Odmietanie mlieka 15 mesačnou dcérou

luckas8
26. jan 2008

Ahojte!prosím vás mamičky,ktoré máte skúsenosti s tým,že vám detičky odmietajú mliečko, poraďte mi!
Mám 15.mes.dcéru Ninku, a tá mi začala odmietať umelé mlieko,keď vidí flašu,už mrnčí a napne ju ešte nemá ani dudel v puse.Neviem či sa jej sprotivilo,lebo v noci mi grckala,od vtedy vypila ešte raz flašu mlieka a dosť,skúšala som aj normálne polotučné a urobiť kakaoko,dať jej kaše,ale ani za ten svet mi nechce žiadne na večer,tak ju napína že až,len z krupice trošku zjedla.Vôbec neviem,čo s ňou mám robiť!ďakujem

dzanka3
25. apr 2009

majsan my sme na tom tak isto ☹
vcera mu vysli dva horne zubky a vecer nechcel UM!!!a to vzdy 240ml vypil a isiel spinkat - vcera spal hladny....
rano som cakala ze vypije 210ml ako kazde rano - a on zase nechcel.....
az o 9.00 si dal celu vyzivku + 6 piskot....obed, aj kasu poobede zjedol.....cajik pil ako vzdy.....

dnes vecer zase mlieko odmietol a spinka hladny!

naozaj to za tie zubky?

alebo sa nieco meni u tych deti?

dzanka3
25. apr 2009

a toto som nasla:

Základom výživy dieťaťa počas prvých 12 mesiacov musí byť mlieko. Denný príjem mlieka by mal byť minimálne 500 ml.

😢 - doteraz sme mali ako pisu ale teraz ☹

dzanka3
26. apr 2009

zase nepapal mliecko ☹

neporadite prosim?

fifinna
27. apr 2009

dzanka, bude to asi zubkami, ale môze to byt aj tym, ze uz nechce mlieko. Ale ked ti spapa mliecne kase, jogurty a pod., tak to mu mliecko nahradi. Môzes uvarit aj mliecnu polievku, zemiakovu kasu a vseliak inak mlieko maskovat. 😉

dzanka3
27. apr 2009

dakujem fifinna.....no snad mu zacne chutit znova, alebo skusime nejake ine mliecko....este pockam aspom tyzden ako bude..... 😠

siminks
28. apr 2009

Ahoj dzanka my sme mali ten istý problém tiež asi okolo 9mesiaca vôbes nechcela mlieko asi vyše mesiaca len som zarábala a vyhadzovala dala som pauzu a potom som začala ponúkať a už chcela ale na pevý krát nie vzala do pusy a nič tak som jej to nasilu držala a pila a zúbky jej vtedy nešli doteraz pije večer pred spaním a ráno v polospánku,ale to vôbec nevadí keby nechcel ja som dávala malej dva jogurty a mliečne veci to sa nahradí, a teraz nám zistili alergiu na kravské mlieko takže máme zakázané mliečne výrobkytak jej to znovu zakazujeme 😒

dzanka3
29. apr 2009

siminks a to ako zistili tu alergiu? bola vyhadzana alebo zvracala?
a od roka teda uz davate kravske ?
a ktore je najlepsie?

no dnes rano po tyzdni spapal mlieko.....aj vecer uz ale po dva vecere spapal......robi co chce...vyhadzujeme vela tiez 😅 alebo ked zarobim 60ml tak zacne pit a utekam dorobit 😎

laura73
29. apr 2009

cau baby, ja som malu nutila pit UM, nechcela mi ho - a nemala som to robit, pretoze potom sa mi osypala 😉 a mala alergiu az do minuleho tyzdna, ked som jej este davala UM ryzove - a stale sa to len zhorsovalo, kozny spieval stale o atopickom ekzeme, alergolog nic nevidel, ja som mlela svoje, ze sa jej flaky objavili po UM a ja som to ako mala mala tiez a potom mi pomohlo OBYCAJNE mlieko a nikto ma nepocuval a neveril, az som sa teraz v nedelu vytocila a dala jej rozriedene plnotucne mlieko 50%mlieko+50vody - a div sa svete - ekzem zacina miznut a spava lepsie - aj ked mi nutili kvapky proti alergii. Takze nenutit deti do nicoho, ich organizmus si sam povie, co mu chyba.

laura73
29. apr 2009

este som zabudla, ze mala ma 11 mesiacov a lutujem, ze som jej to mlieko nedala skor.

nikuska22
2. máj 2009

ja ma tiez podobnu skusenost ako laura, mne moja vracala od vsetkych umelych mliek, tak som zacala davat normalne kravske plnotucne prevarene nie trvanlive, riedene tak, ako pise laura. zacala som s tym od 10 mesiacov, potom neskor od roka a pol uz neriedene.

macka7
4. máj 2009

ahojte tak moja mala bude mat 8 mesiacov a mlieko vypije uz len v spanku takze ked rano vstane o 6tej tak musim cakat kedy zaspi aby som do nej nieco dostala ☹ Najhorsie na tom je , ze posledne dvadni uz nechce jest ani z lyzickou takze som zufala ☹

akejka
2. aug 2009

ahojte, ako je to s denným limitom mliečnych výrobkov u detí starších ako 1 rok ? Lebo moja malá má 15 mesiacov a už 2 týždne úplne odmieta piť mlieko...doteraz vypila aspoň 1,5 - 2 dl denne a zvyšok sme dopĺňali kašami a jogurtami...
ale teraz proste mlieko nevypije. niekedy už nechce ani kaše...spapá len jogurty, pribináčky, ráno spapá tvrdý syr...raz za týždeň mliečnu polievku, omáčku a pod.
Tiež mám kamošku s 3 deťmi, ktorej všetky deti po 1 roku úplne prestali piť mlieko, ťažkú hlavu si z toho nerobí, keďže jedli syry, jogurty...

Po roku už denný limit mliečnych výrobkov nie je 500ml, dúfam

😖

denisocka
2. aug 2009

ahojte,dobre že akejka napísala,už 2dni neviem kam skloniť hlavu :D

maly mi začal odmietať UM,hlavne večer, ked pije tak až ked zaspi,že mu dám a vypije,ale kým je pri vedomi,tak ani za fras, a ráno len občas...už 2dni nepil vobec,tak neviem čo su to za zmeny chute?

power700
2. aug 2009

Ahoj, máme stejný problém. 😒
Moje dcera už asi od roka nepije mléko večer, dobře, nahrazovala jsem kaší. Potom přestala chtít i ty kaše. Teď už je do ní nedostanu ani omylem. A nyní asi 3 týdny zpět - absolutně odmítá mléko už i ráno. Nejdříve jsem byla z toho zoufalá, doktorka řekla, at pije kravské plnotučné mléko, že už může , ale ani to nechce. Takže já se vzdávám a nahrazuji jogurty, tvarohy, sýry atd... , co to jde. 😠

denisocka
2. aug 2009

a koko toho mlieka sa ma piť okolo 2rokov? maly včera miesto mlieka zjedol krajec chleba na noc

power700
2. aug 2009

Já myslím,že není už zapotřebí, aby mléko pily. Stačí mléčné výrobky.
Už jsme to tu někde s holkama řešily. Ale kde.. 😕

denisocka
2. aug 2009

a jogurtov kolko? a čo potom na večeru trebars?

power700
2. aug 2009

Myslím, že jeden jogurt (150ml) nahradí 250ml. My to střídáme, někdy jogurt, někdy tvaroh, nejraději má Lipánka. K večeři chleba třeba se sýrem nebo tvarohovou pomazánkou a ma ráda i polévky.

power700
2. aug 2009

Oprava- 150ml jogurtu nahradí 250ml mléka...

