Odmieta sať z prsníka, ak to nejde ľahko

mamima
30. júl 2009

Ahojte,
mam 3-mes. synceka, ktory ma uz asi mesiac problem s tym, ze niekedy je evidentne hladny, aj sa dychtivo prisaje k prsniku, ale po par duskoch skrivi usta a s placom sa od prsnika odtrha. Mam pocit, ze je to vtedy, ked je unaveny a mliecka je menej. On je totiz skoro stale hladny (mozno aj preto, ze sa narodil o mesiac skor a potrebuje to "dobehnut"), cez den by skoro stale papal, takze to mlieko sa nestiha dotvarat. Mozno je to o "lenivosti", ze ked netecie prudom, tak uz je skratka unaveny na to, aby papal, problem je ale v tom, ze ked sa dostane do tejto fazy, tak mu neviem pomoct, stale place, nevie zaspat. Mate niekto podobnu skusenost? Ako ste ju riesili? Ja to riesim tak, ze ho dokrmim umelym mliekom cez striekacku s cievkou a prstom, potom zaspi a na dalsie krmenie uz vzacsa nemame problem. Bojim sa len, aby som takto nestratila mlieko, navyse je to strasne neprakticke, ak zrovna nie sme doma, ale niekde vonku. Napriklad nemozem kocikovat, lebo po 20 minutach sa zobudi a nasleduje cela ceremonia, hoci pred odchodom von sa napapal.

briketa
30. júl 2009

Mamina, len prikladat a prikladat a zase prikladat. Musi si zvyknut, ze mlieko si musi "roztahat". Dbaj aby si mu vlozila do ust cely prsny dvorec, nielen bradavku. Tak bude pracovat celymi ustockami a mat silnejsi tah.

maatkka
30. júl 2009

A keby sisi mliecko aj odsavala - aj by sa ti ho tvorilo mozno viac a aj by si nemusela davat UM - dala by si odstriekane MM zo striekacky... V troch mesiacoch byva laktacna kriza tak mozno mas mlieka trosku menej ako zvycajne tak preto sa mu horsie pije...
Alebo najlepsia rada je... napis Anag... 😀 Ona je profik urco ti najlepsie poradi...

aponchie
30. júl 2009

mamina to same u nas tedka,ale to je kolika to odtahovani vetsinou

smily
30. júl 2009

na koliku dobre zabral espumisan l (aspon u nas)... u nas to tiez boloe podobne ale to som vtedy zrovna dostala prve kramy... zevraj vtedy je mliecka pomenej a aj ma trosku inu chut... po kramoch sa to u nas upravilo...

tin007
30. júl 2009

mamima, niekedy sa dieta pyta na prsko aj preto, ze je unavene, vylakane, nieco ho boli a pod. je dost mozne,ze maleho trapi brusko (kolika, ci plyny) a preto sa chce na prsku upokojit cucanim. noa pri cucani ide aj mliecko, ktore vlastne ani nechce. odporucam spojit sa s laktacnou poradkynou, aby posudila, ci mas dobru techniku kojenia (mozno mu tecie pomalsie, lebo sa zle prisava a v 3. mesiacoch byvaju laktacne krizy). a co sa tyka tvojej obavy, ze nemas mlieko, tak sa neboj, to sa dotvara aj pocas kojenia, prsnik nie je nikdy uplne prazdy, to je len o pocitoch. skus sa poradit s annag v teme dakujeme annag

lucie.krajcarova
30. júl 2009

vypadá to, že máte tříměsíční spurt, taky jsme to měli, jen se nevzdávat. střídat prsa a pořád mu dávat. párkrát jsem dala nutrilon, ale to proto, že mu nestačilo moje mlíko..

kristies
6. aug 2009

Ahojte, prosim vas poradte mi, maly mi stale odmieta prsniky, ak aj saje tak iba ledva par sekund a potom nechce.... je to asi 4 den...uz som zufala, krmim ho zatial lyzickou a odsatym mliekom, ale dnes uz zacal robit na mlieku bublinky ako som ho krmila tou lyzickou, tak samozrejme polovica vytiekla, ledva som do neho nieco dostala, v noci to este ide s tym kojenim. Nechapem co sa stalo, nejedla som nic take co by mu mohlo zmenit chut mliecka, nemam zmeneny parfem ani prasok, maly je zivy a neposedny... prosim, ake ste vy maly skusenosti??? Preco to tie babatka robia?

saska.t
6. aug 2009

napiste o radu anneg v teme "dakujeme annag"ona vyborne poradi a vysvetli problematiku 😉