Odmietanie jedného prsníka

zuzana1917
19. jan 2014

Ahoj mame taky Problem mam 6 tyzd. babatko a uz skoro 2 tyzd odmieta jeden prsnik a hneva sa pri kojeni, z jednej strany je celkom normalne aj ked sa tiez par krat odtiahne a hneva ale potom sa znovu prisaje ale druha strana prava je horor, zoberie prsnik do ust potiahne 2- 3 sekundy pusti a hneva sa a takto je to dookola, niekedy sa mi zda ze sa nevie dobre prisat, ale nerozumiem preco lebo na zaciatku pila normalne z oboch stran, najnovsie sme skusali aj cez klobucik ale nepomohlo to velmi. Viete mi povedat co to moze byt a poradit aby pilo aj z pravej strany. Dakujem

siska53
19. jan 2014

@zuzana1917 aj moja mala niekolkomesacne obdobie odmietania jedneho prsnika -slabsi tok a to jej vadilo. Ked som,jej ho dala,pomahala som,jej stlacanim prsnika,ale ked uz nechcela,dala som,jej druhy. Ale nasla som,fintu,kedze menej priberala a tazko ju bolo v noci zobudit,tak som,jej ho strcila vtedy a ona sa chytila a tahala i z neho. Neskor,ked zacali asi rovnomernu produkciu,to uz mala asi 4-5 mesiacov,tak uz si ich striedala rovnomernejsie,aale stale az doteraz -21m,ma,radsej ten jeden.
a su maminy,ktore dojcia len,z jedneho prsnika a babatku to postacuje.
pripadne,ked som mala menej mlieka v tom,horsom,tak som skusala odsavat tak,ze babo na jednom,odsavacka na druhom.
a to odsate si mozes odlozit do mrazaka na "horsie" casy,alebo na zarabanie kasi v neskorsom,obdobi.
tolko moja skusenost a navrh na riesenie.

doory
19. jan 2014

@zuzana1917 Môže to byť preto, lebo ti z neho tečie mliečko inak, ťažšie. Ja som to tak mala pri dvoch deťoch. Z jedného prsníka mi ide mliečko krásne hladko,veľa a takmer samé tečie, že len prehlta a pri druhom musia ťahať a aj tak iba kvapka. Dvom deťom to vadila zhruba v tom 5-6týždni sa mi odstavili a kojili sme sa len z jedneho prsnika. Tretie dieta prijima aj ten ľavý, je trpezlivejšie,ale na najedenie potrebuje pravý. Ty to máš asi naopak. Ešte skús priložiť malú štýlom ako keby si ju dávala na ten ľavý,ale v tej istej polohe is ho dáš na pravý-čiže drobčiatko budeš mať akoby pod pazuchou(nožky a bruško). Je to taký trik. Treba skúšať viac polôh, prípadne zavolať nejakej laktačnej poradkyni. Mne všetky radili kojiť najskor z toho,čo odmieta,keď je hladné..ale oni rýchlo znervóznejú pokiaľ sú to papkači a aj keď to budeš robiť, môžete nakoniec skončit len na jednom ako ja.. ale to nieje nič zlé. Ja som tak kojila dve deti vyše roka 😉 nuž a takto na začiatku prikladať tak často ako sa len dá.. možno by aj to stačilo..keby si na ten pravý(myslím,že je slabší) prikladala častejšie a tým sa roztahá..možno je to len v tom. Skúšaj skúšaj neboj sa a hlavne sa netráp, bábo to vycíti. Bude to dobré. Držím palce!! ak by si chcela, kludne mi aj napíš do IP 😉

betka011
19. jan 2014

môj malý má 2 mesiace a od narodenia odmietal jeden prsník kôli vpáčenej bradavke
takže som kojila asi 3 týždne len z jedného a druhý ustavične odsávala ..... až ma to prestalo baviť a siahla som po klobúčikoch a bola som najšťastnejší človek na svete keď konečne začal piť aj z neho
keďže som mala ale bradavku na prsníku z ktorého pil od začiatku dosť poškodenú (kojila som dosť často aj každú pol hodinu) použila som klobúčik aj na ten
teraz mám tiež problém s tým, že z prsníka z ktorého som kojila od začiatku mi ide mliečko strašne silno - vidím aj keď odsávam a malému to začalo prekážať - tiež pije, hnevá sa, kope, klobúčik mi padá, mliečko mu strieka do tváričky.... takže mu musím dať druhý prsník lebo by sa inak hádam ani nenajedol... a najhoršie že bez klobúčikov mi už piť nechce, chvíľu pococá, ale potom sa mu to nezdá a začne sa hnevať.... inak prisatý je pekne aj bez klobúčika, len už si na ne asi moc zvykol.
moja rada..... radšej zavolaj laktačnú ako klobúčiky, pretože aká som bola na začiatku za ne vďačná tak ich teraz nenávidim...

bambina78
3. feb 2014

ja mam tiez ten isty problem, malicky mi zase odmieta lavy prsnik,vie sa najest len z praveho.. Ma 5mesiacov a je to veru poriadny 9kilovy papkac. My sa uz aj dokrmujeme, nestacilo mu moje mlieko, narodil sa velky vyse 4,5kg.Stale ho aj kojim,ale trapi ma, ze tu jednu stranu prakticky vobec nechce. Mozem na jednej strane stratit aj navzdy mlieko a pritom kojit z druhej strany?... mimochodom takyto problem som mala aj s prvymi detmi, ale tie boli v jedeni trpezlivejsie, nevyvadzali ako tento,cize som mlieko nestratila, no teraz mam pocit,ze nemam v tom jednom nic.. Dakujem za rady 🙂