Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Odnaučenie od dojčenia

janula123456
21. apr 2016

baby prosím vás poradte mi ako odnauciť dieťa od dojčenia má už má už 21mesiacov pije neustale cez den aj cez noc dakujem 🙂

bosoriak
21. apr 2016

@janula123456 Ja skratim odpoved na jednoduchu: ak chces odnaucit dieta od dojcenia, nedaj mu prsnik.

Je tu aj dost tem, kde zeny pisali, ake triky pouzili (prelepit bradavky leukoplastom, natriet citronom, povedat ze uz mlieko nie je ...), ale ked nedas prsnik, dieta nebude pit. Po par protestoch mu to dojde. Len ked uz sa rozhodnes, tak to aj dodrz. Laskavo a pevne. Najhorsie, co sa da urobit je najprv nieco zakazat a po par vystupoch to zase vratit.

janula123456
autor
21. apr 2016

Dakujem pekne za odpoved nepomahal ani citron ani leukoplast dufám že protest zaposobí už som bezradná ☹

pribinak
21. apr 2016

@janula123456 muz nech si zoberie par dni volno a ty vhod na 4-5 dni prec z domu

moniciak
21. apr 2016

Asi to nie je celkom odpoveď akú chceš, ja som dojčila asi 5 mesiacov tak s tým nemám skúsenosť, ale podľa mňa je malá, veď má necelé 2 roky, naša Monika bola na Sunári a budila sa asi tak 1 a pól roka aj v noci na fľašu 🙂 Ja by som teda ešte dojčila, veď kým ste spolu doma, nemáš dôvod prestať 🙂

janula123456
autor
21. apr 2016

To nieje možne manžel robí v zahraničí musím to zladnuť neako sama

ottka
21. apr 2016

@janula123456 Ja som odúčala tak, že som cez deň povedala, že už nemám mliečko. To bola tá ľahšia časť. Večer potom asi 4 - 5 dní uspával manžel drobca a keď sa v noci zobudil, tak ho tiež on uspal. Do týždňa sa nám to podarilo. Teraz to tiež budem asi o mesiac riešiť s najmenším.
Tvoja slečna je trochu staršia a má viac rozumu, možno to pôjde ťažšie. Ale keď už začneš , tak nepovoľ. 🙂

janula123456
autor
21. apr 2016

moničiak už to je neznesitelné malá pije celý den celu noc nedá sa odbiť robia sa mi bolestivé hrcky uz mám toho dosť

moniciak
21. apr 2016

@janula123456 Tak veľa šťastia 🙂 Ale určite sa to podarí, veď všetci sme sa odnaučili 🙂 Možno treba ako s cumlíkom, proste nedať

janula123456
autor
21. apr 2016

Dufam že sa podarí 🙂dakujem

janula123456
autor
21. apr 2016

Dufam že sa podarí 🙂dakujem
@moniciak

siska53
21. apr 2016

@janula123456 mne pomohol ocot - obmedzila som jej dojcenie na ranne a vecerne (pred spanim), neskor uu len ranne.
Moja si casto pytala cez den,v noci nastastie nie,ale uz aj to denne mi vadilo,bolelo ma to.
Skus este ocot,ten je nechutnejsi oproti citronu. Alebo ak ani to,uz jedine nedat,zaujat niecim inym..

petruska1212
21. apr 2016

nam pomohlo ze som ju dala na tyzden babke, nevidela ma, potom som jej vysvetlovala, ze uz dopila mliecko, uz tam viac neni, par dni strajk ale potom sa uspokojila, vecer chodila spat s ockom s flaskou

dorotka202
21. apr 2016

My sme si tym presli pred mesiacom.dcera ma dva roky a v kuse chcela prsnik aj v noci.velmi som sa bala ako to zvladneme.ma teraz take to trucovite obdobie a ked sa rozplace alebo nazlosti neviem s nou rady.ale nastastie a na moje prekvapenie to zvladla uplne bez problomov.v noci spala s manzelom.a cez den u nas mliecko povysaval sajaj ( vysavac).presiel mesiac a uz si vobec nespomenie.uz spim s nou v pohode.takze u nas boli velke obavy ale nakoniec to islo lahko.naozaj uz to mliecko nepotrebovala a pila len zo zvyku.tak drzim prsty aby aj u vas to bolo tak jednoduche.zo zaciatku ked chcela cicu som jej musela stale dat bobo.pri synovi som si cicu prelepila leukoplastom.a tiez to bolo celkom bez problemov.len som ho tam musela mat asi tyzden lebo stale to kontroloval.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli