junior
20. júl 2007

ahojte,

aj my budeme mat coskoro rok a doteraz stale v noci papa mliecko. Akurat tento tyzden, ked udreli tie horucavy, sa budi pred polnocou, tak mu dam malu flasticku caju a ptom spi az do rana. Dufam, ze ked tie horucavy pominu, maly sa nevrati k svojmu zabehnutemu ritualu jedenia v noci 😠 . Zatial sa vytesujem zo spania a klopem na drevo 🙄

geegee
20. júl 2007

Aj ja mam syna, ktory ma rok a asi pred vyse mesiacom sam prestal v noci papat. Boli sme asi 10 di u mojej mamy, a tam sme spali na gauci spolu s malym. Ked sa v noci zobudil, len sa pritulil a spal dalej - dovtedy som ho kojila aj 2x za noc, co mi nejako extra nevadilo, lebo sme obaja hned potom zaspali 😅 A ked sme sa vratili domov, a zobudil sa v postielke, prenesiem ho k nam do postele, alebo pohladkam a spinka dalej. Postupne som mu zvysila davky kase, teraz spapa zo 180ml vody kasu, mliecko uz nepapa vecer vobec. V noci nepije ani cajik, nic.

tomaslavka3
20. júl 2007

ahojte,ale sa toho caju u nas vypije 🙂

junior
21. júl 2007

ahoj tomaslavka3, ja mam len jednu otazku, ako to zvladas s troma detickami naraz? ja som utahana z jedneho 😅

sweetberry
21. júl 2007

u nas to bolo fajn ze malinka sa mi napapala vecer a vydrzala do rana vecer som jej advala bebu ta ju zasitila natolko ze sa budila az rano

tomaslavka3
21. júl 2007

ahoj junior-da sa to.Nestacim tu unavu vnimat a pomahaju mi velke dievcence.Mozno teraz je taky najhorsi mesiac.Pretoze chcu sa stavat na nozky a v choditku prejdu po celom dome atd.Ale zase mi prestali v noci papat.Len v tomto horucom obdobi musim ten cajik v noci dat.Odkial si?Mozno nas niekedy nahodne stretnes v KK,PP.

zuz11
21. júl 2007

no ja mam tiez ten problem ze v noci vobec nic nezabera iba kojenie 🤐 ani nosenie, ani voda, ani dudel ani pohladenie ani pritulenie... proste nic... pokial nedostane prso tak plac narasta 🤐 bojim sa ze tak skoro ju to neprejde a to do pol roka sa v noci budila max. 1 krat alebo vobec 🤐 a od pol roka 2 krat minimalne 🤐

tomaslavka3
21. júl 2007

ZUZ NEROBI TO AJ TO TEPLO?Neskusis vystriedat kojenie s cajikom,ze das raz to a druhy raz to?

zuz11
21. júl 2007

tomaslavka, to budenie zacalo este pred teplami 🤐 a sosacik si mozem strcit.... ani priblizit k nej sa s nim nemozem 🤐 😨 sermuje rukami a zacne plakat este viac 😠 😖

tomaslavka3
21. júl 2007

Hana Leila vie.ze je jedinacik,tak ona si to moze dovolit.Ale dufam,ze to nepotrva aj do dvoch rokov,lebo to je uz len zvyk nie potreba papkat.

zuz11
22. júl 2007

Informujem o pokroku 😀 dnes v noci, spat sla o 22:00 cerstvo po napapani, hore bola 0:50 kojena, 2:40 kojena, a 4:40 bez kojenia a napriek vsetkym jedom a odmietaniu vypila 80ml vodicky a spala az do 9:15 😀 len to boli boje a velky plac 😀 🤐

lucka.tak
autor
23. júl 2007

No ahojte.Takze s Nasim Patrikom je to rovnako.Stale sa zobudi,ze je hladny.No uz sa napapa okolo tej 21.00 a potom sa zobudi okolo 3.oo rano.Niekedy sa zobudi aj okolo 1.oo v noci,ale to len vypije trosku cajiku a spinka dalej.
Je to teraz aj trosku inac,lebo mu idu dalsie zubky,ktore sa prerezavaju a vtedy sa budi castejsie.Takze ho len nekrmim,ale aj ho ukludnujem aby ho tie dasienka tak velmi neboleli.
Takze asi tak neako.Co bude dalej to uvydim. 🙂

mravcica
23. júl 2007

ahoj lucka, ja mam 13-mesacneho a od 9 mesiacov spinkava uz celu noc. v noci okolo 2:00 vzdy vypil plnu flasu mlieka. od susedky som sa dozvedela o jednej knihe, ako odnaucit deti v noci papkat a spinkat celu noc. isla som podla nej a za 2 tyzdne maly prespal celu noc. ako uz pisala tomaslavka3, deti od 1/2 roka maju uz vyvinuty traviaci system tak, aby prespali celu noc bez papania. my sme na to isli tak, ze kazdu 2-3 noc sme mu znizovali davku o 30 ml,az nakoniec ostal na 60 ml a to bola posledna noc, kedy sa zobudil na hlad. samozrejme, ze ked je chory, tak to je o niecom inom. tak asi tolko z mojej strany. neverila by som tomu, ale fakt ta metoda zabrala a my uz 4 mesiace dobre spinkavame vsetci 3. tak preco neskusit?

kamajka
23. júl 2007

Ahoj mravcica.
Ďakujem aj ja za radu 🙂 , náš malý už síce väčšinou celú noc prespí, ale niekedy sa ešte preberie a dožaduje sa mliečka (patrične tak aj vyzerá - môžeš pozrieť v albume 😀 ale už ani neviem či je tam taká fotka, kde mu vidno pupok 😀 ). Určite Tvoju radu vyskúšam. 🙂 🙂 🙂

ivcar
24. júl 2007

mravica: to my taky zkouseli, snizovat , nahrazovat cajikem,ale mala pak byla vzhuru jeste casteji a proste vyzadovala tu svoji davku 😀 a to ji budou skoro tri, je tam jeste nejaka rada, krom snizovani davky? 😀 nebo jak se ta knizka jmenuje? Diky

kili
24. júl 2007

skúste vyskúšať dať dieťaťu flašku s novorodeneckým cumlom, proste aby mu to tieklo extrémne pomaly a unavyl sa, možno ich to budenie v noci prestane baviť 😀 . Ale fakt neviem, zatiaľ sa budí v noci, v tedy sa ho snažím kojiť aj keď sa teda riadne rozčuluje.

ivcar
24. júl 2007

jé to my mame od zacatku , teda mame takovou , jak jsou tam tri rychlosti, mala i na tu prvni, pro novorozence to snad vycucne za 2 minuty, holt uz po tech trech letech v tom ma praxi 😀

mravcica
24. júl 2007

ahoj ivcar, ta kniha sa vola "Každé dieťa sa vie naučiť spať" od A.Kast-Zahn & H. Morgenroth. ked sme my maleho ucili spinkavat celu noc touto metodou, ja som si vybrala odtial len co sa nas tykalo, lebo som vtedy nestihala citat celu knihu, citala som ine - skolske 🙂, ale bolo tam pisane, ze nie su dobre ani cajiky v noci, dieta ani dospeli by nemali v noci prijimat ziadne jedlo ani tekutiny.

mravcica
24. júl 2007

ivcar, ak by si si chcela tu knihu precitat, posli mi tvoju e-mailovku, poslem ti ju, bolo to zaujimave citanie. susedka mala zas iny problem s malou, stale sa jej budila na kojenie a tiez to zvladli podla tej knihy a este rychlejsie ako my. tak vam vsetkym drzim palceky, aby ste si uz aj vy pospinkali celu noc

lucka.tak
autor
25. júl 2007

mravcica,dakujem za radu skusim to ako ty pises,lebo uz neviem co dalej robit.tolko som uz vyskusala.tak este raz dakujem a odpisem ak to pomoze.

jita2
31. júl 2007

Ahoj,
tak jsem ráda,že nejsem sama, která dává dítěti v noci pít mlíčko, jsme sice na UM, ale už bych byla nejradši, kdybysme v noci nejedli, aby nám to náhodou nezůstalo moc dlouho, nechce se mi ji nechat v noci plakat nebo ji to drasticky odnaučovat, tak nevím, jak přesně na to. Snad to brzy přejde, protože to určitě není zdravé 😉

junior
1. aug 2007

Ahojte, tak my sme dnes zacali s odnaucovanim papania znizovanim mnozstva mliecka. Idem na to pomalsie, kazde 3 dni o 10 ml menej. Radsej nech odvykanie trva dlhsie, len nech je ucinne. Uz by som sa tak rada vyspala celu noc ☹ . Dam vediet ako to ide a ako to dopadne 😠

zuzga
2. aug 2007

Zdravim vsetkych nocnych papkacov! Moj syn jedol v noci do roka a 9 mes.Vecer o 19.00 - 19.30 vypil flasu kase a o druhej - tretej sa zobudil a bol hladny. skusala som caj, skusala som znizovat davky, skusala som prekladat do mojej postele - nic nepomohlo. A potom sa to naraz zlomilo a uz spime celu noc.ale obcas sa stane, ked malo vecer je, ze si vypyta.zistila som, ze nema vyznam to silit, lebo ked sa naje, zaspi ako dudek a ked nie, tak sa mrvi, je nepokojny a nespi a nespim ani ja.Ale je to super spat az do rana 🙂