Odmietanie prsníka a rast zúbkov

whimy
12. júl 2012

Ahojte maminy, potrebujem radu, lebo som už zúfalá..Tému som dala aj do sekcie problémov so zúbkami, ale myslím, že patrí skôr sem..
Dcérka má 8 mesiacov a doteraz sme dojčili. Začali jej však rásť zúbky a to hneď obidva vrchné rezáky naraz..určite ju to pobolieva, teplotky trošku mala, bola trošku podráždená, ale teraz je to už dobre..trvá to asi 3 dni no a odvtedy sa mi vôbec neprisaje na prsník, odtláča sa a plače, zvykla si cmúľať palec, keď zaspávala, ale teraz to nerobí..neprisaje sa ani v polospánku..môže to byť aj nástupom menštruácie? Z fľašky piť nevie, odstriekavam materské mlieko a to jej dávam striekačkou, tak sa pekne napije.. Ibaže toľko mliečka, koľko potrebuje neodstriekam, tak by som ju veľmi rada naučila späť na prsník. Máte niekto s niečím podobným problém, ako ste to riešili??? Ďakujem za každú pomoc...

beton
17. júl 2012

@whimy ako aj sama hladas dovody, je mozne, ze to so zubkami nesuvisi. moze byt dovodom menstruacia. niektore deti tak zareaguju, ale vacsinou ich to prejde. iny dovod moze byt cumlik alebo klobuciky, flasku nepouzivate, inak aj ta a ide o strajk. dalsi dovod mi napada prilis velke mnozstvo prikrmov, inych tekutin. opis viac vas den, kolko papate, kolko sa dojcite atd. zatial by som odstriekavala, kolko to da. hlavne kvoli zachovaniu tvorby mlieka a stale, stale, stale skusat prikladat. cumlik odstranit a pri kazdom nepokoji prikladat. upokojit sa, citit sa v pohode. mozno sa aj v rodine nieco deje, na co moze reagovat...vsetko sa na deti prenasa, kazda tvoja zla nalada, nervozita, nepokoj a mozu takto reagovat. porozmyslaj, iste nieco vymyslime :o))

whimy
autor
17. júl 2012

@beton Ďakujem moc za radu, pravdepodobne to bolo menštruáciou, dnes sa zdá, že to už máme za sebou, malá sa konečne neodťahovala od prsníka ani keď bola zobudená, takže dnes sme si to konečne užili 🙂 Len dúfam, že sa to nebude opakovať každý mesiac... :-/ Ale zvládli sme to, jej štrajk trval týždeň, z toho 4 dni vôbec nechcela prsník, potom aspoň v polospánku no a dnes to už bolo fajn...snáď to vydrží 🙂
Drž palce a ešte raz ďakujem .....

zdenka411
17. júl 2012

No tak toto je presne ako sme mali my......... Vzdy ked sa jej prerezaval zubok tak ma cely den - dva odmietala....ked sa prerezal uz bolo dobre a zase sa prisala..... Dieta ked saje tak ho bolia tie dasienka este viac...
No a ked jej sli stolicky v 14 mesiacoch tak sli vsetky naraz.... a to sa neprisala cely tyzden....a nakolko sa uz aj blizil cas pomaly odstavovat tak som ju uz potom ani neprikladala....... proste odstavila sa sama a bez problemov vdaka tym zubkom..... Uvidis ci sa ti to zopakuje pri dalsich zubkoch.. my sme to mali pri vsetkych 🙂

napraforgo
30. máj 2019

@whimy mozem Ti napisat spravu? Mam asi podobny problem ☹

whimy
autor
30. máj 2019

@napraforgo pravdaže, pokiaľ budem vedieť, poradím...

napraforgo
2. jún 2019

@whimy napisala som spravu 😉