• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Odsaté mlieko sa v chladničke zgrcne. Kde robím chybu?

9. septembra 2008 
neviem,kde robim chybu ,ale malinkej odsavam mliecko a vzdy ho dam do chladnicky, do 24hod.ho spotrebujem.Niekedy sa vsak stane,ze mliecko vytiahnem take "zgrcnute"lepsie povedane na vrchu plavaju take zrateninky.co robim zle?prosim poradte
8. sep 2008 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cvika, není to zgrcnutí "smetana"? Nejdříve totiž teče přední netučné mlíko na žízeň a pak až tučné mlíko na hlad. Tukje "lehčí" než zbytek tekutiny, proto vyplave na hladinu. Pokud má mlíko standardní chuť, nevzrušovala bych se.
8. sep 2008 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cvika: myslis,taky biely povlak na vrchu?to som aj ja mala na odstriekanom mliecku v ladnicke.ani ma nenapadlo,ze by tomu mohlo nieco byt ved ked to bolo v ladnicke.aspon ja som to,tak vtedy brala :slight_smile:
8. sep 2008 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je tuk zlato :wink:

"zgrcnute" mleko vypada jinak :grinning:
8. sep 2008 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je to normalne, to na vrchu je vlastne smotana.
8. sep 2008 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Juj, mně se jednou dokonce podařilo utlouct máslo :grinning: Nechala jsem v láhvičce trochu odstříkaného mléka a než jsme se dokodrcali domů, byla tam mastná kulička asi 1 cm v průměru :slight_smile:
8. sep 2008 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ale na to ses asi neptala, viď? :grinning: :sweat_smile:
8. sep 2008 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: hi, to je dobre, ze zgrcnute, mne to tam tiez plavalo, ale ani ma nenapadlo, ze je to zgrcnute. Jasne ze tuk, resp. smotana. Ja som to vzdy rozhrkala a sa to zmiesalo, nez som jej to dala. Ale raz sa mi fakt 'zgrclo', bolo teplo a asi bolo moc na kraji chladnicky, tak zozlklo a smrdelo, ble.
8. sep 2008 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jo, jo, to je smotana... :grinning: ... a mne pomohla umlčať moju svokru, keď blábolila, že mám slabé mlieko - tak som jej tú smotanu ukázala (mala som jej tam skoro 10 ml) a odvtedy mám pokooooj. Neboj, keď fľašu zohreješ a mlieko pomiešaš, nebude tam nič.
8. sep 2008 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jasne, smotanka...ja uz odsavam mesiac a pol a mam to tam po par hodinach vzdy...Staci zatriast :slight_smile:
8. sep 2008 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky,to je smetana,to nejtučnější na mléku,akorát při ohřívání to mlíčko ohřívej v té samé nádobce,jakou máš v lednici,protože když to budeš studené přelévat,tak právě ta smetana ti po stěnách zůstane a to by byla opravdu škoda.
8. sep 2008 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
neviem co sa smejete ze zgrcnute, ja viem ze je to smotana, ale ja myslim celkovo mi v mliecku plavaju take zrazeniny, ked aj zohrejem to mlieko usadia sa na bokoch flase...a su zlte
:unamused:
9. sep 2008 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cvika,
ovonaj to a ked to nepachne po starom masle, nemalo by to vadit... dobre pretrep flasticku...
ale... ozaj ako pisala kristina_tvb vyssie - nedas nahodou tu flasu niekam na kraj, kde by bolo teplo? alebo do dveri chladnicky...?
9. sep 2008 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cvika a v cerstvo odsatom nic take nie je? aka je vona mliecka, pripadne chut?
myslim, ze to fakt bude len smotana
9. sep 2008 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
zuzanocka, nie nedavam ju na kraj,mliecko je vzdy dostatocne studene..a flasku trepem a trepem a zostava to tam...
pietra v cerstvom nie,keby je to smotana tak to tam mam vzdy, no jaa som tak nasla mliecko 2krat....smotana to nie je viem ako to vyzera..toto ked aj zatrepem a ohrejem a ver ze poriadne trepem..zostava to po okraj i flasky.
chut je sladkasta ale s dakou pachutou...vyzera to ako keby si si do kavy dala stare mlieko a ono sa zgrcne
9. sep 2008 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
take "vločky" mas na mysli asi... podla mna to je smotana
ked to nie je horke, hadam je to ok... nemoze to byt tvojou stravou? :confused:
9. sep 2008 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
nie vlocky, podla mna to nie jesmotana, viem ako vyzera smotana, ta sa ti oddeli od mliecka ked s tym nehybes, ale toto v tom plava, hovorim ako kjed si das do kavy pokazene mlieko a ono sa ti zrazi.....neviem , nokazdopadne to tam neni vzdy, keby ze je to smotana tak to tam mam po kazdom raze...ale diky
9. sep 2008 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já když odsávala,tak mi to tam taky plavalo a dávala jsem tu :grinning:
9. sep 2008 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cvika, nemusis mat smotanu zakazdym. Ja som len odsavala a mliecko v chladnicke vyzeralo rozne. Niekedy bola na nom dost hruba vrstva smotany, niekedy len take malinke kusocky a niekedy ziadna. Ak cele mliecko nema pachut a je to sladke, tak ja sa ozaj priklanam k tej smotane.
Niekde som kedysi citala, ze mozes poprosit o rozbor materskeho mlieka, skus sa na to opytat pediatra alebo svojho gynekologa, neviem, kto to presne robi
9. sep 2008 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ten biely povlak na vrchu som mala aj ja.. ked sa to ohreje, zmizne to.. takze to nieje zrazene mliecko,ale ako kocky povedali, smotana.. v ziadnom pripade nevylievat.. pokial mliecko nepachne, tak je dobre :wink:
9. sep 2008 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok