Odmietanie mlieka 15 mesačnou dcérou

luckas8
26. jan 2008

Ahojte!prosím vás mamičky,ktoré máte skúsenosti s tým,že vám detičky odmietajú mliečko, poraďte mi!
Mám 15.mes.dcéru Ninku, a tá mi začala odmietať umelé mlieko,keď vidí flašu,už mrnčí a napne ju ešte nemá ani dudel v puse.Neviem či sa jej sprotivilo,lebo v noci mi grckala,od vtedy vypila ešte raz flašu mlieka a dosť,skúšala som aj normálne polotučné a urobiť kakaoko,dať jej kaše,ale ani za ten svet mi nechce žiadne na večer,tak ju napína že až,len z krupice trošku zjedla.Vôbec neviem,čo s ňou mám robiť!ďakujem

lucia1205
19. aug 2011

@deina79 ahoj. ja som tiež v 13 mesiacov prestala kojiť a myslela som si, že to bude ťažké lebo ako si písala v noci len cicku a cicku a my sme sa aj cez deň hocikedy... Ale som si ich proste zaviazala a stále keď chcela som ukazovala, že nemám. videla, že nieje tak to pochopila 🙂 Ked som si previazávala tak jej len tak očká svietili, ale po pár dňoch pochopila, že s toho asi nič nebude 🙂

tamoulik
19. aug 2011

@lucia1205 Ved aj UM su vyrabane z kravskeho mlieka...ja by som na tvojom mieste len namiesto polotucneho davala plnotucne.

sshiva
19. aug 2011

@ani_sama_neviem niekedy pomože zmeniť značku umelého mlieka, poznám maminky ktoré mali rovnaký problém a keď prešli na inú značku, všetko bolo ok 😉 Aj prcek može mať svoje "chute" 🙂

beton
23. aug 2011

@ani_sama_neviem pokial nie ste alergici, tak KM je v pohode, ved UM je tiez len KM s krajsou krabicou, vyssou cenou a spustou reklamy. urcite plnotucne. ak si proti KM, tak vyskusaj jogurty a acidofilne. to detom zvycajne velmi chuti.

moli24
6. dec 2012

ahojte poradite moja mala bude mat 9 mesiacov a odmieta mi papat mliecko vsetko ostatne zie ale ked zbada mlieko konec hnev plaaac..... papame bebu skusali sme aj nutrilon a nic poradite dakujeeeem ☹

79marry
4. jan 2013

@moli24 Ahoj ! No ako Vám to ide s papaním mliečka a mliečnych výrobkov? Moja malá mi pred 3 dňami začala odmietať jesť, len čaj a suchý chlebík, dnes už poobede papala pekne, ale mlieko a mliečne veci nič a pritom to tak milovala. Chorí nie sme, jedine že by išli horné zúbky. Som z toho na nervy. Už keď zbadá fľašku spustí rev a nedostanem do nej ani kvapku. Od narodenia nepatrí medzi jedákov, je drobnejšia, ale veľmi rada behá a je stále v pohybe. Doktorka to stále komentuje, že nie je podľa jej tabuľky, no mi sme mali najnižšiu hmotnosť len 2700g a podľa iných tabuliek, čo som našla priberá presne v ich krivke. Len mňa vie tá doktorka tak vystrašiť, že aj teraz keď mi malá nebude priberať, lebo zelenina a ovocie a chudé mäsko nepatria medzi kalorické bomby, bude jej chcieť robiť zase nejaké testy.

moli24
4. jan 2013

ahoj noo unas je to tak ze mliecko nepapaame nechce stale pcac hnev krik co i len zbada mliecko ale papa mi jogutiki a mliecneveci, ale nasla som nemliecke kase tak ich zarobym s mlieckom a to spapa,tak neviem ze ci to nerobenka flasa ze nechce mliecko ale skusala som aj ine a nic cisto mliecko mi nezie. mi uz mame horne zubky uz 3, a da sa pozriet ta tabulka co si pisala aj na internete ak ano tak de dakujem zuzu, a neboj sa hadam nebudu malu otravovat s testami ale ked budu potrebne, a doktor strasi aj mna teraz ideme na kontrolu tak som zvedava

moli24
4. jan 2013

79marry ahoj noo unas je to tak ze mliecko nepapaame nechce stale pcac hnev krik co i len zbada mliecko ale papa mi jogutiki a mliecneveci, ale nasla som nemliecke kase tak ich zarobym s mlieckom a to spapa,tak neviem ze ci to nerobenka flasa ze nechce mliecko ale skusala som aj ine a nic cisto mliecko mi nezie. mi uz mame horne zubky uz 3, a da sa pozriet ta tabulka co si pisala aj na internete ak ano tak de dakujem zuzu, a neboj sa hadam nebudu malu otravovat s testami ale ked budu potrebne, a doktor strasi aj mna teraz ideme na kontrolu tak som zvedava
@moli24

jezulicka
7. jan 2013

ahojte holky,chci se zeptat malá má 18měsíců a ze dne na den mi přestala jíst sunar,a mléčné výrobky..jak ji to dám tak se začne nadavovat?nevítečím by to mohlo být?a co mám dělat?co ji mám dávat jíst??děkuji za odpovědi...

79marry
19. mar 2013

@moli24 Ahoj, ja som sa trochu pozabudla 😀 , tú tabuľku mám z prospektu od Nestlé z pôrodnice, je tam tabuľka s výškou a váhou rozdelená pre dievčatká a chlapčekov a každé ešte do 3 skupín : dolná hranica, priemerná a horná. Našťastie patríme medzi najnižšiu a priemernú hranicu, tak sa už nestresujem. Našla som ju https://www.dojcenskavyziva.sk/sk-SK/Starostliv...

79marry
19. mar 2013

Mne malinká začala asi po 2 týždňoch opäť papať aj mliečko. Avšak stalo sa nám to aj 2. krát asi pred mesiacom, zrazu zase nechcela mliečko ani nič mliečne, po 2 dňoch chcela jesť len vývar a na 5 deň dostala v noci horúčky, nechcela už ani piť, tak som jej nevedela dať ani čaj s panadolom, až nadránom mi trošku odpila. No ráno dostala hnačky a do 3tej poobede ju prehnalo asi 6krát, nič nejedla nič nepila. Rýchlo som letela do lekárne kúpiť rehydratačný roztok a niečo na zastavenie hnačky, nech mi neskolabuje a neskončíme v nemocnici, čo moja svokra komentovala, že nech ju len nepchám liekmi. Kupodivu tie hnusné kvapky vypila bez čaju, v čaji ani za svet. Navarila som jej vývar a čistú vodičku. Keď jej to chutilo a pomáhalo, tak ho jedla 5 x denne. Dostala aj Tyčinky, nech chce piť, zabralo. Síce sme sa trápili skoro 2 týždne, ale nepotrebovali sme nijaké antibiotiká. Kvapky brala asi 4 dni. Svokra mi samozrejme v ničom nepomohla, nezavarovala, zazerala, že zase varím vývar. Malá sa jej odvďačila tým,že s ňou už vôbec nechce byť sama 🙂 . A ja som sa naučila počúvať viac moje dieťa, čo mi naznačuje odmietaním a opäť pijeme aj mliečko 😀 , ale vývar si pýta stále aspoň 2x denne.

79marry
19. mar 2013

@jezulicka Ahoj a nemali ste črevnú virózu ako my? Vtedy deti netreba nútiť papať mliečne veci, lebo im to všetko v žalúdku a v črievkach kysne, treba im dať, to si zažiadajú. Niekedy je to polievočka, inokedy suchý rožtek... Mliečko odmietajú aj keď na nich niečo lezie, teplota, chrípka... alebo chce niečo vyliezť - zúbky.. A niekedy sa toho jednoducho prejedli a chcú niečo iné, potrebujú pauzu. Alebo ako hovorí moja kamarátka detská zdravotná sestrička jednoducho už nechcú. Ona svojim deťom potom varila mliečne polievky, alebo kaše... No my sme zmenili aj mliečko, pretože ako sme prešli z Beby Pro 2 na 3ku, je tam niečo iné a malej to nechutí, Nutrilon nás zapeká, Hami je nechutne sladké, tak sme na Francúzskom mliečku. Samozrejme pije ho len večer pred spaním, niekedy v noci a ráno ( no vypije maximálne 100ml naraz), nie je veľký jedák, cez deň aspoň 1 jogurt a niekedy kaša - tá ju zapečie, nepreháňame. Teraz má obdobie, že nechce ani rožtek ani chlebík - tiež sa prejedla 😉
No dúfam, že si prišla na to, čo jej bolo, hlavne nech sme všetci zdraví! Držte sa !