Používame cookies. Viac informácií tu. OK
stanislavao
19. dec 2011

nas ma 2 roky 3 mesiace a v noci minimalne 1x pije mlieko, niekedy aj 2x. to je velmi individualne. ked vam prespi celu noc, tak nemusite krmit, ale ked sa zobudi a mrnci, place, mrnci a place, tak co mam spravit. vypije si mlieko a spi dalej.

hoogy
19. dec 2011

nas maly sa odnaucil sam,ale az v 2 rokoch.

hobit
19. dec 2011

nas maly sa odnaucil asi v roku, dovtedy bol kojeny, najprv si sam zrusil denne kojenie a potom som mu raz v noci nedala mlieko, ale len dudku a v pohode, odvtedy takto fungujeme a jest v noci nepyta

ikke
19. dec 2011

to je asi velmi individualne, moj ked mal asi 9 mesiacov, 1-2x za noc sa budil a ja som ho automaticky kojila. raz som si povedala, ze skusim ho nedat hned na prso, ked sa zobudil, pohladkala som ho, chytila za rucicku a on po asi 3-5 minutach vzdychania (nie plakania) zaspal. toto sa opakovalo asi tyzden a potom uz nikdy viac pitie v noci nepytal 🙂

azarijka
19. dec 2011

my sme odstavili od nocneho kojenia minuly tyzden, lebo to uz bolo neunosne kazdu pol hodinu hore a nie a nie zaspat pokial nemala cicik v ustach.
dve noci plakala - prvu viac druhu uz len tak menej a tretiu noc uz ani nevedela ze nocne kojenie existuje 😉 ponukala som jej vodicku obcas sa napila, teraz uz moc nepije, ked sa preberie staci ju pohladkat alebo si ju pritulim viac k sebe.

zuzana17
19. dec 2011

môj malý bude mať 4roky a ešte niekedy si v noci pýta mlieko, ale už nie tak často ako kedysi 🙂. Dúfam, že pomaly sa odnaučí a prespí celú noc konečne 😎

jahodka11
19. dec 2011

ja si uz presne nepamatam, kedy to bolo, lebom aly bol velky spac, ale odnaucil sa velmi skoro a sam...ono to ani nijako podla mna nedonutis, ked je dieta hladne, tak je hladne...neboj, odnauci sa, este mate cas a urcite sa aj ty raz dobre vyspis 😉

suzieqiu
19. dec 2011

Ja som nasu malu zacala odnaucat od nocneho krmenia ked dovrsila 8mesiacov. Dr mi to tak doporucila tak som to skusila. Budila sa mi na mliecko tak 2-3krat za noc. Mliecko som vymenila za cajik od Sunarek Hruska a Medovka na dobry spanok. Prve noci, mozno 3-4noci, sa mi zobudila aj kazdu hodinu. Pokazde som jej dala cucnut cajiku a zaspala. Potom sa mi zobudila uz len raz za noc, okolo 1h a to vypila aj skoro celu flasku cajiku a asi po dvoch tyzdnoch cajikovania sa zrazu nezobudila vobec. Pekne mi prespala celu noc. Vobec to nebolo take strasne ako som si myslela. Prajem vela stastia. Za pokus to stoji 🙂

danka86
19. dec 2011

Tento isty problem mam aj ja. Viktoria sa mi zobudi v priemere 2krat za hodinu. Uz jej ani nedam prso, len jej dam dudel, pohladkam.. Par dni to zaberalo a zas sa dozaduje mlieka. Som z toho na prasky, lebo sa nic nevyspim a trva to uz veeelmi dlho. A to uz nie je hlad, ale zavislost, kedze si len cucne a spinka.. Ja si stale vravim,ze to nebude robit do 5r a to ma trosku, ale nie velmi ukludnuje 😀

fodorka
19. dec 2011

nas strasi sa budil do roka aj 10krat za noc ale bol este kojeny tak vymyslal,ale potom som presla na normalne mlieko polotucne a ako anhle sme zacali davat to vecer vypil a prespal celu noc.ale potom boli obdobia ze sa sem tam zobudil na kakavko ked mal dva roky ale to uz bolo sem tam takew vypadky...a tento mladsi ma 9mesiacov a stale s abudi v noci.

mummy01
19. dec 2011

neviem ci dojcis a ci krmis z flase...ale nasa starsia dcerka pila mlieko z flase do 3rokov,potom sa nam narodil syn a ona sama prestala pytat.Teraz bude mat syn 2 roky a uz tyzden v noci papat nepyta 😀 Ja som to nechavala na deti,ked prisiel ich cas oducili sa same 😵

lili777
19. dec 2011

my sme sa presne ako azarijka píše odstavili cca 3 týždne dozadu, pretože bola každú POL HODINU! hore. Všetci nevyspatí, chorľaví, unavení. Ťahali sme tak pol roka a už to bolo neúnosné. Jednu noc plakala, od ďalšej spala, dnes nevie čo je nočné kojenie, večer dostane kašu a okolo 22,30 ešte 180 ml UM a spí CELÚ NOC! Neuveriteľné a som v šoku. Osobne by som ju neodstavila, ale bolo to nutné a hodnotím to ako správne rozhodnutie. Mala už rôčik, tak som rada, že sme aspoň do roka potiahli.

unique
19. dec 2011

moj maly pil mlieko 1x v noci a asi pred mesiacom som mu dve noci po sebe mliecko nedala, 5 minut si poplakal a hned zaspal...Ked sa vecer normalne napapa, nemoze mat v noci hlad, mlieko pil len zo zvyku

kattarinab
19. dec 2011

prešlo to samo od seba tak postupne, ked mal asi 18 mesiacov

solnicka_nr
19. dec 2011

Podla mna je to individualne a kazde babatko si to reguluje same...
Moj maly mi uz par krat prespal celu noc alebo sa budil len raz a teraz sa zasa zacal budit kazde 3 hodiny...
Najlepsie vie ci je hladny a ci potrebuje papat alebo nie.
A kazde babo je ine, takze povedat ze kedy by uz nemalo v noci papat sa neda.....

pepiminarik
19. dec 2011

ahoj, urcite je to individualne a zalezi aj na tom ako je to casto. ako aj niektore dievcata uz spomenuli, ked to zacalo byt kazdu hodinu, uz som nevladala. ledva som zaspala a znova hore. v 9 mesiacoch sme museli prestat s kojenim a zacala som to nahradzat vodickou z flasky. frekvencia sa sama zacala znizovat a teraz pocas vykurovacej sezony je to tak raz za noc. ale stane sa ze aj dva krat, ale nie velmi casto. 🙂

modrofuzik11
20. dec 2011

ano, jednoducho sara zrazu prespala celu noc. mala asi 1,5 roka 🙂

stvura
20. dec 2011

postupne sa znizovala intenzita nocneho dojcenia, myslim ze asi okolo roka a pol mi maly prespal noc (dcerka zatial noc neprespala - ma 14m)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli