Odnaučenie od prsníka 18. mesačného dieťaťa. Čo robiť?

maca793
28. júl 2007

baby poraďte. už je to dosť nechutné. moja kamarátka má 18 mesačnú dcéru, ktorá si každú chvíľu pýta prsník. mne je to dosť blbé, keď som u nich. stále si ho vyťahuje a žuje. poraďte čo má kamarátka urobiť, aby prestala kojiť. už skúšala na 3 dni od malej odísť ale nepomohlo.

wladka
28. júl 2007

maca, ja este nemam ani rocnu, a tiez to vyzera nadlho 🙄 .. myslim, ze to bude o trapeni, ale nech povie, ze ma bo, a nedat jej.. musi to vydrzat.. potrva to.. ale odnauci sa..

ale cil ma napadla taka hlupa myslienka, naptriet iba bradavky fialkovou vodou 😀 ..mozno to odpudi 😅 ...

maca793
autor
28. júl 2007

aj chlapca kojila skoro 3 roky!!! myslím si, že je to choré na hlavu. ja som jej vravela, nech si ich natrie niečim hnusním aby si malá zapamatala tú chuť a prestala mať chuť na cecok. možno jej to vyhovuje. ☹

wladka
28. júl 2007

o maj god!! 😅

u mna nehrozi.. vemena nechcem mat.. myslim, ze do roka je idealne.. ale po roku to mliecko uz nema vyznam..ale je to mozno jej pohodlnost 😒 ..dam jej a bude klud..vies

hanka274
29. júl 2007

neni to tak presne, ze po roku nema vyznam...na druhej strane cca do roku je zrejme najlepsie, najhodnotnejsie. Ja napriklad pomaly koncim, kojim uz len vecer-a mala ma 15 mesiacov...mam uz 5 mesiac aj kramy a uz aj kvoli tomu vraj nieje plnohodnotne....
moj ciel som splnila...chcela som taky rok, roka pol, mozno dva....nevedela som nikdy dopredu, ze kolko chcem kojit maximalne....
ale 3 roky, to urcite nie, to "mlieko" uz nieje ani mlieko ake by pri kojeni malo byt, myslim si, ze uz nieje vobec vyzivne atd....

sesternica moja kojila cez 2 roky a tiez uz to mala brala ako zvyk...tak nevedela ako, a tak moj krstny (jej otec) si vytiahol jeho tricko, ze Pauli mama nema mliecko, dedko ti da...a krstny moj je strasne chlpaty, uplne fest cierne chlpy....a odvtedy sesterka nekojila....
mozno to je jeden z navodou ako prestat, mozno staci len byt zasadovy a nedat...

mima208
20. aug 2007

myslím, že nieje tvoja starosť, či kamarátka kojí, ak jej to vyhovuje a nijako ju to neobmedzuje, nevidím v tom nič divné, ani úchylné.

veroncek
27. aug 2007

Ahojte ja mam 17 mesačnu dcerku a tiež ju ešte kojím.skušala som prestať ale ten plač za cecikom ma vždy uprosikal.musim povedat že kristinka nebola ešte ani raz chorá a som si istá že velkou mierou k tomu prispelo kojenie.vydržím ešte zimu a potom to vyskušam znova.Treba asi niečo vymyslieť nejakú fintu.Síce na kiky nezabralo nič.Mne kojenie nevadí.na zaspávanie je to výborne.prajem vela úspechov.. 🙂 😀

wladka
27. aug 2007

hanka, myslis, ze ked mas menzes, mliecko nei je plnohodnotne??? ja mam menzes cca od 2-3mesiaca malinkej.. 😕

tretulka
28. aug 2007

ja som uz tiez rozmyslala, ze pomaly maleho odstavim, viem, ze to bude tazke, lebo nas Matko je velky cickos 😀 , cez den ho kojim cca 2-3razy, v noci vacsinou 2x, uz ma dost zubov, tak sa stane, ze silnejsie stisne a veru mam na prsniku odtlacok 😒 ... no a na prsniku zaspava...
wladka - ja si myslim, ze skor sa pri menzese moze zmenit chut mliecka, ale nie jeho kvalita...ja napr, este menzes nemam, mozno keby som dostala, tak malemu nebude chutit a odstavi sa aj sam.... 😉

wladka
28. aug 2007

tretulka.. noooo.. u nas to nezabralo, kazdopadne.. 😀

radoslava
5. okt 2007

Ahojte pisem skusenost mojej zlatej svagrinky.
Ja som citala zopar clankov na tuto temu v Mama a ja. A tak som poradila svagrinej ktora koji teda uz kojila svoju dcerku 2 roky a 9 mesiacov.
Poradila som jej aby si dala na prsniky horcicu. Ani jedna sme neverili tomu ze Ninka na to skoci a ze uveri ze didka je chora a mliecko pokazene. A predstavte si skocila na to. My sme totalne nechapali. Dnes je to 6 den co svagrina nekoji uz ma stiahnute prsia a bere lieky takze mliecko uz naozaj nieje.
Nikdy by som neverila ze to zaberie mysleli sme si ze Ninka ochutna a povie ved to je horcica a zabralo to neochutna a odnaucila sa a to bola riadny cecok to vam poviem.
😀

wladka
5. okt 2007

horcica??? 😀 ..skusim...

jejke
5. okt 2007

2 roky a 9 mesiacov, 😕 to je podla mna uz psychicka zavislost...
teda pocula som ze hoci je to krute, najlepsie je v takom pripade odist na dva-tri dni, nech je dieta len s manzelom alebo so starkou a zvykne si aj mamca aj dietatko.
Ja som odstavovala 15 mesacne a problem nebol, fungovala flasa namiesto prsa.. 😉

bubatko
5. okt 2007

maca a Tvoja kamoska vie, ze tu na nete vypisujes, ako je jej kojenie nechutne 😉 ona chce tiez prestat kojit, alebo si si to zobrala na starost Ty 😝

ervotoc
6. okt 2007

wladka to mas prosim ťa odkial ze po roku uz nema mliečko vyznam???vari si doktorka?

wladka
7. okt 2007

ervotoc, nie som.. ale vezmi to z dvoch hladisiek, logicky som rozmyslala!!

prve hladisko, prvy rok - dolezity pre dieta, ale po roku, uz dietatko dostava vsetky vyzivy aj inaksim sposobom, tuhou stravou, ovocie, zeleninka.. samotne mliecko nestaci..

druhe hladisko, po roku zacina byt dieta bystrejsie, vnimavejsie, prisaje sa uz len zo zvyku, kvoli pocitu, aby citilo mamku, naviazanost na mamku, pohodlie 😉, u mamky vycerpanost, nevyspatost - aspon u mna.. vsimla som si, ze moja je betarka!! cez den ju didi ani nenapadne, ale v noci len cucne cca 3 sekundy, a otoci sa a spi dalej.. kedze ja ju nechcem naucit na postel, tak vstavam k nej, prenasam ju do postielky.. a ked ju ignorujem, ze jej nedam didi, tak spusti pavianovy rev, a pre pokoj duse, ked jej dam, tak staci cuc a spi.. chapes?? o com je to kojenie?? o vyzive sa neda povedat 😉 dufam, ze mi rozumies, ako som to myslela. .. tu ide o psychicky aspekt.. je podla teba idealne kojit 2 roky?? podla mna nie, do roka najlepsie, po roku uz nie.. uz je to len zvyk, a potom to odnaucenie je vacsie trapenie pre dieta a matku. 😒 ..samozrejme, ze nie vzdy sa da.. nie vzdy je pevna vola.. nie vzdy sme razne.. tyka sa to aj mna aj ostatnych.. kazda sme ina, kazda k dietatu inak pristupujeme, kazda to inak urobi.. ale je to len a len na matke a dietati 😉 ..

ervotoc
8. okt 2007

Wladka ako mozes tvrdit ze zo zvyku?a po roku ze ho netreba?prečo potom lekari tak casto opakuju ze kojit ma vyznam do dvoch rokov 😉 a minimalne pol roka 😉 este vela mamin si mysli ze pol roka stači a pááápa ale nie je tomu tak 😉 nie je to veru len o zvyku,ved si vygugli 😉 😉 😉
a veru beťarka to je a je velmi zlatá,a teraz ti začne aj vymyšlať 😀 😀 😀 😉 to uz bude aj čertica 😝 😀

wladka
8. okt 2007

do dvoch ma vyznam??? ooooch.. dovtedy skapem 😀 😀 😀 ..ale inac ti poviem, ze som z toho total unavena.. prsia sa mi nenalievaju, ani ich nemavam plne, ale cucat to by chcela 😠 ..keby aspon pila nieco z MM 😅 ..

nestras maaaa.. 😔 nechcem vediet 😀 😀

ervotoc
9. okt 2007

Wladi mm ma vyznam,ale ked sa ti bábo odstavi v roku,či skorej aj ..určite by som ho nasilu nenarvala na prsnik,ked nechce,nechce 😝 ale dolezite mm určite je 😉 vedla som čitala ze ideš odstavovať,inak suseda ma v rovnakom veku vnučku ako je nas drobco a uz pár mesiacov sa ju snazila odstaviť jej nevestička ,mala aj lieky na odstavenie, ale este kojí...vsetky pokusy boli u nich márne a jedine co by jej pomohlo by bolo malu tyzden nevidieť,čo je nepredstavitelne,takze koji dalej ale uz menej nez ked zacala s odstavovanim..ona chcela odstavit kvoli prsnikom ,pretoze v noci ho nevedela vyrvať 😕 😒

maca793
autor
24. dec 2007

baby díky za názory nakoniec jej doktor predpísal nejaké tabletky z ktorých jej bolo dosť blbo ale už 1,5 mesiaca nekojí a malá si ani nespomenie na prsník. 😉

mata78
26. dec 2007

tak ako si čítam tak vám trošku závidím a mnohým z vas nerozumiem. ja som moju malú nekojila ani jeden deň aj ked som to veľmi chcela. jednoducho sa nechcela prisať k prsníku. tak odsavam. dávam jej už 14 mesiacov moje mlieko. ani si neviete predstaviť aké je to únavné si odsavať mlieko. ale ani raz ma nenapadlo s tým prestať. prave naopak. vždy si hovorím, že keby sa mi podarilo ešte nejaký ten mesiac. ale vyrerá, to tak, že malá sa "odstavuje " sama, lebo v poslednom čase jej moje mlieko prestáva chuťiť. ja by som kojila čo najdlhšie. a nie je pravda, že po roku dieťaťa materské mlieko nemá už taký význam. asi pred mesiacom sme mali s manželom črevnú chripku a dostala ju aj malá. ale vdaka tomu, že mala MM to prekonala behom jedného dňa a my dvaja sme sa z toho dostávali takmer celý týždeň. Vdaka MM dostala do organizmu protilátky a tak to u nej nemalo taký hrozný priebeh( tie mudrosti mám od lekárky) 😀 😀

vlastulka
29. dec 2007

My budeme mať v januári rok, skúšam už teraz ju pomali odstaviť, ale nedá sa.. Čajík a ani mliečko mi z fľaše piť nechce, tak jediné tekutiny má iba MM. Tak neviem ako ju mám odstaviť, ked mi žiadnu fľašu nezoberie, ani hrnček a podobne. Vyskúšala som už všetko možné. Hlavne noc je pre mna vyčerpávajúca, pretože papá za noc aj 3-4 krát. Cez den kojím iba pred spaním, inak by mi nezaspala. Už som zúfalá z toho, ako sa mi odstavíme...

maca793
autor
30. dec 2007

mata78
čo by som dala za to, keby som malú mohla kojiť až doteraz. ale bohužiaľ mlieko som stratila po 3 mesiacoch zo dňa na deň.
vieš, tá moja kamoška už chcela prestať kojiť aj z toho dôvodu, že malá si aj na piesku pýtala prsník a bolo jej to strašne nepríjemné. dokonca aj v autobuse si ho pýtala. takže tak.
a dokedy chceš kojiť ty?
vieš, je iné si celý čas odsávať mlieko a kojiť.

lindda
30. dec 2007

maca ona aj sama prestane moja svagrinna kojila do 2 r a potom to normalne samo preslo dala si vinko a povedla dost a za tyzden bol pokoj potom jej len tak zo srandy asi za 2 tyzdne skusila dat a mala ze fuuuj 🙂

mracik
30. dec 2007

Ja som druhorodeného kojila dva roky aj pár mesiacov. Že je to podľa niekoho nechutné a choré na hlavu?
Nech, obidvaja sme si to užívali, doteraz rada spomínam na tie spoločne strávené chvíle a blízkosť.

Odstavila som ho viac menej preto, že som chodila už do 24h služieb a tam fakt nebolo kedy odsávať mlieko. A aj kvoli tomu, aby sa mi upravil cyklus, ktorý som mala dosť rozhádzaný. Jednoducho sme išli s manželom na tri dni na dovolenku do Prahy a malého sme nechali svokre. Celý ten čas si na mliečko nespomenul, až keď sme prišli, tak trošku pomrnkával a pýtal mliečko, ale trvalo to len pár dní.

Teraz to plánujem potiahnuť do konca materskej, teda do troch rôčkov, ak sa Šimi dovtedy sám neodstaví.

maca793
autor
30. dec 2007

podľa mňa je to už trošku perverzné kojiť do 3 rokov. ale neberto to osobne. kažkdý sa rozhodne, ako dlho bude kojiť. ja keby som nestratila mlieko, tak by som kojila do roka.

evka39
23. feb 2008

Ahojte,aj ja chcem prispieť vlastnou skúsenosťou,dúfam,že pomôžem maminám,,ktoré majú doma cickoša ako ja...Emka má rok aj 9mes.a neodstavujem ju preto,žeby mi to pripadalo perverzné...Skôr mi už vadilo nočné dudkanie keď som sa už ani nemohla otočiť na druhú stranu keď som chcela ...Začala som odstavovať postupne najskôr len cez deň až kým si prestala pýtať úplne.Vždz som ju prehovorila na iné mliečko a ak to nezabralo tak sme dali jogurtík,ktorý má rada...a tak.Pred týždňom som začala s nocou.Ked si pýtala snažila som sa ju učuškať len keď už veľmi plakala,tak som jej dala a postupne stále menej a menej až sme teraz na tom tak že týžďeň si už v noci nepýta.A posledná najťažšia fáza.zaspávanie na cicíku to som riešila trošku drasticky ale už som nevedela ako na to.Tak som si didík potrele horčicou a povedala jej že mliečko sa pokazilo a je kakané...Neveriacky pozerala aj ochutnala ale hneď spustila plač asi za mliečkom.Aj mi bolo ľúto.ale pomohlo dva dni je už bez a nepýta...zatiaľ, no už musím vydržať a nepoľaviŤ..toť moja skúsenosť, maminkám veľa trpezlivosti a pevnej vôle pri odstavovaní malých cicíkov ...

kuky8
9. dec 2008

Ahojte,
ten trik s horčicou a pokazenou didou skúsila aj moja kamoška a veru zabralo okamžite.
Ja ešte kojím (aj keď mám pocit, že už nemám toľko mlieka) cez deň 3x a v noci 2x. Chcela by som potiahnúť do tých cca 18 mesiacov, ale už teraz pomaly začnem tak ako evka39 cez deň obmedzovať. Skúsim najprv menej radikálne riešenie... snáď pochopí 😅
To nočné vstávanie ma pomaly zabíja ☹

titkovamiriam
9. dec 2008

ja som kojila do 18m ale len rano a vecer - toto je asi uz problem,taketo chovanie,no vacsinou je to tak u vacsich deti 🙂 -kamoska kojila este 5r.!!!! ☹ a to bol horor-ona ist nikam poriadne nemohla az raz sa nastvala jeje svokra a zobrala ju na tyzden od maleho-jej skoncila laktacia a on si uz nespomenul,lebo keby chcel mama by zasa odisla -no bolo to hruza