Odmietanie prsníka. Je to možné?

papula
27. mar 2007

Babule stalo sa niektorej z vas,ze vase miminko hned od narodenia odmietalo prsnik,ked ste mali dost mliecka?Lebo my to spominala sesterka ma 3 tyzdnove babo a vobec ho nekojila radsej si odsava a dava jej cez flasku.Mne to pripada cudne,ze by vobec mala nechcela prsnik.Ona mi este pocas tehu vravela,ze jej to je trapne kojit a myslim si ze mala prsnik neodmietala,ale ze jej to skor takto vyhovovalo.Ja si myslim,ze kojit co najdlhsie je najlepsie co moze byt.

bibula
27. mar 2007

no, ved skodi hlavne sebe,je prijemnejsie v noci prso vytasit ako utekat zohrievat. 😀 a pokial babulko dostava materske mliecko,je to ok.nema laktacnu psychozu? 😒
ziadne dieta neodmietne prsnik,dokonca aj ked su male bradavky sa skor jeduje,ze nevie chytit,ako to,ze ho nechce-to som teda este nepocula. 😨

mimi109
27. mar 2007

papula mne sa to stalo mala mi po mesiaci zacala odmietat prsnik aj ked sme sa trapili a skusali dalej bez uspechu len revala a revala ani nechcela prsnik chytit a nechcela ani odstriekane mlieko 😢 😢 tak sme museli zacat s UM 😒

andy9691
27. mar 2007

Ahojte. Môj syn odmietol mlieko , keď mal sedem mesiacov a to zrejme preto, lebo som dostala menzes. Viem o viacerých prípadoch, že bábätká odmietajú vtedy papať, ale to nie je prípad, čo spomína papula. Tam je zrejme problém v technike kojenia, ako píšu v múdrych článkoch, ale s tým skúsenosť nemám, moje deti pekne papali od začiatku.A tiež si myslím, že je jednoduchšie podávať priamo teplú stravu od zdroja 😉 než odstriekavať a zohrievať a tak.So začatím kojenia predsa pomáhajú sestry na novorodeneckom, tam by mali spoznať, v čom je problém, keď bábo nevie alebo "nechce" chytiť bradavku.

verusky
2. apr 2007

tak to byl muj pripad. moje dite v porodnici u prsu rvalo a rvalo, sestry ji bradavku cpaly a bylo to horsi a horsi. na moji psychiku to bylo strasne- ze me odmita vlastni dite- mleko se mi zacalo tvorit pozdeji a co ja si zazila za tech par dni... doma to bohuzel bylo stejne, takze mi nezbyvalo nez odstrikavat. byl to pro me tritydenni horor a pak se mala nastesti umoudrila a pomalu a takticky jsem ji behem tydne naucila pit z prsu. dodnes nevim, kde byla chyba... ale mala mela jen 2, 7kg, silnou zloutenku a pravdepodobne nemelasil sat.

luuuu
20. jún 2007

Moj maco zacal protestovat nad prsom akurat teraz ked ma skoro 6tt,jeduje sa,ani ju nechce uchopit,hned je cely cerveny,dusi sa od placu a robi cirkus az dokym nedonesiem odstriekane mlieko vo flaske 😠 inokedy zase ma na prso naladu a spokojne saje..mala som problem s prilisnym naplnenim prsnika a zapalom na ktory som brala antibiotika..od vtedy to vlastne zacalo...dufam,ze to prejde a nie je vsetkym dnom kojacim koniec ☹

nastenka27
21. jún 2007

Ahoj luuuu,
takyto problem mala aj moja kamaratka. Presne ako pises. Jej dietatko tak isto nechcelo po mesiaci aj cosi bradavku ani vidiet. Kedze mala vela mlieka zacala odstriekavat a davat z flase. Doslova na flasu ziarlila. Ked vysiel mama a ja special docitala sa tam, ze existuju pre kazdy kraj laktacne poradkyne. Zavolala tam, popisala problem a pani hned vedela kde je problem. Vraj z cumlika. Babatko si cumlikom upokoji saci reflex a dostane sa do bludneho kruhu. Je hladne ale nedokaze sa napapat. Zobrala teda malej cumel a mala zacala v pohode pit z prsnika.
Co sa tyka odmietania prsnika od narodenia tak ja som ten pripad. Narodila sa mi vacsie babatko, ktore bolo neustale hladne. Mam ploche bradavky a dieta sa odmietalo prisat. Bolo to mozno aj tym lebo v porodnici mu rovno supli flasu. Maly bol lenivy sat lebo zistil, ze z flase to tecie lepsie. Su deti, ktore ked spoznaju flasu nechytia bradavku ani za svet. A tak sa uz 3 mesiace trapim s odstrekovanim. Dufam, ze sa mi to vydrzi co najdlhsie.

mata78
21. jún 2007

ahojte.

tak ja mám tento problém s odmietaním prsníka už pekných 8 mesiacov. moja malá sa mi ani raz neprisala na prsník a to sa v nemocnici pri mne sestričky striedali čo sa snažili malú naučiť piť z prsníka. takže sme skončili pri fľaške a odsávaní. aj teraz odsávam. tak závidím mamičkám čo si môžu priložiť dieťatko a ono im pekne papá. ja mám dvojitú robotu. najskôr odsat a potom ešte prihrievať. už toľkokrát som to chcela vzdať, ale čo by matka neurobila pre svoje dieťa. tak odsávam. ešte že mám dosť mlieka 😀 😀 😀

ajuskamimi
22. jún 2007

aj ja mam taky problem, teda na zaciatku a to mame iba 1 tyzden, mi absolutne odmietal pravy prsnik, vraj tam mam nejak inak formovany dvorec a jemu sa to neda dobre uchytit. Sestricky mi ho tam davali doslova nasilu a teraz to mame tak, ze pokial nemam prsnik poriadne naliaty, tak sa prichyti po chvilke aj sam, ale pokial ho mam pevnejsi, pomoze jedine nasadenie klobucika 😉

medvedik21
22. jún 2007

ahojte
odsavate si mliecko pomocov odsavacky?neviem ci si ju mam kupit ci to nieje drahy spas.Teda ja som vydela odsavacky od 1000 Sk hore?

luuuu
22. jún 2007

medvedik21: tak u mna je odsavacka na nezaplatenie mam vela mlieka a zapaluju sa mi prsniky,keby nemam odsavacku tak skoncim v spitali pod skalpelom 😖
,,,a samozrejme ze s odsavackami na trhu je to ako zo vsetkym...za kvalitu sa plati 😎

lari
22. jún 2007

Ja si bez odsávačky tiež neviem predstaviť tieto aj ďalšie dni, synček sa mi od začiatku nechcel vobec prisať keďže nemám vobec vystúpené bradavky. V porodnici sme sa učili papkať cez klobúčiky no tie sú také veľké, že sa nečudujem že prsník už nechce ani vidieť. Po príchode domov sme papali na klobúčik a na najbližšej kontrole u lekára sa zistilo, že malý schudol, lebo chcel stále papať, no nezasýtil sa a neustále plakal. Mlieka mám zatiaľ dosť, no aj ja veľmi závidím mamičkám, ktoré možu kojiť a nemajú s tým žiadny problém. Bolo to tiež mojím prianím no nevyšlo to. Držím palce maminy

vesi
22. jún 2007

bibula, budeš prekvapená, ale stáva sa, že dieťa sa neprisaje ani za nič.Moja prvá dcéra je taký prípad.Sestričky mi dennodenne pomáhali prinútiť ju aby sa prisala, skúsili sme množstvo klobúčikov, dokonca aj sklenený s cumlom na konci, o ktorom som dovtedy ani netušila, že existuje a nepomohlo nič.Keď sa aj podarilo narvať jej bradavku do úst, tak nesala.Po piatich dňoch jej napísal primár fľašu a umelé mlieko a vypila 90ml, čo je na novorodenca dosť. A ja som pritom kojenie brala ako samozrejmosť, nemala som kúpenú ani fľašu na mlieko, do nemocnice som išla vyzbrojená dojčenskou podprsenkou. 😀 Ale ked nesala, nebolo mlieko,nebolo čo odsávať, vyrástla na BEBE.

danona
22. jún 2007

ahojte, no malú kojím, ale asi 2 týždne mi "štrajkuje" - ked zacíti alebo len uvidí prsník, ťahá sa preč... aj som pred 3 dnami dostala po 2x menzes, možno to je tým - neviem... teraz sme na tom tak že kojím len ked idem spať - tak o 23h - v spánku ju priložím a malá 10 min. pekne papká. to je všetko ☹ asi budeme musieť prejsť na Nutrilon alebo Bebu - neviem..
tým že malinká už tolko nepije, tvorí sa mi už aj menej mliečka. ked som sa sťažovala pediatričke, odpovedala mi že to je teraz asi móda bábetiek, že viac mamín sa sťažovalo 🙄 no úžasná rada... 😠

zuz11
23. apr 2008

darina11 • Dnes o 14:50
ahojte kocky, moj 3 mesacny syncek mi uz 2 tyzdne odmieta prsnik, ked sa rano prebudi tak pije ale cez den akonahle ho idem prilozit tak velmi placka a kruti sa. aj ked mu strieknem mliecka tak nechce, doteraz som nemala problemy. doktorka nam dala hylak forte lebo mu zacalo skvrcat v brusku a potom mi zacal odmietat prsnik, takze nam to dala na upravenie mikroflory ale zatial ho uziva 2 dni a nezabera. prosim poradte mi co mam robit. myslela som ze budem aj odstriekavat a davat mu z flase ale nechcem aby sa na nu naucil, tak sa trapime s krikom kym sa aspon trosku napapka cez den a v noci mi spinka, takze naozaj moc nespapka. ☹ dakujem

jjaninka • 2d • Dnes o 15:35
Darina,malej mi to taky dělával,občas jsem opravdu mlíčko musela odsát a dát z lahve,jinak by se mi snad nenajedl.Taky jsem se bála,aby se mi neodstavil,ale zatím kojím normálně. Dělá mi to občas i ted,ted už teda neodsávám,co si vezme,vezme a zkusím ho přiložit třeba za půl hodky znova a většinou si vezme. V noci pil a pije vpohodě,akorát to dělal přes den.

darina11 • Dnes o 15:37
neviem co sa deje, je mozne ze je to kvoli cerazette ktoru uzivam uz 2 tyzdne? a mam jednu bradavku fialovej farby, teraz som si vsimla, co je to ? zapal?

silvika • 1d • Dnes o 15:39
darinka, my sme mali podobne priznaky ked som kojila a bolo malo mlieka tiez mu velmi skvrcalo v brusku potom prisli hnacky a upravilo sa to postupne cele az ked som prikrmila umelym mliekom a ked mal teda brusko plne vtedy mi aj sice pil ale medzi kojeniami sa stalo, ze ako som ho chcela nakojit zacal plakat ako keby sa obaval ze bude musiet tahat a nenapapa sa dost. skus mu odsat kolko bude mliecka, ci to nie je rovnaky problem.

darina11 • Dnes o 15:57
ahoj silvika, odsala som teraz okolo 160 ml mliecka, 100 z praveho prsnika a z laveho - toho fialoveho iba 60. skusim ci mi bude tahat ked sa zobudi. ale rozhodla som sa vysadit Cerazette, myslim si ze mi nechce prsnik prave kvoli tomu. asi mu tie hormony v mliecku nechutia lebo doteraz bol velky papkac a papal skoro kazdu hodinu. a teraz aj 6 hodin nechce a placka pri prsniku

beruska1979 • 1d • Dnes o 16:15
Ahojky,

Ja jsem resila uplne same co ty. Akorat ze v noci mi pila krasne, ale pres den po 2 min zacala vzdycky strasne vyvadet. Myslim, ze to bylo kvuli refluxu, protoze ted vic ublinkava. Dala jsem ji 2 krat z flasky, po cca tydnu se to upravilo, ted obcas zacne plakat taky, tak ji vzdycky od prsa odendam a zkusim ji dat pozdeji. Zatim pribira dobre, tak to moc neresim. Ditka to muzou delat, kdyz mamka zmeni parfem, mydlo, a i antikoncepci. Takze si myslim, ze to klidne muze byt tou antikoncepci.....Muze to byt taky rustovy spurt, ve trech mesicich je to bezne....Po tydnu ho zvaz a uvidis, jestli budes muset prejit docasne k flasticce, ale jestli ti dobre pribira, tak to neres.

emjee
2. sep 2008

cvika • 1d • 29. aug 2008 o 01:27
mozte mi niektora poradit, co mam robit lebo moja dvojmesacna dcerka zacala odmietat moj prsnik, tak teraz si musim mliecko odsavat.doteraz bolo vsetko ok a zrazu ho nechce...dakujem

annag • 2d, 33tt • 29. aug 2008 o 07:49
cvika, je tu tom veľa tém, pozri niektoré z posledných tém napr: laktačná kríza, hnevanie sa na prsníku ... príčin môže byť niekoľko, treba ju len nájsť, musíš napísať celý Váš režim dňa, ako Ti mliečko tečie, či veľa a prudko, alebo nromálne, či má malá reflux, ako dlho papá, či jej dávaš čaj, hlavne z fľaše

- v prvom rade - žiadna fľaša, čaj, UM, ak odstriekané, tak len alternatívnymi spôsobmi ako lyžička, striekačka ... toto je veľmi dôležitá podmienka, okamžite, ešte dnes fľašu preč, lebo už to nikdy nenapravíš
- striedať polohy pri dojčení, možno je zle prisatá, skontrolovať techniku pri dojčení
- skontrolovať pusinku, či v nej nie je infekcia, mechanický problém, boľavé hrdielko
- ak tečie mliečko prudko, tak si pár ml vopred odstriekať, aby ju nedráždilo
- ak tečie málo, tak hneď ako sa začne na prsníku hnevať, vystriedať prsníky, bábetko musí byť na prsníku spokojné
- dojčiť na požiadanie, nie keď je už strašne hladné, teda hneď pri prvých známkach hladu, aj každú hodinku či ešte častejšie
- nemusí byť žiadna chyba, len malá nechce byť už dlho na prsníku, dojčenie môže trvať 5 minút aj 50, takže ak chce len krátko, dojčiť krátko, ale veľmi často

Určite je to len nejaká jednoduchá príčina, ktorá sa dá odstrániť, len musíš začať intenzívne konať, v priebehu pár hodín sa môže úplne odstaviť a potom sa to ťažko napráva. Ozvi sa, ak niečo nebudeš vedieť, ja tu budem až o dva dni, no je tu veľa mamičiek, ktoré Ti pomôžu, žiaden strach, držím palce

bibianna • 1d • 29. aug 2008 o 19:03
aj ja odsávam, no mne to vyhovuje, lebo ma to nebolí, ako ked som kojila.

martinka17
25. nov 2009

ahojte,

mám 10 mes. syna a od včera odmieta prsník. Viem, že je v podstate už veľký...ale aj tak som ho chcela kojiť čo najdlhšie. Teraz som z toho úplne na dne. V noci bol hladný, skoro hodinu a pol plakal...ale neprisal sa. Nevie ako ďalej. Menzes som síce mala, ale to už pred troma týždňami a vôbec mu to vtedy nevadilo.

aisha1
25. nov 2009

Cavte baby!
Ja mam 3 mesacnu dzceru ktora ked sa narodila tak som ju kojila ale to jej nikdy nestacilo a stale ricala tak my povedali nech ju priknmujem flaskou.Tak som to striedala raz flasku raz prsnik.Ale teraz nie a nie ju dostat spat na prsnik.Rici a rici.
Kupila som si aj pumpicku ale manualnu a snou tak vela nenapumpujem.Mate nejake typy alebo skusenosti s tym.Chcem sa vratit spat a kojit ju ale neviem ci sa to este da.
Vopred vam vsetkym dakujem.

dadulka2000
25. nov 2009

Aisha, ja som mala podobny problem,... nakoniec som to uzavrela s tym ze sme pokracovali v kojeni so silikonovymi klobucikmi na bradavky, a odstriekavanim a krmenim flaskou na noc... a tak nam to vydrzalo do 9 mes,.... 🙂
vela zdaru
uz teraz sa "tesim" na kojenie,... brrrr 😀

ali27
25. nov 2009

aisha, to ti niekto velmi dobre poradil s tou flaskou... kto ti poradil, pediatricka, ci este v nemocnici? existuje pomocka - suplementor na zasytenie dietata pricom sa zabezpeci aj to, aby sa drazdila bradavka a tym by sa zacalo tvorit aj viac mliecka...
a ked krici tak isto krici od hladu? lebo moja mala tiez vela kricala, ale nie od hladu ale od toho, ze to bolo drazdive dieta a nonstop sa chcelo nosit a malo problem vobec v klude zaspat...
hlavne vynechaj tu flasu a bud trpezliva, hlavne ju prilis nenut. ine ti neviem poradit. dufajme, ze sa este uplne neodstavila... ☹ snad ti este niekto iny napise co sa da robit. drzim palce.

rimmel
25. nov 2009

aisha da sa,,stale ju prikladaj na prsnik...stale a ono sa zacne tvorit 😉 vela stastia

ja som tiez pouzivala klobucik 4 mesiace a potom sa nam uspesne poradilo bez a kojime tak doteraz 😉

aisha1
25. nov 2009

Nezijem na slovensku neviem ako to chodi u nas.Tu je to na prd ako to vidim.To my poradila sestricka co ma mala na starost.Volala som aj na kojenesku help line a tam my povedali nech odlozim flasku a cumliky a krmim ju lyzickou.Tam dnes len rici a rici.Najskor sa trochu naje,potom rici zaspi pochvyli vstane potom zase je a tak trva cely den.Bojim sa aby nebola dehydrovana malo je.
Skusali sme aj hladovku nejedla 7 hodin,bola hladna a prsnik si nevzala.
Ako mam prikladat ked ona sa ani nepriblizi k prsniku.Hned rici.

aisha1
25. nov 2009

neviem ake mate pumpicky na sk.Ja som si kupila jednu manualnu prvy den som natahala 100ml ale teraz len 60 to jej nestaci.Neviem ci pumpicka je na hovno alebo ja som zlu kupila je ich dost velky vyber.Ako viete ktora je dobra?A bola dost draha.
Mne povedali ze pumpickou vela mlieka nenataham ze dieta saje lepsie.

rimmel
25. nov 2009

aisha, skus si z prsnika rucne odstriekat, potret bradavku mlieckom nech jej to voni...

no ale neviem ked sa nepriblizi..ona ked si juprilozis sa odtahuje? skus fakt si odstriekat i ked i za lyzicku a vyzlec sa on aj ty(do polpasa staci haha) donaha , lahnite si na postel, mlieckom jej potri pusinku prstekom omlieckovanym dnu do pusinky, ..co ja viem za skusenie nic nedas 😉

rimmel
25. nov 2009

a tiez neviem ci ti hovorili aby si otvorila ustocka jej tym prsnikom(potretym mlieckom) chod okolo ustociek..dookola v smere hod.ruciciek..

rimmel
25. nov 2009

aisha s pumpickou neviem neviem mne pridu vsetko nahovno ale to preto lebo ja aj tak nedokazem odstriekat..niektore zeny.. to proste nejde mi dok hovorila..ale manualna je naprd elektricka je lepsia.

aisha1
25. nov 2009

dakujem baby budem nadalej skusat mozno sa umudry.Dam vam vediet o par dni ci nieco zabralo.

dadulka2000
25. nov 2009

ja som mala elektricku medela (znacka), bola fajn,.... 200ml za chvilku vytiahlo. ja nedam na ne dopustit 😉
drz sa a skusaj,....

bereninka
25. nov 2009

aisa: škoda, že jsi dávala flašku. ☹
Já když měla problém, že jsme měla málo mlíčka, koupila jsem si suplementor. Lahvička se dá na krk, hadičky se připojí na prsa a dítě pije vlastně z obojího.

Ty bys měla udělat to, že už prostě NEDÁŠ FLAŠKU. Nabízej jen prso, ev. odstříkej a nabízek po lžičkách, nebo stříkačkou.

Odsávačka je nejlepší elektrická. Měla jsem medelu a moc mi pomohla. 😉

aisha1
27. nov 2009

cavte baby!
Tak us sa to trochu lepsi.Cez den prsnik nechce stale ricii,ale v noci pije.Prvu noc sa zobudila na to ze pije z prsnika tak sa rozrevala ze as. Asi sa pomylila zabudla na to ze prsnik nechce 🙂
Teraz je v noci ok pije.Krmim ju len lyzickou trva to vecne skusim striekcu.Ale hrozne jej chyba cumel.Hlavne vecer sa kruti nevie zaspat.je nanho hrozne zvyknuta.
Ale poviem vam tie dva dni to bolo na slak myslela som ze sa zblaznim tak ricala.Ale nevzdali sme sa.
Rimmel:dakujem za trik s tou nahotou to fakt funguje.Takze chodim spat do pol pasa naha a ona sa sama prituli takze nemusim vecer ani stavat s posteli.Tak to je super aspon sal lepsie vyspim.
Dakujem vam vsetkym ste fakt zlate.

alu78
1. dec 2009

martinka17,
aj my mame tento problem, len ze mame cez 9 mesiacov. Zo dna na den prestal chciet prsnik, a v noci, len 1x a teraz uz vobec. Umele mlieka nechce ziadne, caj do neho davam lyzickou horko tazko 40 ml denne. Jogurty mu chutia ale to zdaleka nenahradza to co je v mliecku.