Odmietanie jedného prsníka

lenkao
28. sep 2011

Prosim o radu. Od narodenia mame problem s prisatim. Nastrihovali nam uzdicku pod jazickom a po tom co sa s nami vytrapila jedna estricka tak sa krasne prisal. Ako sa nam rozbehlo mlieco pekne papal ale teraz sa nechce prisat na jeden prsnik. Najprv som si myslela ze mam vela mliecka tak sme skusali pred kojenim aj odsat ale teraz kedze z neho moc nechce papat tak ho tam uz tak strasne nieje ale pekne tecie. Na jeden prsnik sa prisaje bez problemov a pekne papa. Ten druhy si len ozuzlava a nechce tahat, hovorim si ze mozno nieje hladny ale ked mu ponuknem druhy tak sa hned prisaje. Obcas sa prisaje trocha potaha a pusti alebo len ocuclava. Tvari sa ako by papal ale skor si ho len cucle lebo tam nieje ziadny podlak, obcas sa trocha jeduje. Cim to je? Co mam vyskusat? Vopred dakujem za rady.

lenkao
autor
3. okt 2011

Pozerala som mu pusinku ale nezda sa mi ze by mal bielu zabku ale nechcel moc ukazat. Skusim este raz poriadne ked sa zobudi. Rozmyslam ze zavolam laktacnu lebo uz neviem co mu vadi. Raz sa prisaje hned a nema ziadny problem a potom zasa vymysla ale vzdy sa nakoniec prisaje a pekne papa.

strapco13
3. okt 2011

@lenkao mozno len este nevie co chce 😉 nie za kazdym vymyslanim dietatka je nieco 😅 ..dieta sa uci dojcit dojcenim 😉 este asi nechape ze preco mu to strkas do pusinky 😉 neboj spoji si to..ze dojcenie = jedlo=mama

lenkao
autor
3. okt 2011

@strapco13 Kadzopadne si myslim ze sa to zlepsuje lebo na zaciatku sa na ten prsnik lavi nechcel prisat vobec. Teraz sice obcas vymysla ale prisaje sa a je vidiet ze pekne papa. Inak je to riadny papkac lebo sa doslova musi natlacit do plna lebo inak nieje spokojny a tak papkame na ti krat, odgrgneme a papame dalej 😀

strapco13
3. okt 2011

@lenkao no proste chlap 😉 nevie co chce ale len ked je napapany je spokojny..ono to pretrvava az do dospelosti 😀

zuzana76
3. okt 2011

aj ja dojcim len z jedneho uz niekolko mesiacov, tiez odmieta druhy, dokonca aj v polospanku, ked mu ho dam, tiez ho mam o 2 cisla vacsi, tak dufam,ze sa toz rovna neskor po odstaveni

strapco13
3. okt 2011

@zuzana76 neboj spravi sa to 😉

lenkao
autor
3. okt 2011

@strapco13 Presne je to proste chlap 😀 😀 😀 Ani na svet sa mu nechcelo, mal cas 😀

strapco13
3. okt 2011

@lenkao ja som tioez maleho prenasala 😀 😀 😀 chlapom sa nechce od mamy od malicka 😀 😀 😀 😀

daniela1974
22. okt 2011

aj moja Emka nechcela z jedneho prsnika pit, zacalo to uz v porodnici a trvalo to asi mesiac. Potom to zrazu prestalo. Na lavom pila pekne a lahko a rada a na pravom sa nevedela ani za svet chytit. ja som si mlieko dovtedy odsavala, ked sa jej nepodarilo ani trocha odpit.
Teraz pije z oboch rovnako.

mamabiba
16. nov 2011

dobrý deň, poprosila by som o radu. Moja dcérka má 3 mesiace. Doteraz pekne papkala z oboch prsníkov, ale asi 5 dní odmieta ľavý prsník..ale iba cez deň. V noci ho pekne vytiahne. A vzdá sa mi, že už mi štrajkuje aj na pravom. Určite nechcem prejsť na UM, chcem ďalej dojčiť, len neviem ako, keď mi tam vystrája. nachvíľku sa prisaje a potom spustí plač, až do luku sa od "nervov" prehne. Doteraz, pokiaľ som ju vymenila, bol pokoj. Od včera mi začala takto štrajkovať aj na druhom. Ako na ňu, aby som ju v kľude nakŕmila a nie 2x cuc a potom nespokojnosť a tak dokola?

strapco13
16. nov 2011

@mamabiba strajkovanie na prsniku je vacsinou pre tok mliecka..bud netecie alebo az prilis strieka
pouzivas dudel? http://dojcenie.wordpress.com/2009/11/29/preco-...
ked sa pusti prsnika..mliecko strieka alebo nie?
nie je nejak chora? nadcha? teploty?

bobocka
16. nov 2011

kocky chcem vam dodat trosku nadeje.ja som dojcila do maleho dvoch rokov asi 85-90% z jedneho prsnika.(hned na zaciatku dojcenia som spravila chybu a proste som si liecila ragadu tak,ze som malemu davala len z jedneho prsnika,neodstriekavla som a potom ked sa ragada vyliecila,tak ten prsnik maly uz proste nechcel)pocuckal par krat a hned ze druhy chce.no a teraz ma skoro 26mesiacov a mozem povedat,ze sa dojci z oboch rovnako 🙂 nieco sa zlomilo a teraz je to dojcenie ake ma byt.neriesila som ked chcel jeden,tak chcel jeden.ponukala som aj druhy,no ked nechcel,tak som mu ho nasilu do ust nestrkala. a zrazu toto 😉 takze ak vam strajkuju deticky par dni.tyzden,mesiac,tak majte napamati,ze moj strajkoval dva roky a napriek tomu sa dojcime a teraz konecne z oboch rovnako.dokonca mam pocit,ze ten predtym odmietajuci prsnik,preferuje teraz viac 😝

mamabiba
17. nov 2011

@strapco13 Dudel nepoužívame, priam ho až odmietame. Zo začiatku dojčenia mliečko strieka...to by som ešte pochopila. Ale ona mi to robí , aj keď mliečko už normálne vysoskáva. Mliečka máme zatiaľ dosť, dojčenie prebieha väčšinou iba z jedného prsníka. nemá rada prehadzovanie, radšej si za hodinu vypýta znova. Prehadzujem ju iba vtedy, ak je moc nespokojná na jednej strane. Občas sa to zlepší a občas je to taký istý jed ako na tom prvom. Chorí nie sme. Pred 3 týždňami sme prekonali nádchu, ale vtedy ešte papkala pekne.
Priebeh je asi takýto:
Priložím si ju, začne pekne papkať a keď sa to roztečie, pustí sa prsníka a začne plakať. Hneď na to sa znova prisaje...asi na 20 sekúnd, potom sa znova pustí a plače asi 20sekúnd a zase sa prisaje...podotýkam, že sama. Nikdy jej prsko do úst nedávam na silu. A tak dokola. Lenže ona sa nepustí normálne, ona mi strašne naťahuje bradavku. Večer ma už dosť bolia, ale to tu riešiť nechcem, pretože v noci sa to zregeneruje...nevadí mi to a určite to nebude dôvod prestať dojčiť.

aluka17
17. nov 2011

ahojte, keby ste videli ako jeme my 😀 😀 ...v pôrodnici sa neprisala na iný ako na pravý prsník, potom som ju naučila i na ľavý, ťažko, ale naučila...v druhom mesiaci sme prekonali zápal pravého prsníka a tam to celé začalo...keďže malá je vnímavá, zvedavá a strašne živá baba, skončili sme s kojením na pravom prsníku, resp. ja ju prikladám, no ona sa díva dookola, na luster, na ten samozrejme kričí, smeje sa na ňom a radšej si dá pršteky do pusinky akoby sa mala prisať...tak ju preložím lebo ona to dokáže robiť i 15min. vkuse. z ľavého pije krásne, prisaje sa na prvýkrát sa papá. myslela som si, že je to polohou, no nie je, lebo máme rovnakú polohu pri oboch. kojíme cez klobúčiky od narodenia a i prikrmujeme z fľaše, tak som jej odstriekavala, no moje mliečko z fľaše nechce, vypľúva ho zatiaľ čo UM vypije. jedna známa mi povedala, že je to tým, že niektoré deti preferujú práve ľavý prsník kvôli pokoju aký cítia tlkot srdca matky. Neviem čo je na tom pravdy, no u nás proste pravý prsník neexistuje... 😒 🙂 ..naučili sme sa i tak kojiť.

strapco13
17. nov 2011

@mamabiba ta nadcha..je mozno dovod strajku..bud jej ostal upchaty nostek a teda to neudycha a preto sa odpaja..daj nosne kvapky proti opuchu pred dojcenim /kukni do mojho fotobkogu na clanky/ ..ale je mozne ze jejostala po nadche upchata eustachova trubica /prepojenie medzi nosom a uchom/ a v usku je podlak ktory sa pri sani este zhorsi a poreto ten plac..postup ako pomoct mam v clankoch
dobre jej pozri du pusinky..ci nejdu zubky, ci nema aftu alebo inu boliestku

mamabiba
18. nov 2011

@strapco13 čo sa týka toho nošteka je OK, v noci papká pekne, a bolo by možné aby u 3 mesačného babatka išli zuby? ináč...znova pekne ďakujem za rady 🙂 🙂 , určite si články prečítam. Budem musieť postupne na to prísť, prečo je taká nekľudná cez deň pri tom dojčení.

strapco13
18. nov 2011

@mamabiba mozu ist zubky..su deti ktore sa narodia uz so zubkom
neklud..moze nyt aj reflux, prdiky
bolo by dobre skontaktovat sa s laktacnou nech posudi dojcenie a uzdicku podjazykovu /ale to by sa hnevala pri dojceni asi od zaciatku
pokial v noci papa pekne bez strajkovania..skus ak je to mozne kojit v co najtichsej miestnosti, v pritmi..je mozne ze kedze velmi zacina vnimat tak ju vsetko zaujima a nevie sa na dojcenie sustredit
ja som sa synovi pravidelne vyhrazala, ze sa pojdeme kojit do skrine 😀 😀 😀

dm1
18. nov 2011

@aluka17 nas pil viac ako 2 roky zase vylucne len z praveho 🙂

mamabiba
20. nov 2011

@strapco13 Ďakujem za rady...tak v tom máš pravdu. Furt otáča hlavičku, len aby jej pri dojčení nič neušlo. My to skúsime na záchode 😀 😀