Odmietanie mlieka 15 mesačnou dcérou

luckas8
26. jan 2008

Ahojte!prosím vás mamičky,ktoré máte skúsenosti s tým,že vám detičky odmietajú mliečko, poraďte mi!
Mám 15.mes.dcéru Ninku, a tá mi začala odmietať umelé mlieko,keď vidí flašu,už mrnčí a napne ju ešte nemá ani dudel v puse.Neviem či sa jej sprotivilo,lebo v noci mi grckala,od vtedy vypila ešte raz flašu mlieka a dosť,skúšala som aj normálne polotučné a urobiť kakaoko,dať jej kaše,ale ani za ten svet mi nechce žiadne na večer,tak ju napína že až,len z krupice trošku zjedla.Vôbec neviem,čo s ňou mám robiť!ďakujem

junovka
26. jan 2008

Prese toto robila moja Timeika 😢 Nakoniec jej zistili alergiu na mlieko, ale teraz je to uz lepsie 😉

nitka
26. jan 2008

poriadne prevarit kravske mlieko a vyskusat 😉

other_side
26. jan 2008

ja by som davala plnotucne a nie polotucne, no neviem, vsak ako ty chces 😉 skus jej dat do mliecka kakaove alebo bananove granko, alebo jej daj na noc jogurt ak ju z mlieka napina/ ale neviem ci je to riesenie 😒 alebo kasu skus urobit rano namiesto vecer, mozno jej na noc nerobi dobre, ale fakt neviem, to su take rady ked s tym nemam skusenosti. mozno jej to proste len lezie hore krkom a po case znova zachuti 🙂

junovka
27. jan 2008

nitka, to mas uplne jedno, ci prevarit alebo nie.Ja som stale mlieko prevara a....vid vyssie 😖

nitka
27. jan 2008

junovka ale mozno nema alergiu na mlieko ale z toho umeleho dristu jej uz je na vracanie 😉 skusila by som iba ciste mlieko bez kakaa a pod.pretozi si zvykne na sladke a obycajne tak uz nebude chciet... 😉

andy.a
27. jan 2008

mala som podobný problém so synom,keď mal okolo pol roka...bol na kombinácii MM+ Nutrilon..naprv som skúšala iné značky UM..potom aj KM plnotučné nám dr.povolila..a keď stále odmietal,tak sme začali dávať v 8.-9.mes jogurty..kaše tiež ako tak jedol.. 😉

istý čas som mu dávala Nutrilon v noci,v polospánku ho vypil..

a po 1.roku už mlieko vôbec nevzal do úst..ani kakao,skrátka nič podobné.. ☹

luckas8
autor
28. jan 2008

ahojte!tak včera na obed pekne spala zemiačikový prívarok, a na olovratnt doslova zhltala jogurt,na večeru znova nechcela ani mlieko ani kašu, a dnes ráno si sama vypýtala mlieko a mrnčala akokeby som jej ho vôbec nechcela dať.Tak ja už neviem,či sa jej sprotivilo len na večeru.
A veľmi pekne vám ďakujem za rady. 🙂 😀 😵

andy.a
28. jan 2008

takže to bol len prechodný problém.. 😉
držím palce,aby Ninka už viac neštrajkovala.. 🙂

gabuliik
28. jan 2008

Ahojte. Mne malá nepije mlieko od roka. Vôbec ho nechce,ani teraz. A ani kakao, jogurty zje,ale nie ovocné a syry ....len výnimočne. Krupičnú kašu alebo puding už vôbec nie. Dlhšiu dobu som ju trápila tým, že som ju všelijako klamala,len aby niečo mliečne zjedla,ale zistila som,že to nemá zmysel. Aj tak mi to vždy vygrcala alebo vyplula. Rezignovala som. A malej nič nie je . Je zdravá. 🙂

mirka414
28. jan 2008

ahoj mamicky.aj moja malinka zrazu prestala pit mliecko a to rano a aj vecer vypila pravidelne 220ml.a zrazu stop tak jej davam jogurty a vcera som jej ponukla mliecko rano a vypila hura celu flasku 😵 snad to bolo len take obdobie uvidim.

adetka
29. jan 2008

Mima strajkovala v piti mliecka asi tyzden... najprv odmietala mliecko rano... a neskor aj vecer... ale skusala som dalej... a po tyzdni ho opat zacala pit... 😉 ... treba byt iba trpezlivy...

jaaty
29. feb 2008

Ahojte, naša Hanka začala posledný mesiac odmietať mliečko (z prsníka). Do 6 mesiaca bola výlučne kojená, teraz sa napije mliečka iba ráno, keď sa zobudí - aj to max. 2-4 min ☹ . Prosím, poraďte nejký fígeľ. Mala by papať mliečko 2 krát denne, ale to odmieta. Miesto toho jej dávam mliečne kaše a jogurty, ale mliečko je mliečko!

andy.a
29. feb 2008

jaaty,u nás tiež problém s tým mliekom..aj s malou to začalo/kedysi so synom podobné,vyššie som písala/.. 😖

malá je kojená,ale cez deń odmieta kojenie,ani z fľaše nič nechce /skúšala som odsaté MM a cca 3 značky UM..nič nechcela 😠 / ,výnimočne troška čajíka.. ☹
kojím len v noci ,cca 4-6 x.. 😉

jaaty,a tebe aspoň čaj alebo vodu vypije cez deň,alebo ako je to u vás ?? 😕

maca793
29. feb 2008

mne malá prestala piť UM pred rokom, od tej doby, čo prišla z nemocnice. dávala som jej obyčajné, to vypila ako tak, ale teiž som mala s ňou problémy dostať do nej mlieko. teraz je to už oveľa lepšie, dávam jej obyčajné 3x denne, k tomu zje za deň 4 jogurty, takže vápnika má nadostač. ak dieťa nechce mlieko, tak ho netreba do toho nútiť.

jaaty
4. mar 2008

andy.a,
Hanka prestala piť mlieko úplne ☹ , už tretí deň. Čaj aj vodu pije bez problémov. V noci nekojím, Hanka prespí celú noc, ak sa aj preberie, dám jej cucnúť vodu 2-3 hlty a do minúty spí ďalej - možno jej skúsim dávať mlieko opäť v noci. Možno ju tým oklamem
Cez deň zje 1x mliečnu ovocnú kašu, 1 jogurt a kadý druhý deň jeden mliečny "puding" od nestlé. S týmto problémy nemá. Skúšala som už aj ochotuné mliečko, ale bez úspechu 😠

andy.a
4. mar 2008

Maci,4 jogurty denne ?? 😕 😅 + 3x mlieko ??
no,aby sa tým vápnikom aj nepredávkovala 😕 aj mliečnymi bielkovinami 😕
tak jej tie jogurty chutia ?? 🙂

súhlasím,keď dieťaťu mlieko nechutí,netreba nútiť..le moja dcéra má len vyše 8 mes..keďže v noci sa ešte pár razy kojí,je to v pohode..ale cez deň nechce piť žiadne tekutiny,nielen mlieko,ale ani čaj ako som písala..

a vlastne kvôli tomu nemôžeme ísť teraz na vyšetrenie GER,keďže mi tam nevypije ,čo sa požaduje pred vyšetrením-teda 200 ml mlieka,alebo čaju.. ☹

andy.a
4. mar 2008

jaaty,malá ti pije čajík a vodu z fľaše ?? 😕
my sa ju snažíme naučiť na fľašu už dosť dlho..ale bez úspechu.. ☹

jaaty
4. mar 2008

Andy.a, áno, pije časjík a vodu z fľaše. Tiež jej to však trvalo asi mesiac. Odmietala čokoľvek sa dalo do fľaše - ani materké mlieko. Dávala som jej ho po lyžičkách alebo priamo z pohára. Vtedy si trošku odpila, ale viac bolo na nej ako v nej. Potom sa to odrazu zlomilo a teraz vypije denne 400-500 ml tekutín. Fľašu som je ponúkala stále a keď z nej piť nechcela, odšrobovala som dudel a dala som jej napiť len tak. To sa aj teraz niekedy stane.

danka_ba
12. mar 2008

Ahojte, som tu nová a teší ma že sem píšete ako na naše detičky keď nechcú piť mličko. Moja malá bude mať len 8 mesiacov a prestala piť mliečko. Neviem s čím sa jej to sprotivilo, ale idú nám horné zábky tak asi tým. Lenže problém je v tom, že mi nechce piť ani vodu, ani čaj, ani džús. Tak všetko jedlo čo jej dávam riedim, aby tam mala tekutiny. Neviete niekto ako dať bábetku napíť aj keď to odmieta?

andy.a
12. mar 2008

danka,detto 😒
kojíš malú,či dávaš fľašu s UM ?? 😉

danka_ba
12. mar 2008

davam jej UM 😢 a neviem co s nou teraz. davam jej detsku vyzivu a do toho aspon 30 ml mlieka - to zje. ale ked jej dam viac tak to uz odmieta.

danka_ba
12. mar 2008

rozmyslam ci to skusim ako ty, ze v polospanku. a nebala si sa ze maleho napne a vyvrati to???

andy.a
13. mar 2008

Danka,riskla som to.. 😉
niekedy vypil aj 2x190 za noc.. 😉

danka_ba
13. mar 2008

Andy, ja som to tiež už skúsila a tá malá potvora zacítila mlieko a nič. vôbec to nechcela. ale dudel si dala 😒 ja fakt neviem ako na nu - ako jej to dat.

andy.a
13. mar 2008

Danka,skúšaal si to mlieko jej dať v polospánku cez deń,alebo v noci ?? 😉
možno v noci to pôjde lepšie,držím palce.. 😉

mne malá od rána vypila len cca 20 ml čaju ☹ 😒 😠 😖 a tiež celý deń za ňou chodím s fľašou..kojiť sa nebude cez deń ani za svet,to sa len smeje a kúše ma..ale zaujímavé,že ciká normálne,aspoň sa mi zdá 😕

dúfam,že aspoň v noci pri kojení do nej dostanem čo najviac tekutín 😒 ☹

adetka
14. mar 2008

my uz opat odmietame mliecko... a to uz vyse mesiaca... ani ochutene... ani z poharika.. nic nechce.... akurat jogurtiky... a tak sa jej snazim dat aj dva denne... a obcas jej uvarim kremovu polievocku s mliekom... neexistuje vapnik aj v inej forme? (kvapky)

danka_ba
14. mar 2008

Skusila som jej to dat aj vecer, ked zaspala, ale zacitila mlieko a nic. keby mohla uz jest jogurty tak jej ich dam, ale este sme na to moc malinky. jedine co mi napadlo je, ze jej do kazdeho jedla dam aspon trochu zarobeného mlieka. dokonca jej do jahodovej vyzivi dam dve omerky, co je na 60 ml mlieka.
moze to byt tym ze nám idu zubky?

andy.a
14. mar 2008

adetka,dávaj pudingy,monte,syry,pribináčky atď..hlavne v syroch je dosť vápnika 😉
a kaše mliečne a pod..

andy.a
14. mar 2008

Danka,ja som dávala obom malým jogurty od 8 mes..aj dr.dovolila vzhľadom na odmietanie mlieka.. 😉
a kašu večer nedávaš ?? 😉

inak,boli sme dnes na vyšetr.refluxu ..malá sa chcela po dlhom čase kojiť cez deň..ale nechala som ju od rána hladnú,inak by nechcela piť nič.. 😖
a slabý reflux nám žiaľ,zistili 😒

danka_ba
14. mar 2008

kasu jej davam - chuti jej. niekedy jej ju dam aj dva krat za den, ale taku redsiu. mala bude mat 8 mesiacov tak mozno aj nam povoli lekarka jogurty. chcela som to nejak vyriesit bez nej, ale asi jej budem musiet zavolat 😒