Odsaté mlieko sa v chladničke zgrcne. Kde robím chybu?

cvika
8. sep 2008

neviem,kde robim chybu ,ale malinkej odsavam mliecko a vzdy ho dam do chladnicky, do 24hod.ho spotrebujem.Niekedy sa vsak stane,ze mliecko vytiahnem take "zgrcnute"lepsie povedane na vrchu plavaju take zrateninky.co robim zle?prosim poradte

johanda
8. sep 2008

cvika, není to zgrcnutí "smetana"? Nejdříve totiž teče přední netučné mlíko na žízeň a pak až tučné mlíko na hlad. Tukje "lehčí" než zbytek tekutiny, proto vyplave na hladinu. Pokud má mlíko standardní chuť, nevzrušovala bych se.

babulik22
8. sep 2008

cvika: myslis,taky biely povlak na vrchu?to som aj ja mala na odstriekanom mliecku v ladnicke.ani ma nenapadlo,ze by tomu mohlo nieco byt ved ked to bolo v ladnicke.aspon ja som to,tak vtedy brala 🙂

kitty68
8. sep 2008

to je tuk zlato 😉

"zgrcnute" mleko vypada jinak 😀

daisy33
8. sep 2008

je to normalne, to na vrchu je vlastne smotana.

mysinka
8. sep 2008

Juj, mně se jednou dokonce podařilo utlouct máslo 😀 Nechala jsem v láhvičce trochu odstříkaného mléka a než jsme se dokodrcali domů, byla tam mastná kulička asi 1 cm v průměru 🙂

mysinka
8. sep 2008

Ale na to ses asi neptala, viď? 😀 😅

kristina_tvb
8. sep 2008

😀 hi, to je dobre, ze zgrcnute, mne to tam tiez plavalo, ale ani ma nenapadlo, ze je to zgrcnute. Jasne ze tuk, resp. smotana. Ja som to vzdy rozhrkala a sa to zmiesalo, nez som jej to dala. Ale raz sa mi fakt 'zgrclo', bolo teplo a asi bolo moc na kraji chladnicky, tak zozlklo a smrdelo, ble.

jankajs
8. sep 2008

jo, jo, to je smotana... 😀 ... a mne pomohla umlčať moju svokru, keď blábolila, že mám slabé mlieko - tak som jej tú smotanu ukázala (mala som jej tam skoro 10 ml) a odvtedy mám pokooooj. Neboj, keď fľašu zohreješ a mlieko pomiešaš, nebude tam nič.

bashka
8. sep 2008

Jasne, smotanka...ja uz odsavam mesiac a pol a mam to tam po par hodinach vzdy...Staci zatriast 🙂

radka.m.
8. sep 2008

ahojky,to je smetana,to nejtučnější na mléku,akorát při ohřívání to mlíčko ohřívej v té samé nádobce,jakou máš v lednici,protože když to budeš studené přelévat,tak právě ta smetana ti po stěnách zůstane a to by byla opravdu škoda.

cvika
autor
9. sep 2008

neviem co sa smejete ze zgrcnute, ja viem ze je to smotana, ale ja myslim celkovo mi v mliecku plavaju take zrazeniny, ked aj zohrejem to mlieko usadia sa na bokoch flase...a su zlte
😒

zuzanocka
9. sep 2008

cvika,
ovonaj to a ked to nepachne po starom masle, nemalo by to vadit... dobre pretrep flasticku...
ale... ozaj ako pisala kristina_tvb vyssie - nedas nahodou tu flasu niekam na kraj, kde by bolo teplo? alebo do dveri chladnicky...?

pietra
9. sep 2008

cvika a v cerstvo odsatom nic take nie je? aka je vona mliecka, pripadne chut?
myslim, ze to fakt bude len smotana

cvika
autor
9. sep 2008

zuzanocka, nie nedavam ju na kraj,mliecko je vzdy dostatocne studene..a flasku trepem a trepem a zostava to tam...
pietra v cerstvom nie,keby je to smotana tak to tam mam vzdy, no jaa som tak nasla mliecko 2krat....smotana to nie je viem ako to vyzera..toto ked aj zatrepem a ohrejem a ver ze poriadne trepem..zostava to po okraj i flasky.
chut je sladkasta ale s dakou pachutou...vyzera to ako keby si si do kavy dala stare mlieko a ono sa zgrcne

zuzanocka
9. sep 2008

take "vločky" mas na mysli asi... podla mna to je smotana
ked to nie je horke, hadam je to ok... nemoze to byt tvojou stravou? 😕

cvika
autor
9. sep 2008

nie vlocky, podla mna to nie jesmotana, viem ako vyzera smotana, ta sa ti oddeli od mliecka ked s tym nehybes, ale toto v tom plava, hovorim ako kjed si das do kavy pokazene mlieko a ono sa ti zrazi.....neviem , nokazdopadne to tam neni vzdy, keby ze je to smotana tak to tam mam po kazdom raze...ale diky

many
9. sep 2008

já když odsávala,tak mi to tam taky plavalo a dávala jsem tu 😀

pietra
9. sep 2008

cvika, nemusis mat smotanu zakazdym. Ja som len odsavala a mliecko v chladnicke vyzeralo rozne. Niekedy bola na nom dost hruba vrstva smotany, niekedy len take malinke kusocky a niekedy ziadna. Ak cele mliecko nema pachut a je to sladke, tak ja sa ozaj priklanam k tej smotane.
Niekde som kedysi citala, ze mozes poprosit o rozbor materskeho mlieka, skus sa na to opytat pediatra alebo svojho gynekologa, neviem, kto to presne robi

katmi
9. sep 2008

ten biely povlak na vrchu som mala aj ja.. ked sa to ohreje, zmizne to.. takze to nieje zrazene mliecko,ale ako kocky povedali, smotana.. v ziadnom pripade nevylievat.. pokial mliecko nepachne, tak je dobre 😉