denisocka
2. aug 2009

tak hadam, lebo ma už nebavi ho nutiť , jogurty mi zje

akejka
2. aug 2009

Včera som robila na večeru tvarohové guličky poliate maslom s grankom (recept mojej starej mamy).
Malá zmastila 4 guličky, len sa tak zaprášilo...
Takže tvaroh má rada v takejto forme 😀
Ale miluje všetky vanilkové dezerty a jogurty...denne zje aj dva...tak hádam to tiež stačí, ako píše denisočka

denisocka
2. aug 2009

daj receptoš na te gulky

deina
4. aug 2009

U nas podobny problem, maly mi uplne prestal pit mlieko. Dopracoval sa k tomu pomalicky - pil rano a vecer po 150ml nutrilonu, zvykol vypit vsetko. Neskor zacal nechat okolo 40ml, potom vecer prestal s mliekom uplne, ale pil ho aspon rano - tych 40ml nechal. Potom zacal nechavat polku flasky a posledne dni si len trosku glgne a koniec, nechce. Co rano nevypije, zvyknem vyuzit tak, ze rozmixujem s bananom a keksikmi a zje to na desiatu (bez problemov). Takisto miluje jogurty, mava aspon jeden denne a kase velmi nechce. Neviem, ci mu tolkoto mlieka staci... 😒

deina
4. aug 2009

Este by ma zaujimalo, ci je pre deti jogurt a kravske mlieko (pouzivam do varenia a na kase, na pitie Nutrilon) rovnako vhodne ako UM (samozrejme, deti starsie ako 1 rok, nas maly ma rok a pol).

denisocka
4. aug 2009

no,naše nepitie mlieka sposobila ANGINA

denisocka
6. aug 2009

no stále nepijeme,tušim ani nebudeme...... ma zachvaty hnevu ked vidi mlieko,ale ked zaspi a šupnem mu ho,tak ho vypije - ale o čom to je 😔

jaaty
6. aug 2009

Ahojte, naša Hanka prestala piť mlieko v 10 mesiacoch, keď sa sama odstavila. Nedostala som do nej žiadne umelé mlieko (to ani počas kojenia, keď som potrebovala dokriť), teraz si zľahka namočí jazyk do obyčajného polotučného mlieka. Všetky jogurty a ďalšie mlliečne výrobky však je bez problémov - Lučinu zje takmer na posedenie lyžičkou.
Keď bola menšia cca do 1,5 roka jedla 2x denne jogurt,... alebo 1x a na večeru okolo 250 ml kaše Hipp. Teraz papá jogurt alebo niečo mliečne 1x denne + na raňajky syr a obed jej vždy miešam s mliekom alobo smotanou (každé mäsko má so zeleninou a triokou mlieka alebo smotany). Lekárka to odobrila a musím povedť -klop, klop, že je absolútne zdravá, pekne rastie a rozhodne nepatrí medzi "buclaté" detičky. Ja som presvedčená, že časom je aj to mliečko zachutí 😀

jaja257
18. aug 2009

Babulky, chcem vas poprosit o radu. Mala bude mat v pondelok 7 mesiacov. A pred dvoma dnami zacala s odmietanim mlieka. Proste ani omylom. predtym ho zjedla aspon v spanku, no teraz aj ked spinka a dam jej flasu tak sa mi otoci na brusko a skoncila som, ked ju skusim pretocit tak otoci hlavu alebo zacne zurit, ze som ju zobudila s takou hnusnou vecou ako je mlieko. ja uz si neviem rady. Prikrmy papa perfektne, na obed stlaci bez priblemov 250 g masko zelenina, na olovrant ovocnu vyzivu. Neviem, mozem jej dat jogurt? Kasu nechce, vypluva. A moj problem je v tom, ze papa hypoalergenne mlieko, lebo ja som alergik a vraj ako prevenciu pred alergiou na kravsku bielkovinu. Fakt som v koncoch.

denisocka
18. aug 2009

tak my nadalej nepijeme mlieko,už to ani neskušam,vyhodila som 2krabice Um ,čo som stale zarobila 60ml a vyhodila

power700
18. aug 2009

jaja257- mně poprvé začala malá odmítat mléko kolem 9.měsíce, trvalo to asi týden, nevím už přesně, a pak zase začala bumbat. 🙂 Ale asi před dvěma měsíci (když jí bylo 18m), ho přestala pít úplně. Už si ani neškrtneme. ☹ Takže už jí nenutím a nahrazujeme jinými mléčnými výrobky.
S tím jogurtem bych počkala do 8.měsíce a začni bílým- Holandia nebo Activia.
Držím palce, hlavu vzhůru, zase bude líp! 🙂