Odmietanie mlieka 15 mesačnou dcérou

luckas8
26. jan 2008

Ahojte!prosím vás mamičky,ktoré máte skúsenosti s tým,že vám detičky odmietajú mliečko, poraďte mi!
Mám 15.mes.dcéru Ninku, a tá mi začala odmietať umelé mlieko,keď vidí flašu,už mrnčí a napne ju ešte nemá ani dudel v puse.Neviem či sa jej sprotivilo,lebo v noci mi grckala,od vtedy vypila ešte raz flašu mlieka a dosť,skúšala som aj normálne polotučné a urobiť kakaoko,dať jej kaše,ale ani za ten svet mi nechce žiadne na večer,tak ju napína že až,len z krupice trošku zjedla.Vôbec neviem,čo s ňou mám robiť!ďakujem

ewuli
15. okt 2008

Ahoj, mám upně stejný problém jako všichni tady.Chtěla jsem se zeptat s odstupen času jak se u Vás to odmítání mlíčka vyvíjelo dál?Naučili se to mimča,nebo to stále odmítají?jak jste to řešily?

zuzika
15. okt 2008

ahojte som tu lebo máme problém nechceme piť mlieko malá ma 9,5 mesiaca a asi pred týždňom mi prestala piť materské mlieko išlo to postupne najprv si len cucla až prestala úplne piť neriešila som to keďže cez deň zie aj 2 jogurty a večer kašu keď sa v noci zobudila 2-3 krát vždy sa napapala . Problém nastal pred zhruba 3 dňami keď začala odmietať materské mlieko aj v noci, chce len čajík nechce vôbec jesť .Mlieka mám dosť. Neviem či jej stačí príjem mlieka len v kaši a jogurtoch. Papá všetko dneska som jej dala trocha kravského mlieka ale ako sa napila a zacítila mlieko v momente ju naplo a ani sa ho nedotkla skúsila som aj nutrilon neviem si už rady ak viete poraďte mi

dididi30
15. okt 2008

ahojte
moja dcera nechcela pit mlieko od narodenia a ani teraz ho nepije, co by ste robili vy s takym dietatom?keby ste vedeli ake je to trapenie
teraz je to chvala bohu naopat 🙂

matica2
16. okt 2008

ahojte maja dcéra prestala pit mlieko ked mala rok a dva mesiace. vyskúšala som všetko možné ale nic tak som jej robila pudingy, dávala jogurty ale aj to sa jej časom sprotivilo. ked išla do školky tak som učitelke povedala že mlieko nepije a ona na to že ak chcem tak ju naučia. a postupne ju učia a sú dni ked vypije všetko a niekedy nie.
ale neda sa to nasilu

dididi30
16. okt 2008

matica, vidis aj nasa v skole mlieko sem tam vypije 😉 proste vidi deti, tak aj ona chce, lebo v skolke byvala na vode a caji 😖

matica2
16. okt 2008

naša ani meso nejedla kým nechodila do skolky a teraz zje

dididi30
16. okt 2008

matica nasa tiez 😕 😅 teraz zje, ale nie v skole ale s tatinom 😉

dididi30
16. okt 2008

inak ked som bola tehu pri malej, tak mi nechutilo ani mlieko ani maso
pri synovi mi nechutilo len to maso
vidis malej to ostalo ,dufam,ze malemu nie, bo ma porazi, je to riadne trapenie, ked nechce dieta jest ☹

zajo510
20. okt 2008

ahojte a viete aká je denná dávka mlieka pre také cca ročné dieťa? moju tiež už nekojím - len raz denne večer - aby aspon dačo vypila, inak UM vôbec žiadne nechce. dávam jej denne aj jogurt a kašu, ale postačí to? to jedno kojenie som nechala umyselne, aby aspon nejaké mlieko vypila. inak manžel jej včera skúšal dávať lyžičkou kakao a chcela....to som sa divila, tak možno skúsime lyžičkovať.

nika000
21. okt 2008

ahojte.zajo práve toto som sa išla pýtať aj ja 🙂
malá mi má rok a nechce žiadne mlieko ☹ skúšala som UM aj kravské ale nič ☹ odstavujem ju lebo už ani moje mlieko nepila len držala cicík .

junovka
21. okt 2008

moja Timka mala presne toto na to iste obdobie.Kompenzovala som to jogurtmi, kedze uz mala vtedy po 1.roku.Zial, hacik u nas bol vtom, ze jej zistili alergiu na BKM, a koli tomu vraj odmietala cisto mlieko 😒 Priblizne rocne dieta by malo vypit denne pol litra mlieka 😉

susy
21. okt 2008

ahojte.My mame problem tiež problem s mliečkom.Maly bude mat 17mes. mliečko mal doteraz 2x denne a zrazu nechce,ani ako kasu.Mozem ho len tak odstavit od umel.mlieka?

zajo510
21. okt 2008

susy, ta ja viem? mne sa už ani na to jedno kojenie ciciky nenaplnia, mám dojem, že dnes večer už veľa navycucala. ale fakt to tou lyžičkou šlo, včera som jej vylyžičkovala 30 ml kakaa 😅 aj tak bieda.

zajo510
26. okt 2008

tak sa hlásim zase, malá dnes vypila sunar z hrnčeka nejakých 90 ml, sláva. z hrnčeka sa jej páči. nie cucák ani fľaška, ale normálny plastový pohárik. 😀

nika000
29. okt 2008

ahojte.tak ako som malú odstavila úplne tak pijeme kravské mlieko a celkom dobre 🙂 ale len z pohára

elle64
3. nov 2008

ahojte,som tu prvý krát,mám 2,5 ročného Miška, ešte stéle ho kojím aj ked sa mi už nechce,malý nechce piť žiadne mlieko okrem mojho, len keď mu urobím krupicu, tak to zje ale len hustejšiu s lyžicou, alebo puding. Nechcem ho nasilu odstaviť čakám,že to príde nejako samo postupne, no maimálne do 3 rokov.

carisma25
28. nov 2008

ahojte...co mam robit, ked mi malicky zrazu zacal odmietat mlieko, myslim UM. Sice ho stale kojim, aj ked este obcas daco vytiahne ale skor to je o jeho dobrom pocite ze je pri mne 🙂 ale zacal mi strajkovat s flaskou ☹ robim mu asi 4-5x denne po 150ml, 50ml horko tazko vypije a tu 100 tam stale necha.....mam pocit, ze to je malo. Prikrmy v pohode, aj vecerna kasa, len to mlieko nam robi tazkosti......v com je problem?

carisma25
28. nov 2008

ach pardon, to som mala byt este v babatkach 😲 😅

fifinna
28. nov 2008

cari, ja si myslim, ze uz tolko mlieka nepotrebuje, predsa je sytejsie ako materske. A ked sa napapa prikrmov, tak mu asi nechyba. Len mu ho stale ponukaj aj ked v mensich davkach, aby ho neprestal pit. Lebo ked ho odstavis bude mat problem sa znova nan naucit. Co ked si poriadne roztahal materske a uz mu staci len to ?

susika
10. dec 2008

ahojte.malá mi odmieta jogurty a pudingy. donedávna v pohode papala.nikdy som jej nedávala rovnaký druh, stále niečo iné, aj puding mala každý den iný. kaše sa jej sprotivili už dávno a krupicu mi nehcela nikdy. ráno vypije cca za flašku, niekedy 250ml niekedy 200ml ráno aj večer.už osm jej dávala kravské, ae pila ho dlho, aj na 5x tú flašu, teraz som radšej kupila znova sunar, ked odmieta mliečne výrobky, nech má viac vitamínov...toho ale vypije niekedy menej ako kravského, aj ked ho vypije rýchlejšie.viac jej chudí.občas mi ráno zje chlebík so syrom. to ale nestačí..čo robiť.papáinak skoro všetko

lyongirl
10. dec 2008

susika, nič si z toho nerob, aj mne malý odmietal jednu dobu jogurty, nechcel ich ani vidieť, ale on UM pil.Veľa detí odmieta mlieko, krupičnú kašu tiež nikdy nechcel, ani pudingy a potom mu to nejako zachutilo.Najlepšie je, ked si ja načnem jogurt a on mi ho zje, tak si načnem druhý a zje mi aj ten 😀
Deti majú obdobie nejakých chutí, takže je zbytočné to riešiť, počkaj chvíľku a skús za týždeń, alebo mesiac, ak papá normálnu stravu, tak sa toho obávať nemusíš.... 😉

tinulik21
4. apr 2009

ahojte baby mam taky problem a potrebujem poradit maly ma 9 mesiacov a bol chory 2 tyzdne.pocas tych 2 tyzdnov pil iba cajik takto nam to poradil lekar.teraz som dala malemu mlieko a odmieta mi ho ci z flase alebo pohara ci s lizickou chcem sa opytat ako mu mam skusit podat to mliecko lebo ked bol zdravy tak mi papal 4x denne po 200ml.

tinulik21
4. apr 2009

a este som zabudla dopisat ze pudinceky a a polievocky mi papa

martao
4. apr 2009

mlieko nemusí piť. Ja som veľa varila polievky mliekové. Ak nechce skús v spánku.

anka11
4. apr 2009

no anička mi odmietala mliečko keď mala asi 10 mesiacov- trvalo to skoro 2 mesiace - pila ho síce už iba v noci lebo cez deň papala už rozne iné jedlá ale aj tak mliečko potrebovala na kosti , každý večer som zbytočne povylievala kopu mliečka preč a nakoniec som zistila že ak jej ho urobím a dám do postieľky, tak ona v spánku ak je smädná vezme a vypije všetko koľko jej urobím, cez deň ho nechce ani teraz ale večer keď ju okupem a ide spinkať sama mi donesie fľašu na čajik urobím jej a hneď pýta mliečko - urobím vezme fľaše do ručiek a uteká sama do postieľky, hneď si položí k hlavičke - trochu sa pohrá a ide spinkať a potom už len počujem ako vypľúva dudlík a pije mliečko ... čiže nenutim ju kedy ho ma vypiť ona si sama vezme a vypije kedy chce ... teraz má 20 mesiacov a jednu fľašu vypije asi hodinku čo zaspinká ( na spánku) a potom ráno okolo tretej ma budí mami mňam - a ja jej urobím druhú fľašu, vypije a spinká do ôsmej ... 🙂

grososova
5. apr 2009

Ahoj maminky 😎 .Moj sedem mesačný Adamko my pred týždnom nechcel dva dni pit vobec mliečko 🤐 .Skúšala som mu ho inak prichutit,ale nič ☹ .Nakoniec som prevarila kupované a to pil 🙂 .Dávala som mu ho dva dni a potom zas Nutrilon a znovu ho prijal 😉 .Že niekedy potrebujú zmenu preto majú obdobie,že ho odmietajú.

skolara
7. apr 2009

ahojte
Mne sa mlieko pre dieta ktore ma viac ako rok a pol nezda take potrebne 😅
Ja malu kojim a viac menej preto lebo viem ze ak prestanem ziadne ine mlieko nebude pit.
Proste to necham na nej a vynahradim jej to mlieko inymi mliecnymi vyrobkami a inymi potravinami.
Proste ja svoju malu nebudem nutit pit mlieko. 😉

dianka08
8. apr 2009

ahojte,
my sme na tom boli s mliekom podobbne, vyskusali sme asi vsetky mlieka, ktore predavaju a nic...ked som jej davala flasu s mliekom triaslo ju akoby som ju isla otravit 😒 nakoniec som slecnu posadila do stolicky a pekne lyzickou som jej mlieko davala a len sa tak zaprasilo, zachutil jej Sunar a posledny tyzden ho uz vypije aj z flase 😉 neviem dokedy nam to takto vydrzi...jogurty, pudingy aj kase papa v pohode...

katka2209
12. apr 2009

Ahojte mamicky, neviem, ci vam to pomôze, ale mne ked mala nechcela pit mlieko a vypila ledva 50ml, tak som jej dala nieco do ruky, aby sa hrala a pritom mi celkom dobre vypila vsetko mlieko. skuste, mozno sa chytia 😉

majsan
24. apr 2009

ahojte.ja mam ten isty problem s malym.je len kojeny + prikrmy ale v poslednej dobe mi odmieta prsnik a skusala som aj um a to uz vobec nevypije.hraje sa s cumlikom.dnes mi napriklad vobec nepil z prsnika musela som odtiahnut.maly bude mat 7 maja 9 mesiacov.je dost nervozny a mal aj horucky myslim ze mu idu horne zubky tak neviem ci to preto nechce pit.ale cajik pije ako tak