Odmietanie prsníka. Je to možné?

papula
27. mar 2007

Babule stalo sa niektorej z vas,ze vase miminko hned od narodenia odmietalo prsnik,ked ste mali dost mliecka?Lebo my to spominala sesterka ma 3 tyzdnove babo a vobec ho nekojila radsej si odsava a dava jej cez flasku.Mne to pripada cudne,ze by vobec mala nechcela prsnik.Ona mi este pocas tehu vravela,ze jej to je trapne kojit a myslim si ze mala prsnik neodmietala,ale ze jej to skor takto vyhovovalo.Ja si myslim,ze kojit co najdlhsie je najlepsie co moze byt.

martinka17
1. dec 2009

alu
ja som medzitým bola s malým aj na pohotovosti, lebo mal modré Ďasno a som nevedela,že je to modrina od pretláčajúceho sa zúbku. Llekárka mi povedala, že mu lezie 6 horných zubov naraz. Takže preto nechce sať, ho to príšerne bolí. Samko sa teraz aspoň 2krát napije cez deň, aj v noci 2 krát, kríza pominula po 3 dňoch bez mlieka. A lekárka mi povedala, že mu mám dať na bolesť Nurofen, dnes v noci sme aj brali, zle spinkal. Nejdú aj vám zúbky?
Aha, a ešte mi pediatrička povedala, že stačia 2 dávky mlieka denne, ale mám mu dávať plnotučné jogurty, syry a hlavne Vigantol.

jaaty
1. dec 2009

tomu odmietaniu mliečka -naša Hanka sa sa ma odstavila v 9 mesiacoch, proste jej mliečko zrejme prestalo chutiť alebo sa jej málilo. celú noc prespala od 6,5 mes , takže v noci som nekjila už vôbec a cez deň mi potom už nechcela. Tiež som bola z toho dosť nešťastná, pretože odmietla mlieko ako také -čiže žiadne umelé. Lekárka ma však utvrdila, že je to OK a nemám ju k ničomu síliť. Papal 2x denne kašu, prípadne Hipp jogurty, neskôr už normálne (aj pribináčka, syr.....). Takže ak bábätko nechce mliečko, asi vie prečo to robí a možno má chuť naniečo lepšie . Podotýkam, že Hanka je absolútne zdravé dieťa - má 2,5 roka, bola asi 3x prechaldnutá, nevie čo sú antibiotiká a teraz dokonca tak raz za týždeň vypije aj šálku mliečka.

zuzka88
1. dec 2009

Ahojte maminky
neviem, ci moj krpec odmita prsnik alebo ho len nevie chytit ale ja pouzivam take silikonove klobuciky... Ten vpohode chyti a pekne pije ale bradavlu nie a nie poriadne chytit.. podarilo sa nam to snad len par krat tak sa uz netrapim a "klobucikujem"
odstriekane mlieko pijava z flase...
poznate to niektora?

aisha1
1. dec 2009

Cavte baby!
Ja som vam pisala ze moja mala odmieta prsnik.Teraz je ok us pije ale mam s nou problem v noci.Ja ju skoro celu noc kojim.Nie a nie nechat prsnik na pokoji.Ked jej ho vezmem tak place.Ona by s prsnikom aj spala.Je to normalne?

martinka17
1. dec 2009

aisha
nepíšeš vek bába, ale to nebude o hlade, ak má viacej ako 6 mesiacov. Ak má menej, tak potom si nevie vyťahať dosť mlieka. A čo cez deň, tiež je stále na prsníku? Samko asi do 6 mesiacov zaspával večer len pri cicinke, takže sme "kojili" aj 2 hodiny v kuse.Ale on nepil mlieko, len nechcel cumlík a nahrádzal ho prsníkom.

aisha1
1. dec 2009

moja mala ma 3,5 mesiaca.Cez den jej davam cicku,neskor um cez lyzicku a tak striedam cez den ale je tiez rada na cicke.Zeby zle tahala ako pises?

martinka17
2. dec 2009

ja si pamätám ako kámoška v pôrodnica 2 hodiny kiojila malú a výsledok bolo 20 ml stiahnutých. Mne zle "funguje" jeden prsník, z neho malý vyťahá max 50...takže by mohol ťahať aj hodinu a nenaje sa a pri tom druhom mu stačí 2-3 min a je najedený. Skús aj v noci umelé, ja neviem veľmi poradiť alebo sa opýtaj doky, čo ona na to.

manika77
2. dec 2009

ahojte verim tomu ze dieta moze odmietat prsnik stalo sa to aj nam ☹ ..prsisal sa iba na klobucik ale aj to horko tazko bol cely nervny..a potom tahal hodku a 20 minut vydrzal byt najedny...trapili sme sa do tri a pol mesiaca a potom som si povedala ze ho nemozem takto trapit...a dala som mu flasu...lenze on sa horko tazko prisal aj na flasku tak sme to riesili do stvrteho mesiaca lyzickou a potom sa konecne prisal na flasku... 😉

alu78
2. dec 2009

martinka 17,
ano aj nam idu zubky, a dokonca su uz vonku, 3 hore a jeden dole a napriek tomu sa prisaje max 1x v polospanku.
Nikde sa neviem docitat, ake syry by mohol jest. Pocula som o lucine ... ty ake syry davas malemu?
Inak Vam gratulujem, ze uz to mate v poriadku, ja mam vzdy vecer stres ci bude chciet aspon v noci trochu mliecka vypit ☹
Vsetci mi hovoria, ze ako dobre, ze sa odstavil sam, sme usetreny od velkych placov, ale co z toho, ked mliecko treba a tie umele nechce.

rimmel
2. dec 2009

jeeee aka som rada ze som mohla pomoct! 🙂 drzte sa

rimmel
2. dec 2009

to malo byt pre aishu 😀

aisha zrovna citam dalej co si pisala ze malej sa cecok zalubil..len tak dalej, je to normalne tes sa 😉

annag
2. dec 2009

zuzka88 - klobúčiky i fľaša k dojčeniu nepatria. Veľmi by Ti pomohla laktačná poradkyňa, si len na začiatku. Správne dojčenie priamo na prsník je alfa omega úspešného , bezproblémového a dlhodobého dojčenia.

aisha 1 - dokrmovanie lyžičkou tiež nie je ideálne, i keď oveľa lepšie než je fľaša. No ak dokrmuješ mimo prsníka, tak Tvoje prsníky netušia, že majú tvoriť viac mliečka. Tvoria len toľko mliečka, koľko ich bábo stimuluje. AK treba dokrmovať bábo, ktoré sa prisáva, malo by to byť priamo na prsníku pomocou suplementora. Takisto - správne priloženie je veľmi dôležité a je dôležité nielen mať bábo na prsníku. Dôležité je, aby bábo na prsníku ozaj pilo, nielen cuckalo.

ak bábo ozaj pije mliečko, vidíš, ako mu počas dojčenia pri pití klesá hlboko brada, pri poklese nastáva pauza - vtedy má bábo plnú pusu mliečka, po návrate brady počuješ, ako mliečko preglglo. Ak už bábo na prsníku nepije mliečko, iba cucká , pohyby sú plytké, jemné, rýchle, bez pauzy, prsník ľahko vytiahneš.

- počas dojčenia využívaj stláčanie prsníka - teda keď vidíš, že bábo po skutočnom pití prechádza do cuckania, prsník na pár sekúnd stlač - bábo začne pekne piť (prsník chyť ďalej od dvorca akoby si išla odsávať - prsty dole, palec hore - do tvaru písmena C) , keď bude prestávať, prsty uvolni - bábo možno začne piť mliekčo uvolnené tlakom, možno bude oddychovať - počkaj, kým nezačne znovu sať len naprázdno a opäť stlač - opäť začne piť .... takýmto stláčaním prsníka predlžuješ aktívny čas na prsníku - vtedy bábo si vypije viac mliečka . Stlač pevne, ale nie bolestivo, s prstami nepohybuj, len stlač tak, aby si zvýšila tlak v prsníku a mliečko tieklo rýchlo. Stláčaj vtedy, keď nepije , len saje naprázdno - ka pusinkou nerobí nič, nestláčaj - vždy počkaj na sacie pohyby. Keď už stláčanie nefunguje, ponúkni prsník druhý a pokračuj rovnako. Ak druhý prsník bude odmietať - nie je hladné a netreba ho nútiť. Ak by bábo bolo nepokojné aj po vypití druhého prsníka, vráť sa opäť na prvý, druhý .... Dojči dovtedy, kým stláčanie prsníkov funguje - teda kým bábo ozaj pije.

na tomto videu vidno stláčanie prsníka:
http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content...

tu vidno, ako bábo ozaj pije:
http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content...

a tu, kedy len cucká a pije veľmi málo:
http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content...

aisha1
20. dec 2009

Cavte baby!
dlho som nebola na nete tak pisem as teraz.Akosi som nemala cas.
Chcem sa podakovat rimmel a annag za vase rady ale aj ostatnym co ste napisali.
Aisha je na tom lepsie ale stale mam problemy s nou.Us ma 4 mesiace.Ja som to pokazila na zaciatku co us nic nenarobim.Mam s nou problem us od narodenia.Neviem preco lebo ked sa narodila tak my vraveli ze saje pekne.
Len my nepriberala zo zaciatku a stale plakakla tak my vraveli dokrmovat.
Teraz ju vacsinou kojim ale dam jej aj dva pohare mlieka na den ked us nedavam flasu.Ale ona vacsinou rici ze pohar nechce alebo zase pije akoby nikdy nejedla.Tak neviem ci jej stale chyba flasa a nevie si zvyknut.A zacala vracat z um a odmietat ho.
Skusala som aj len kojit jeden den bol ok ale zase druhy bol horor bola stale hladna.Chcem sa opytat moze to byt ze mam mensie prsia a mlieko sa tak pomaly tvori?
Daako to este pretrpim kym nezacnem prikrmovat stravou a potom vylucim um a budem sa snazit kojit ak sa bude dat.