Odmietanie mlieka 15 mesačnou dcérou

luckas8
26. jan 2008

Ahojte!prosím vás mamičky,ktoré máte skúsenosti s tým,že vám detičky odmietajú mliečko, poraďte mi!
Mám 15.mes.dcéru Ninku, a tá mi začala odmietať umelé mlieko,keď vidí flašu,už mrnčí a napne ju ešte nemá ani dudel v puse.Neviem či sa jej sprotivilo,lebo v noci mi grckala,od vtedy vypila ešte raz flašu mlieka a dosť,skúšala som aj normálne polotučné a urobiť kakaoko,dať jej kaše,ale ani za ten svet mi nechce žiadne na večer,tak ju napína že až,len z krupice trošku zjedla.Vôbec neviem,čo s ňou mám robiť!ďakujem

lulu723
18. aug 2009

jaja presne takyto problem som mala aj ja z malou.odmietala mi mlieko a dokonca uz ani jogurty nechce papavat tak jej to uz ani nedavam.zacala strajkovat okolo 6 mesiaca,ale to som pripisovala prvym zubkom.potom pila mlieko uz len v noci a nakoniec ked mala 8 mesiacov tak ho ani do pusi nechcela,lebo ked videla bielu flasku hned otacala hlavicku.tak som jej zacala davat pocas spanku caj.a doteraz ho aj ma.ona uz vsetko papava aj mliecne polievky a kuracia jej chuti najviac.dokonca mi uz nechcela papat ani tie mliecne kasse a ani krupicovu kassu ked som jej spravila.bola som na nervy a nestastna,lebo vsetky deti v jej veku pekne papalimliecne vyrobky.ale zlom nastal ked sme boli na chate tam boli 2 rocne dievcatka Erikine kamosky a jak Erika videla,ze na noc a rano pekne papaju mliecko odrazu aj ona chcela.a teraz sa tesim z toho,ze mi denne vypije aj okolo 500 ml mlieka.treba mat len trpezlivost 🙂

martas123
18. aug 2009

naše malá nám přestala pít mléko, jakmile jsem odbourala kojení 😝 a to bylo ve 14-ti měs. takže každé ráno sní 1 activii a to je tak asi z mléčných výrobků vše ☹ no a někdy jí ještě dám odpo bobíka nebo lipánka

jaja257
18. aug 2009

Babulky, dakujem aj za povzbudenie aj za rady. Mala dnes vypila az 25 ml mlieka ☹ a zjedla asi 280 ml kase a to je vsetko, co sa tyka mliecnych vyrobkov. Ale masko a zeleninu okolo 250 a ovocie 60 g. A samozrejme ked som jedla jogurt tak sa az za mnou hadzala ze aj ona, tak len kusok na spicku lyzicky ale kebyze jej to dovolim, tak zje aj cely, oblizovala sa ako maca, ja jem len biely jogurt activiu, tak preto som jej dovolila oblizat. Inac uz som si dness aj porevala ako male decko, ze co s nou mam robit. ☹ ☹

iloha
19. aug 2009

jsme na tom stejně, mléko cca od 14 měsíců vůbec, jen jogurty a to už poslední dobou jen danette puding a matty, občas eidam a dnes prvně si kousla 2x do chleba se sýrem. Mléko, kakao, koktejl do ní prostě nedostanu ani když spí.....jen zrmzlinu 😀

tomasek06
19. aug 2009

Já myslím,že to není takový problém. Oni si to vynahradí jinde. Vápník je všude a třeba vám začnou opět mlíko pít, jen si dávají pauzu. Já mám opačný problém. Můj malý bude mít už tři roky a chce kakao 3x denně jako mimino. Už jsem z něho na nervy. A k tomu sní 2 jogurty denně.

denisocka
20. aug 2009

ak mne včera takmer po 3týž.konečne vypil večer mlieko,uvidime dnes

jaja257
20. aug 2009

mne dnes do obeda vypila 230 ml a odvtedy ani glg, kriici ze gl gl gl ale to chce len vodu

akejka
20. aug 2009

ahojte,
dnes sme boli u pediatričky v poradni - malá má 15 mes. Písala som tu o tom, že absolútne už mesiac odmieta mlieko, kaše, spapá len jogurty, niekedy 2 denne, niekedy pár lyžičiek + tvrdý syr...

A pediatrička mi povedala, že to vôbec nevadí...nemusí piť po roku mlieko vôbec. Že ju ani nemám nútiť. Po roku že nie je žiadny limit mliečnych výrobkov a že bohate stačia aj 2 jogurty denne.
Mám takú mladú pediatričku v mojom veku s 2 malými deťmi...a sama to zažila, keď jej syn odmietal po roku mlieko úplne 😵

denisočka, posielam ti ten recept na tvarohové guľky 😉 :
500g tvarohu, 2 vajcia, 70g krupice, 70 g hrubej múky (nemusíš dodržať tie pomery, ani druh múky...môžeš dať odoka), štipka soli
Všetko spolu zmiešať, vyformovať guľky a vložiť do vriacej vody na 8 min. Poleješ maslom a posypeš strúhankou, alebo grankom...atď

atrami
20. aug 2009

Dieťa po roku má mať približne 500 ml mlieka. Smotanový jogurt sa ráta ako dvojnásobok 125 g = 250 ml mlieka, robila som rozne prívarky, pudingy. Samotné mlieko vypil len v spánku.

hruskaskiku
21. aug 2009

Dcéru som odstavila v 18. mes. a tiež odvtedy UM odmieta, kravské zje v ovsenej kaši, al. v mliečnej ryže. Mala som aj depresiu, že som mohla ešte kojiť. Dcéra sa dosť vytiahla, ale rozhodne nepatrí medzi baculky. Ale poviem Vám naučila sa piť CMAR probiotický nápoj od Agrospol. Kysuce má príchuť brusnicovú.Večer si cucká, keď čítame knižky. Na obale nie sú uvedené umelé prísady, ale chystám sa napísať výrobcovi, či pridávajú aj umelé prísady. Ak poznáte podobný kyslomliečny výrobok bez zbytočných chem. prísad dajte vedieť. Ďakujem.

akejka
24. aug 2009

ahojte, prikladám aj názor ďalšej pediatričky - z poradne Mama a ja, že po roku dieťa mlieko nepotrebuje, ani mliečne výrobky, ak má vyvýženú stravu:

Citujem:

Dobrý deň!
Mám 13-mesačnú dcéru, ktorú som práve začala odstavovať od dojčenia, je to ťažké, ale zatiaľ to zvládame. Môj problém je v tom, že neviem akú inú náhradu mlieka jej mám dať. Normálne mlieko piť nechce, ani karamelové, len sa rozzúri. Bojím sa, že ak skúsim nejaké pokračovacie mlieko, tak ho piť nebude a sú to len vyhodené peniaze, lebo už sme to skúšali, keď mala 3 mesiace a nechcela. Jednoducho nechce piť mlieko z flaše, ale zo mňa. Myslím si, že dieťa potrebuje piť mlieko, tak prosím o radu. Dá sa nejako docieliť zmena?

Odpovedá MUDr. Marta Špániková
Faktom je, ze su deti, ktore mlieko nepiju. Nie je potrebne ich do neho nutit. Ak ma plnohodnotnu stravu, dostatok masa, strukovin, ovocia zeleniny, cerealne vyrobky event. aj vhodne mliecne vyrobky, tak mlieko napotrebuje.

akejka
24. aug 2009

a ešte 1 odpoveď:

Dobrý den! Môj synček bude mat v septembri 2 roky, doteraz som ho dojčila. Kvoli dalšiemu tehotenstvu som musela prestat, no odmieta mi piť akekoľvek mlieko, vidi bielu farbu, tak je to ba a flaše sa nedotkne. Mam ho dalej nutit, alebo ako na neho. Každy den zje smotanový jogurt a puding. Maslo a syry podla nálady, ma obdobia, ked ich je vela a potom sekne a nechce ani maslo ani syr. Koľko by mal vypit alebo zjest mliečnych výrobkoch v tomto veku? Dakujem.

Odpovedá MUDr. Marta Špániková Ak má inak plnohodnotnú stravu, teda ovocie, zeleninu, mäso, cestoviny, vajcia, tak mlieko nie je nutná súčasť výživy. Dokonca ho často odmietajú deti, u ktorých sa neskôr dokáže aj alergia na mlieko. Dieťa netreba do ničoho nútiť!

akejka
24. aug 2009

čiže mamičky, ktoré ste na tom podobne ako ja - že vaše deti po roku odmietajú mlieko, nerobte si z toho ťažkú hlavu !
Vyššie uvedený názor má aj moja pediatrička - čiže dieťa po roku mlieko vôbec piť nemusí, dokonca sa nesmie nútiť piť mlieko... 😉
A po roku nie je stanovený ani žiadny limit na mliečne výrobky, koľko spapá, toľko spapá...je to v poriadku, ak je strava vyvážená...

Moja takmer 16 mesačná dcéra mlieko už mesiac nepije vôbec, nepapá ani kaše, len denne spapá 1-2 jogurty (pribináčky), tvrdý syr a raz za týždeň nejakú mliečnu polievku, zemiakovú kašu a pod.
Denne spapá dostatok cereálií, miluje ovocie - maliny, melón, broskyne,...mäso s ryžou, kuraciu alebo hovädziu polievku s cestovinou,...atď. Čiže my máme vyváženú stravu určite 😉

luciaj
24. aug 2009

moja dcera bola dojcena 22 mes. a pocas tohto obdobia odmietala mlieko uuuuplne. ked zacitila vo flasi mlieko, hned ju odhodia. z poharika vypila max 2-3 glgy. ale papali sme jogurty, syry, maslo, varila som mliecne-smotanove omacky a polievky. a vcera, neviem preco, sa konecne chytila a pred spanim vypila flasu mliecka, som nechapala. a dnes rano po ceste do skolky tiez. pripisujem to tomu, ze potrbovala zabudnut na chut MM a az potom jej zacalo chutit mliecko. davam plnotucne kravske ale studene, resp vlazne. teple nepije, to ju napina.

takze skuste dat detickam cas, aby si zvykli na novu chut, stale ponukat a ponukat (staci obden, 2-3 krat do tyzdna, aby sa to deticakam nesprotivilo) a odporucam kravske nie UM, lebo deti zvyknute na MM citia v UM to umele (mne osobne ziadne UM nechuti, prave naopak).

katrinaaa
24. aug 2009

Ahoj já mám dceru rok a půl a přesně od roku jsem do ní nedostala ani deci mléka jakéhokoli ani kakao ani krupici jogurty mi taky nejí jen bílou sladkou aktivii pribináčka apd.tak se snažím jí mléko nahrazovat aspon sýrem ten jí chutná v jakémkoli stavu i s obalem 🙂

saska.t
24. aug 2009

akejka mam otazku to mala zje polievku a potom aj druhe??? mam totiz 13 mes dceru a keby som jej dala polievku druhe uz nezje takze zatial papame len to druhe 😅 a vobec netusim kedy tu polievku zaradit do jedalnicka 😅
inak mala este pije mlieko rano a vecer po 200 ml takze tento problem nemam 😉

akejka
24. aug 2009

saska, niekedy mi malá zje polievku aj pár lyžíc druhého hneď za tým. Alebo tak hodinku po polievke spapá druhé, niekedy jej druhé, alebo polievku dám na večeru...podľa toho ako papá cez obed 😉

saska.t
24. aug 2009

aha, no my papame este na veceru pred spanim mlieko takze to zatial necham tak, zatial jej to tak vyhovuje 😀
ked prestane pit mlieko zaradim polievku...

lencul559
28. aug 2009

Môj malý tiež nechcel mlieko od tej doby , čo som ho prestala kojiť. Doktor povedal, že ho nemám nútiť.Že to má aj v inej strave. Teraz občas vypýta kakao - vraví tomu kávička 🙂 Možno stačia jogurty a tvarohové krémy. Ale môj nechcel ani to. Tak neviem. 😒

deina
17. sep 2009

Myslite, ze tie deti maju nejaky skryty dovod, ked nechcu mlieko? Ze im napr nerobi dobre, zatazuje imunitu a tak podobne? Mne maly mlieko nechce takmer vobec, uz som skusila aj zmenit UM, nechce - mame Nutrilon, skusala som Sunar, vypil ho este menej ako Nutrilonu. Ale jogurty ma velmi rad, skoda, ze acidko nechce - ale zatial som skusala len bez prichute. V jedle je ale dost priebercivy, z ovocia jedava najma jablko, hrusky, banany, zo zeleniny skoro vsetko (ale surovu len mrkvu, ostatnu radsej trosku uvarenu), az teraz mi zacal jest trosku strukoviny, doteraz ich odmietal, miluje ryzu, cestoviny... z masa vela nezje, viac menej len kuracie a morcacie, ale chuti mu aj telacie alebo hovadzie v polievke, bravcove nie. Je to dost pestra strava, co myslite?

macka01
13. okt 2009

určite je pesrtá,menší syn je závislý od mlieka,starší od 3 mesiacov nepije vôbec,jogurty vôbec ani puding.Zakysanku aktiviu a biely jogurt má rád ale tiež nie každý deň.Davam mlieko do polievok,omáčok tak ma to vôbec netrápi.Jednoducho mu to mlieko nechutí.

lllll7899
13. okt 2009

Caute, nevedela by mi niektora z vas poradit.Mam za dva dni 4.m chlapceka a pred dvoma tyzdnami bol chory sopliky, mierne zvisena teplota ... Od vtedy absolutne odmieta mlieko, vypije iba v spanku. Ma nutrilon ar koli refluxu. Samozrejme som skusila aj ine znacky a nic. Dnes som bola u detskej a ona len mavla rukou, ze to deti robia a poslala ma prec. Ze nech skusam dalej a za mesiac uvidime. A ja som cela zufala co ten mesiac. Neviem. Moye to byt zo zubkov? Stale si pcha rucicky do pusi a vsetko kuse strasne zurivo ako maly psik. Poradtre prosim

dididi30
13. okt 2009

lll vydrzat, nic ine neostava, aj to,ze ti aspon v spanku vypije co to, je super 😉 moja dcera mala tiez ar nutrlon, reflux, nechcela ani v spanku mlieko, do teraz ho nechce...
no a o chvilu budu prikmy takze sa to da nahradit...
su deti, ktore nepiju mlieko a su zdrave....ani moje deti niesu na mlieko..

lusy011
15. okt 2009

Ahojte, ja som tu nová...a mám podobný problem ako vy..moja malá dcerka, ktorá len pred týždnom dovršila 4 mesiace mi už asi mesiac absolutne odmieta mliečko.Pije umele mliečko..a vystriedali sme rozne druhy-dokonca aj kravske no bezvýsledne!!!! Nikdy nebola velký papkáč ale ako tak papala..no postupne pila to mliečko menej a menej a posledne mi ho pila len a naozaj len v spánku..ale posledný týžden ako je vačšia prestáva mi spinkat a tým padom už ani nepapá..dokážem do nej dostat možno 3-4 krát mlieko po 120ml maximálne.No dneska mi za celý den vypila moýno 300 ml...ja som už zufala..naozaj.....a čajik mi pritim celkom pekne papala..no boli sme v nemocnici(koli papaniu-samozrejme na nič neprišli( a od kedy sme sa vrátili ani toho čajika nevypije vela-skoro nič.Mal má 6000g....no vlastne pred týždnom mala a to ako tak pila.takže teraz neviem či neschudla:( 😢 😢 😢 ...no každopádne by mala toho mliečka vypit minimlne 1000ml denne a moja vypije tak maximum 300...bože!!!! Viem že by som nemal nervačit a sa frustrovat ale ja som už fakt zufala. Viacere tu pišete že ste mali podobnz problem..ale ako ste ho riešili???? Čo možem dat mojej malej namiesto mliečka..ved má ešte len 4 mesiace.....a taketo detičky maju pit iba mliečko.

lllll7899
16. okt 2009

LUSY011
cau, tak ja ti neporadim. My sme boli vcera na Kramaroch, brali malemu krv, stolicu. Zatial mi nic neporadili, ze podla vysledkov sa uvidi.Mne maly vypije 200 ml ale iba v spanku. Ked je hore a dam mu flau strasne place. Skusali sme aj dve hodiny nevypil to ani za svet. Potom zaspal a vypil vsetko. Tvoja mala robi tiez takyto cirkus? Vypije aspom nieco ked nespi? Moj maly caj a vodu bez problemov na hektolitre, ale mieko za svet. Pediatricka mi povedala, ze toto je taky vek. Oni zacinaju spekulovat. A aky jej davas caj? Skus dat malej prevarenu dojcensku vodu namiesto caju. Cakam na tvoju odpoved. Dik PAPA

PS: Odkial si ? Skus ist s malou na kramare, tam su super.

karelka
19. okt 2009

ahoj aj my sme mali tento problem a napriek alergii na rady starsich a skusenejsich,som skusila a zabralo,ja som mu do mlieka pridala trochu uvarenej melty,zmenilo mu to chut a bolo,a potom v nejakom 5tom som obcas pridala banan,len tak aby to trochu malo inu chut.medzi nami ja by som to tiez nepila,to ma hroznu chut 😀

marus313
20. okt 2009

ahojte som tu nova,mam 9mesacnu dcerku a chcela by som ju naucin na nutrilon lebo sa stale kojime a v noci sme kazde dve hodinky hore na kojenie a to jej mozem dat vecer aj kasu a aj tak sa budi ale skusala som jej dat nutrilon ale ho nechce ako ju mam nanho naucit

helena001
20. okt 2009

Ja som mala ten isty problem, ze pri kojeni som chcela skusat umeleka mlieka. Skusila som 3 a ani jedno nechcel. Jedna moznost je pokusit sa do neho zamixovat ovocie, ktore dietatu chuti a druha-jednoducho nedavat. Mliecna davka sa moze davat vo forme tvarohu, jogurtu a acidka, pripadne zamiesat do hotovych jedal a do omacok. Lekarka mi povedala, ze len vynimocne kojene dieta prejde na umele, ze sa s tym netreba trapit. Tak sa netrrapim a pouzivam hlavne pohankovy napoj, potom ovseny a ryzovy do musli na ranajky.

tynushqa
17. nov 2009

Ahojte,
mam asi podobny problem ako ostatne maminky ako pozeram. Mala mi nechce pit mliecko, uz pijeme od priblizne 10 mesiaca UM. Mozno 2x mi vypila po 200 inak mi vypije rano a vecer iba 100 -150 ml. Uz som skusala aj rozne prichute po roku, ale vobec sa na to nechytila....

dharma148
19. nov 2009

ahojte chcem napisat vsetkym ktorym nechcu pit deticky mliecko.Aj my sme s tym mali problem ,od 9 mesiaca sme mu ho museli zahustovat ryzovou kasou,alebo granulovym piskotom ,lebo nam spapkal len lyzickou.Vydrzali sme s tym do roka.Kupujeme dalej mliecko od mio od 1 roka,ale s flasky to je tazke,rano nam vypije asi 100ml a to mu do toho davame aj piskotky aby to bolo chutne..to co vypije vypije viac asi ani nie,nevadi.Vecer nam spapka len veceru okolo 7 a kym ide spinkat tak prejde cas chodi spat az o 9.30 ale nic ine nam uz nezje.Mlieko to uz vobec nie.Dr.nam povedala ze uz neni take potrebne davat od 1 roka dietatku mlieko aj ked ked vypije je dobre ale nic sa nedeje ,dietatko prechadza na tuhsiu stravu a ak mu davame ovocne jogurtiky s plnotucneho mlieka samozrejme tak mu doplnime to co ma v mliecku aj ked ni uplne ale staci.Emilio ma 14 mesiacov ma alergiu na vajicka a vadia mu niektore potraviny avsak je to zive krasne dietatko