Odmietanie mlieka 15 mesačnou dcérou

luckas8
26. jan 2008

Ahojte!prosím vás mamičky,ktoré máte skúsenosti s tým,že vám detičky odmietajú mliečko, poraďte mi!
Mám 15.mes.dcéru Ninku, a tá mi začala odmietať umelé mlieko,keď vidí flašu,už mrnčí a napne ju ešte nemá ani dudel v puse.Neviem či sa jej sprotivilo,lebo v noci mi grckala,od vtedy vypila ešte raz flašu mlieka a dosť,skúšala som aj normálne polotučné a urobiť kakaoko,dať jej kaše,ale ani za ten svet mi nechce žiadne na večer,tak ju napína že až,len z krupice trošku zjedla.Vôbec neviem,čo s ňou mám robiť!ďakujem

dadka212
25. apr 2008

Ahojte 🙂

no vidím, že nie som sama komu dieťatko odmieta mliečko ☹
Ja som malého odstavila cca pred mesiacom a odvtedy mi iba raz vypil trocha mlieka aj to kravského s grankom a inak nič, cez deň spapá jeden až dva pribináčiky a asi tak 4-5 krát do týždna si dá nejaký ten syr (kidiboo tyčinky alebo aj klasický eidam), sem tam si dá pár lyžičiek mlieka, ale to nie je bohviečo...

Ale dnes ma doktorka úplne dorazila (neordinovala naša ale ju zastupovala) že zhruba ročné dieťa musí vypiť za deň okolo 500-600 ml a normálne mi vynadala, že ho neviem donútiť piť, preto som tu začala hladať nejakú tému a vidím, že to nie je až také tragické ak nechce mlieko...

Dieťa vo veku 1-3 roky by malo prijať 800 mg vápnika.

Stránka ktoré potraviny koľko obsahujú vápnika http://www.nefrologia.sk/clanky/obsah-vapnika-v...

anielik
26. apr 2008

dadka, my sme na tom podobne. Sme bez MM druhy tyzden a mlieko ani vydiet...

nasla som jeden clanok..na tvoje uspokojenie... 😉

www.matko.sk/index.php%3Fmod%3Dpage%26id%3D32+a...>http://66.102.9.104/search?q=cache:GbJYONAdFK0J...

dadka212
28. apr 2008

Anielik nedá sa mi to otvoriť 😕

janka07
10. máj 2008

ahojte baby...poradte mi prosim, maly mi od vcera uplne odmieta mlieko, ani prikrmy nechce, len kasicku.....ani vecer po okupkani nechcel mlieko....ale v kuse place ze je hladny, ale akonahle mu dam mliecko, odmieta ho....nechce ani na flasu, ani z pohara, skusala som aj na lyzicku, nijak....v noci pekne vypil mlieko, aj rano, ale uz na desiatu odmieta.....co mam robit?

dadka212
11. máj 2008

Jani ja ti neporadím...ja do môjho nemôžem dostať mlieko už skoro 2 mesiace a ani kašičku, ledva do neho dostanem 2 pribináčiky 😖

kasis
11. máj 2008

Janka, ja do mojho maleho, dostanem mlieko iba ked spi,inac ani kvapku, vytrhne mi flasu a zahodi. Takze ked ti v noci vypije, skus mu aj cez den pocas spanku dat flasu. Neviem vsak ci sa to moze davat papat v spani, tvoj je este malicky, ale podla mna by sa nic nemalo stat. Ja som rada, ze mi takto vypije mliecko sice len cca 250 ml za cely den, cize 2x po 120 - 130 ml, ked rano nestihnem vstat skor ako Mato, tak mi ho uz nevypije, ako dnes 😖

kako
22. máj 2008

ahojte babky, viete mi niektora poradit?
moj malinky zacal odmietat prsnik, par x si potiahne a zacne plakat, znovu potiahne a plac...
Prave sa mu prerezavaju horne zubky, tak je velmi nepokojny, v noci sa budi s placom. Myslite, ze to moze suviet so zubkami, ze nechce prsnik? Mozu ho tie dasienka tak boliet pri kojeni? Mate niektora taku skusenost.

Doteraz som ho v pohode kojila {aj 2-3x v noci}, ked som mu ponukla cez den tak vzdy chcel, dokonca si aj sam ukazal, ze chce. Som z toho zufala, dufam, ze je to iba prechodne...

kako
22. máj 2008

este som zabudla spomenut, ze ked mu isli spodne zubky, tak sa kojil bez problemov..

dadka212
22. máj 2008

Kako možné to je, aj mne to malý robil stále asi keď mal rok, ale on už zuby mal, ale neviem prečo to robil, on nechcel papať normálne jedlo iba sa kojil takže asi bol hladný tak som ho prestala kojiť...

a neskúšala si niečo od bolesti ďasienok napríklad homeopatiká? alebo niekomu pomáha aj ten gélik na zúbky...

danielam
24. máj 2008

Caute baby
mam problem s odmietanim mlieka u 8 mesacnej dcerky. Ninka ho odmieta cca od 4 mesiacov s prestavkami. Momentalne dostanem do nej mlieko 180ml raz za den, a to v spanku. Doktorka mi povedala ze mlieko musim do nej dostat za kazdu cenu v objeme 1L. Ziadne primiesanie bananu, keks, ...., nic nepomaha. Skusala som ju vyhladovat, no marne. Dnes jedla mieko o pol noci v spanku, dalsie dva pokusy nevysli, rano cca o 9.00 pat lyziciek s keksom, o 13.00 zjedla prikrm cca 80ml, 19.00 ryzova kasa s mliekom cca 80ml. Samozrejme mlieko som jej skusala davat vzdy, medzi tym ako som jej dala prikrm. Bola hladna a nervozna. S jogurtom nema problem, syry zboznuje, len to mlieko .... ide ma z toho porazit.
Pisete ze mlieko ju nemam nutit pit pokial ho odmieta. Mame na recept NUTRILON HA 2, maju tam byt vitaminy, ktore potrebuje pre zdravy vyvoj. Nakolko som mala malo mlieka, vsetka moja snaha s kojenim bola neuspesna, malinka ma od narodenia umele mlieko. Striedala som to s mojim, aj ked vo velmi malom mnozstve. Nechcem nieco pokazit, no neviem si dat rady.
Potrebujem to mlieko do nej dostat, alebo staci ked bude papat jogurty, syry, pripadne vsetko co obsahuje vapnik ?

andy.a
25. máj 2008

Daniela,mne obe deti odmietajú mlieko,syn od cca polroka,on bol fľaškový /NUtrilon+odsaté MM,kojiť sa nechcel/,chodíme s ním na gastroambul,boli sme u niekoľkých lekárov,nikdy žiaden neradil,aby sme mu dávali nasilu..zo začiatku tiež v spánku som mu dávala mlieko,okrem Nutrilonu sme nesôr vyskúšali aj iné značky,dokonca aj KM nám dr.radila skúsiť,či sa náhodou nechytí..

ale ani to mu nechutilo,takže cca v necelom roku prestal piť mlieko úplne,jedol len jogurty,pudingy,kaše,syry a pod..s jogurtami sme začali na radu dr.skorej,od nejakého 8.mesiaca,chutili mu 😉

takže mlieko nepije vôbec,občas si teraz ako 4-ročný vypýta mlieko,ale vypije trošička 😉

dcérka je kojená,kojiť sa chce len v noci,pomaly sa odstavuje,u nej je to ale horšie,lebo má alergiu na bielkoviny KM,takže ťažko jej to mlieko môžem nahradiť mliečnymi výrobkami 😒

myslím,že pokiaľ ti malá zje kašu,jogurty,syry denne,tak vápnika prijme dosť a netreba jej vnucovať to mlieko

bufino
25. máj 2008

Ahoj Andy,
môjmu Minkovi robili sono na reflux v 15 mesiacoch a to sme doň dostali len 50 ml mlieka a ešte i tak mu vyšiel mierny reflux a že má v črievkach plyny, čo nemôže vyprdkať, a to nemal ani koliky , nič, len stále vracia, a hlavne ráno a tak po 1-2 hod. večer po zaspatí sa zobudí a vygrgáva, alebo sa rovno povracia, ale uplne všetko, to má už 20 mesiacov, vôbec sa to nelepší, mlieko zahusťujem,dávam SAb simplex a stale je to rovnako, tabletky na to mu Dr. zatial nechce dať.
Inak ešte som skúsila objednať to Ryžové mlieko , tak uvidím...

katy1979
5. jún 2008

Baby potrebujem poradiť. mám 11 mesačného syna a doteraz bol len kojený. Žiadnu flašu ani sunar nepozná. Výnimkou je umelé mlieko v kaši ktorú máva na večeru.
Doteraz sme nemali nikdy problém s prisatim a pitím mliečka. práveže ho mal veľmi rád.
Od utorka od rána sa jednoducho nechce ani prisať a ani z pohárika vela nevypije. Ak vypije 20ml tak to je vela.
odstriekavam rukou, kedže odsávačku už nemám a za celý den odsajem akurát do kaše.
mlieka mám ale dosť. jednoducho nemám na to ten správny grif a dlho to trvá.
Bojím sa že ešte pár dní a mlieko už nebude.
Idú mu zúbky a troška má chytené hrdielko. Podla lekárky je to kvôli tomu hrdielku že sa mu zle tahá, ale on to ani len nevyskúšal.
uplne sa odtahuje.
Nezažili ste to niekto alebo čo s tým?
Chcem ho ešte kojiť ale neviem ako na to.

dadka212
5. jún 2008

Katy možno sa sám odstavil, detičky to robia...

katy1979
5. jún 2008

dadka asi áno len ešte by nemusel. Do jesene cez tie horká mohol ešte vydržať.
A zasa umelé mlieko lezie do penazí. Takto to bolo zadarmo a vždy k dispozícii.

dadka212
5. jún 2008

Ale neboj bude to v pohode...síce to ide do peňazí, ale zasa to nie je až také strašné a uvidíš ako sa ti rozpije s čajom, malý na neho nedá dopustiť odkedy som prestala kojiť vypije cca 1,5 litra čaju hocijakého + nejakých 300 ml UM (čo je u nás trašný úspech s UM, jedine sunar dá do pusinky)

katy1979
6. jún 2008

dadka tak to si ma potešila. ja totiž vôbec netuším kolko taká krabica vydrží a včera som nabehla do lekárne, tak som vôbec netušila ktoré mlieko mám vyskúšať. zobrala som hipp tak uvidíme.

andy.a
6. jún 2008

Katka a bude ti z fľaše to UM piť ?? 😕 😅

ivankaalenka
8. jún 2008

stale skusaj kojit, ja som mala ten isty problem a kojime sa stale, aj ked to vyzeralo, ze sa odstavila, nevzdavaj to.

besova
11. jún 2008

Ahojte, ked mal malý 3 mesiace odmietal mi mlieko a teraz začina znovu.. Ani pred spanim mi nechce a ani ráno a ked zobere tak horko ťazko alebo ked uz tvrdo spí...proste on ide spat hladný, ja to nepochopim... vzdy počkám a skusam mu dat uz ked spí, na druhy treti raz sa podari a vypije, Trápi ma to a neviem čo s tým..

Mate niekto podobny osud ☹

marselitka
18. aug 2008

ahoj,ja som počula,že detičky odmietajú mliečko,keď súdlho kojené.Že im vteda treba dať mliečko,ktoré ma chuť podobnú s materským.Ale neviem,či tebe odmieta mliečko po dlhom kojení,alebo po tom vrackaní

kasis
18. aug 2008

Besova ahoj, netrap sa tym,jednoducho niektore deticky mliecko nechcu, aj nas Matko je taky a aj ja som bola. Najskor sme mu davali mliecko presne ako ty pises,ked spal, to bolo cca v jeho 10 mesiacoch,ked sa sam odstavil od prsnika.Asi 2 mesiace pil v spani vecer mlieko, rano,podla toho, ci som stihla vstat skor ako on. Potom uz ani to nezabralo,iba sa certil. Tak sme sa na to vykaslali,bez mlieka je od juna, zje vela mliecnych vyrobkov, mliecne polievky,kase,takze ma vapnika az,az 😉 . Tak skus na veceru nieco ine, nie mliecko,vsak uz moze aj jogurty, chlebik,alebo polievocku na veceru.
Aspon v tom vidim jednu vyhodu,ze ide spat s umytymi zubkami a uz nic do pusy neda okrem cumlika, az rano ked vstane

mbetinska
21. aug 2008

Ahojte, ja som mala s mojim Paťkom tento problém od 4., áno dobre čítate od 4. mesiaca. A nepomohlo nič. Mlieko absolútne odmietal /pil ho iba v spánku/ a pritom bol úplne zdravý.... odporúčam vzhľadom na vek, dať 2-3 dni úplne bez mlieka, ml. výrobkov a potom skúsiť pomaličky krupicu alebo puding. V žiadnom prípade nenútiť.

sakura77
21. aug 2008

no,u nas tiez mlieko od roka vobec nejde-jedine vecer pred spanim,to vypije plnu flasu,ale to uz mame tak v ramci ritualu-okupat,vypit mliecko v polotme v spalni a spinkat,inak mi mlieko vobec nevypije,troska s cornfleksami,ciniminies a podobne,inak vobec,tak ale ma rad jogurty,acidka a celkovo mliecne vyrobky,tak myslim ze mu to postaci

emjee
17. sep 2008

alisamko • 1d • Dnes o 10:38
Ahojte mamicky Saminko ma rok a zacal mi odmietat mliecko, vobec ho nechce dat do pusky.Do teraz pil Nutrilon kazde rano a vecer pred spanim, ale uz tyzden ho nechce a nechce ani obycajne mlieko.Vadi to alebo nie?

shela • 1d, 14tt • Dnes o 10:46
ked uz ma rok ani nie..moja mala ma tiez take obdobia ze nechce raz to a potom to...skus mu spravit riedku kasicku do flasticky..s nejakou prichutou...aspon ja tak niekdy robim.ked sa mi zda ze mala toho bohvie ako nespapala...

junovka • 2d • Dnes o 12:22
No, ono to v podstate dobre neni, ze odmieta mlieko, ale pokial ti chce papat jogurty a rozne kase z UM , tak vtom nevidim problem.Ak by odmietal aj to, tak to uz nieco neni v poriadku

kasis • 1d, snž • Dnes o 12:44
Ahoj Alisamko,my sme na tom rovnako,ale okrem mlieka odmieta aj kase. Zato ma rad jourty,skusili sme Acidko,to tiez vypije a obyc.mlieko spapa vo varenom, v polievke,v omackach. Skusila som vcera Corn flakesy s plnotuc mliekom a bananom a isiel sa za nimi zabit. Urcite to nevadi, ved uz nie je vylucne na mliecnej strave, mozno mu neskor zachuti. My sme malemu najskor v spaniu davali, to fungovalo mesiac,potom uz ani to. Vela vapnika okrem mliecnych vyrobkov obsahuju aj strukoviny,brokolica, karfiol

lucka.zv
6. okt 2008

ahojte mam problem ...
mala ma 5 a pol mesiaca, prikrmujem cez den na obed zelenina a masko, ale zvysok by mala jest mlieko.. no ona nechce odieta, kase jedla ale dnes uz aj to nechcela. napina ju, neviem co mam robit a ako to nahradit, co jej mam davat jest cez den namiesto toho...

dika
8. okt 2008

lucka.zv 5,5 mesacne dieta je este prilis malicke na to, aby nepilo mliecko. Vacsinou desti spekuluju ked su trosku starsie.... A nemoze byt chora? Ako dlho to trva?

lucka.zv
9. okt 2008

dika, nie chora nie je, ona vymysla.... zistila ze moze jest lyzickou a paci sa jej to a asi si povedala ze mlieko nie. ale kupila som jej sunar a ten jej asi chuti, vypije v noci raz a rano a aj na veceru, tak som rada. Viem ze je mala na to aby nepila mlieko. preto som sa trapila.
snad jej to bude chutit a bude to pit aj dalej. No nutrilon, a Hami mlieko -nic.... nechcela a napinalo ju to. mozno aj detom treba zmenit chut mlieka.

dididi30
9. okt 2008

didka, moja dcera od narodenia mliecko grcala a ltt sme vydrzali do 4 mesiacov, od vtedy bola dokrmovana a mliecko vypila takym sposobom,ze ho cele vygrcala proste ho neznasala a ani teraz ho nepije
a ked mam pravdu povedat, su vselijake studie, kde sa pises,ze mlieko nieje zdrave iba ak to materinske, takze tak 😉
lucka neboj niesi jedina, je takych viac co im deti odmietaju mlieko proste im nechuti a je to aj geneticke, moj muz ho neznasa ani svorka, takze to ma zdedene.....ja tak isto mlieko nemusim, ale syna sa mi podarilo kojit, hoci je alerbicky na mieko, takze ho nepijem....aspon nieco 🙂

kikaz
9. okt 2008

ahojte maminky spozornela som keď som objavila túto tému. Moju malinkú som od roka odstavila od kojenia lebo som si myslela že stačí a lepšie teraz ako potom neskoro keď to je ťažké aj pre mňa aj pre ňu. Lenže čo ma prekvapilo s čím som nerátala, že ona jednoducho žiadne iné mlieko nechce skúšala som umelé, kravské, s kakaom, banánom dokonca aj proti mojim zásadám aj s cukrom a nič hňeď ako okúsila nie. Aj krupicu a puding zie málo aspoň že jogurty zje. Tak sa snažím aby papala veľa jogurtu a syru ale poviem Vám že keby som bola vedela že mliečko nebude nedám sa odstaviť lebo sa bojím že jej to mlieko bude niekde chýbať ☹